Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.313.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Dün itibariyle ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. 2011 Fluence 1.5 dci Business 33.750tl'ye bayiden aldım. Fiat Marea'dan sonra biraz geniş ve uzun geldi bana. En yakın zamanda park sensörü şart, zira hafif bir güven kaybı oluşturdu bende bu uzunluk. :-))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özger -- 1 Ekim 2013; 16:46:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkantaskin

Arkadaşlar hepinize merhaba; aranıza yeni katıldım :) 22 yaşındayım İstanbul anadolu yakasında oturuyorum..chevrolet cruze 1.6 ls plus aracım vardı benzinli 2010 haziran ayında en sonunda onu satıp ondan kurtuldum ve daha 3 gün önce Antalya'ya gidip bir araç aldık..imzamdaki araç..54.000 Tlye aldık 6.000 kmde..ve çok temiz sıfır ayarında..araçtan ve performansından çok memnunum fakat ses geliyor emniyet kemerinin oradan ve konsoldan..bide sol arka tekerlekten duyuyorum amortisördenmi nereden geliyor bilmiyorum..bazı yorumları okudum aynı sorunları yaşayanlarda varmış..ww araçlarındada oluyormuş nerede ise bütün araçlarda varmış bende artık önemsemeyeyim o kadar..sizin bu lakırtılar hakkında bana söyleyeceğiniz birşey varmı?servis hallederse onları nasıl hallediyor orjinalliği bozulsun istemiyorum aracın çok temiz kullanan birisiyim..düz yolda hiç bi sorun yok ama bozuk yolda hemen geliyor lastikten falan bu sizce tehlike yaratırmı?birde edc araçlar çok daha fazla yaktığı yazılmış banada öyle gibi geldi antalyada fulledik 800 km yaptım 250 daha gider yazıyor ekranda..bu aracı az yaksın diye aldım umarım hayal kırıklığı yaşamam.. :)

Merhaba,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun... İyi bir seçim olmuş.. İmzamdaki araç 26 aylık ve 28000 km'de.. Bahsettiğiniz sorunların hiç biri yok.. Şimdiye kadar hiç bir arızası da olmadı.. Emniyet kemerinden ses gelmesi olayı sanırım Scenic'de vardı ve nasıl giderildiği forumda açıklanmıştı.. Sizin aracınız ile ilgili şikayetlerinizin de iyi bir yetkili serviste çözüme kavuşturulacağından eminim..

Yakıt konusuna gelince, Flu'ların yol bilgisayarları yakıt tüketimini gerçekte olduğundan %5-8 arasında fazla gösteriyor.. Gerçek yakıt tüketimi, kullanıma, yani motorun ne şekilde açıldığına bağlı olarak 20-30 bin km sonra ortaya çıkıyor..

Benim aracımın yakıt tüketimi şehiriçi 5.5lt/100km, şehirdışı, yolun bol virajlı inişli çıkışlı veya düz olmasına bağlı olarak, ortalama 4.2-4.3/100km... Örneğin,Afyon Ankara arası 3.5lt/100km..

Bu değerler, EDC bir Flu'nun yakıt tüketimi açısından ne kadar iyi olduğunun göstergesidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: gemsaz

quote:

Orijinalden alıntı: gurkantaskin

Arkadaşlar hepinize merhaba; aranıza yeni katıldım :) 22 yaşındayım İstanbul anadolu yakasında oturuyorum..chevrolet cruze 1.6 ls plus aracım vardı benzinli 2010 haziran ayında en sonunda onu satıp ondan kurtuldum ve daha 3 gün önce Antalya'ya gidip bir araç aldık..imzamdaki araç..54.000 Tlye aldık 6.000 kmde..ve çok temiz sıfır ayarında..araçtan ve performansından çok memnunum fakat ses geliyor emniyet kemerinin oradan ve konsoldan..bide sol arka tekerlekten duyuyorum amortisördenmi nereden geliyor bilmiyorum..bazı yorumları okudum aynı sorunları yaşayanlarda varmış..ww araçlarındada oluyormuş nerede ise bütün araçlarda varmış bende artık önemsemeyeyim o kadar..sizin bu lakırtılar hakkında bana söyleyeceğiniz birşey varmı?servis hallederse onları nasıl hallediyor orjinalliği bozulsun istemiyorum aracın çok temiz kullanan birisiyim..düz yolda hiç bi sorun yok ama bozuk yolda hemen geliyor lastikten falan bu sizce tehlike yaratırmı?birde edc araçlar çok daha fazla yaktığı yazılmış banada öyle gibi geldi antalyada fulledik 800 km yaptım 250 daha gider yazıyor ekranda..bu aracı az yaksın diye aldım umarım hayal kırıklığı yaşamam.. :)

Merhaba,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun... İyi bir seçim olmuş.. İmzamdaki araç 26 aylık ve 28000 km'de.. Bahsettiğiniz sorunların hiç biri yok.. Şimdiye kadar hiç bir arızası da olmadı.. Emniyet kemerinden ses gelmesi olayı sanırım Scenic'de vardı ve nasıl giderildiği forumda açıklanmıştı.. Sizin aracınız ile ilgili şikayetlerinizin de iyi bir yetkili serviste çözüme kavuşturulacağından eminim..

Yakıt konusuna gelince, Flu'ların yol bilgisayarları yakıt tüketimini gerçekte olduğundan %5-8 arasında fazla gösteriyor.. Gerçek yakıt tüketimi, kullanıma, yani motorun ne şekilde açıldığına bağlı olarak 20-30 bin km sonra ortaya çıkıyor..

Benim aracımın yakıt tüketimi şehiriçi 5.5lt/100km, şehirdışı, yolun bol virajlı inişli çıkışlı veya düz olmasına bağlı olarak, ortalama 4.2-4.3/100km... Örneğin,Afyon Ankara arası 3.5lt/100km..

Bu değerler, EDC bir Flu'nun yakıt tüketimi açısından ne kadar iyi olduğunun göstergesidir...

Cevabınız içimi çok rahatlattı sağolun :) allah hepimizi kazasız belasız kullanmak nasip etsin araçlarımızı..kara kara düşünüyordum ne yapsam diye..aracı alırken çok araştırdım ve çok düşündüm..vites geçişleri falan hiç hissettirmiyor performansından çok memnunum fakat motor sesi olsun o sesler olsun acaba çok büyük hatamı ettim diyorum..130 140 km ye gelince rüzgar sesi çok oluyor...renault maise 9 ekime randevu aldım o tarihi bekliorum..umarım çözerler sorunlarımı..araçta bi kaybım yok istediğim zaman satılır güzel fiyata ama sık sık araba değiştirmek istemiyorum alıp uzunca zaman az yakıtla konforlu bi şekilde binmek istiyorum..bugünde yine özellikle dikkat ettim cam tıkırdıyor sol ön cam..inşallah bu sorunları çözerkende aracı söküp kurcalamazlar her yerini bi yandan onuda düşünüyorum..

• aracı aldıgımdan beri ara ara yazarım on lastiklerin ordan bozuk yollarda çok az metal surtmesine benzer gıcırtı geliyor diye. bazı arkadaşlar fren balatarından dedi servise her bakımda soyledim balata dediler rot başları dediler yagladılar ettiler araç 65.000 km geldi muşteri hizmetlerini aradım bu araçta kronik ses var diye hemen servisten aradılar gittim hemen ustayla yine test suruşune çıktık ustalar tanıyor zaten beni artık aracı kaldırdık şans eseri sag on amortisorun uzerindeki tozluk korunun yukarıdan kopuk oldugunu gorduk sert plastik oldugu için amortisor oynadıkça metal surtmesi gibi ses yapıyor garantiden deyiştirdiler allah kimseye bulunamayan agırza vermesin bu arada 205/55/16 lassa kış lastigi altım 4 adet reno tanesini 185 tl verdi dışarıda 210 ile 250 arası fiyat veriyorlar aynı lastige
  • gurkantaskin kullanıcısına yanıt
    o emliyet kemerini yaglıyorlar ses kesiliyor. kapılar gıcırdıyorsa fitilleri yaglıyorlar oda kesiliyor. camlar diyorsan fitili zorlamadan açtırıp yumuşatıcı yag gibi bişey suruyorlar. o on cam ile konsolun kesiştigi ses ise on konsolun altına 5 adet sunger gibi destekleyici bişey koymuşlar parça parça isterseniz ön konsolu sökup altan besleme yapıyor ben sokturmedim konsolu dediginiz butun sesler bendende geliyordu bu şekilde hallettiler hepsini hatta on koltukların arasındaki kol koyma yerinden de geliyordu vidalarını sıktılar geçti bide bagajdaki uzun ince iki demir birbirine paralel giden o demirlerdende geliyordu aralarına platik kıskaç gibi bişey taktılar o seste kesildi sese karşı biraz takıntılıyım galba :)
  • perşembe günü bizim fabrikadaki kiralık 90 hp dizel fluence ile şöför dahil 3 kişi ankaradan üsküdara gittik.. git-gel 900 km yol yaptık, 4.6 lt yakıt tüketti, depoda 3 diş (toplamı 8 sanırım) yakıt kalmıştı..
    bu 900 km'nin 1-1.5 saati üsküdardaki dur-kalk trafiği.. resmen yakıtı kokladı be fluence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersogoto

o emliyet kemerini yaglıyorlar ses kesiliyor. kapılar gıcırdıyorsa fitilleri yaglıyorlar oda kesiliyor. camlar diyorsan fitili zorlamadan açtırıp yumuşatıcı yag gibi bişey suruyorlar. o on cam ile konsolun kesiştigi ses ise on konsolun altına 5 adet sunger gibi destekleyici bişey koymuşlar parça parça isterseniz ön konsolu sökup altan besleme yapıyor ben sokturmedim konsolu dediginiz butun sesler bendende geliyordu bu şekilde hallettiler hepsini hatta on koltukların arasındaki kol koyma yerinden de geliyordu vidalarını sıktılar geçti bide bagajdaki uzun ince iki demir birbirine paralel giden o demirlerdende geliyordu aralarına platik kıskaç gibi bişey taktılar o seste kesildi sese karşı biraz takıntılıyım galba :)

Çok sağolun cevabınız için aynı bende olan sorunları yazmışsınız..peki siz hangi servise gittiniz öğrenebilirmiyim?bu çarşambaya renault maise gidicem maltepedeki..telefonlada bilgi aldım telefondaki adam ilk defa sizden duyuyorum bu sorunları dedi :) siz hangi serviste yaptırdı iseniz oraya giderim çünkü bu sesler insanın canını çok sıkıyor.

• ben çanakkalede oturuyorum ve burdaki reno saruhan otomotive gidiyorum
  • ersogoto E kullanıcısına yanıt
    arladaşlar merhabalar, uzun süredir konuya uğramamıştım, yeni katılan çokca arkadaş olmuş, hepinizin araçları hayırlı olsun :) araçta baş ağrıtacak kronik bir rahatsızlık yok merak etmeyin, ufak tefek seslere de kafa takmayın çünkü o seslerin gelmediği araba ben daha görmedim.

Esas konu acilen lastik almam gerekiyor, aracımda goodyear efficicientgrip lastikler var fakat aldığım günden beri lanet okuyorum, konforu iyi ancak kuru yolda 30km hızla abs'nin çalıştığını bu lastiklerde gördüm, ayrıca diş derinliği iyi olmasına rağmen lastik çabuk yıprandı ve çatladı. kullanmış olduğunuz lastikler hakkında yorum yapabilir misiniz? ıslak/kuru yol tutuş, sessizlik, yumuşaklık, aşınma ve yakıt tüketimi konusundaki deneyimlerinizi paylaşırsınız. en çok takıldığım lastik ise Bridgestone Turanza T001, yeni bir desen olduğu için henüz detaylı kullanıcı yorumları yok, ayrıca aracımın orjinalinde 92H var iken bu lastiğin 92V'sini almam gerekecek, bunun da konfordan biraz taviz vermem gerektireceğini düşündürüyor. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• arkadaşlar fluence yeni kasaya geçiş yapılabiliyormu?ön tampon ve farların değişmesi gerek sanırım bu işi yapan veya örnek gösterebilecek bişiler varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayer -- 9 Ekim 2013; 1:31:59 >
  • 2013 fluence nin ekranında film izleyemiyoruz neden arkadaşlar bileniniz varmı ?
  • buyuk ihtimal güvenlik yüzünden geçen sene burda arkadaşın biri yazmıştı bi program yükleyince izleniyor diye ben denemedim ama benim ayar oldugum ikibin lira verip nevigasyon taktırıyorsun adamlar 50 liralık geri goruş kamerası takamıyorlar
  • arkadaşlar bugün ilanlara bakarken tesadüfen gördüm.adam eski kasayı yeniye çevirmiş
    linkhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-iste-firsat-139691413/detay/
    eski kasa fluencemizi nerede nasıl yeni kasaya çevirebiliriz?
    sadece tampon ve farmı değişmesi gerekiyor?masraf tahminen ne olur? tecrübeli arkadaşların yardımlarından yararlanmak isterim
  • bayer B kullanıcısına yanıt
    arkadaşım mantıken yapılabilir olması gerekiyor, ben yeni ile eskinin far ayaklarını inceledim, eski ile yeni aynı, tereddüt ettiğim nokta ise tampondu, evet kalıp olarak aynı yere oturuyor, farlar aynı, çamurluklar aynı ama arkadaki bağlantı takozları farklı olabilir diye 2 ayrı servise sordum, her ikisi de olmaz dedi, hiç denediniz mi dedim, tabi ki cevap hayır :) yani tampon arkasındaki ekipmanların farklı olma ihtimaline karşı hayır diyorlar, ama şu verdiğin ilandaki adam yaptıysa demekki yapılabiliyor, zaten adamların arkada parça değiştirmesi yada montaj noktalarını değiştirmesi demek fabrikaya ek bir külfet demek, mantıken bunu yapmaları saçma. Ancak şöyle bir husus far, olayı sadece tampon olarak düşünme, tampon+tampon alt ızgara+üst ızgara+üst ızgara çerçevesi+ tampon sökme takma+ tampon boyama+ logo+ led gündüz farları+ sis farları+ sis farı çerçeveleri ve normal farlar her biri ayrı ayrı parçalar ve ayrı satılıyor, renault yedek parça fiyatlarını düşününce çok da ucuza geleceğini sanmıyorum, hem bu işi yapmak isteyecek bir servis bulacaksın, hem bu kadar külfete katlanacaksın, bilmiyorum değer mi, yoksa benim de aklım gitmiyor değil, hakikaten yeni tampon çok daha yakışıklı

• Kullanma klavuzu pdf i var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu ilanı bende görüp araştırmıştım hatta geçmiş sayfalarda bahsetmiştim.

Tampon birebir uyuyormuş. Sahibindende yeni tampon satan satıcılar var yanlış hatırlamıyorsam bana telde dolu ön tamponu 900 Tl demişti. Far değişmiyor sadece gündüz farı var oda serviste 150 tl demişti.

• gemsaz G kullanıcısına yanıt
    Özger selam,

be de bir marea kullanıcısıyım ve ben de bir sonraki araç için fluence 1.5 dci privilege düşünüyorum, senin fikrin çok önemli o yüzden benim için, marea'dan sonra tatmin eder mi? ben kullandığım marea'nın ikinci sahibiyim aracım şu an çok temiz ve performansı dyno'da hala 102 bg çıktı, yani hala araç diri, şimdi bu araçdan sonra fluence performans, konfor anlamında tatmin eder mi? ekonomi anlamında zaten tatmin edecek onu çok iyi biliyorum ama diğer konularda kullanıcı deneyimi önemli,

tşk,
  • bayarmc B kullanıcısına yanıt
    Benim çok yakın arkadaşımın mareası var hocam hem sürücü hermde yolcu olarak çok seyehat ettim. Kendisinde aracı sıfır almıştı hala o aracı kullanıyor ve en ful donanımlısı deri koltuk maun kaplama felan var araçta ben hala içerisine bindiğimde o aracın mesela yaşına göre çok hoşuma gider sağından solundan hala ses gelmiyor.

Şahsi fikrimi soracak olursanız 2.el fluence priv. Sizi asla üzmez. Sınıf atlama hissini kesinlikle yaşarsınız. Performans olarak turbo boşluğuna alıştıktan sonra mareadaki 102bg hikaye gelecek size

• quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

Özger selam,

be de bir marea kullanıcısıyım ve ben de bir sonraki araç için fluence 1.5 dci privilege düşünüyorum, senin fikrin çok önemli o yüzden benim için, marea'dan sonra tatmin eder mi? ben kullandığım marea'nın ikinci sahibiyim aracım şu an çok temiz ve performansı dyno'da hala 102 bg çıktı, yani hala araç diri, şimdi bu araçdan sonra fluence performans, konfor anlamında tatmin eder mi? ekonomi anlamında zaten tatmin edecek onu çok iyi biliyorum ama diğer konularda kullanıcı deneyimi önemli,

tşk,

Bende bundan bir kaç araba önce Marea Liberty kullanmıştım. Şimdi de Megane 1.5 dci ( EDC ) kullanıyorum.

Almayı düşündüğünüz Fluence dci ile Marea aynı segmentte araçlar olmasına rağmen size 2 sınıf atlamışsınız gibi gelecektir.
    Performans konusunda kıyaslamak bile Fluence'e ayıp olur arada dağlar kadar değil sıradağlar kadar fark göreceksiniz. İnşallah kısmet olurda Fluence prvilege dci alırsanız Marea ile kıyaslanmayacak kadar iyi bir araba olduğunu göreceksiniz.

Fluence C segmenti bir araç olmasına rağmen bir çok D segmentiyim diye geçinen D grubu araçlardan daha konforlu ve geniştir.

• @celebic @zgronrn

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim,

Aslına bakarsanız tabii ki fluence çok daha yeni ve çok daha modern bir araç ama hani hantal, vs. diye eleştiriler var, performans beklemeyin diye eleştiriler var ya o bakımdan acaba sıkıntı yaratır mı diye endişe ediyorum, ee sonuçta para verip alıyorsunuz kırk kere düşünüyorsunuz, bir de sağından solundan ses geliyor muhabbetleri nedir onu da anlayamadım, bunlar giderilemeyen problemler midir acaba?

şu anda benzinli araç kullanırken dizele geçiş yapmayı düşündüğüm için; hani ekonomik olsun ama performans kaybı yaşamayım istiyorum (evet biliyorum tipik Türk mantığı, ben de öyleyim )

bir de bu kadar çok eleştirilip de bu kadar çok satılan başka bir araç ne gördüm ne de duydum,

benim mantığım şu şekilde işliyor; bir şeye para verirken ne satın aldığıma bakarım,

1.5 dci privilege
    -105 bg ekonomik motor (4.5lt / 100km)
    -sunroof-deri koltuk-navigasyon-17' alaşım jant
    -geniş iç hacim (arka koltuklar biraz sıkıntılı olsa da)
    -ikinci elde kolay satılabiliyor olması (gerçi ben uzun süre binmeyi düşünüyorum ama ne olur ne olmaz dünya hali...)

şu anda Türkiye'de tüm otomobillerden aşırı vergi alındığı için değerinde araç olduğunu sanmıyorum ama fluence'ın parasının karşılığını vermeye en yakın araçlardan biri olduğunu düşünüyorum, zaten çok satılması da bunun bir göstergesi olmalı,

çok mu övdüm ne?

kullanıcı deneyimlerini değerli buluyorum, fluence sahibi olan arkadaşların değerli görüşlerini bekliyorum,

tşk,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 13 Ekim 2013; 19:42:38 >

• 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.