Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.312.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msaltik

hayırlı olsun

teşekkürler murat.
    valla biraz uzun düşünmem gerekti ama aracı sürünce otomatiğin keyfi bir başka beni kandırdı. . ben rahatlığı seviyorum arkadaş.
    umarım pişman olmam. çünki bu araca en az 4-5 sene binmem gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya46

arkadaşlar
    arabada en ufak bir yağmurda yolda ıslaklık olduğunda veya çok az bir taşlı yolda bütün tekerlerden (özellikle arka) çatır çatır çatır sıçrama sesi geliyor. Yani yoldaki tüm malzemeyi tekerler kaportaya sıçratıyor. Dün aklıma geldi ya bunda çamurluk mu yok acaba dedim indim baktım çamurluk yok. Normal mi benim mi cahilliğim. Bu arabada çamurluk olmaz mı? İşimiz var o zaman. tekerin her sıçrattığı aynen kaportada ve o da müthiş rahatsız edici bir ses. Çamurluk da mı aksesuara giriyor? yoksa hiç çamurluk takılmıyor mu?

arkadaşım araca serviste orjinal paçalık taktırabiliyosun.paçalık o sesi biraz azaltıyo.ayrıca parşpyerlere çok fazla çamur sıçramasına azda olsa engel oluyo.hem parşpiyerlerin zarar görmez hemde arabadan inip binerken üstün başın çamur olmaz.
    benim en sinir olduğum şey yağmurlu havalarda kullanımdan sonra kapı eşiklerinin çamur olup inip binerken üstümü batırması

• Paçalık olayı güzelde delmeden takılıyor mu? birde geri geri kaldırımlı bir yere yanaşırken veya doğrudan kaldırımdan inerken dikkatli ve yavaş hareket edilmezse kırılma riski de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Paçalık olayı güzelde delmeden takılıyor mu? birde geri geri kaldırımlı bir yere yanaşırken veya doğrudan kaldırımdan inerken dikkatli ve yavaş hareket edilmezse kırılma riski de var.

evet haklısınız yüksek bi yerden inerken çarpıp kırma ihtimaliniz var.bikaç kere başıma geldi çarptım kırılmadı benimki.esnedi.ama yeterince yüksek olsa kırılır.
    o tekerleğin içinde bulunduğu yuvayı delip vidalıyolar evet.davlumbaz dediğimiz parçayı sanırım.delmeden takılırsa çok sağlıklı olmaz bence.zırt pırt düşer.çünkü tutturulacağı bi yer yok o kısımda
  • Hani dedim böyle bir orijinal aksesuar düşünüldüğüne göre yeri de hazırdır, yoksa durduk yere kaportayı deldirmek istemem şahsen.
  • @gokhantasalp ,

Aracınızın yandan daha iyi olur yada herhangi bir resmi var mı? Paçalık nasıl duruyor merak ettim. Birde ne kadara yaptırmıştınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: !nF3Rno

@gokhantasalp ,

Aracınızın yandan daha iyi olur yada herhangi bir resmi var mı? Paçalık nasıl duruyor merak ettim. Birde ne kadara yaptırmıştınız?

bilgisayarda kayıtlı resmi yok şuan ama çeker koyarım bir iki gün içinde
    araç yeniyken sis farı krom çerçevesiyle birlikte taktırmıştım 4 tane paçalık ama hiç hatırlamıyorum fiyat olarak.sanırım 200 küsürdü
    aslında çok pahalı ama insan arabayı sıfır alınca orjinal parça olsun istiyo :))
  • aracına geri görüş kamerası taktıran var mı? Varsa biraz bilgi verebilir mi nerede taktırdı, ne kadara taktırdı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhantasalp

bilgisayarda kayıtlı resmi yok şuan ama çeker koyarım bir iki gün içinde
    araç yeniyken sis farı krom çerçevesiyle birlikte taktırmıştım 4 tane paçalık ama hiç hatırlamıyorum fiyat olarak.sanırım 200 küsürdü
    aslında çok pahalı ama insan arabayı sıfır alınca orjinal parça olsun istiyo :))

Çok iyi olur daha hiç görmedim paçalık takılı fluence yada dikkat etmedim fikir olur hem bizede
  • Yan sanayi paçalık fiyatlarına baktımda 12 TL çifti satılıyor 2 set alsan 24 TL eder. Tamam orjinal parçanın yerini tutmazda sonuçta krom yan sanayiler gibi sırıtıcak parça değil siyah plastik bir parça 200 TL çok fazlaymış.

Universal olanlarda varda onlarda araca özel yapılanlar gibi durmaz. Bakalım yakında yan sanayisi çıkar beklemedeyim

http://www.aracmalzemeleri.com/catinfo.asp?cid=1529&brw=&offset=&mrk=&src=&order=&direction=&kactane=48&stock=&typ=1

• quote:

Yakıt ne alıyosunuz ? Aslında opet alırken daha az yakıyordu araba ama opette ş.dışında var bitek o yüzden shellden alıyoruz artık.

Şaka gibi ama bugün 10 km daha kullandım 8.6 şuan ortalamam tabiki sıfırlamıyorum hiç servise göstericem diye. Hafta içi uğrıcam bakalım...

Bana sorduysan kusura bakma geç gördüm. Evet Opet en iyisi ama yeri biraz ters. Ben de %90 Shellden alıyorum. Bazen fulleyeceğim zaman gidiyordum Opete ama artık sadece uzun yola çıkacaksam fullüyorum depoyu. Çünkü full depo ş.içinde bir ay falan gidiyor bana. Bir ay boyunca yakıtın hamallığını yapmanın alemi yok, arabada gereksiz yük. 50-100 liralık alıyorum genelde :)
  • quote:

Yan sanayi paçalık fiyatlarına baktımda 12 TL çifti satılıyor 2 set alsan 24 TL eder. Tamam orjinal parçanın yerini tutmazda sonuçta krom yan sanayiler gibi sırıtıcak parça değil siyah plastik bir parça 200 TL çok fazlaymış.

Universal olanlarda varda onlarda araca özel yapılanlar gibi durmaz. Bakalım yakında yan sanayisi çıkar beklemedeyim

http://www.aracmalzemeleri.com/catinfo.asp?cid=1529&brw=&offset=&mrk=&src=&order=&direction=&kactane=48&stock=&typ=1

hocam araç nerdeyse üç seneden beri üretimde.yan sanayisi arabaları satmaya yakın zamanda çıkar sanırım.taktırıp öyle satarsın artık :)))
    şaka bi yana pahalı satıyo servisler tabiki.ama insan kıyamıyo arabasına yan sanayi parça takmaya :)))

• @Tayfun73

Estağfurullah.. Aynen çok ters kalıyor yazın neyse denize giderken opetten alıyorum çokta memnunum ama kışın Shellden alıyorum mecbur.

@gokhantasalp

Satmak yook:) Doru söylüyosun yan sanayi nedense çok az fluence-megane ençok satan arabalar ama çıkmıyor.
    Ama ençok merak ettiğim necvox veya oem navigasyon cihazı bir tanede taktıran çıkmadı ne megane ne fluence forumunda
  • quote:

@Tayfun73

Estağfurullah.. Aynen çok ters kalıyor yazın neyse denize giderken opetten alıyorum çokta memnunum ama kışın Shellden alıyorum mecbur.

@gokhantasalp

Satmak yook:) Doru söylüyosun yan sanayi nedense çok az fluence-megane ençok satan arabalar ama çıkmıyor.
    Ama ençok merak ettiğim necvox veya oem navigasyon cihazı bir tanede taktıran çıkmadı ne megane ne fluence forumunda

navigasyona hiç gerek duymadım hocam ya.bana gereksiz geliyo açıkçası.
  • quote:

arkadaşlar
    arabada en ufak bir yağmurda yolda ıslaklık olduğunda veya çok az bir taşlı yolda bütün tekerlerden (özellikle arka) çatır çatır çatır sıçrama sesi geliyor. Yani yoldaki tüm malzemeyi tekerler kaportaya sıçratıyor. Dün aklıma geldi ya bunda çamurluk mu yok acaba dedim indim baktım çamurluk yok. Normal mi benim mi cahilliğim. Bu arabada çamurluk olmaz mı? İşimiz var o zaman. tekerin her sıçrattığı aynen kaportada ve o da müthiş rahatsız edici bir ses. Çamurluk da mı aksesuara giriyor? yoksa hiç çamurluk takılmıyor mu?

Merhabalar,

Ben de imzamdaki aracı yaklaşık 3 hafta önce aldım. Ankara da kıştan dolayı keyfini çok çıkaramadım. Bu sorunu alır almaz farkettim. Dün 4 çamurluğa da orjinal paçalık taktırdım. Çok güzel oldular. Artık taş çamur fırlatması mümkü değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaydin

quote:

arkadaşlar

Merhabalar,

Ben de imzamdaki aracı yaklaşık 3 hafta önce aldım. Ankara da kıştan dolayı keyfini çok çıkaramadım. Bu sorunu alır almaz farkettim. Dün 4 çamurluğa da orjinal paçalık taktırdım. Çok güzel oldular. Artık taş çamur fırlatması mümkü değil.

nerden aldın?
    kaça aldın ?
    nasıl taktın?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yaydin

quote:

arkadaşlar

Merhabalar,

nerden aldın?
    kaça aldın ?
    nasıl taktın?

Ankara mais işçilik dahil sadece önlere 140 TL dedi. Neziroğlu 200 dedi, pazarlıkla 175 e taktılar. Orjinal olmayanları taktırmayın, araştırdım bunlar gibi yerine oturması mümkün değil. İtici durur mu diye endişelerim vardı, ama güzel bile durdu diyebilirim.

Bu arada benim de ortalamam 7.5 lt. Ama havalar çok soğuk ve araba henüz çok yeni. İlerleyen zamanlarda düşeceğini ümit ediyorum. Araç bana çok konforlu geldi. EDC sarsıntısız vites değiştiriyor. Ancak bagaj mekanizmasını çok kaba ve çirkin yapmışlar.

• hem kapılar hem bagaj kapağı hala ciddi bir kol kuvveti ile kapanıyor. bazı arabalarda parmağınla itince yağ gibi kapanıyor. dediğin gibi özellikle bagaj kapağı ciddi bir güç istiyor kapatmak için. ayrıca orta konsoldaki üfleçlere niye açma kapama mekanızması yapmamışlar her yerde var bir o ikisinde yok. adamın yüzüne yüzüne üfürüyor. Üstelik klimayı açıyorsun ancak 5 dk dan fazla çalışınca içerisinin buğusu gideriyor. ön cama öyle bir üfleme düzeneği yapmışki sağolsun ortadan başlıyor kenar ve köşeler hak getire.
    bir de geçen başıma birşey geldi. öğlene doğru arabaya bindim(yani sabahın soğuğu yoktu) dışarıda hava 0 derece civarında. trafiğe çıktım basıyorum basıyorum araba hızlanmıyor. 40-50 civarında(hız sınırlayıcı açık değil hatırlatayım) 5-10 dk böyle kullandık. sonra klimayı açınca kendine geldi neden oldu acaba?
    Bu arada beni ortalamam hala 9 lt civarında

• Aracımı alalı 5 gün oldu...Bugün Ankara-Kırıkkale arası git-gel yaptım..Toplam 190 km...Yol bilgisayarı ortalamam 4.8 lt/100 km...Havaların soğuk ve arabanın yeni olmasından dolayı biraz yüksek gibi..Umarım ileride düşer...Ankara içine girdiğimde trafik sıkışıktı..EDC şanzıman kararsızlık yapmadı...En azından yaptıysa bile ben hissetmedim...Telefonu bluetooth ile kullanmak ve eller serbest konuşmak güzel birşey...Direksiyon arkasındaki kumandadan rehbere ulaşıp arama yapabiliyorsunuz..O meşhur kaput altı keçeyi arabama koymuşlar
    İlk izlenimlerin arabayla ilgili bunlar...
    Bir sorum olacak..Bluetooth ile telefondaki mp3'leri dinlemek için "harici audio kaynağı" seçeneğini seçiyorum ama telefondaki mp3'lere ulaşamıyorum...Telefondan elimle mp3'leri açmak zorunda kalıyorum..Bunun yolu böyle midir? Yoksa ben mi beceremedim. Ya da telefon markasından markasına değişiyor mu?

• Buğu giderme tuşuna basinca hemen buguyu gideriyor.
    Sogukken gaz yememe sorunu ben ve birkaç arkadasta var. EDC silkeleme konusuna girmiyorum artık.
  • 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.