Şimdi Ara

Renault Fluence aracım çalındı - 34YR9533 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
6.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arabaci_takimi

Immobilizer'i nasıl geçmişler, bilen var mı acaba? Yoksa, tüm Renault'lar için geçerli universal kumanda vb. mi var piyasada? Her iki anahtar da sahibinde iken çalınabiliyor olması çok kötü.

Biz arabada Immobilizer var diye geçiniyoruz ama bu Allahsizlar için pek birsey ifade etmiyor galiba.

Konu sahibi arkadas gecmis olsun.

Inşallah tez zamanda bulunur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Immobilizerli arabalari eve girip anahtari calarak goturduklerini duydum. Yani o luks arabalari anahtari calip gotururyorlar. Ama burda nasil goturmusler? Umarim bulunur. Gecmis olsun.

• herkese teşekkürler,

Kasko kısmında haklısınızda işte ha yaptıralım şu zaman bu zaman derken bu iş geldi başımıza.

Arabanın sağ kapı altı marşpiyelde eziklik var
    sol iki kapıda nokta şeklinde eziklik var aynı seviyelerde
    sol arka kapının bitiminden sonraki tamponda hafif çizikler mevcut
    birde sağ ayna kapağı değişti orjinal değil
    mercekli xenon + sunroof var

jant şeklide ekteki gibi
     Renault Fluence aracım çalındı - 34YR9533

• 16" jant yani. Geçmiş olsun hocam.

• Geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun. Bizim de Megane II'miz çalındı ve o da kartlı.

Youtube'da Megane II için kart nasıl kodlanır videosu var. Kötü niyetli biri olsam bu videoyu izleyip araba çalabilirim. O derece tehlikeli bir video.

Kart işi hikaye arkadaşlar. Mekanik için güç gerekiyor ancak elektronik için ufak bir para ve parmaklarınızı çalıştırarak çoğu arabayı çalıştırabiliyosunuz.

İmmobilizer bana göre sadece "sözde" bir güvenlik sistemi. Aracın güvenlik sistemlerine sakın güvenmeyin. Varın araç takip sistemi ve kasko yaptırın. En güvenlisi onlar.

Umudunuzu kırmak gibi olmasın ama biz 2.5 aydır bulamadık aracı.

• Adamlar hırsıza yol göstermiş direk başka bir iş yapmamışlar bu videoda. Reklam yapacağız derken.

Vede teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

twitterda trafik hesapları var.Ankarada trafik radar hesabı bir çok arabanın bulunmasında yardımcı olmuştu.İstanbuldaki hesaplara yazabilirsiniz

+1 bulunduğunuz ilin face ve twitterde hesapları vardır
    Meseka kayserinin
    Kayseri trafik kaza radar ve çevirme adlı 25.000 kişilik sayfası var burda yayınlıyorlar bu tarz sayfalara mesj atın
    Geçmiş oldçsun inşallah bulursunuz

• Öncelikle geçmiş olsun aracın üzerinde 6 tane haciz varmış buda demek oluyor ki aracın yakalaması varmış ve sen kaçak geziyordun.Ne yaptın sen öyle ya
    edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsn_33 -- 12 Ağustos 2015; 19:13:36 >
  • Anahtar adamin cebindeyken gunduz vakti 2014 model e180 i calindi dedigimde dalga gecen bi arkadas vardi. Nicki qklimda degil. immobilizerli araba nasil calinir, laptop kurup mu goturmusler eheuheheu diyen bi tipti. Umarim gormustur bu konuyu.

• Çok geçmiş olsun inşallah aracı en kısa sürede bulursun nuz.

• fluance ucuz bir araba değil ki kaskosuz nasıl geziyorlar anlamam
  • Geçmiş olsun hocam. Umudunuzu kırmak gibi olmasın ama çalan adamlar zaten arabayı çoktan istanbul dışına çıkartmıştır bile burda bazı arkadaşlar sanayileri gezin felan demiş ama boşa konuşmuşlar kansızlar çoktan toz olmuştur arabanızda yeniymiş daha umarım allahın izniyle bulursunuz bende kaskoya karşı bir insandım ama gerçekten faydası oluyor..
  • Ben bu serefsizlerin, ozellikle renault, hyundai gibi markalari secmelerinin; piyasada cokca olmasi ve bu nedenle sahte plaka takip kolayca sehirdisina kacirabilmeleri oldugunu dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihdkcn

Merhaba Arkadaşlar,

34 YR 9533 plakalı Renault Fluence 1.5dci Privilege aracım dün gece Başakşehir 4. etap 1. kısımdan çalınmıştır, yerde birkaç cam parçası vardı muhtemelen camı kırılarak içine girilmiş.

Kartların ikiside bende bu durumda nasıl yürüdü bilmiyorum. polis tutanağı da tutuldu. Yine de olurda gören olursa lütfen Polis e ihbarda bulunsun.
     Renault Fluence aracım çalındı - 34YR9533

kayabaşı yol ayrımındayım görürsem hemen polisi ararım inş bulursunuz.

• Yıllık senelik yalnız 250 yl ye hırsızlıga ve yanmaya karşi kasko yapmiştim wolksvgn polo marka araca.en azından asgarı bu sekılde yapmadan aracı kapıya bırakmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun, umarım bulunur

• Haciz konusu ile ilgili yazan arkadaşa ithafen öncelikle teşekkürler ama bilmeden yorum yapmayın kurumlara taksit yaptığın zaman tedbir amaçlı öyle bir uygulaması var yoksa yakalama Vs gibi bir işlem yok araçta! Kaçak gezecek kadar üçkağıtçı değiliz!

Diğer arkadaşlara da teşekkürler, inşallah bulunur tek temennimiz bu.

• Geçmiş olsun. Bu tarz araçları sanayiye götürüp parçalıyor olabilirler. Sonuçta tutan bir araç. Sanayi de gezin. İnşallah en kısa sürede bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihdkcn

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler,

immobilizer hakkında bir fikrim yok ama daha önce megane araçlar içinde kartsız çaldıklarını duydum çevremde bu şekilde bir tanıdığın megane 2 si çalındı. Sanırım kartlı olan Renault larda bir güvenlik açığı var ki bu kadar rahat götürüyorlar arabayı.

Kasko soran arkadaşlar ne yazıkki kasko yoktu arabada.

Tek temennimiz en kısa sürede bulunması.

Karttan ziyade anahtarsiz calistirma ozelligi araclarin tamaminda guvenlik zaafiyeti varmis gecenlerdede forumda paylasilmisti.
    Hatta haberde anahtarsiz giris ve calistirma mekanizmasini bozarak calistiran cihazlarin Ebayde 159 dolar civarında satıldığı söyleniyordu.
    Sizikide privillege ise muhtemelen anahtarsiz giris ve calistirma vardi galiba.
    Umarim araciniz bulunur tez zamanda cok uzuldum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.