Şimdi Ara

renault clio symbol 1.5 dizel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
43.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ben 2. el bir araç satın almak istiyorum. Düşündüğüm ara.ç Renault Clio Symbol 1.5 dizel olanlarından. bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Ali arkadaş özel bir şirkette satış elemanı olarak çalışıyorum.2009 model Renault Clio Symbol 15dci full versiyonunu kullanıyorum. Özgeçmişi temiz bir araç olarak aldığımda 30.000km deydi.Şimdi ortalama yakıt tüketiminden başlarsak eğer karma kullanım ile hız 90 -130 arasında sabit kalırsa ve fazla zorlamazsan 900 -950 maksimum şehiriçi kullanımda ise 750-800km bir depo eurodisel tüketimi mevcut.Maksimum 170km kadar hıza çıkabiliyorsun ama bu arada yolda stabil durman ve iç motor gürültüsü rahatsız edici konfor bakımından Fransız araçlarının herzaman sert süspansiyon ve amortisör yapısı nedeni ile bozuk yollardan çabuk etkileniyor ve kısa zamanda plastik aksam ses yapabiliyor oturma pozisyonu bakımından içi ortalama düzeylerde denebilir arka kısımda eğer biraz şişman ve uzu boylu kişiler rahatsız olabilirler ama yeterli kapasiteye sahip bagaj hacmi inanılmaz derecede geniş doldur doldurabildiğin kadar fren sistemi abs li modellerde güvenli duruş bakımından oldukça etkili özellikle İstanbul trafiğinde kullananlar bakımından ani panik frenlemelerde hemen kendini gösteriyor iç aksamın kullanımı pratik klima düğmeleri biraz dikkat dağıtıyor eğer sigara kullanan birisiyseniz küllük ve çakmak kullanımı zor diğer sinyal ,silecek ve cd mp3 çalar direksiyondan kumanda edilebildiği için dikkat dağıtmıyor servis ve yedek parca maliyetleri bakımından ekonomik sayılabilen klasik bir orta direk aracı diyebiliriz.
  • biraz nette araştırma yaptım. kilometreleri çok gibi geldi bana.
    2002 model Renault Symbol Alize 124.000 km
    2004 model Renault Symbol Alize 154.000 km
    2004 model Renault Symbol Alize 139.000 km
    2005 model Renault Symbol Alize 140.000 km.

bu modeller için bu kilometreler çok değilmi acaba yoksa normalmi

fiyatlar 13.000 TL ile 14.000 TL arasında değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temmuz177

biraz nette araştırma yaptım. kilometreleri çok gibi geldi bana.
    2002 model Renault Symbol Alize 124.000 km
    2004 model Renault Symbol Alize 154.000 km
    2004 model Renault Symbol Alize 139.000 km
    2005 model Renault Symbol Alize 140.000 km.

bu modeller için bu kilometreler çok değilmi acaba yoksa normalmi

fiyatlar 13.000 TL ile 14.000 TL arasında değişiyor.

bu modelde bu km lerde kalmışsa iyi bile.
    km leri düşürülmüş olmasın?
    amcaoğlum aldı clio 2005 model 130 binde diye . araba 2007 de en son servise geldiğinde 120 binmiş. sence adam 3 yılda 10 bin km mi yaptı?
    anlayacağın km sini düşürmüşler. ama yeni anladı düşürüldüğünü.
  • aslında almadan öne servise götürmeyi düşünüyorum. orada herşeyi belli olur diye. galiba 200-250 TL arasında bir expertiz raporu için para alınıyormuş. ne yapalım o kadar ödiyecez artık
    ama orijinal km ise demekki iyi araba. mesajından ben bunu anladım.
  • quote:

aslında almadan öne servise götürmeyi düşünüyorum. orada herşeyi belli olur diye. galiba 200-250 TL arasında bir expertiz raporu için para alınıyormuş. ne yapalım o kadar ödiyecez artık

servis kayıtlarından başka bir şekilde anlaşılmıyor.
    servisde kaydı varsa ordan anlarsın yoksa anlayamazsın. expertiz raporunda bu çıkmıyor.
    motorları baya sıkıntılı 150 - 200 binden sonra enjektörlerde sorun çıkartıyor. enjektörler işeme yapıp piston deliyormuş.
  • dostum alan adam zaten bu aracı km yapmak ıcın alıyor baska bır hedefı yokkı alanın bence elındekı parana bıraz daha ekle 2 3 mılyar gıbı bır ıkı model daha gencıne max 80 85 bın kmler de bır arac bak bence
  • arkadaşlar cevaplarınız bazı konularda çok açıklayıcı oldu. bişey daha sorucam. dizel yerine benzinli alsam daha mı iyi acaba. dizellerin bakımlarıda pahalı. sanki daha fazlada sorun yapıyor gibi. benzinliyimi düşünsem acaba. değerli yorumlarınızı bekliyorum.
  • ya dostum sen yılda kac km yapıcaksın anladıgım kadarıyla otomobıl bılgın bıraz zayıf yas kac senın
  • yılda 10.000 km civarı. otomobil bilgim zayıf olduğu için öğrenmeye, fikir almaya çalışıyorum
  • eski model dizel araçlara bakmayın derim 2005 ve öncesi. çünkü 2005 yılında dizel araç patlaması yaşandığı zaman alınan araçlar bunlar ve kullananlarıda dizel bilgisi olmayan insanlar . tabi zamanla bilgi birikimi arttı sorunlar ortaya çıkınca.. o yüzden 2007-2008 model civarı bakın derim.

birde symboller eğer şirket aracıysa sert kullanılan araçlar o tip araçlardan uzak durun. galericiler km düşürüp satıyor şirketten çıkan araçları.
  • dostum benzınlı ara sen bosver dızelı zaten devlet sagolsun dızelınde fıyatını benzınlıye yaklastırdı
  • 2005 civarında eurodizel pek yaygın değildi. yakıt kalitesi düşüktü.
    bu dönem kullanılan araçlarda genelde eurodizel kullanılmayan araçlar.
    yeni nesil dizeller yakıta çok duyarlı. kalitesiz yakıt yüzünden çabuk yıpranıyor sorun çıkartıyor. 2007 model ve üstü almanı tavsiye ederim. hemde yetkili servis kaydı vardır.
    km düşürüldüğünü daha kolay anlarsın.
    tanıdık bildik araba değilse yetkili servis kaydı olmayan arabayı alma derim.
    galericilerin hepside km düşürmeyi yapıyorlar. yoksa bu kadar şirket araçları nasıl satılır?
    200 300 bine gelmiş araçlar var. ama satılık ilanlarında hiç bu km de araç göremezsin.
    ben 4 sene benzinli kullandım pek sorun yaşamadım. 1 yıldır dizel kullanıyorum turbo vs.. bir sürü problem yaşadım.
    araçta 110 bin km de.
  • yılda 10000 km kullanacaksan benzinli al derim. hemde pek bilgin yokmuş dizel araçlar hor kullanıldığında 100-150 bin kmden sonra iş yapmaz hale geliyor. al benzinli ekonomik bir model 1.2 16v corsa , 1.4 corsa , 1.4 benzin polo , 1.4 benzin fiesta bunlar az yakar ve 2. elde sıkıntı yaratmaz size hemde benzinli araç olduğu için 60-75 bin km ye kadar bir çok araç var.

niye satsın millet 100-150 bin kmde dizel araçlarını ? sorun çıkarıyor diye satıyorlar hepsinin paraya ihtiyacı olduğundan değil ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 12 Ocak 2011; 12:12:46 >
  • Bakımları düzenli yapılmış, ağır kazası olmayan, gerçek kilometresi 150.000'i geçmemiş bir dizel bulursanız alın. Aracı almadan önce olası çıkacak arızalar için cebinizde fazladan bir miktar para bulundurun. İkinci el araba her zaman risktir yani ikinci el 20.000kmde bir araç aldığınızda da sorun çıkma olasılığı var. 3.000kmde sıfır bir aracın debriyaj balatasını bitiren sürücü tanıyorum

Örneğin cebimde 15.000TL para olsa 14.000TL'lik bir araç alırım. Alır almaz kapsamlı bir bakıma sokarım 1000TL masraf yaparım. Kafam rahat gezerim
  • quote:

aslında almadan öne servise götürmeyi düşünüyorum. orada herşeyi belli olur diye. galiba 200-250 TL arasında bir expertiz raporu için para alınıyormuş. ne yapalım o kadar ödiyecez artık

expert için 200 tl çok fazla servis olsa bile 50 veya 70 lira arasıdır
    tabi sizin kabiliyetinize bakar yalnız 200 çok fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenmat -- 13 Ocak 2011; 23:20:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenmat

quote:

expert için 200 tl çok fazla servis olsa bile 50 veya 70 lira arasıdır
    tabi sizin kabiliyetinize bakar yalnız 200 çok fazla

100-110 lira civarında alan servisler de var fakat denildiği gibi 200 çok fazla.
  • benim anlamadığım dizel araçlarda 150.000'i geçince almayın deniliyor. sorun çıkarıyor deniliyor. bu dizel araçların motorları 150.000 km'ye mi ayarlı? bunu anlamıyorum açıkçası.

madem 150.000 km'ye ayarlı daha sonra kullanamayacak mı bu adam bu aracı? insanlar 100-150 bin km'ye kadar sorunsuz dizel araca bineyim sonrasında ise satarım diye mi alıyor bu araçları? bu km'den sonra bu araçlar alınmazsa ne olacak bu araçlar? sahibinde mi kalacak?

kime güvenilecek?
  • tiryaks T kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir konuya temas etmişsin, Bak dizel kaç km yapar yada kaç kmde kalır daha iyi anlarsın okumanı tavsiye ederim.
    https://forum.donanimhaber.com/m_5225912/tm.htm
    Ve aşağıda sana bir kaçta örnek.
  • 2006 corsa alınabilir.

quote:

13.000 TL ile 14.000 TL arası
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.