Şimdi Ara

Renault clio far rezaleti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalinhoo -- 8 Aralık 2020; 19:27:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Olmaması gereken ancak Pandemi sürecinde olduğumuz için çok dert edilmemesi yada sinirlenilmemesi gereken durum.

0 araba üretimleri bile daha Yeni yeni sisteme oturmaya çalışıyor ki 2. dalga işleri tekrar bozdu parçanın gecikmesi normal. Şansınız arabanın yürümesini engelleyen bir parça değil...
    Biraz sabır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendin söylüyorsun Türkiye’de montajı yapılan araç :) üretim ile montaj farklı şeyler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Dostum sonuç olarak montaj için far gelmiyor mu fabrikaya? Üretiyoruz demiyorum. Parça olması lazım değil mi bu fabrikada montaj yapılıyorsa? Farsız mı üretiliyor araçlar bursa’da fabrikasında??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalinhoo -- 21 Kasım 2020; 19:5:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalinhoo

Dostum sonuç olarak montaj için far gelmiyor mu fabrikaya? Üretiyoruz demiyorum. Parça olması lazım değil mi bu fabrikada montaj yapılıyorsa? Farsız mı üretiliyor araçlar bursa’da fabrikasında??

Dostum sakin ol çok kızacak bir durum yok. Evet bnm başıma gelse ben de kızarım ama işin gerçeği bu. Üretim planlamasına göre sipariş geçiliyor ve gelen her parçanın hangi vardiyada hangi araç paketine takılacağı belli.

Senin talebin yedek parça olarak geçiyor ve tedarik süreci tamamen farklı işliyor. Ek olarak pandemi durumu da göz önüne alınca gecikmelerin olması üzülerek söylüyorum ki doğal.

Çok canını sıkmadan, sakin bekle derim. Güncel şartlar altında canını sıkmana değmez.

• zaten birkaç firma var far üreticisi iki dakikanı ayırıp arayıp tehit alabilirsin

Ö

• Kesinlikle başlıktaki rezalet ifadesi yerinde. Türkiye'de fabrikadan çıkan bir aracın yedek parça stoğu olmaması mümkün değil. Az sayıda üretilen super sport bir modelden falan bahsetmiyoruz sonuçta, en çok satılan modellerden biri bu.

• Clio 5 ise farı yerli mako üretiyor servis yemiş sizi

• Bütün markalarda yeni çoktan modellerde yedek parça sıkıntısı olur.

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Genel merkezi de 3-4 defa aradım aynı şeyi dediler. Fransadan far bekliyormuşuz.

Clio 5 bu arada. 2020 icon paket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalinhoo -- 21 Kasım 2020; 21:0:6 >
  • Arkadaşım Fiat bayisine telefon açtı. Sıfır araç var mı diye sordu. Yok dediler. Peki Egea Doblo " Onlar da yok" dediler..

pekii bunlar " Türkiye üretimi " değil mi niye yok...

Efendim her ne kadar biz üretsek de parçalar dışarıdan geliyor. Yurt dışından gelen parçalarda sıkıntı olduğu için o yüzden araçlar üretilemiyor..

Yani sizin anlayacağınız o kadar televizyonlara çıkıp övüne övüne biz üretiyoruz dedikleri hiç bir otomobil aslında bizim değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müMKÜNsüz -- 21 Kasım 2020; 21:15:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Clio 5 ise farı yerli mako üretiyor servis yemiş sizi

Benim bildiğim mako Türkiye’de led far üretmiyor. Eminmisiniz.

• Clioda da 45 gün parça bekliceksek ohoooo.

• Renault Türkiye 'ye şikayetinizi mail atmayı denemenizi tavsiye ederim.

• 9 Ay 2007 Kangoo tamponu bekledim. Ona göre hesap ediniz.

• iGroN İ kullanıcısına yanıt
    4-5 defa aradım genel merkezi mail daha mı etkili olur?

• müMKÜNsüz kullanıcısına yanıt
    Bi dakka Egea okey de Doblo parçaları da mı y.dışından geliyor? O yürüyen tabut görünümlü Doblo tamamen yerli tasarım değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayi de ki satış temsilcisi öyle söyledi. Doblo bile yokmuş bayilerde.. Bu iş de pis bir oyun var. Yoksa ikinci el piyasasında kullanılmış araçların sıfırından daha yüksek fiyatlarla ilana koyulması bir yerde bayilerin de işine geliyor. Araba yok diye onlar da zam yapıyor. Renault Megane bir ay da kur farkından dolayı 20.000 tl zamlanmış. O da Türkiye'de üretilmiyor mu. Peki bayilerde var mı. Gidince yok diyorlar. Fiyatı var ama kendisi yok. Peki dolar euro düşmesine rağmen hala zam geliyor her ay araçlara niye kur düştü diye fiyatları düşürmüyorlar. Yani tüketicinin lehine hiç bir şey yok. Her şey olmuş para.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalinhoo

4-5 defa aradım genel merkezi mail daha mı etkili olur?

Benzer durum Opel 'de denk geldi, yetkili servisin işine gelmiyor müşteri hizmetleri de sizi başından savar.

Ama mail atınca şikayet oluşturmuş oluyorsunuz incelenip geri dönüş yapılıyor.

Renault için durum nasıl olur bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez bence.

• iGroN İ kullanıcısına yanıt
    Tamamdır dostum mail atarım teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.