Şimdi Ara

Renault Clio 0.9 Tce Touch Detaylı İnceleme ve Test Sürüşü - Videolar eklendi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
12
Favori
173.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BenGiDeR
    Bu R-Link donanım farkı mı? Yoksa yazılım mı acaba? Malum şu anda satılan clio'larda bu özellik yok ama 2013'lerde olacak. Bugün clio alan bir adam yazılım güncellemesi ile r-link'e sahip olacak mı?

açıkçası altyapıyı nasıl kurduklarını bilmiyorum o yüzden bir fikrim yok ama aşağıdaki ifadelere göre hardware yapısı benzer duruyor belki yazılım güncelleme olabilir
    Renault R-Link’s user-friendly seven-inch (18cm) touchscreen display forms an integral part of the modern centre console and provides a full range of multimedia functions (navigation, radio, bluetooth® telephony and audio-streaming, connectivity for portable music players, connected services, ‘eco’ driving, etc.) in one place for maximum comfort and enjoyment. Renault R-Link ensures that information is available as and when it is needed, thereby avoiding the driver having to take his or her eyes off the road. Renault R-Link’s touchscreen display permits fingertip control which doubles up with the steering wheel-mounted remote controls for the audio and telephone functions. Renault R-Link can also be controlled using intuitive voice commands to dictate the address of a destination for navigation purposes, for example, or to call up different functions using instructions such as ‘telephone’, ‘apps’, ‘send an e-mail’, etc. The Text To Speech function (TTS) permits messages or RSS feeds to be read out loud.
    Built into the centre console, the new MEDIA NAV system provides all the basic multimedia functions as standard equipment on all models. Thanks to its seven-inch (18cm) touchscreen display, it is intuitive to use and, in addition to the radio, includes Bluetooth® connectivity for audio streaming and hands-free telephony. MEDIA NAV incorporates Nav N Go navigation with 2D and 3D (birdview) display. The USB port and a dedicated web interface make it easy to update NAVTEQ maps.

• Şu araçtan sonra çok merak ediyorum yeni Megane nasıl olacak diye... Sanırım birazcık daha büyük ekran ve iç-dış hacim ve de biraz daha kaliteli döşemeden başka birşey olmayacak sanırım. Laguna'ya da bi boy daha büyük ekran, ohh tamam..
  • arkdaşlar şimdi bunların hangisi daha güçlü benzinli motor oluyor 1.2 70bg olanmı yoksa bu tce 09 dediklerimi fazla bilgim yokda aydınlatarısanız bizde benzinlisini düşünüyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Şu araçtan sonra çok merak ediyorum yeni Megane nasıl olacak diye... Sanırım birazcık daha büyük ekran ve iç-dış hacim ve de biraz daha kaliteli döşemeden başka birşey olmayacak sanırım. Laguna'ya da bi boy daha büyük ekran, ohh tamam..

Başka bir eve geçelim diye düşünüyorduk ama mevcut eve daha da büyük ekranlı bir Tv alırsak gerek kalmayacak gibi sanki.

Ohh tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdal86

arkdaşlar şimdi bunların hangisi daha güçlü benzinli motor oluyor 1.2 70bg olanmı yoksa bu tce 09 dediklerimi fazla bilgim yokda aydınlatarısanız bizde benzinlisini düşünüyoruz

http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/fiyat-ozellikler

Buradan istediğiniz detayları öğrenebilirsiniz. 0.9 motorlu olan daha güçlüdür
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

İçerde V8 sesiyle coşuyorsunuz,arabadan inince egzozun mırıltısı geliyor kulağınıza
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

Orijinalden alıntı: erdal86

arkdaşlar şimdi bunların hangisi daha güçlü benzinli motor oluyor 1.2 70bg olanmı yoksa bu tce 09 dediklerimi fazla bilgim yokda aydınlatarısanız bizde benzinlisini düşünüyoruz

http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/fiyat-ozellikler

Buradan istediğiniz detayları öğrenebilirsiniz. 0.9 motorlu olan daha güçlüdür

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

Performansından etkilendim gerçekten.Sesi de hoş geliyor.

İnceleme için teşekkürler

R-lik te aşağıdaki gibi bir özellik gelecek
    istediğiniz motor sesini seçeceksiniz
    arabalarda PS gibi oldu artık

Renault Clio 0.9 Tce Touch Detaylı İnceleme ve Test Sürüşü - Videolar eklendi

bu sitede suan motor seslerini dinleyebiliyormuyuz merak ettim eğer öyleyse özel mesajdan yada burdan link paylaşabilirmisiniz

• Arabayı bugün bende inceledim. Kırmızısı harika. Ancak kırmızı ambiyanslı ön konsoldansa siyahı tercih ederim. Piano Black bana görede kullanışsız geldi. Titiz biriyim, toz olur, el izi olur ve güneş vurunca kabak gibi ortaya çıkar bütün hataları. Mat versiyonunu yapsalar iyi olur. Onun dışında stepnenin bagajın altında olması eksi bir durum. Arka cam küçük ama o kadarda rahatsız edici değil. Arka cam manuel ama 50 bin liralık C segmenti Ford Focusda bile arka cam manuel olan jant kapaklı paket mevcut. 0.9 TCE motoru bugün bende kullandım. Test parkuru kısaydı. Zaten Esentepe ABC''ye gidip test ettim ve Mecidiyeköy trafiğinde çok bir şey anlamadım. Ama Mecidiyeköyden Esentepeye geri dönerken ki boşlukta biraz ivmelendirdim arabayı hoşuma gitti. Direksiyon şık olmuş. Start/stop özelliğini pek sevemedim ama neyse ki istersen devre dışı bırakabiliyormuşsun. Kullandığım araba orta donanım paketti ve 34 bin liraya bırakırız size dediler. Bence alınır. Beyaz - kırmızı ve bakır rengi bu arabada favori renklerim. Baz donanımda bile ESP var daha ne olsun.

Ama şu arka cam manuel diye arabaya laf edenlere bir yorumum olsun.

Ne zaman ESP konusu açılsa denirki yok işte bizim millet janta bakar, sis farına bakar, otomatik klimaya bakar vs. vs. İsterse dört cam manuel olsun ama ESP olsun diyenlerde gördüm. Ama ne hikmetse arka camlar manuel diye laf edenler var. Olabilir, arka cam otomatiklerini takan departman belki izne çıkmıştır ve onlar izindeyken araba piyasaya sürülmüştür ve onlarda şimdi iş başı yaptıklarından arka cam otomatik versiyonu 2013'de çıkacaktır. (Bu tabi bir espri)

Birde yine biri demişti, hangi konuda bilemiyorum ama 0.9 motora bizi mecbur eden devlet utansın. İyide arkadaş bu araba zaten şehir içi ekonomi arabası ve şehirler arası yoldada turbo özelliği ile sollamalarda ve rampa çıkışlarında sürücüsünü zor durumda bırakmayacak bir araba. Hem ne hikmetse ne zaman hız ile ilgili bir konu açılsa herkes genelde hız sınırına uyup 120'yi ve 90'ı geçmez. Hemde motor 0.9 diye laf ederler. Ne güzel motor işte. Pazar günü birde Kemal Teprete gidip asıl orada E-5'e çıkarak test edeceğim.

Sonuç olarak B segmenti arabalar içerisinde bence en şık Hb diyebilirim. Ancak 44 bin liralık fiyat taş çatlasın 41 bin lira olsun. Genelde Renault malzemeden çalan ve donanımdan kırpan bir firmadır ve bu arabayla bolca cömert davranmış. İnşallah ilerleyen yıllarda bazı özellikleri kaldırıp kırpıp boş pakete çevirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 12 Ekim 2012; 7:20:23 >

• Fransiz navigasyonu ile bursa uretimi navigasyon neden farkli ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne farkı var? R-link store muhabbeti mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrPride

bu sitede suan motor seslerini dinleyebiliyormuyuz merak ettim eğer öyleyse özel mesajdan yada burdan link paylaşabilirmisiniz

burada videolar var ama şirket pc'sisin Flash'ı henüz güncellenmediği için ben bakamadım.Videolarda Ses varmı yok mu bilmiyorum
    http://www.media.renault.com/global/en-gb/renault/MediaCentre/Videos.aspx

Teknolojik oyuncaklardan hoşlanacaklar Andorid tabanlı R-link'i beklesin derin R-Nav upgrade edilebilirmi bilmiyorum
    ama R-link motor sesi değişiminden sesli komutlara(sesli telefon numarası arama,sesle navigasyon..vb)detaylı sürüş bilgilerine hızlanma,yavaşlama eco modu..vs çok değişik fonksiyonlara sahip olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 12 Ekim 2012; 9:16:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

İncelemeler güzel. Yalnız bu araçtan fena halde soğutan bir şey var, arka görüşün feci şekilde kısıtlı olması. Arka camları otomatik değildir, bu yeni serilerle halledilir ama o cama çözüm bulunmaz. Grand Tour modeli tek çare benim gözümde;

Ek olarak söylemeden edemeyeceğim; haluk 23'ün yolda direksiyonu bırakıp fotoğraf makinesiyle uğraşması gerçekten üzüntü vericiydi. Yanlış görmediysem, bi' ara iki elini de çekti direksiyondan. Hiç yakıştıramadım.

Arkadaşlar Sport Tourer modelinin ne zaman satışına başlanacak bilen varmı? C segment Hb yada Mpv bir araç yerine tercih edilecek güzel bir araç olmuş...

• Maksimum tork devri forumdaki pek çok kullanıcı tarafından yanlış yorumlanıyor. Motorun maks. torkunu düşük devirde vermesi kadar hatta daha da önemli olan konu, motor tork eğrisinin homojen olmasıdır.

X ve y motorları maksimum torkları yaklaşık olarak 150nm olan, rakip motorlar olsun.

X araç maks. torkunu 2000 devirde, Y 1800 devirde veriyor diyelim. Şimdi sürüşte Y X'den daha iyi diyebilir miyiz? Hayır... Çünkü bu iki motorun eğrisi şu grafikteki gibi olabilir :

Grafiği incelersek, Y motorunun maksimum torkunu daha düşük devirde verdiğini, bu anlamda avantajlı gibi görünse de; aslında X motorunun maksimum torkunu daha yüksek devirde verdiği halde tüm devir bandı boyunca daha düzgün ve yüksek tork ürettiğini görebiliriz.

NOT : Grafikteki değerler tamamen uydurmadır, bazı teknik gerçeklerle örtüşmeyebilir, abartılı olabilir, ancak varsayım olarak doğru olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 12 Ekim 2012; 15:00:38 >

• Hep merak etmişimdir. Bu araçları piyasaya sürmeden önce gerçekten test ediyorlar mı diye.

Şurda 20 dklık sürüşte bile ; keşke vites hissi şöyle olsaydı, arka koltuklar böyle olsa daha iyi olurdu, emniyet kemer tokası şöyle yapılsa daha iyi olurdu, p. black direksiyon kaygan yapıya sahip tek el kullanımı zorlaştırıyor vb. diye çok rahat tespitlerde bulunabiliyoruz.

Şurda aracın herşeyine kusursuz demişken kusurlu sayılabilecek şeyleri düzeltmenin maliyeti 1000 tl yi bile geçmez, kaldı ki direk üretimde yapsalar hiç ek masraf çıkarmayacak şeyler( kemer tokası falan).

Büyük sorunlar olsa (diz mesafesi vb.) tamam dersin de böyle basit şeyleri yapıp kusursuz bi araç yapmak varken niye kaçıyorlar anlamadım gitti.

Sen git clio 3 ile çağ atla, önceki araçla aranda görünüm/motor/dizayn/kalite milyon kat daha iyi olsun. Ama ufacık şeyleri koyma. Anlam veremiyorum. TÜm açıkları kapatıp bi araç yap herkes alsın, eleştirilecek yeri bulunmasın ama nerdeeee.

Araç kötü dediğin ortaya çıkmasın yukardaki post'umdan. Bu kadar iyi yapılmış bi araç, bu kadar büyük değişiklik geçirmiş bi araç, ufacık düşünülecek şeyleri pas geçmiş...

Ama yakıt/yenilikçi/görünüm/donanım olarak her türlü alınası orası ayrı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Hep merak etmişimdir. Bu araçları piyasaya sürmeden önce gerçekten test ediyorlar mı diye.

Şurda 20 dklık sürüşte bile ; keşke vites hissi şöyle olsaydı, arka koltuklar böyle olsa daha iyi olurdu, emniyet kemer tokası şöyle yapılsa daha iyi olurdu, p. black direksiyon kaygan yapıya sahip tek el kullanımı zorlaştırıyor vb. diye çok rahat tespitlerde bulunabiliyoruz.

Şurda aracın herşeyine kusursuz demişken kusurlu sayılabilecek şeyleri düzeltmenin maliyeti 1000 tl yi bile geçmez, kaldı ki direk üretimde yapsalar hiç ek masraf çıkarmayacak şeyler( kemer tokası falan).

Büyük sorunlar olsa (diz mesafesi vb.) tamam dersin de böyle basit şeyleri yapıp kusursuz bi araç yapmak varken niye kaçıyorlar anlamadım gitti.

Sen git clio 3 ile çağ atla, önceki araçla aranda görünüm/motor/dizayn/kalite milyon kat daha iyi olsun. Ama ufacık şeyleri koyma. Anlam veremiyorum. TÜm açıkları kapatıp bi araç yap herkes alsın, eleştirilecek yeri bulunmasın ama nerdeeee.

Araç kötü dediğin ortaya çıkmasın yukardaki post'umdan. Bu kadar iyi yapılmış bi araç, bu kadar büyük değişiklik geçirmiş bi araç, ufacık düşünülecek şeyleri pas geçmiş...

Hocam yok öyle bir dünya maalesef.
    Yani tüm insanları memnun etmek imkansız. Her tarafını altınla pırlantayla kaplasan yine farklı zevklere sahip insanlar eleştirilerini yapacaktır.
    Bu çok normal bir durum. Benim hoşuma gider ben alırım, başkasının hoşuna gitmez o almaz. vs..

• exe_genesis, güzel bir konuya değinmişsiniz. Bu sorunuzun her nokta için başka bir yanıtı var.

En önemli sebep "maliyet". Araçtaki birkaç liralık maliyet artışı bile, firma için ciddi bir rakamdır. O yüzden bazı ufak kusurlar, maliyet nedeniyle gözardı edilir.
    Diğer bir sebep ise, zamandır. Otomobil üretimleri bir "proje"dir ve belli bir zamanda bitirilir, otomobilin üretimine başlanır. Otomobili oluşturan o kadar çok parça var ki, projede çalışan firma üyesi ve yüklenici olarak pek çok katılımcısı/paydaşı var. Dolayısı ile projenin bazı evrelerinden sonra, zaman kısıtı nedeniyle değişiklikler yapmak imkansız hale gelir ve yine bazı kusurlar gözardı edilir.
    Bir başka sebep de üstteki arkadaşın da vurguladığı, subjektif tercihlerdir. Bazıları sportif his sever, bazıları konfor odaklı bakar. Firma bunlar arasında kendi belirlediği noktada bir denge kurar.
    Yine bir başka sebep; "denge" dir. Örneğin bir modelin yol tutuşu kabul edilebilir derecede zayıftır ancak yol tutuşu daha iyi yapmaya kalktığınızda, konfor kabul edilebilir sınırların altına düşer. Firma da bu durumda, yol tutuşun biraz zayıf olmasını gözardı eder.
    Aklıma gelen bir başka sebep de, tüketici üzerindeki ilk etkidir. Bunun en güzel örneklerinden birisi Clio IV ve Kia Ceed'de bolca gördüğümüz piano black kaplamalardır. Bu tip aksesuarlar, uzun vadede kullanışlı olmasa bile, tüketiciyi cezbeder, dolayısı ile araç satışlarına olumlu katkı yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 12 Ekim 2012; 15:07:25 >

• quote:

Hep merak etmişimdir. Bu araçları piyasaya sürmeden önce gerçekten test ediyorlar mı diye.

Bahsettiğiniz işler tabiki 1 milyar tutmaz ama rekabet okadar ağır ki küçük sınıfta(premium tipler hariç)

maliyet kaygısı nedeniyle " işte bu diyemiyoruz"

clio 4 yine de çok başarılı. polo falan hikaye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaliska

quote:

Yani tüm insanları memnun etmek imkansız. Her tarafını altınla pırlantayla kaplasan yine farklı zevklere sahip insanlar eleştirilerini yapacaktır.
    Bu çok normal bir durum. Benim hoşuma gider ben alırım, başkasının hoşuna gitmez o almaz. vs..

Zevk, tarz farklıdır. Ama arka koltuğa oturunca kemer tokasının rahatsız etmesi. Bu konforla, kaliteyle vb. birşeyle açıklanamaz. Daha uygun bi yere konulabilirdi. Diğer rahatsız etmeyen bi araç örnek alınabilirdi mesela.

Aracı beğenir alırsın, başkası beğenmez almaz ama o toka herkese rahatsızlık verir ve çok basit birşey yeri değişiklik olsa herkes mutlu olur böyle bi sorundan bahsedilmezdi.

Tokayı ornek veriyorum. Yani insan der komple yenilikçi bi araç yapıyorsam dur şu tokayıda adam gibi yapiyim falan. Eksik kalmasın.

Not:Toka ne kadar rahatsız veriyor bilmiyorum sadece örnek olsun diye söylüyorum onu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kaliska

quote:

Zevk, tarz farklıdır. Ama arka koltuğa oturunca kemer tokasının rahatsız etmesi. Bu konforla, kaliteyle vb. birşeyle açıklanamaz. Daha uygun bi yere konulabilirdi. Diğer rahatsız etmeyen bi araç örnek alınabilirdi mesela.

Aracı beğenir alırsın, başkası beğenmez almaz ama o toka herkese rahatsızlık verir ve çok basit birşey yeri değişiklik olsa herkes mutlu olur böyle bi sorundan bahsedilmezdi.

Tokayı ornek veriyorum. Yani insan der komple yenilikçi bi araç yapıyorsam dur şu tokayıda adam gibi yapiyim falan. Eksik kalmasın.

Not:Toka ne kadar rahatsız veriyor bilmiyorum sadece örnek olsun diye söylüyorum onu.

Anladım. O konuda haklısınız tabiki, o toka oraya oturan herkesin kabaetiyle haşır neşir olacaksa bu çok rahatsızlık verici bir durum olur.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.