Şimdi Ara

Renault Clio 0.9 Tce Touch Detaylı İnceleme ve Test Sürüşü - Videolar eklendi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
12
Favori
173.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aracın ST kasasını ben de merakla bekliyorum.
  • renault alınmaz fransız, zaten 100bin kilometrede dizel motoru patlıyormuş.
  • bu aracı merak ediyorum.takipte olacağım
  • 863cc motor nasil 9 litre yakiyor ya ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

renault alınmaz fransız, zaten 100bin kilometrede dizel motoru patlıyormuş.

Ne ictin bunu yazarken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

renault alınmaz fransız, zaten 100bin kilometrede dizel motoru patlıyormuş.

Ne ictin bunu yazarken

ironibull içmiş

beyfendinin imzasındaki araçlardan biri renault..sadece forumun diline dolanan yersiz iddialara dem vurulmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

863cc motor nasil 9 litre yakiyor ya ?

Gaza basınca yakmasından doğal ne var ki?
  • Can'ın test sürüş videosu da geldi nihayet:)

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Can'ın test sürüş videosu da geldi nihayet:)

Sabah ekledim senin youtube videolarından abi, teşekkür ederim

part2'de gelecek mi acaba, yoksa çok mu şey istiyorum
  • dolu dolu bir inceleme..elinize sağlık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Can'ın test sürüş videosu da geldi nihayet:)

Sabah ekledim senin youtube videolarından abi, teşekkür ederim

part2'de gelecek mi acaba, yoksa çok mu şey istiyorum

Gece yatarken bilgisayarı açık bırakmıştım bu videonun yüklemesini tamamlasın diye.

Sabah bir kalktım bilgisayar kendini güncellemiş ve yeniden başlatmış.

Bu nedenle bu gece bir daha yükledim aynı videoyu ama yükleme bittikten sonra youtube this a duplicate of a previously uploaded video gibi birşeyler yazdı.

O zaman anladım ki benim bilgisayar "restart" olmadan önce youtube yüklemesi bitmiş meğer. :)

Diğer videoyu da şu an yüklüyorum.

40 dk gibi bir süresi kalmış görünüyor.

Foto ve videolarla desteklenen konudaki ilk mesajın çok güzel olmuş bu arada. :)

• araç 2500 de maksimum torka çıkıyor. yani gücü hissetmek için 2500e çıkmak gerekiyor. onun için. yüksek devir çeviriyor. ve yakıt biraz artıyor gibi. ekonomi yapmak için de 2000 devirle gitmek maksimum torkun altı olduğu için bana yanlış gibi geliyor.

başka beklediğim araçlardan birisi olan B-max in 1400- 4000 arasında meksimum torku verdiğini görünce, B-max için daha bir meraklandım. yani bence 900cc ve benzeri olan 1 litre (120 beygir ama) olan yeni motorları deneyerek kıyaslayalım derim. kağıt üstünde ford daha çok yakıyor gibi gözükebilir. ancak gücü erken ele almak gibi bir avantajı da olur gibi. (kişisel görüşümdür.) fiesta'ya daha koyulmadı.
  • Ciddi tasarıma hoş bir araba , şehriminde renault bayisine henüz gelmedigi için inceleme şansım olmadı ama arkadaşların emegine saglık , hoş bir araba almayı kesinlikle kafaya koydum az bir arka camlarda otomatik olaydı eksiz olucaktı......
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

araç 2500 de maksimum torka çıkıyor. yani gücü hissetmek için 2500e çıkmak gerekiyor. onun için. yüksek devir çeviriyor. ve yakıt biraz artıyor gibi. ekonomi yapmak için de 2000 devirle gitmek maksimum torkun altı olduğu için bana yanlış gibi geliyor.

başka beklediğim araçlardan birisi olan B-max in 1400- 4000 arasında meksimum torku verdiğini görünce, B-max için daha bir meraklandım. yani bence 900cc ve benzeri olan 1 litre (120 beygir ama) olan yeni motorları deneyerek kıyaslayalım derim. kağıt üstünde ford daha çok yakıyor gibi gözükebilir. ancak gücü erken ele almak gibi bir avantajı da olur gibi. (kişisel görüşümdür.) fiesta'ya daha koyulmadı.

Fakat şöyle bir durum var, motorun en verimli olduğu devir maksimum torku verdiği devir değildir genellikle. Motorun verimlilik grafikleri elimizde bulunmadığından bu konuda yorum yapamamakla birlikte, 1650 d/dda 122Nm tork üretiyor araç ve 5200 d/dya kadar bu değerin hiç altına inmiyor ki oldukça yeterli bir değer bu da.

Ekonomik kullanmak için 1700-2000 d/d aralığı en makul düzey bu araç için. Zaten vites değişim yardımcısı da bu devirlerde gitmeye teşvik ediyor.

Fiesta'da daha düşük güce sahip versiyonunun kullanılacağını düşünüyorum, çünkü bu motorların en büyük amacı daha ekonomik bir sürüş sunmak.

Yeni nesil motorlar piyasaya sürüldükçe ve alınabilirlikleri bu modelde olduğu gibi arttıkça normal kullanıcı için dizel kullanmak daha anlamsız hale gelecektir. En basit hesapla aynı güce sahip dci ve tce motorlu Cliolar arasında 6000TL fiyat farkı var, bu da fabrika verilerine göre 100000 kmden daha fazla yola denk geliyor. Ayrıca daha düşük ödenecek vergiyi de göz önüne alırsak aradaki fark daha da açılıyor.

• Guzel bır ınceleme olmus emegınıze saglık.Ama fotograflardan mı kaynaklanıyor bılmıyorum iç kısmı çok dar görunuyor.On koltuklardakı dız mesafesı ve torpıdosu kucuk gıbı geldı gözüme.
  • Ciddi tasarıma hoş bir araba , şehriminde renault bayisine henüz gelmedigi için inceleme şansım olmadı ama arkadaşların emegine saglık , hoş bir araba almayı kesinlikle kafaya koydum az bir arka camlarda otomatik olaydı eksiz olucaktı......
  • Performansından etkilendim gerçekten.Sesi de hoş geliyor.

İnceleme için teşekkürler
  • Can Clio test sürüşü devamı:

• Videolar ve fotoğraflar için tekrardan çok teşekkür ederim Haluk abi
  • o nasıl bir vites değiştirme
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.