Şimdi Ara

Renault 9 benzinde boğulma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim 86 Renault9 un sorunu benzinde boğuluyor tekliyor stop ediyor, lpg de sorunsuz çalisiyor, muayeneye girecekti benzinde çalişmasi gerekiyor dediler bende koyuldum işe önce karbüratör temizlendi benzin deposu su almiş camur tutmuş yenisini aldim benzin dolum hortumu ve depo kapagi benzin otomatiği ,şamandıra ve benzin kesici buji,hava filtresi,benzin filtresi hepsi sıfirdan yapildi artı 20/50 elf yağ ve pembe antrifiriz kondu birde lpg tanki 10 yil sinirini geçmişti lpg tesisati kople değişti yeni proje çizildi,
    Fakat benzinde neden sorun var , karbüratorlu R9 larda benzin sistemi nasil bağlanir bunu bilenler yardimci olabilir mi ?tşk ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ali8686 A kullanıcısına yanıt
    lpg de iken araç karbüratörsüz çalışır... karbüratöründe sorun var...birde karbüratorune bak solex mi weber mi... weber degilse çıkma weber tak...

ayrıca o aracın yağı 10/40 tır... eğer segmanlarında kaçak yoksa 10/40 devam et... yok eğer kaçak varsa 20/50 devam...

kaşak nasıl anlarım dersen kompresyon düşer ve araç yağ eksiltir...2000-3000 kullanınca bakarsın yağda yarım litre eksilme varsa 20/50 ye dönersin...

herşeyi yapmışsın ama karbüratöre gene pislik gelmiş ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 31 Ekim 2016; 15:29:18 >
  • Karbüratörum Weber marka karburator temizlendi usta soylerdi bu karburatör benzinde sorun çikarir diye öyle birsey demedi ben benzin bağlanti şeklinden şüpheleniyorum

• şu hayattaki tüm derdin bu olsun...
  • Ali8686 A kullanıcısına yanıt
    ustan denemeden karbüratör sorun çıkarır diyemez... benzin otomatiğine bak ozaman otomatik arızalı demekki...
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Pislik olduğunuda sanmiyorum araç zaten benzine boğuluyor benzinde siyah duman atiyor israrla kulanirsamda karburatordende egzoz dumani çikiyor lpgde sorunyok sanki fazla benzin geliyor araçta nasil olmali benzin bağlantisi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.