Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yardımcı olursanız memnun olurum.aracım 19 rne 1.6e .43 binde triger kayısı degişmiş. şu an 80 binde.klimanın kayışından ise bilgim yok.tatile cıkıcam. yolda kalmak ıstemiyorum.kayısın degişimi 2 yıl oldu.trigeri degismek gerekirmi.
  • arkadaşlar 97 1.4 beymen clup klimasız sedan kaç lira eder. almayı düşünüyorum. tavsiye edermisiniz. bu modellerde lpg taktırırsam performans ve yakıt ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe1311 -- 19 Mayıs 2009; 22:42:03 >
  • mahmu arkadaşım 4 yılık kullandığım 19umdan ayrıldım 19 ların kronik olayıdır o fan açması ve saatlerce sinir bozucu bir sesle çalışması ama bende sonradan öğrendimki kafaya takacak bişey yok motorun içindeki suya varana kadar soğutmaya çalışıyo sıkıntı eteme çokta rahatsız olursan müşir değiştiriyolşar dah erken kapatıyo fanı değerini bil arabanın komşuya sattım şimdi üstünde çocuklar oynuyo içim g
    idyo:((((((((((
  • SLM M.ALİ ARKADAŞIM SANA ŞUNU DİYEYİMKİ BAHSETTİĞİN KAYIŞLARI HERNEZAMAN DEĞİŞTİRİLDİ İSE DEĞİŞME ZAMANLARI ŞÖYLE. 40 BİN KM DE BİR VEYA 40 BİN KM RE YAPAMADINMI ZAMAN OLARAKTA SÜRESİ 4 YILDIR KM Yİ TAMAMLAMASAN BİLE 4 YILDA BİR DĞİŞMESİ LAZIM.

İYİ TATİLLER DİLERİM.

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLEĞİ İLE ALLAHA EMANET OLUN.
  • teşekkur ediyorum.ALLAHA EMENET OLUN.
  • Mahmut arkadaşım ben 1997 Renault 19 - RT sahibiyim. kendi arabam için konuşayım, motoru kapattıktan sonra fanın uzun süre çalışması radyatördeki suyun soğutulmasından değil motorun içinde kalan suyun soğutulmasından kaynaklanıyor çünkü bu iş için başka bir müşür daha var. şu an benim arabam da aküyü fazla yemesin diye onun bağlı olduğu fiş sökülü durumda, takılı olduğu zaman yaz aylarında motoru kapattıktan sonra fan 15 dakikaya yakın çalışmaya devam ediyor. öğrendiğim kadarıyla gereği olmayan bir müşür sende fan fazla çalışmasın diyorsan kendin fişi sökebilirsin. fiş karbüratörün sol tarafında biraz alt kısımda kalıyor, dikkatli bakarsan görebilirsin. selamlar, kolay gelsin.
  • Arkadaşlar renault 19rte alize modeli için en uygun takılabilecek lpg markası ve modeli hangisidir sizce?
    Birde lpg taktırmak motora zarar verirmi cevaplarınızı bekliyorum.
  • sayın uslu ben aracıma 9 ay once atiker marka ve mikserli sistem .enjeksiyonlu araclara uygun olan sistemi taktırdım cok memnunum.14 bin km yaptım. arac rne 1.6e boşu bosuna sıralı sıstem taktırıpta paranız yazık olmasın.yalnız once bujılerı ve bujı kablolarını kontrol ettırın
  • Teşekkürler.Atikerin hangi modeli olduğu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.
  • fazla detaya girmek icin uzman degilim. bildgim cok noktalı enjeksiyonlu sistem icin olanı.oda tek olması lazım.farklı alternatifler yok biliyorum.bizimkilere hem sıralı sistem.hemde digeri olabilyor. manifold plastık olmadıgı icin.yakıt farkı ıse yuzde 5. bunun icin fark vermeye degmez.14 bin km yaptım ve hıc kontrol icin gitmedim cunku saat gibi.ben memnunum.9 ay oldu
  • slm arkadaslar.
    babam 1.6 99 model benzin ve lpg li bir arac bulmus. fiyatı 10.5
    arabayı ben hiç görmedim? asında aklımda hiç de r19 yoktu.
    neyse ne dersiniz fiyat nasıl?
  • s.a. arkadaşlar benim aracın sağ ön camı çok yavaş çalışıyor gaza basınca biraz hızlanıyot gibi galiba motor değişecek cam motorları ne kadardır acaba bilgisi olan varmı yada çıkma bulabilirmiyim birde ön kapı cepleri kolonlu olarak hiçbiryerde bulamadım ne biçim yerli araç bu...
  • slm arkadaşlar bu konuda hiç hayat yok anlaşılan kimse mesaj yazmıyor bari ben arabanın resimlerini yükleyim

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

• deavammm....

• araba güzelmiş, kazasız belasız.
    bişi merak ettim, ön koltukta kolçak var, onu sne mi yaptındın, yoksa orjinalde war olan bişi mi ? :S
    yaptırdıysan maliyet nedir?
  • saol arkadaşım, kolçağı ben taktırdım sonradan 50 tl fiyatı
  • Merhabalar benim bir sorunum var yardımcı olucak veya başına bu şekilde arıza gelen oldu mu?

rena spring 93 model tüplü arabam var.Sorunum şu;
    ayağımı gaza basıp kontoağı çevirdiğimde marj dönüyor ama araba çalışmıyor.Elimi kontaktan çekmeyip ayağımı gazdan çekersem çalışıyor.Yada hiç gaza basmadan kontağı çevirdiğimdede araba çalışıyor.Sorun ne olabilir? Bobin olabilir mi?Ustanın birisi gaz verinde araba boğuluyor fılan dedi.Hangi ustaya götürdüysem çözüm bulamadılar.Tüpçü Elektrikçi tamirci Karburatörcü vs...
  • s.a arkadaşlar. bende r 19 rne 98 model var. arabadan genel hatlarıyla memnunum. özellikle ani hızlanmalarda fena değil. ama bi sorunum var. arabayı çalıştırdıktan sonra rölanti çubuğu 1 aşağı 1 yukarı gidiyor ve as bi zaman sonra istop ediyor. ayrıca bazen hareket halindeyken boşa attığımda istop ediyor. BU BENİ İLLET EDİYOR. cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: izzet52

s.a arkadaşlar. bende r 19 rne 98 model var. arabadan genel hatlarıyla memnunum. özellikle ani hızlanmalarda fena değil. ama bi sorunum var. arabayı çalıştırdıktan sonra rölanti çubuğu 1 aşağı 1 yukarı gidiyor ve as bi zaman sonra istop ediyor. ayrıca bazen hareket halindeyken boşa attığımda istop ediyor. BU BENİ İLLET EDİYOR. cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler....

Araç lpg li değil mi?? karbüratör sağlam mı??
  • Bu arada bugün volan dişlisi sıyırdı (marş dişlisiyle ayrılmadı) marş takılı kaldı..takılı kaldığı için marş dinamosu yandı bende fişini çıkardım bıraktım öle..daha öncede yapmışdı marş dişlisini temizledim olmuşdu ama bu sefer şanzıman inecek volan dişlisi değişecek bu arada baskı balatayıda halletmeyi düşünüyorum..300 400 tl masrafım var anlıyacağınız ama biraz bahçede yatacak..
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.