Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar renault 19 1.4 RN ile RNA arasında ne fark var?
  • RN 1.4 Europa- Latitude(1397 cc) 8-subaplı, 65 BG - 48 kW Azami hız: 159 km/h
    RN-RNA 1.4e Europa- Latitude(1390 cc) 8-Subaplı 80 BG-60 kW Azami hız: 168 km/h
    RN-RNA 1.6 Europa (1565 cc) 8-subaplı,73 BG- Azami hız:165 km/h
    RN 1.7 Europa- Latitude(1721 cc) 8-Subaplı, 92 BG - 69 kW Azami hız: 178 km/h
    RN 1.8 Europa- Latitude(1794 cc) 8-Subaplı, 95 BG - 71 kW Azami hız: 185 km/h

cevabım pek tatmin etmemiş olabilir ama paylaşayım dedim
  • TEŞEKKÜR EDERİM AMA BEN MOTOR OLARAK DEĞİL DONANIM OLARAK HANGİ FARKLILIKLARIN OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM. YİNE DE SAĞOL...
  • Merhaba arkadaşlar r 19 için 15 inç veya daha üstü jant ebadı kullanan varmı acaba?? jant boyutunu büyütmek istiyorum 15 inç veya 14 inç olabilir daha üstünü düşünmüyorum dezavantajı olduğu için ama sürtme olurmu olmazmı diye kararsızım kullanan veya bilgi sahibi arkadaşlar yardımlarınızı ve düşüncelerinizi paylaşırmısınız teşekkürler
  • Öğrenciyken son sınıfa zayıfsız geçtiğim için Renault europa almıştı babam.Ne çilemizi çekmişti.Taş gibi arabaydı.
    Bence Renault'un Concorde ve Europa serisi efsane serilerdir.
  • araba güzel bendede sax mavisi var
  • arkadaşlar bende1998 1.6rte hb var benim aracın bir sorunu var 110 120 km hızla giderken aracın içine rüzgar sesi geiyor ıslık calıyor bu sorunu nasıl cözebiliriz saygılarla
  • quote:

Orjinalden alıntı: islekomer

arkadaşlar bende1998 1.6rte hb var benim aracın bir sorunu var 110 120 km hızla giderken aracın içine rüzgar sesi geiyor ıslık calıyor bu sorunu nasıl cözebiliriz saygılarla

komik ama şayetki yüze getirdiysen havalandırmayı birde kapattıysan rüzgarın sesiyle ıslık sesi çıkarabiliyor bence cama falan vurdurmayı dene aksi halde tıkalı olabilir bence
  • 97 model beymen clup sahibiyim.kış başından beri arabam sabahları 8-10 defa merşa basmadan çalışmıyordu.gitmediğim usta kalmadı çözüm bulamadım...geçen haftalarda shell den 97 oktan benzin aldığımdan beri -20 derecede bile 1 seferde arabam çalışmaya başladı...hep 95 oktan alırdım.bu arada aracım tek nokta enjeksiyonlu ve lpg li..yani aracaım ilk çalışma benzinle oluyor...benzin çooook önemliymiş anladım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsuyoi

quote:

Orjinalden alıntı: islekomer

arkadaşlar bende1998 1.6rte hb var benim aracın bir sorunu var 110 120 km hızla giderken aracın içine rüzgar sesi geiyor ıslık calıyor bu sorunu nasıl cözebiliriz saygılarla

komik ama şayetki yüze getirdiysen havalandırmayı birde kapattıysan rüzgarın sesiyle ıslık sesi çıkarabiliyor bence cama falan vurdurmayı dene aksi halde tıkalı olabilir bence

Merhaba arkadaşlar aynı problem bendede var.Yanlız bu ara başka bi problemim varki evlerden ırak 2000 R19 45000 1.9 Dizel aracımız var yanlız bu bir ay içinde orjinal şarj dinamosunu yaktı değiştirip ikinci el bir dinamo daha aldım.Yanlız gelgörki onuda yakmış aracı götürmedik elektrikçi, servis kalmadı problem ne olabilir.Yardımcı olabilirmisiniz Bu arada yine şarj dinamosu arıyorum nereden uygun fiyata bulabilirim.şu an İstanbuldayım.Araç memlekette babam kullanıyor daha doğrusu kullanamıyor Acil yardım Lütfen

• merhaba,

yaklaşık bir aydır ben de Renault 19 sahibiyim. Henüz aracı tanıma aşamasındayım. İlk aracım olduğu için oldukça bilgi cahiliyim de diyebilirim, ama bu forumda baya bişeyler öğrendim.

herkese teşekkürler.

bu arada aracım:

1998 Renault 19 1.6e RNE
  • merhaba...2000 model renault 19 1.6 RTE sahibiyim....araç sedan alize modelinden ve 105000 km.de....1.5 yıldır lpg ile kullanıyorum...lpg yi de 75000 km de taktırmıştım....aracında ilk sahibiyim..çok memnunum...sorunum 3 ay kadar önce başladı...araç rölantide sürekli stop ediyor...yani çalıştırıyorsunuz, bırakıyorsunuz duruyor...ustaya götürdüm, kelebek boğazı temizlenecek dedi..temizlediler..düzeldi..sorun yoktu..ama bugünlerde gene aynı sorun yeniden başladı...şimdi ise motor soğokken stop ediyor,ısınınca düzeliyor....ama sanırım ileriki zamanlarda sürekli stop edecek...bu sorunu daha önce yaşayan veya çözüm yolu önerecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum...saygılarımla.....
  • renault 19 1.4 karburatörlü lpg ile Ş. Dışı 192 tl bana çok gibi geldi sizce nasıl normal mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: maamut

renault 19 1.4 karburatörlü lpg ile Ş. Dışı 192 tl bana çok gibi geldi sizce nasıl normal mi

1.59 lpg litresi ekomomik kullanmama rağmen şehir içi iş çıkışı ve gidişi saatlerinde kullandım 1.72 yaktı geçenlerde 1.6 karbratör
  • SLM DOSTUM

SİZİNDE SORUNUNUZ BENİM GİBİ. BENDE DE 1.4 İ RN VAR 10 LT GAZ İLE ANÇAK 92 93 KM YOL GİDEBİLİYORUM. YUKARLARA BAKARSAN YAZIMI GÖREBİLİRSİN. BENDE BİLMİYORUM AZMI YAKIYOR ÇOKMU YAKIYOR DİYE. AMA BENCE ÇOK YAKIYOR. DAHA ÖNCELERİ BÖYLE BİR ARAÇ KULLANMADIĞIM İÇİN BİLEMİYORUM. FAZLA YAKIYOR DİYE TAHMİN EDİYORUM BUKADAR YAKMAMSI LAZIM KENDİ KANIMCA.

ALLAHA EMANET OL.

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLEĞİ İLE.
  • Arkadaşlar herkese merhaba. İstanbul Buluşmasını gördükten sonra Ankara buluşması düzenleyelim diyerekten bir işe giriştik. Katılmak isteyen arkadaşlara duyrulur.

http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 1 Şubat 2009; 0:37:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: urall

SLM DOSTUM

SİZİNDE SORUNUNUZ BENİM GİBİ. BENDE DE 1.4 İ RN VAR 10 LT GAZ İLE ANÇAK 92 93 KM YOL GİDEBİLİYORUM. YUKARLARA BAKARSAN YAZIMI GÖREBİLİRSİN. BENDE BİLMİYORUM AZMI YAKIYOR ÇOKMU YAKIYOR DİYE. AMA BENCE ÇOK YAKIYOR. DAHA ÖNCELERİ BÖYLE BİR ARAÇ KULLANMADIĞIM İÇİN BİLEMİYORUM. FAZLA YAKIYOR DİYE TAHMİN EDİYORUM BUKADAR YAKMAMSI LAZIM KENDİ KANIMCA.

ALLAHA EMANET OL.

dostum kış ayları için normal yakıtınız.
    lpg ile 100 km de11-12 litre normaldir diye dşnyorum.
  • merhaba arkadaşlar. linkteki araba hakkında fikirleriniz nelerdir.
    geçer not verirseniz almayı düşünüyorum. renault 19 u sizden daha iyi bilemem. şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/masrafsiz_19-95WQQaXQQ12175762WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orjinalden alıntı: urall

SLM DOSTUM

ALLAHA EMANET OL.

şu andaki lpg fiyatlarına göre aracın 147 kuruş yakıyor km ye bence çok iyi bnm 16 ankara şehir içinde 180 i buluyor yani 1.4 de göre normal yakıyosun..
  • yanlış olmuş benim 1.6 olcaktı..
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.