Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevabın için teşekkürler, yaklaşık üç ay önce harret yapmıştı araba ondan sonra conta falan hepsini tamir ettiler,şimdi yine aynı olaymı oluyor acaba bıktım bu tamir işinden yahu o kadar ki artık arabayı satmayı düşüneceğim.
  • araba susuz kaldımı yapıyor bi yerde kaçak vardı lpg beynin girişinde bigün babamın arabası bakımdaydı ona verdim o da sağolsun bütün gün basmış araba susuz kalmış ertesi gün otoyola bir çıktım yolda teklemeye başladı araba güvenlik şeridine bir çektim lpg tankı susuzluktan donmuş arabada gram su bırakmamış babam o günden beri contadan problemim var daha önceden de 2 kez conta yaptık biz bu arabaya ama haftada bir havasını alıp suyunu kontrol ediyorum çok uzun süre sürat yapmayınca (tek geçen 170 le ferrarinin arkasına takıldım)nerdese 3 aydır hiç hararetsiz problemsiz hafta içi hergün 60 km kadar yapıyorum hafta sonları babamın arbasını kullanıyorum
    biraz daha böyle kullanıcam zaten giderek delik dahada büyücektir birazda para biriktirirsem o zamn gidip yaptırırım

• Evet bugün motorcuya gittim,zaten sol önden ses geliyordu rotil değiştirdiler halloldu ses problemi,hareret olayınıda söyledim fanları kontrol ettiler biraz su ilave ettiler şimdi herşey normal gibi.

• <<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>
  • kardeş yaptığın şey çok güzel bişey ama yeri burası değil bunun
    ilgili bölüme açarsan hem insanların dikkatini çekersin hemde başka insanlardan tepki almazsın
  • güncel
  • selam herkese
    bende 1999 model orjinal 55.000km de 19 hb.var.klimasız.sorum şu bu aracıma sonradan klima takılırmı.????
  • sayın anadol69 bende son bir haftadır bu kilima işiyle ugraşıyorum istanbuldayım sormadıgım yer kalmadı en sonunda ikitelli çıkmacılarda kilima işiyle ugraşan biri kilima takılabilecegini ama şimdi işlerin yogunlugundan dolayı ugraşamayacagını eylül ayında gelmemi söyledi tüm tüm çabalarıma ragmen şimdi takmaya ikna edemedim fiyat olarakta 1500 lira söyledi bende bunun üzerine bugün ilk arabam olan aşagıda bulunan linkteki aracımı istemeyerekte olsa satmaya karar verdim

http://www.sahibinden.com/1999_model_europe_1_6_rne_dort_lastik_yeniWQQaXQQ10205300WQQpXQQdisplayitem

• Vorb arkadaşım ben 1997 Renault 19 - RT sahibiyim. kendi arabam için konuşayım, motoru kapattıktan sonra fanın uzun süre çalışması radyatördeki suyun soğutulmasından değil motorun içinde kalan suyun soğutulmasından kaynaklanıyor çünkü bu iş için başka bir müşür daha var. şu an benim arabam da aküyü fazla yemesin diye onun bağlı olduğu fiş sökülü durumda, takılı olduğu zaman yaz aylarında motoru kapattıktan sonra fan 15 dakikaya yakın çalışmaya devam ediyor. öğrendiğim kadarıyla gereği olmayan bir müşür sende fan fazla çalışmasın diyorsan kendin fişi sökebilirsin. fiş karbüratörün sol tarafında biraz alt kısımda kalıyor, dikkatli bakarsan görebilirsin. selamlar, kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tema1

sayın anadol69 bende son bir haftadır bu kilima işiyle ugraşıyorum istanbuldayım sormadıgım yer kalmadı en sonunda ikitelli çıkmacılarda kilima işiyle ugraşan biri kilima takılabilecegini ama şimdi işlerin yogunlugundan dolayı ugraşamayacagını eylül ayında gelmemi söyledi tüm tüm çabalarıma ragmen şimdi takmaya ikna edemedim fiyat olarakta 1500 lira söyledi bende bunun üzerine bugün ilk arabam olan aşagıda bulunan linkteki aracımı istemeyerekte olsa satmaya karar verdim

http://www.sahibinden.com/1999_model_europe_1_6_rne_dort_lastik_yeniWQQaXQQ10205300WQQpXQQdisplayitem

maşallah fotoraflardan araban çok güzel duruyor 99 model bir arabayı böyle toplu düzgün tutmak kolay olmasa gerek (benim arabaya park halindeyken hergün biri vurduğundan)
    gerçekten beğendim arabanı istediğim tarz bir europa
    inşallah biran önce sorunsuzca satarsın

• tsuyoi kardeş görüşün işin teşekkürler arabaya alıcılar çıkmasına ragmen ilkbahara kadar beklemeye karar verdim aceleye getirmek istemiyorum aklımda yeni çıkan fiat fiorino veya yeni kango var hem bu arada bu araçlarıda daha iyi inceleme şansım olur diye düşünüyorum
  • renault 19 aracımın klimasını ve havalandırmasını kapattıktan sonra tak tak die sesler geliyordu.Oto elektirikçiye götürdüm bir fişi çekmiş şimdi ses yok ama araç giderken havalandırma ızgaralarından hava geliyor.Bu fişin yeri nerededir acaba.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.
  • hocalar 19 için motor yağı tavsiyesi bekliyorum.Teşekkürler
  • Merhaba,
    Elektrikçinin çektiği fiş, kaputu açınca şöför tarafındaki silsceklerin altındaki siyah plastik ızgaranın altında klima fan motorunun üstünde.Bu fiş buradan hava girişini ayarlayan kapağı kapatıp açan motora elektrik veriyor.Dişlisi kırılınca bu çat çat sesini veriyor.bu fişi takıp içeriden fan ve klima düğmesini açıp (maxsimum) ayarında, o kapağın tekrar kapanmasını sağlayabilirsin.Kapak tam kapandığı zaman fişi hemen çekmen gerekir.Açmak için yine bu yöntemi kullanabilirsin.Genelde bu arıza hep var.Yazın kapağı kapalı konuma alıyorlar dışarıdan sıcak hava gelmesin klima daha iyi soğutsun diye.Kışında açıyorlar zaten yeterli ısı var dışarıdanda hava gelsin diye.Ben yazın kapalı kullanıyorum, bunun kötü tarafı ise içeride oluşan rutubet anca camları açarsan çıkıyor.
    Kolaygelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LAZUSAGI_61

valla uastam bi arkadaşımız sanırım yanıtlamış sizin sorunuzu. ben arabayı almasına aldım ama sadece 10 gün kullanabildim zaten periyodik bakımı yeni yapılmıştı yağ değişimi filan yazılıydı kağıtta. benimde bi sorunum var aslında yoktuda olmuş. araç rölantide çalışırken devir saati bazen düşüp bazen çıkıyo ve sonrada stop ediyo. enjektördemidir problem yoksa pislik filanmı tıkamıştır? aklıma gelen en kötü şey beyinle alakalı ama ondada sorun olsa servis ışığı yanmazmıydı yaf

zayıp kompresyon nedeniyle olabilir yani kat iptali yaptıysan olabilir bizde öyle oldu egzost sistemin de de arıza olabilir

• 99 alizem var klimanın orada kart şeklinde bir parça var. bozulup duruyor. başına gelen var mı? ne yaptınız.

adı röle olabilir yanlış bilmiyorsam.

yenisi 240 civarıymış, tamir ettirebilen var mı?
  • Bende Katıldım aranıza 98 Model R19 RNE Var Klima+Airbag+Hidrolik direksiyon

Aracımın resmi

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>
  • şu linkte r 19 mu accent mi diye bir tartışma var bir el atın arkadaşlar

http://forum.donanimhaber.com/m_21226331/tm.htm

vatandaşlar hyundai sitesinde aralarına almışlar bizim efsaneyi yerden yere vuruyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Bende Katıldım aranıza 98 Model R19 RNE Var Klima+Airbag+Hidrolik direksiyon

Aracımın resmi

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

bikaç soru yayları kestirince ne gibi farklar oluştu olumlu bir izlenimin varmı

• slm arkadaslar yeni aldıgım 98 model 1.4 karburatörlu rna 19 arabamın dıreksıyonu normal ama genelde hıdrolık dıye duydum acaba benım arabanın dıreksıyonda bı sorunmu var ondan mı normal dıreksıyon gıbı.bıde dıger bı sorunum debrıyaj bıraz sert kıyasladıgım arac( 2001 clıo) bu konu hakkında lutfen bıldıklerınızı benımle paylasırsanız sevınırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi for_live -- 11 Eylül 2008; 11:45:20 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.