Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • küçükyalı mavi evlerde yaşar usta var çok ince ayar yapar e-5 üstü yan yolda eğer yakınsan bir gün gitmeni tavsiye ederim.
  • yakınım kardeşim kayışdağındayım ben dükkanın ismi nedir ama gerçekten iyi ayar yapar değilmi birde ne kadara yapıyorlar dışarda 10 YTL diyorlar para önemli değil 20 de veririz devamlı gitmektense ya birde aracın üzerine bi kağıt bırakmışlar SUPER ECONOMY diye %30 yakıt tasarrufu diyor fiyatı 50 YTL en az %20 en çok % 30 yakıt tasarrufu edin diyor sizce nasıl fiyat makul ama iş yaparmı önemli olan o
  • dükkanın ismi tam hatırımda deiğil ama yaşar oto herhalde küçükyalı mavievler yanyoldan opel bayinin yanından yukarıya çıkarken ilerde yolun solunda kalıyor görürsün zaten yol kenarı zaten başka gazcı yok orada yaşar usta dükkanın sahibi anadolu yakasında bir numara süper ayar yapıyor. fiyatı 7.5 ytl yani çok uygun. bahsettiğin parçayıda bir arkadaşım benzinli arabasına taktırdı araç inanılmaz şekilde çekişten düştü. ama yakıtta herhangi bir azalma olmadı. servisle konuştuk bunu bana söylediği şu: bu parçayı üreten insanlar bu aracı üreten mühendislerden dahamı zekiler neden fabrikasyon olarak bu aracı honda.reno.toyata vs. daha az yakıtla çalışır bir şekilde imal etmiyor?? yani bu dünyaca ünlü firmalar aptalmı şeklinde konuştu. ve şu örneği verdi bir elektirk süpürgesi düşün ve bu süpürgenin hortumunu kes ve başka bir hortum ekle yani bu hortumu uzat dedi. bu işlem sonucunda elektrik süpürgesi sence dahamı az enerji sarfeder dedi. cevap tabiki hayır. ama elektirk süpürgesinin gücü düşer bütün pislikleri çekemez çünkü hortumu uzadı dedi. aynı bu misal işte dedi.

• sübap ayarı konusunda ts3454 kardeşe katılıyorum. dediği gibi ses yapıyorsa sıcakken bir baktır yakıt sarfiyatı azalır yeni ayarla. ama soğukken dediği gibi ses gelir bizimkiler böyleymiş. geçen sene 20 ytl ye yaptırdım ben. sübap ayarını bostancı sanayide DİLSA OTO var özel servis renault ustası ve inanılmaz makul fiyatlarla çalışıyor. müşteriyi yontmada gözü yok sabri usta diye biri renault 19 cuların gözdesi yakın olanlar uğrasın. bende tavsiye üstüne gittim inanılmaz memnunum.
  • yamancelo kardeş sağol tavsiyen için ama benim anlamadığım bişey var şimdi bu cihazda kesme filan yok hortumun üzerine takılıyormuş bilmiyorum aslında mantıklı dediğin ama onlarda iddalı konuşunca kafa karışıyor
  • ya meraba bende 1.4 renault 97 model broadway var ama arabam maşşallah çok iyi sadece bi sorunu var bu araç km de tüpte 20 ykr yakmakta sizce bu normalmi yoksa yüksekmi ?? beni acilen bilgilendirebilrseniz sevinirim bu arabanın ben bujilerini hava filtresini yeni degiştirdim
  • Ayarlatınca düzelir LPGli araçlarda hava filtresi değişiminin akabinde gaz ayarı yeniden yapılır.kmde 15 kuruşa düşmesi gerekir.
  • tamam baba anladım dediğin aleti. mıknatıslı bir alet o. onun içinde işe yaramaz diyorlar paranı sokağa atma.
  • sağol kardeşim sen nerde oturuyorsun andolu yakasındamı
  • r19 ----golf kapışması
  • Bizim arabada hayırlısıyla salı geliyo.97 model tüplü enjeksiyonlu.Bi de energy motor nedir???
  • Ya arkadaşlar tavsiye edecğiniz far ampulu varmı ben daha önceden philips 5000 kelvinlikti yanılmıyorsam ampulunu aldım ama hiç mennun değilim renk olarak güzel ama aydınlatma konusunda sıfır bence daha fazla ışık vermesini istiyorum beyazmış maviymiş olası öneli değil
  • OSRAM H1 HYPER WHITE 5000 KELVİN
    tek kelimeyle süper bir ampul pişman olmazsın...
  • sağol ama ben osramın night breaker modelini aldım normal ampul beyaz filan yanmıyor ama en azından iyi aydınlatma sağlıyor bu arada yamancelo yaşar ustaya gittim dedim namın internette yayılmış göster dedim ustalığını bizim araca :) valla ayar yaptı arabanın gidişi güzel ama ne kadar yakacak bilmiyorum 200 lira yakarsa sorun yok dedi ama bana 200 lira yakması fazla gibi geliyor neyse daha denemedim deneyince haber veririm ama gerçekten araç süper çekmeye başladı
  • :))) saolasın lafımıza itibar edip güvenip gitmişsin. yaşar usta sağlamdır. memnun kalırsın. birde şu var yaşar usta benim arabayada 200 kuruş yakaman lazım diyor ama ben 165 kuruş yakıyorum. sende hemen hemen 165-190 arası yakarsın.
  • inşallah bana öle dedi ama gerçekten usta uğraştı 15 20 dakika ilgilendi diğerleri gibi değil arabanın gaz yemeside değişti inşallah 200 altında yakar birdaha ayar yaptırmama gerek kalmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mGold

R 19 lar en çok şikayet edilen yanlarından biri zore çalışmasıdır( Karbüratörlü ler için ).

Benim tavsiyem arabayı çalıştırırken gaz pedalına basmayın.Jikleyi çekip kontağa basın yeter.

19larda jikle var mı ya?
  • mrb bende 1.8 rti var.ben çok memnunun ama zannedersem biraz fazla yakıyor.sana şöyle diyeyim europaların arasında en mükemmeli bence.Yol canavarı.
  • KARBÜRATÖRLÜ TÜM 19 LARDA JİKLE VAR..
  • arkadaslar bana acilen depo kapağı lazım nerden tedarik edebilirim en ucuz sekilde burda bi yedek parcacıya sordum 25 ytl dedi kötü depo kapaqına bunun haricinde boyaması işciliği hariç neyse cewaplarınızı bekliyorum....
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.