Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
592.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RENAULT 19 EUROPA, BEYMEN CLUB, NUMBER ONE, ve bütün serileri ile ilgili her türlü görüş öneri paylaşım sorun vs için tek başlığı kullanalım. Siz 19 kullanıcılarından ilginizi eksik etmemenizi rica ediyorum. Tabi diğer arkadaşlarımızdanda. Umarım bi tek kişiye dahi olsa aradığını kolayca bulabilmesi açısından faydalı bi iş yapabilmişimdir. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Kulübe katılmak isteyen arkadaşlarımdan alttaki linki image kısmına yapıştırmalarını rica ediyorum. Eğer daha değişik çalışmalar yapabilecek bi arkadaşımız olursa seve seve gerekli düzenlemeyi yaparız. Şimdiden iyi forumlar dilerim...

Gökhan KARAHANLI

http://img76.imageshack.us/img76/3336/deneme22jk7.jpg

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahanli61 -- 2 Ağustos 2021; 10:35:29 >

• ne yalan söyliyim bende memnun oldum bu topic i açtığına.ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerinden bizleri mahrum bırakmazlarsa çok iyi yerlere de gelir.hayırlı uğurlu olsun.
  • sağol mehmedim. arkadaşlar kendisi öz kardeşim olup her anlamda maddi manevi kefiliyim.
    bu arada mehmet gebertirim seni arabama iyi bak
  • Yiihhuuu!! süper oldu şimdi. Bütün r19 cular buraya.

Şimdi ben bir konu açmıştım ama arada kaldım. 97 model tek nokta enjeksiyonlu araca hangi derece yağ koyulur? Yada şöyle diyeyim hangi yağ koyuyorsunuz?
  • valla uastam bi arkadaşımız sanırım yanıtlamış sizin sorunuzu. ben arabayı almasına aldım ama sadece 10 gün kullanabildim zaten periyodik bakımı yeni yapılmıştı yağ değişimi filan yazılıydı kağıtta. benimde bi sorunum var aslında yoktuda olmuş. araç rölantide çalışırken devir saati bazen düşüp bazen çıkıyo ve sonrada stop ediyo. enjektördemidir problem yoksa pislik filanmı tıkamıştır? aklıma gelen en kötü şey beyinle alakalı ama ondada sorun olsa servis ışığı yanmazmıydı yaf
  • arkadaşlar daha tazeyken bari ilgisiz kalmasın topicimiz. benim bi derdim var daha doğrusu varmış ben hiç akşam kullanmadım bi kez kullandım ondada dikkat etmedim hiç bu kalorifer düğmelerinin ayarlarının olduğu kısımda aydınlatma lambası olması gerekmiyomu bakmış bizim birader abi oranın lambası yanıyomuydu dedi dedim bilmiyorum şaştım kaldım.

birde araba kırmızı ışıkta filan sert fren yapınca stop etmeye başlamış. enjeksiyon lambası vardamı yanmıyo yoksa yoktamı yanmıyo biliyorum inanınki o kadar bihaberim arabadan. hani enjeksiyon pompası benzini çekerken bi ses gelirya o ses bizim arabada 2 sn anca sürüyor sanırım bunun stop etmesiyle ilgisi var. bazen ilk marşlarda bi kerede almıyor. bi arada araba ilk marşa basılmış rölantide çalışırken devir sayacı bi düşük bi yüksek göstermiş haliyle motor bi devirlendi bi düştü derken stop etmiş. acaba bu nedendir?

bilen eden varsa bi yardım ediverin şaştım kaldım ya ben dikkat etmemişim arabaya yada alırken herif az bişey itelemiş bana arabayı
  • Orjinalden alıntı: LAZUSAGI_61

arkadaşlar daha tazeyken bari ilgisiz kalmasın topicimiz. benim bi derdim var daha doğrusu varmış ben hiç akşam kullanmadım bi kez kullandım ondada dikkat etmedim hiç bu kalorifer düğmelerinin ayarlarının olduğu kısımda aydınlatma lambası olması gerekmiyomu bakmış bizim birader abi oranın lambası yanıyomuydu dedi dedim bilmiyorum şaştım kaldım.

dostum orada 1 adet aydınlatma lambası var. sanırım sendeki patlamış.
  • hmmm doğrudur gece bakmışlarda hani soğuk üflesin diye filan şaşırmış babamda burda lamba yokmuydu diye. sağolasın

bu arada diğer sorunlarımın sebebini bilen yada bi yorum getirebilecek kimseler yokmu ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: LAZUSAGI_61

valla uastam bi arkadaşımız sanırım yanıtlamış sizin sorunuzu. ben arabayı almasına aldım ama sadece 10 gün kullanabildim zaten periyodik bakımı yeni yapılmıştı yağ değişimi filan yazılıydı kağıtta. benimde bi sorunum var aslında yoktuda olmuş. araç rölantide çalışırken devir saati bazen düşüp bazen çıkıyo ve sonrada stop ediyo. enjektördemidir problem yoksa pislik filanmı tıkamıştır? aklıma gelen en kötü şey beyinle alakalı ama ondada sorun olsa servis ışığı yanmazmıydı yaf

Problem rölanti regülatörüyle alakalı olabilir.

Yetkili serviste problemin kaynağını kolayca tespit edebilirler.
  • sağolasınız hocam servis yönünden şansımamı bilmem akçaabattaki servisler olsun trabzon merkezdekiler olsun iyi çalışıyolar. öztepeye götürürüm hem daha ucuza halleder hemde renonun uzmanı olmuş adam
  • mrb arkadaşlar bende 1996 model 1,4 eupropa war ve 2 sahibiyim ilk sahibi kesinlikle arabanın orjinal olduğunu ve en ufak civatanın bile değişmediğini söylediki araç zaten 12000 deydi yalnız benim aracımın km göstergeleri mavi yanıyor hemen hemen bütün 19 lara bakıyorum turuncu renkde acaba renonun bu şekil bi üretimi warmıbilen arkadaşlar bi yardımcı olursa kurtarın beni şu meraktan
  • arkadaşlar 1.4 europa ların motoruyla broadway motorunun bir farkı varmı yoksa sadece araçların şaselerimi farklı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: perişan

mrb arkadaşlar bende 1996 model 1,4 eupropa war ve 2 sahibiyim ilk sahibi kesinlikle arabanın orjinal olduğunu ve en ufak civatanın bile değişmediğini söylediki araç zaten 12000 deydi yalnız benim aracımın km göstergeleri mavi yanıyor hemen hemen bütün 19 lara bakıyorum turuncu renkde acaba renonun bu şekil bi üretimi warmıbilen arkadaşlar bi yardımcı olursa kurtarın beni şu meraktan

Tüm R 19'ların ve aynı model yıllarındaki R 21,Clio 1 vb. otomobillerin gösterge tablosu ve kumanda aydınlatmaları amber renklte (Turuncu-kırmızı arası) yanmaktadır.

Muhtemelen sizden önceki sahibi tarafından, ampul gibi aydınlatma parçalarında bir değişiklik olmuştur.
  • arkadaslar merhaba bende 1995 1.6 19 var biraz once forumda gezerken triger kayısından bahsedıyorlardı bizim araclarımızdakı trıger kayısından bılgisi olan varmı
  • ARKADAŞLAR MRB BENİM ARAÇTA Bİ KAÇ TANE SORUN WAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
    1.ARAÇ SABAHLARI ÇOK ZOR ÇALIŞIYOR EN AZ 2 3 KERE MARŞLIYORUM VE MOTOR ÇALIŞIYOR ÇİKLE ÇEKİK OLMASINA RAGMEN GAZ YEMİYO VE 3 4 SANİYE SONRA STOP EDİYO
    2.DUR KALK TRAFİKTE FALAN ARACI KALDIRIRKEN AŞIRI ŞEKİLDE SIRSILMA VE TEKLEME YAPIYOR DÜZ YOLLARDA BİLE BU SORUNU YAPIYOR IŞIKLARDA FALAN YAVAŞLARKEN TİTRİYOR.

BU SORUNLAR İÇİN GİTMEDİĞİM KARBÜRATÖRCÜ KALMADI AMA SONUÇ NAFİLE DEBRİYAJ BALATASINDAN BUJİLERE KADAR HERYERİ ELDEN GEÇTİ AMA GENEDE SORUM AYNI BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURLARSA ÇOK SEWİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    NOT: ARAÇ 1996 MODEL 1,4 EUPORA
  • quote:

Orjinalden alıntı: ersinemre

arkadaslar merhaba bende 1995 1.6 19 var biraz once forumda gezerken triger kayısından bahsedıyorlardı bizim araclarımızdakı trıger kayısından bılgisi olan varmı

Otomobiliniz model yılı itibarıyla karbüratörlü 1.6 RT versiyonu olmalı.

Bu versiyonda C2L kodlu motor bulunuyor ve triger kayışı yerine zincir var.
  • wallahi benmde aklımdan geçiyodu herkesin bir topiği war neden 19 cuların yok diye sevindim lazusagı kardesim...

hadi arkadaslar forumumuzda baska 19 europa sahibi warsa topiği canlandıralım...hadii....
  • Arkadaşlar Herkeze hayırlı geceler

Kulübün varlığından yeni haberim oldu Böyle bir klüp kurma fikri gayet güzel Bende de ALLAH a çok şükür Renault 19 var arabamdan çok memnunum 3 senedir bende 99 model şimdi birde lpg taktırdım sıralı sistem değmeyin keyfime süper oldu valla
  • öncelikle böle bi klüp oluşturanı anlında öpmek lazım tam aradığım yer bi çok arkadaşım benim arabamı beğenmesede ben çok sewiorum we satmaya kıyamıyorum arabam 96 1.6 rt tüplü ama tüpten az yakması dışında hiç memlun deilim araba orjinal ve ben artık biraz modifiye ediyim diye düşünmeye başladım sizce neler yapabilirim örnekleri warmı bu konuda bi fikir paylaşsak???
  • Kulübünüz hayırlı olsun. İnşallah seviyeli ve bol bilgi paylaşımlı bi kulüp olur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.