Şimdi Ara

Renault 19 hararet yükselmekte acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba arabamda bir takım hararet dengesizlikleri var ve bu nedenle bazı tespitlerim oldu aynı zamanda ustaya götürdüm onun tespitlerde oldu bilgisi olan arkadaşlardan bu konuda fikirlerini belirtmelerini istemekteyim
    Benim gördüklerim
    - normal yolda hararet normal
    - yokuş aşağı giderken normal
    - ışıklarda yükselmekte
    - rampa çıkarken yükselmekte
    - fan devreye geç girmekte

Termostat değişti ama aynı
    Ustaya götürdüm conta yakmış olabilir mi acaba dedim motora baktı conta yakan araba böyle olmaz dedi radyatör tıkalı gibime geliyor dedi benim yukarıdaki belirtmiş olduğum sıkıntı sizce hangisi olabilir?
    - radyatör tıkalı
    - devirdaim pompası arızalı
    - fan müşürü arızalı

Yardımlarınızı bekliyorum
    Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iclever -- 13 Temmuz 2020; 11:22:47 >

• Hocam radyatör tıkalı. Kafan rahat etmesi açısından değiştir komple. Fan müşürünü termostatı yazlık al hiç bişey olmaz. Aynı araca 5 yıl bindim
  • Geçmişte aynı sıkıntıyı R19 aracımızla yaşadık.

Bir çok parça değşmesine rağmen araç hararet yapmaya devam etmişti.

En son radyatörün tıkalı olduğu ortaya çıktı, burayı kesinlikle kontrol etç
  • Bir arkadaşta var. 2 defa hararet yaptırdı yolda. Hortumlar patlamıştı. Sonradan radyatör tıkandığı için değiştirdiler. Şuan sorunsuz biniyor.
  • Vakit ayırıp yorum yaptığınız için Allah arzı olsun şimdi radyatorcuye geldim ve degistiriyorum. Tesekkurler
  • hacı bi de devirdaimi değiştir. zamanla eskiyebiliyor.
  • hocam sorunun radyatörde yüksek ihtimalle. renault 19 yazlıktan bir komşumuzda var 2000'de sıfır almış hala kullanıyor. hararet sorunu olmuştu kendisinin de aynı dediğiniz gibi, radyatör değiştikten sonra kurtulduğundan bahsetmişti.
  • Arkadaşlar radyatör degistirdim müşürüde degistirdim ama sorun değişmedi işin aslı sanayide bir usta vardı radyatörcü daha eski radyatörü kontrol etmeden hemen değiştirdi insanlar evine nasıl ekmek götürüyor anlamiyiyorum insan bir bakar gerek varmı yok mu diye neyse sorun düzelmedi sonra elektrikçi bir arkadaşla fani falan kontrol ettik oda normal sonradan sorunu bulduk arabada ki motor suyu dolaşmıyor gaza yüklenince hararet düşüyor motor içerisindeki suyu genleşme kabına atıyor böylelikle hararet normale düşüyor işin aslı d3vir daim pompası cortinge
  • Demekki para çıkacakmış
  • zaten demişim sana bir de devirdaimi değiştir diye. eskidi mi tüm parçaları birden değiştireceksin. termostad devirdaim radyatör. bunlar ana parçalar. en çok çalışan parçalar.
  • iclever İ kullanıcısına yanıt
    Olsun boşuna degistirmedin araç rahatlamistir
  • yeni devirdaim + radyatör... kafan rahat olur, değişmesi iyi olmuş...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.