Şimdi Ara

Remix Os Kurdum, Kurmaz Olaydım, Bu Dağıtımı Tasarlayanın...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10un yanına denemek amaçlı remix os kurayım dedim kurdum. Açıldı iyi hoş, pek beğenmedim windowsa geçip kaldırayım dedim. Reset attım grub ekranı geliyor fakat windowsu seçemiyorum. Klavye çalışmıyor. Başka klavye taktım o da aynı. Usb girişleri devre dışı kalıyor yani grubda. Remix os u kurcaladım windowsq geçiş hakkında da birşey yok. En başta biosa girmeyi çalıştım fakat klavye çalışmadığı için ona da giremiyorum. Kısaca remix os denen allahın belasında mahsur kaldım. Bir linuxcü babayiğit yardım etsin bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıkıntıyı çözemedim ama Windows'a geçmeyi başardım. Bios pilini çıkartarak biosu sıfırladım. İlk açılışta direk bios kurulum ekranına gitti orada boot kısmından ilk olarak windowsu çalıştırdım ve remix os'a ait ne varsa sildim. Remix os mu ? Birdaha asla.
  • Grub customizer ile windowsu uste tasıyabılır, otomatık acılmasını sağlayabılırdınız. Gecmıs olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetinodinson kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu bir kenara yazdım sağolun fakat terminalde iken kurcalıyım dedim biraz, tamamen bir terminale hakim olmuyorsun yani bütün komutları kullanamıyorsun. Örneğin internetten tar.gz bir dosya indirdim kurmayı denedim kuramadım. Yani kısaca sistem harbi android olmuş. Ama sıkıntılı işte
  • Haklısınız hocam, tavşanın suyunun suyu gibi bir sey benim gozumde remix os. Linux tabanlı android, android tabanlı remix os. Sankı osmanlı zamanında kendini tanıtıyor :) zaman ilerlerde tvler gelişirse ona kurulurda, şimdilik uzak durmak lazım. Tekrardan çok geçmiş olsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki de bir numaralı altın kuraldır. Asla "niche" bir dağıtım kurma...

• sen anlamadığın şeye bulaşma + marka model yazda uyumsuzsa bilen çözüm yazar belki...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Anlamadığın şeye bulaşma he :D Neyin marka modelini yazayım? 3 tane klavye denedim, sistem açıkken sıkıntı yok, grubda sıkıntı

• quote:

Orijinalden alıntı: -sKypeR-

Sıkıntıyı çözemedim ama Windows'a geçmeyi başardım. Bios pilini çıkartarak biosu sıfırladım. İlk açılışta direk bios kurulum ekranına gitti orada boot kısmından ilk olarak windowsu çalıştırdım ve remix os'a ait ne varsa sildim. Remix os mu ? Birdaha asla.

Madem denemek istiyorsunuz, niye hemen bilgisayar üzerine kurulum yapıyorsunuz ki? VirtualBox veya VMware gibi sanallaştırma programları üzerine kurup deneyebilirdiniz.
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Sanallaştırmada performans verimli olmuyor
  • quote:

Sanallaştırmada performans verimli olmuyor

Performansı iyi olmaz ama böyle problemler yaşamazsın. Denemek için VirtualBox veya VMware üzerine kurarsın, bakarsın; hoşuna giderse bilgisayar üzerine kurarsın, hoşuna gitmezse bir tıkla silersin. Herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Sıkıntıyı çözemedim ama Windows'a geçmeyi başardım. Bios pilini çıkartarak biosu sıfırladım. İlk açılışta direk bios kurulum ekranına gitti orada boot kısmından ilk olarak windowsu çalıştırdım ve remix os'a ait ne varsa sildim. Remix os mu ? Birdaha asla.

hocam pili çıkardısan gerçekten gözün dönmüş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.