Şimdi Ara

Rem uykusuna hızlı geçmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rem uykusuna hızlı geçmek diye bir şey var mı yöntemler filan ?
    daha az uyumak istiyorum en fazla 5 saat en az 4 neler yapabilirim

• Hızlı geçmek diye bir şey yok bildiğim kadarıyla

Ubermana alışmak 2-3 hafta everymana ise 1 ay civarı sürer.Genelde insanlar ilk hafta sürecinde pes eder

2 saate kadar uyumak mümkün olsa da ideal aralık 3-5 saat skalasıdır
  • hocam 20 dakika aralıklara uykuyu diyorsunuz sanırım uykuya dalamıyor isek napcaz normalde yatağa girdiğimde bile 2 saate anca uyuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilbayir66

Rem uykusuna hızlı geçmek diye bir şey var mı yöntemler filan ?

Rem uykusu ne hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Hızlı geçmek diye bir şey yok bildiğim kadarıyla

Ubermana alışmak 2-3 hafta everymana ise 1 ay civarı sürer.Genelde insanlar ilk hafta sürecinde pes eder

açıklamaları pls
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicktirgit.

quote:

Rem uykusu ne hocam

Kısaca hocam uykunun asıl kısmı diğer kısmı ise aylaklık
  • Hoca yorulman lazim, vucudun bir biolojik saati olabilir lakin rölantide bir gün gecirince uyuyamiyorsun. Birde telefonlar insanlari cidden uyutmuyor oda var.

• Dedim ya alışma süreci zor diye.Fizyolojin ona göre şekillenecektir.Nasıl ki uykusuz kaldığında ayakta dahi uyuyabiliyorsan o mühim aralıklara giriş sürecinde kendiliğinden uykun gelecektir.O napları kaçırmanı ise tavsiye etmem özellikle uberman modelini uyguluyorsan.Bu konuda çok detaylı makaleler bloglar falan var uygulayan olmadığım için bu kadarını biliyorum

Sosyal yaşamın varsa unut onu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nicktirgit.

quote:

Rem uykusu ne hocam

Kısaca hocam uykunun asıl kısmı diğer kısmı ise aylaklık

Eyvallah sağol

• 3de yat 7de kalk kardeş ben öyle yapıyorum

• quote:

Dedim ya alışma süreci zor diye.Fizyolojin ona göre şekillenecektir.Nasıl ki uykusuz kaldığında ayakta dahi uyuyabiliyorsan o mühim aralıklara giriş sürecinde kendiliğinden uykun gelecektir.O napları kaçırmanı ise tavsiye etmem özellikle uberman modelini uyguluyorsan.Bu konuda çok detaylı makaleler bloglar falan var uygulayan olmadığım için bu kadarını biliyorum

Hocam asıl sormak istediğim şu o 20 dakikada gözümüzü kapatsak ve beklesek oluyor mu telefon alarmı çaldığında ise kalkacağız anladığım kadarıyla doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Reikokuna

quote:

açıklamaları pls

Üç çeşit uyku tipi var genel olarak

Normalde uyguladığımız tek faslı uyku

Geceden 1-2 saat kısıp bunu öğlende uyuyarak ödediğimiz çift faslı uyku.Çocuklarımızı mesela öğlen uyuturuz.Tabi illa öğlen olacak diye de bir şey yok

Ve çok faslı uyku tipleri.Birçok alt başlığı var uberman dymaxion gibi

Bu programın genel amacı az vakit ile çok enerji elde edebilmek.Zamandan tasarruf diğer bir deyişle.Bunu da non-rem uykusunu kısarak yaparlar.Beyin için mühim uyku rem safasıdır

• quote:

Hoş geldin arkadaşım uyku çok önemli ihmale gelmez

• Belli bir süre düşünmeyince beyin uyuyor zaten, fakat bunu benim gibi çok düşünen arkadaşlar yapamıyor.

Bende uyku bozukluğu hat safhada aynı zamanda orta derece uyku apnesiyim. 2 gece 3 gün hiç uyuyamadığımı bilirim. Şu durum birçok kezde başıma geldi. Hayatımın viraj noktalarında uyku bedeni terk ediyor, cidden uyumam imkansız oluyor.

İlk geceden sonrası neysede ikinci geceden sonraki gün resmen ölüm oluyor, kemiklerim ağırıyor o derece yani.

Bunun yanında askerde nöbet tutarken kulede ayakta uyuduğumu bilirim. Garip bir beynimiz var, benim gibi evhamlı çok düşünen tipseniz zihin hıncını bir yerden çıkarıyor.

Maalesef derin uykuya çabucak dalma, hızlı geçiş gibi bir evre yok. 2006 yılından beri uyku ve kabus olayları ile ilgili garip şikayetlerim vardı. O kadar ciddiydiki anlatamam 1 hafta 10 gün hastanede bunun için yattım, fakat somut bir hastalığım yok. Kimsede çare bulamadı, şuan 30 yaşındayım. Günde 5-6 saat civarı uyuyorum. Bunu bende düşündüm ama zihin tam anlamıyla kapanmadan ve o süre geçmeden derin uykuya geçilemiyor.

Arabanının hızının adım adım artması gibi bir şey. Hız 30 olmadan 40'ı göremiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Belli bir süre düşünmeyince beyin uyuyor zaten, fakat bunu benim gibi çok düşünen arkadaşlar yapamıyor.

Bende uyku bozukluğu hat safhada aynı zamanda orta derece uyku apnesiyim. 2 gece 3 gün hiç uyuyamadığımı bilirim. Şu durum birçok kezde başıma geldi. Hayatımın viraj noktalarında uyku bedeni terk ediyor, cidden uyumam imkansız oluyor.

İlk geceden sonrası neysede ikinci geceden sonraki gün resmen ölüm oluyor, kemiklerim ağırıyor o derece yani.

Bunun yanında askerde nöbet tutarken kulede ayakta uyuduğumu bilirim. Garip bir beynimiz var, benim gibi evhamlı çok düşünen tipseniz zihin hıncını bir yerden çıkarıyor.

Maalesef derin uykuya çabucak dalma, hızlı geçiş gibi bir evre yok. 2006 yılından beri uyku ve kabus olayları ile ilgili garip şikayetlerim vardı. O kadar ciddiydiki anlatamam 1 hafta 10 gün hastanede bunun için yattım, fakat somut bir hastalığım yok. Kimsede çare bulamadı, şuan 30 yaşındayım. Günde 5-6 saat civarı uyuyorum. Bunu bende düşündüm ama zihin tam anlamıyla kapanmadan ve o süre geçmeden derin uykuya geçilemiyor.

Arabanının hızının adım adım artması gibi bir şey. Hız 30 olmadan 40'ı göremiyoruz.

Kabuslardan bende müzdaribim hocam,gittikçe daha garip ve ilerliyor gibi sanki bir öncekinin daha gelişmişi ve gerçekcisini görüyorum daha fazla hissediyorum.

• Hocam ben karabasan şeklinde yaşadım hep, uykuda nefesin kesilir cin min sonra dua şeklinde ki muhabbet :) İlk başlarda sayısı azdı sonra gecede 20-30 u buldu. En sonunda anladım ki saatte 26 sıklığında 6 ile 28 saniye arasında nefesi kesilen uyku apnem varmış. Tabi öncesinde birçok hastalıktan şüphelenildi. Uyku apnesi teşhisi kondu en son.

Fakat neden bulunamadı, sonra zamanla geçti.

Ben o dönem doktorlar sağ olsun sayelerinde kendimi antideprasan haplara ve uyku ilaçlarına boğdum. Rahatsızlığımı o dönem geçirsede son birkaç yıldır ilacı bıraktığım için ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum.
  • quote:

quote:

Dedim ya alışma süreci zor diye.Fizyolojin ona göre şekillenecektir.Nasıl ki uykusuz kaldığında ayakta dahi uyuyabiliyorsan o mühim aralıklara giriş sürecinde kendiliğinden uykun gelecektir.O napları kaçırmanı ise tavsiye etmem özellikle uberman modelini uyguluyorsan.Bu konuda çok detaylı makaleler bloglar falan var uygulayan olmadığım için bu kadarını biliyorum

Hocam asıl sormak istediğim şu o 20 dakikada gözümüzü kapatsak ve beklesek oluyor mu telefon alarmı çaldığında ise kalkacağız anladığım kadarıyla doğru mu ?

Gözünü kapatıp beklemek yetmez gerçek manada uyuman lazım.20 dakika dünya ile ilişiğinin kesilmesi anlamına geliyor bu.İsterse otobüste durağı kaçırmış ol fark etmez

Önemli insanların hatıratlarına baktığımız zaman dediğin gibi olduğu sonucuna vardım.Fakat size nasıl sirayet eder bilemem sonuçta herkesin metabolizması farklı

• Cidden iyi zamandan tasarruf ederiz yontemi varsa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Reikokuna

quote:

açıklamaları pls

Üç çeşit uyku tipi var genel olarak

Normalde uyguladığımız tek faslı uyku

Geceden 1-2 saat kısıp bunu öğlende uyuyarak ödediğimiz çift faslı uyku.Çocuklarımızı mesela öğlen uyuturuz.Tabi illa öğlen olacak diye de bir şey yok

Ve çok faslı uyku tipleri.Birçok alt başlığı var uberman dymaxion gibi

Bu programın genel amacı az vakit ile çok enerji elde edebilmek.Zamandan tasarruf diğer bir deyişle.Bunu da non-rem uykusunu kısarak yaparlar.Beyin için mühim uyku rem safasıdır

önemli olan rem geri kalan hamallık yani. araştırmaya değer

• Onu bilmemde bazen rüyadan uyandığım zaman aradan 5dk geçmesine rağmen uyuduğum zaman tekrar aynı rüyadan devam edebiliyorum istemsiz şekilde bunun ismi nedir?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.