Şimdi Ara

'REİSİ CUMHURDAN DOKTORLARA TARİHİ REST' ,(MAAŞ ZAMMI TEKRAR İPTAL) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
4
Favori
15.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doktorlar 8000 almıyorki daha fazla alıyor. Ben lise mezunuyum 10 yıllık sağlık personeliyim 9000e yakın para alıyorum fazla mesai ile 10bini bile buluyor. Hangi doktor 8000 maaş alıyor bana görünsün hele. Pandemi sürecinde aldıkları tavan döner sermayeler? Benim tavanım 1000 tl civarıyken bir doktor 10 15 bin rahat alıyordu. O zaman neden sesleri çıkmıyodu? Nankör insanlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel ile devlet arasında çok fark açıldı malesef,hastalar tamamen doktorun insani,kişisel insiyatifi ile tedavi oluyor.Kendim poliklinikte sırf 80 90 yaşındaki parası olmayan insanlar madur olmasın diye çevirmiyorum yoksa bana ulaşma şansları yok,randevu alamıyor yaşlı insan.Kendim asistanım danışacak hoca kalmadı.Şartlar berbat inanılmaz risk alıyorum.Doktora ihtiyacı olana vakit ayırmak için sistemi suistimal edenle kavga etmek zorunda kalıyorum.Randevusuz hasta bakmasam çoğu evinde ölür,en ufak sorunda suçlu ben olacağımı bile bile bunu yapıyoruz birde.İnsanca yaşamak için yurtdışına gidiyor herkes.Hem en becerikliler.Yurt dışına ve özele gidenler asıl işi yapanlar,sistemi çevirenler.Bunu doktora ihtiyacı olan anlar

• cevo_61 kullanıcısına yanıt

Hastaneleri yönetenler yıllardır doktorlar değil, doktorlar olaydı böyle olmazdı. Cep telefonunu tabi vermezler, günde 200 kişi bakıyor yarısı gece cepten aramaya kalksa ertesi gün hizmet veremez. Ama siz de haklısınız bence ayda 2bin lira bile haketmeyen vasıfsız çok insan var, karın tokluğuna çalışıp 40ar kişilik koğuşlarda yaşamalı yaptıkları işin kalitesisizliği karşısında ancak o kadar ücreti hakkeden kişiler kendilerinden kat ve kat çok daha iyi bir yaşam hakeden askerleri, doktorları, öğretmenleri, memur emeklilerini de aşağıya çekmeye çalışıyor. Ha bir de ayda ancak bir asgari ücreti hakeden yönetemeyicelere de toz kondurmuyor.

• First Premolar kullanıcısına yanıt

Tamam, ben de özele gitsinler, çalışsınlar diyorum, devletin imkanları bu, anlaşılmayacak bir şey yok. Madem istifa edip yurtdışına gitme ve özel sektörde yüksek maaş ile çalışma imkanları var, gidebilirler, niye duruyorlar ki ?

• Burada cahil, cuhela, şımardınız diye yazan adamlar doktor ise bu mesleğin çok kötü bir örnekleri. Burada bunları yazan kişi vatandaşa nasıl davranıyordur, bilemiyorum.

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Kim yönetiyor hastaneyi? Baytarlar mı? Cep telefonunu vermesin tamam iki dk telefona baksın veya sekreterine sordurduk cevap versin yani benim müşkülümü çözmek için maaş alıyor beni ameliyat etmiş bu adam sonuçta derdimi ona anlatmak zorundayım. Bu kadar ateşli savunduğuna göre sen de böyle bir doktorsun galiba. Ne oldu özele gidecek kadar vasıf sahibi olamadığınız ve devlette de yeterince kazanamadığınız çin mi hastalara bu kadar ilgisiz kalıyorsunuz? Hani hipokrat yemini hani sağlık hakkı kutsaldı? Tekrar söylüyorum işini düzgün yapıp hastasını iyileştirip ilgilenen tüm hekimlerin başımın üstünde yeri var ama hastaya tepeden bakıp hekimlik mesleğini sadece para kazanma aracı olarak gören vurdumduymaz tıpçıların hiçbirine saygım yok zaten kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım iyileştikten sonra da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

80 milyon nüfusta doktor da olur, çalışan da, merak etmeyin.

• geng G kullanıcısına yanıt

zorunlu görev olayı var

tıp fakültesini bitirdiysen 2 yıl zorunlu doğu görevi

asistanlığını bitirdiysen 4-5 yıl zorunlu doğu görevi

yan dal bitirdiysen 3 yıl zorunlu doğu görevi

yani bir hekim 10 yıl zaten zorunlu çalışıyor

bir de akademiye girmeye çalışırsa 5+5 yıl da orada çalışması lazım ve bu programa katılmak için de belirli süre devlette çalışmak gerkek

bu üstteki zorunlu görevleri yapmasalar türkiyedeki diplomanın bir geçerliliği olmuyor, türkiyede çalışmak için mecburen yapman zorunlu

• Kamudan istifa etmek öyle kolay iş değildir. Sonra bir arkadaş demiş ki, ben istesem de istifa edemiyorum, bunu dediği kendi kendini çürütüyor, farkında değil. Doktorlar özele ve yurtdışına gidiyor diye haber yaptırırsan, aylar öncesinden algı çalışması yapar, üzerine de ben istesem de istifa edemiyorum derseniz çok komik olur.

Tamam, özel kapısı açık, bun da anlaşılmayacak ne var ? Hiç kimse doktora özele gitti tepki vermez, hatta takdir eder.

Özel ve yurtdışı kapısı açık, herkese açık.

Bu kadarı yeterli, iyi akşamlar.

• Yaptırdığınız haberler ile savunmalarınız tamamen çelişiyor bu arada.

Haber : Doktorlar yurtdışına ve özele gidiyor.

Savunma : Biz istesekte istifa edemiyoruz, çalışma mecburiyetimiz var.

Ortada ciddi bir sıkıntı var.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.