Şimdi Ara

REHBERLİKÇİLERİN ZORLA TERCİH YAPTIRMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
133
Cevap
3
Favori
6.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 ay
  • Cevaplayan Üyeler 29
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 100
  • Ortalama Mesaj Aralığı 11 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • 742617000027 (100 mesaj) İsmail Murat AYDIN (2 mesaj) hasanbaris (2 mesaj) olmadıgitti (2 mesaj) cubb0rn (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9 mesaj) Mobil (11 mesaj) Mini (3 mesaj) Uygulama (110 mesaj)
  • @
44 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> REHBERLİKÇİLERİN ZORLA TERCİH YAPTIRMASI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10478 Mesaj
    rehberlikcilerini hamam böceği kadar ciddiye almıyorum. 1453te okulundan mezun olan adam bana ahkâm kesiyor, şunu yap bunu yap diyor. lan tirrik benim ilk senemde yaptığım puanla senin mezun olduğun okulu satın alırım diyeceksin dd işte
  • rehberlikcilerini hamam böceği kadar ciddiye almıyorum. 1453te okulundan mezun olan adam bana ahkâm kesiyor, şunu yap bunu yap diyor. lan tirrik benim ilk senemde yaptığım puanla senin mezun olduğun okulu satın alırım diyeceksin dd işte
    Rehberlikçilerin çoğu boş. Mühendislik isteyenlere işsiz kalırsın deyip duruyor. Zorla tıp yazdırmaya çalışıyor. Akıllarınca "okulumuzda x kadar kişi tıp kazandı" diye reklam yapacaklar. Öğrenciyi umursadıkları yok.
    Sorma be kardeşim benim bi kız arkadaşım vardı kimyaya ölüyodu bildiğin rehberlikçi yapıştı yakasına yok kimseye kimya okutmam kpss de şu puanı yapsan bile işsizsin git şunu oku kimya okunur mu okusan napıcaksın dellendim adama kız yine adama inat yazdı gitti okudu tabi kontakt kesildiğinden ne durumda bilmiyorum ama eminim çok mutludur bizimki de 2 yıllık bitirmiş diye 2 yıllık deyip geçmeyin çok iyi yerlere gelirsiniz falan diyodu 2 kere odasına girdim yemin ediyorum katil olacaktım ben ceng istiyodum herif bana zorla ee yazdırmaya kalktı harbi enteresanlar ya zaten okul bitti bi baktım instada reklam yapmışlar şu kadar öğrencimizden şu kadarını üniversiteye yolladık işte x farkı falan kim hangi okula gitti ne okudu orası yok tabi
    Ben buraya tavsiye yazmaya korkuyorum; birinin hayatını kötü etkiler miyim, seçimlerinden pişman olur mu diye. Kıçı kırık rehberlikçi çıkmış yok şurayı yaz diyor. Aile dahil kimse dinlenmemeli bence, özellikle meslek konusunda.
    Rehber hocam zamanında anne babama demişti ki sizin oğlunuz ne yazsa becerir, karışmayın o istediğini okusun. Çok iyi kadındı, okulda muhabbet ettiğim nadir hocalardandı. Saçma sapan ders çalışma taktikleri vermezdi, giderdim hocam derdim ben böyle böyle düşündüm, var mı sizin diyeceğiniz bir şey? O da gayet makul önerilerle düzeltirdi çalışma planımı. Velhasıl böyle bir hocanız yoksa sallamayın rehber hocanızı.
    2018 de 25k yapmıştım. O sene puan türleri vs de birleştiği için ne olacağı belli değildi. Tıp istiyordum ve Ailemle lisemin rehberlik Hocasına gittik. Gitmez olaydık. Başladı “asla mezuna kalma. Seneye ne olacağı belli değil(ne alakaysa) bu sene yaz git. Tıp barajı 50 bine alındı. Seneye 50.001. Olursun tıp bile tercih edemezsin...” Ailemi vs de korkuttu tabi ama ne mal olduğunu daha iyi anlamış olmuştuk.

Bi de bizim okul birincisini özel olarak yanına çağırıyordu. Boş derslerden alıyordu ders çalışabilsin diye. Kıza o kadar yatırım yaptı. Kız sınavda heyecan yapıp 40k mı ne yapmış. Hiç ona Mezuna kalma falan dememiş haliyle. Anlayacağın MAL’ın önde gideniydi.

Not: 2019’da 5500 ile tıpa yerleştim
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Çok kötü bi lisede okuduğum için beni son 2 sene özele yolladılar adam gibi ortamda ders çalışsın diye o dönem ben mezuna kalacağım demiştim ailem arkadaşlarım kimse bir şey demedi rehberlikçim zorla tercih yaptırmaya kalktı yok yaz gitsin en kötü 2 yıllık yaz sonra 4 e tamamlarsın mezuna sakın kalma falan kafamın etini yemişti sırf biz şu kadar kişiyi üniversiteyr yerleştirdik diyebilmek için karşısındakinin ilgisi nedir planı nedir umrunda değildi adamın abi ben o dönem kalbimin sesini dinlemiştim bu yolu seçtim iyi ki de seçmişim hocama kalsa şu an en kötü okul olsun yine de okuyordum sırf üniversite okumuş olmak için tercih yapılır mı o yüzden buradaki mesajlarda da görüyorum siz o okulunuzdaki dershanenizdeki rehberlikçiniz için sadece bir portföysünüz 2 sene sonra yanına gidin suratınıza bakmaz o yüzden kendinizi iyice tartın ben neyim ne yapmak istiyorum neye ilgim var x okula gitsem mutlu olacak mıyım sorularını kendinize sorun sonrasında ne yapmak isterseniz onu yapın kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz herkese ezbere lafla iş yaptırmaya kalkan insanları değil kendinizi dinleyin

• Er
    12 Mesaj
    Rehberlikçilerin çoğu boş. Mühendislik isteyenlere işsiz kalırsın deyip duruyor. Zorla tıp yazdırmaya çalışıyor. Akıllarınca "okulumuzda x kadar kişi tıp kazandı" diye reklam yapacaklar. Öğrenciyi umursadıkları yok.
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sorma be kardeşim benim bi kız arkadaşım vardı kimyaya ölüyodu bildiğin rehberlikçi yapıştı yakasına yok kimseye kimya okutmam kpss de şu puanı yapsan bile işsizsin git şunu oku kimya okunur mu okusan napıcaksın dellendim adama kız yine adama inat yazdı gitti okudu tabi kontakt kesildiğinden ne durumda bilmiyorum ama eminim çok mutludur bizimki de 2 yıllık bitirmiş diye 2 yıllık deyip geçmeyin çok iyi yerlere gelirsiniz falan diyodu 2 kere odasına girdim yemin ediyorum katil olacaktım ben ceng istiyodum herif bana zorla ee yazdırmaya kalktı harbi enteresanlar ya zaten okul bitti bi baktım instada reklam yapmışlar şu kadar öğrencimizden şu kadarını üniversiteye yolladık işte x farkı falan kim hangi okula gitti ne okudu orası yok tabi
    Mithrandir. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Ben buraya tavsiye yazmaya korkuyorum; birinin hayatını kötü etkiler miyim, seçimlerinden pişman olur mu diye. Kıçı kırık rehberlikçi çıkmış yok şurayı yaz diyor. Aile dahil kimse dinlenmemeli bence, özellikle meslek konusunda.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    790 Mesaj
    Rehber hocam zamanında anne babama demişti ki sizin oğlunuz ne yazsa becerir, karışmayın o istediğini okusun. Çok iyi kadındı, okulda muhabbet ettiğim nadir hocalardandı. Saçma sapan ders çalışma taktikleri vermezdi, giderdim hocam derdim ben böyle böyle düşündüm, var mı sizin diyeceğiniz bir şey? O da gayet makul önerilerle düzeltirdi çalışma planımı. Velhasıl böyle bir hocanız yoksa sallamayın rehber hocanızı.
    |
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    2018 de 25k yapmıştım. O sene puan türleri vs de birleştiği için ne olacağı belli değildi. Tıp istiyordum ve Ailemle lisemin rehberlik Hocasına gittik. Gitmez olaydık. Başladı “asla mezuna kalma. Seneye ne olacağı belli değil(ne alakaysa) bu sene yaz git. Tıp barajı 50 bine alındı. Seneye 50.001. Olursun tıp bile tercih edemezsin...” Ailemi vs de korkuttu tabi ama ne mal olduğunu daha iyi anlamış olmuştuk.

Bi de bizim okul birincisini özel olarak yanına çağırıyordu. Boş derslerden alıyordu ders çalışabilsin diye. Kıza o kadar yatırım yaptı. Kız sınavda heyecan yapıp 40k mı ne yapmış. Hiç ona Mezuna kalma falan dememiş haliyle. Anlayacağın MAL’ın önde gideniydi.

Not: 2019’da 5500 ile tıpa yerleştim
    |
    |
  • Onbaşı
    29 Mesaj
    İyi rehberlikçiye rastlayan var mı aranızda? sınavda son senelerde iyi sıralamalar elde eden insanların tavsiyeleri daha kıymetli net şekilde.
  • Yüzbaşı
    951 Mesaj

Hocam geçen sene bana da rehberlikçi tutturdu psikoloji de psikoloji ben de sizin gibi kendimi dinledim ve tekrar mezuna kalmaya karar verdim 2020 sınav sonucuna göre iyi sayılabilecek bir sıralama yaptım hukuk fakültesine gideceğim. Forumdaki diğer vatandaşlara da tavsiyem siz siz olun başkasını değil kendinizi dinleyin ama kendinizden de emin olun.
    |
    |
    Bahsedilenler: 742617000027
  • Teğmen
    106 Mesaj

Sigara mı lan bu, kullancaksın gerektiğinde.

Rehberlikçi yellozu zaten hiç sevmezdim, bana katkısı 0 oldu ceng falan yazdıracak tıp yazacakmış yav dedim sen mi yaşayacaksın ben mi dedim arama dedim aramadı. Annemden sonuç belgemi almış sadece işimiz düşünce kıçlarını savuttururlar kendilerine geldiğinde okulda reklam yaparlar (devlet isim vermeyeyim)
    |
    |
    742617000027 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    10 Mesaj
    rehberlikcim ogrencilere felsefe yaz onerisi veriyo(ciddi) kendi felsefe mezunu diye ve sene basinda bogazici iibf istiyorum diye issiz kalirsin demisti
    |
    |
  • Çavuş
    83 Mesaj
    Güzel konu.
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aynen öyle adama yazdıracak boş beleş okulu bölümü ailesi bi dünya masraf yapacak okutacak bitirince elde var sıfır ama adamın umrunda mı zamanında yazdı okulun duvarına şu kadar kişi üni kazandı diye aha bitti gitti
    |
    |
    olmadıgitti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    251 Mesaj
    Rehberlikçiler ciddiye alınmazlar, net.
    |
    |
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Eskiden kullanıyodum bıraktım
    |
    |
    Agopunkazı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj

Benimki üniversite sınavında 3 bin yapmış boğaziçi mezunu değerli bir hocaydı ama çok istisna anlaşılan
    |
    |
    cubb0rn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    5 Mesaj
    Hocam bu sene 100 kişi gönderdik diyecekler ünv. Ye.
    Özel okul için reklam olayı bu. Bu yorumu ailene göster istersen,
    gecen sene hocalar bana 5 - 10 puan yuksek alırsa anca alır dediler sonucunda 650k->180k cekis yakaladım. Calısacagına inanıyorsan mutlaka kal mezuna hayallerin icin...
  • Teğmen
    117 Mesaj

hocam doğru diyosun ama anlamadıkları şey şu bu dersanecilerin ulan adam akıllı üniye yollamadıktan sonra ne yapayım üniye gideni
    |
    |
    hasanbaris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Teşekkürler lordum sessizce nöbetteyiz
    |
    |
    İsmail Murat AYDIN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    93 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Eyv hocam
    |
    |
    schwarzbite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.