Şimdi Ara

Rehber: Yurtdışından Ps4 veya Xbox One nasıl alabiliriz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
4
Favori
8.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

PS4 evrensel priz kullanıyormuş ya da her ne ise, peki xbox'ın da öyle olmadığını nereden biliyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverdoLive

Benim de kafama şu priz olayı takıldı

PS4 evrensel priz kullanıyormuş ya da her ne ise, peki xbox'ın da öyle olmadığını nereden biliyoruz?

Harici adaptör kullanmasından dolayı. Xbox 360'da da aynı olay vardı. Amerika'da 110w ile çalışıyor xbox 360. Avrupada ise 220w. Haliyle adaptörü için çevirici gerekiyor. Ben de ilk xbox 360'ımı Amerika'dan almıştım ve 300wlık Ataba çevirici ile anca kullanabiliyordum ve bu durum çok can sıkıcı.
  • Bir arkadaşımız evrensem prizin ne anlama geldiğini açıklayabilir mi? Sonuçta voltaj farkı var otomatik mi ayarlıyor?

Ayrıca diyelim ki yurt dışında alınan ürün gümrükte takıldı nasıl bir yol izliyoruz? Bankadan halledebiliyor muyuz yoksa oraya gitmem mi gerekiyor? Bir evrak istiyorlar mı? Cevaplanırsa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox One'ı dünyanın neresinden alırsanız alın tüm oyunları çalıştıracak, bölge kilidi yok. Ayrıca bu nesilde Xbox 360'ın adaptörü dışarıdaydı ve NTSC konsollara PAL adaptör alarak çeviriciye gerek kalmadan çalıştırabiliyorduk (yanlış hatırlamıyorsam), One'da da adaptör dışarıdaysa bu tarz çözümler bulunabilir. Olmadı 30 liraya voltaj ayarlayan cihazlar var, zaten televizyon sehpasında sabit duran bir cihaz sıkıntı olmaz, sadece taşımak gerekirse ekstra amelelik çıkarabiliir. PS'deki evrensel adaptör olayı nasıl oluyor bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa seviniriz.
  • Ben şu voltaj olayından emin olamadığımdan ötürü amazon.de den ön sipariş ettim. Gerçi usa amazonda çok daha ucuz ama hayırlısı bakalım.

Rehber: Yurtdışından Ps4 veya Xbox One nasıl alabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ata-ozkan

quote:

Orijinalden alıntı: Eli Wallach

Xbox One'ı dünyanın neresinden alırsanız alın tüm oyunları çalıştıracak, bölge kilidi yok. Ayrıca bu nesilde Xbox 360'ın adaptörü dışarıdaydı ve NTSC konsollara PAL adaptör alarak çeviriciye gerek kalmadan çalıştırabiliyorduk (yanlış hatırlamıyorsam), One'da da adaptör dışarıdaysa bu tarz çözümler bulunabilir. Olmadı 30 liraya voltaj ayarlayan cihazlar var, zaten televizyon sehpasında sabit duran bir cihaz sıkıntı olmaz, sadece taşımak gerekirse ekstra amelelik çıkarabiliir. PS'deki evrensel adaptör olayı nasıl oluyor bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa seviniriz.

Ps3'te olduğu gibi input 100-240V 50~60 hz arası olduğu için Dünyanın neresine gidersen git ufak bir çeviriciyle (1tl lik uç dönüştürücü) işi halledebiliyorsun.

360'da öyle değildi, ama cihaz aynıydı yani NTSC konsola 110 yerine 220'lik PAL adaptörü takıp kullanabiliyordun. 110'luk adaptörün ucuna dediğin çeviricilerden takıp kullanmaya kalkarsan adaptör mefta oluyordu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Xbox One'ı dünyanın neresinden alırsanız alın tüm oyunları çalıştıracak, bölge kilidi yok. Ayrıca bu nesilde Xbox 360'ın adaptörü dışarıdaydı ve NTSC konsollara PAL adaptör alarak çeviriciye gerek kalmadan çalıştırabiliyorduk (yanlış hatırlamıyorsam), One'da da adaptör dışarıdaysa bu tarz çözümler bulunabilir. Olmadı 30 liraya voltaj ayarlayan cihazlar var, zaten televizyon sehpasında sabit duran bir cihaz sıkıntı olmaz, sadece taşımak gerekirse ekstra amelelik çıkarabiliir. PS'deki evrensel adaptör olayı nasıl oluyor bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa seviniriz.

Ps3'te olduğu gibi input 100-240V 50~60 hz arası olduğu için Dünyanın neresine gidersen git ufak bir çeviriciyle (1tl lik uç dönüştürücü) işi halledebiliyorsun.

360'da öyle değildi, ama cihaz aynıydı yani NTSC konsola 110 yerine 220'lik PAL adaptörü takıp kullanabiliyordun. 110'luk adaptörün ucuna dediğin çeviricilerden takıp kullanmaya kalkarsan adaptör mefta oluyordu.

Xbox one için açıklama yok mu? Universal power supply kullanmak çok zor değildir diye tahmin ediyorum. Konsolu Abd'den alacaktım bu olay uğraştırır gibi.

Ortada bir şey yok ama bir açıklamada dünyanın herhangi bir yerinden aldığınız konsolu dünyanın herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz denmişti hatırlarsan. Bu nesilde 360'daki bu voltaj farklılığı bölge kilidinin olmasından da kaynaklanıyordu, bu nesilde One'da bölge kilidi olmayacağına göre adaptörü de ona göredir diye düşünüyorum ama bir şeyin garantisini veremem tabi. Sen konsolu ABD'den alsan da en kötü ihtimal ucuz bir çeviriciyle kullanırsın sorun olmaz.

• Ben durumu garantiye almak için amazon.de den sipariş verdim. Şu priz konusunda herşey netleşse usa amazon da daha ucuz aslında.
  • tidus kullanıcısına yanıt
    Bende az önce Amazon.de den de sipariş ettirdim. Day One edition ve çalışma garantisi olduğundan fiyata rağmen mantıklı. Nasıl olsa TR fiyatı bundan daha yüksek olacak, biz daha ucuza üstelik Day One edition olarak almış olacağız. Sadece kutuda ve kitapçılarında Almanca yazılar olması canımı sıkacak ama kutu açtıktan 1 hafta sonra unuturum zaten

Amazon.de de Day One Edition tükenir diye erkenden yazdırdım adımı. İptal etmek için 4 ayımız var ve bakalım 4 ay içinde hangisini iptal edeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverdoLive -- 29 Temmuz 2013; 22:54:39 >
  • Bu arada hocam ben ps 4 te sipariş ettim amazon.com dan onuda eklersen sevinirim :)

Rehber: Yurtdışından Ps4 veya Xbox One nasıl alabiliriz? Rehber: Yurtdışından Ps4 veya Xbox One nasıl alabiliriz?

• Day one edition nedir ?

• Reklamı Geç » kullanıcısına yanıt
    -Ryse: Son of Rome
    -Forza Motorsport 5
    -Dead Rising 3
    -Killer İnstinct
    -Kinect Sports: Rivals

Oyunlarına DLC hediyesi veriyor. [Daha fazla oyunda olabilir, bildiklerim bunlar]
    Özel achievement sahibi oluyorsun (Bunun anlamı ve önemini anlayamadım henüz)
    60 Dolar değerinde Gold Üyelik veriyor
    Gamepad'de "Day One Edition 2013" Logosu oluyor
    Galiba kutu tasarımı da özel oluyor (Kutu şeklinin pek önemi yok ama hoş )
    Ufak bir ayrıntı ama konsolun çıkış gününde mutlaka kargoya verilmiş oluyor. Standart versiyonlar da ise ilgi çok olur, stok krizi yaşanırsa konsol aylarca gelmeyebilir. Bu durumda oldukça önemli bir ayrıntı haline geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverdoLive -- 29 Temmuz 2013; 23:16:16 >
  • quote:

-Ryse: Son of Rome
    -Forza Motorsport 5
    -Dead Rising 3
    -Killer İnstinct
    -Kinect Sports: Rivals

Oyunlarına DLC hediyesi veriyor. [Daha fazla oyunda olabilir, bildiklerim bunlar]
    Özel achievement sahibi oluyorsun (Bunun anlamı ve önemini anlayamadım henüz)
    60 Dolar değerinde Gold Üyelik veriyor
    Gamepad'de "Day One Edition 2013" Logosu oluyor
    Galiba kutu tasarımı da özel oluyor (Kutu şeklinin pek önemi yok ama hoş )
    Ufak bir ayrıntı ama konsolun çıkış gününde mutlaka kargoya verilmiş oluyor. Standart versiyonlar da ise ilgi çok olur, stok krizi yaşanırsa konsol aylarca gelmeyebilir. Bu durumda oldukça önemli bir ayrıntı haline geliyor.

Baya iyiymis. Tesekkurler.

• Konsolla birlikte oyun da sipariş veren var mı?

Oyunlar çok pahalı geldi bana. Amazon.com'da kargo, Amazon.de'de saf ücret fazla olunca 170-200 TL'yi buluyor.

En iyi tercih Shopto veya Thehut. Ama yine de 150 TL!!! Ayrıca Thehut'da yüksek kargo ödememek için 3-4 oyun almalısınız ki bu durumda 500-600'TL'yi buluyor.

Sizce nasıl yapalım? Oyunlar ne zaman ucuzlamaya başlar?

Benim planım Thehut'tan toplu olarak almak. Shopto'ta her birine 8 gbp kargo ödeyeceğime Thehut'ta 5 oyuna 12 gbp öderim. Ancak oyunların tanesi en fazla 20 gbp olduğunda alabilirim. Yaklaşık kaç ayda bu fiyatları görürüz? Konsolu Kasım'da, oyunları Temmuz'da alacağım umarım o zamana kadar beklediğim fiyatlara düşer...
  • Beyler ben sene içinde okumak için kıbrısta olucam acaba siparişi ordaki yurduma versem gönderilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: PlayerInGame

Beyler ben sene içinde okumak için kıbrısta olucam acaba siparişi ordaki yurduma versem gönderilirmi

Büyük ihtimalle evet, yani PTT-DHL gönderim yapıyorsa evet.
  • Sizlere kötü bir haber;

Amazon.de de de Xbox One Day One Edition'lar tükendi!!!

Xbox One için artık en mantıklısı Türkiye'ye erkenden getiren teknoloji mağazalarından almak...
  • quote:

Sizlere kötü bir haber;

Xbox One için artık en mantıklısı Türkiye'ye erkenden getiren teknoloji mağazalarından almak...

Ön sipariş vermeyenler düşünsün

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

quote:

Sizlere kötü bir haber;

Ön sipariş vermeyenler düşünsün

xbox one ve ps4 birliktemi aldınız siz*?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.