Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.267
Cevap
45
Favori
100.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün aldığım ve dinlediğim yeni basım plaklar,

Benim biraz almak için geç kaldığım iki plak,

1-Birsen Tezer,İkinci Cihan: Çok sevdim albümü ve kaydı.Kapak da çok iyi.Puanım 8/10 Bulursam Cihan albümünü de alıcam. Onda hepten geç kaldım.

2- 2.2.1973 Ankara,Cem Karaca- Moğollar: Sırf içindeki kitapçık, posterler ve orjinal Cem Karaca el yazısı şarkı listeleri ve notları için bile alınır. Kaydı da güzel. 8/10

3- Neredesin Firuze Soundtrack: Ben bu filmi çok severim, dolayısıyla albüm de ben de olsun istedim. Kalan müzikten çıkma 2 LP, Baskısı da fena değil. 7/10

4- Sahibinin Sesinden,Belkıs Özener : Bu albüm malesef ben de hayal kırıklığı oldu. Şarkı listesi çok iyi zaten bu da 2 LP. Muhtemel ki hemen de piyasa da bitecek. Fakaaatt, kimin suçu bilmiyorum ama kayıtları sevmedim. Muhtemel orjinalleri de öyledir ama özellikle B kısmından itibaren bazı şarkılarda fena dip ses ve hışırtı var. 5/10

Umarım birilerinin işine yarar. İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Majeste1

Merhaba öncelikle, bayadır yeni basım plak almıyordum. Dayanamadım dün İlhan İrem-Sevgililer Günü plağını aldım. Plağın kayıt kalitesi fena değil ben de CD'si de vardı. O yüzden ben sevdim zarfları selefonlu yapmışlar. 2 plak, güzel kartonet,açılır kapak vs. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Bu plağı alan arkadaşlara sormak istiyorum. Albüm 2 plaktan oluşuyor. Ben de ki kopyanın 2.plağında arada pıtlama, cızırtı yapıyor. İlk plak temiz ama C ve D bölümünde böyle bişey var. Plağı sildim, iğneyi temizledim, değişen bişey olmadı. Bunu yaşayan var mı acaba yoksa beni mi buldu?
    Aynı albüm bende var. Her iki plağın her iki yüzü de aynı tertemiz.
    Bence başka bir pikapta deneyip, aynı kusur devam ediyor ise satıcı ile görüşün.
  • erkut205 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bir deneyeyim değiştirmeyi bakalım ne olacak?
  • Radyo şarkıları 1 solo şarkılar plağını alan var mı acaba? Yorumu olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.
  • Ajda Pekkan - Hoşgör Sen plağı nasıldır bu arada? kalitesi iyi midir yoksa cd ayarında mı?
  • elimde 70 ten fazla plak var ve en beğendiğim plak ajda pekkan hoşgör sen plağı. tavsiye ederim
  • Tesekkur ederim ugur. Sarkilar fln acisindan album cok iyi, gercekten plak kaydi gibi mi peki ses?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayıt kalitesi plak.. daha evvelki yorumlar arasında da vardı sanırım. dönem baskısına yakın bi çalışma yapmışlar
  • Teşekkürler. siparişi verdim yarın gelecek. Onunla birlikte Erol Evgin Altın düetler i de ekledim, kayıt kalitesi baya bir iyi diyorlardı. Gelince ben de yorum yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majeste1

Bugün aldığım ve dinlediğim yeni basım plaklar,

Benim biraz almak için geç kaldığım iki plak,

1-Birsen Tezer,İkinci Cihan: Çok sevdim albümü ve kaydı.Kapak da çok iyi.Puanım 8/10 Bulursam Cihan albümünü de alıcam. Onda hepten geç kaldım.

2- 2.2.1973 Ankara,Cem Karaca- Moğollar: Sırf içindeki kitapçık, posterler ve orjinal Cem Karaca el yazısı şarkı listeleri ve notları için bile alınır. Kaydı da güzel. 8/10

3- Neredesin Firuze Soundtrack: Ben bu filmi çok severim, dolayısıyla albüm de ben de olsun istedim. Kalan müzikten çıkma 2 LP, Baskısı da fena değil. 7/10

4- Sahibinin Sesinden,Belkıs Özener : Bu albüm malesef ben de hayal kırıklığı oldu. Şarkı listesi çok iyi zaten bu da 2 LP. Muhtemel ki hemen de piyasa da bitecek. Fakaaatt, kimin suçu bilmiyorum ama kayıtları sevmedim. Muhtemel orjinalleri de öyledir ama özellikle B kısmından itibaren bazı şarkılarda fena dip ses ve hışırtı var. 5/10

Umarım birilerinin işine yarar. İyi geceler.
    Belkıs Özener i aldım (yeşilçam şarkıları) kayıt gerçekten kötü demek az olur , çok çok kötü.Tamba tumba şarkısı ( 2.LP de) bitiminde plağımın iğnesi kırıldı sandım o nasıl bir cıyykkk sesidir.kontrol etmezlermi onu bile kaydetmişler plağa kendi iğnelerimi,kasettenmi çekmişlerse artık....şarkılarda sesler iniş çıkış gösteriyor,dip sesler var.
    edit :Nerdesin firuze yi bende edineceğim.Kayıt iyi demişsiniz içim rahatladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devadam12 -- 21 Mart 2019; 6:14:32 >

• Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Evet malesef Belkıs Özener iyi değil. Ama Neredesin Firuze mutlu eder diye düşünüyorum.

Bugün 2 plak daha paylaşayım belki birilerinin işine yarar. İlki geçen bahsettiğim;

1-Birsen Tezer, Cihan: Bu plakla ilgili bilinmesi gereken bikaç bişey var. İlki bu plak denildiğine göre sadece 500 adet basılmış. Bayağı bir süre de depoda beklemiş ve sonradan piyasaya sürülmüş. Uzun uğraşlar sonunda biraz pahalı da olsa bir kopya bulabildim. İkinci bilinmesi gereken bu plağın hemen hemen her kopyasında problem olması. Plağın B tarafı ilk şarkı girişinde minik bir atık gibi bişey var ve çoğu pikapta atlıyor. Biraz da bombesi var. Haliyle bende ki kopya da atlıyor. Gelelim kaydına, bu plağa biraz pozitif ayrımcılık yapıyorum. Arada hışırtısı, pıtırtısı da olsa ben albümü sevdim. Bulursanız da alın. Bu haliyle de tutucam arşivde, iade etmeyeceğim. 7/10

2- Greatest Hits 1 (Remastered), Queen: Eğer bu şey plaksa ben daha önce ne dinlemişim. 2 LP ve çok güzel plak zarflarına sahip. Şarkı isimleri ve listesi bu zarfların üstünde yazıyor. Ses çok çok çok iyi. Evet biraz pahalı bir albüm ama ben değeceğini düşünüyorum. Alanın pişman olmayacağını düşünüyorum. 11/10

Arkadaşlar bir not da yazayım. Ses çok kişisel birşey o yüzden kimseyi de yanıltmak da istemem. O yüzden dinlediğim sitemi yazayım ki bilenler ona göre karar versinler. Marantz 2226B amfi + Celestion Ditton 33 hoparlör + Audio Technica AT LP-120 pikap + İğne ATN95E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majeste1 -- 21 Mart 2019; 21:22:36 >

• Belkıs özenerin cd kaydı da iyi değil. Ama bu albümün ne cd ne de sonradan plağa aktarılan kaydının iyi olmasının mümkünatı var. Zira, aslında ne böyle bir albüm var ne de bir kayıt. Bu albümdeki şarkıları belkıs özener, bizim albüm diye gördüğümüz bu şarkıları, farklı filmler için farklı tarihlerde seslendirmiş, albüm fikri ortaya çıkınca, yapımcılar tarafından film kayıtlarından tek tek ayıklanmış, temizlenmiş, vs vs. Yani bu şarkılar, hiçbir dönemde, ne albüm olarak ne de 45 lik olarak kaydedilmiş şarkılar. Bu yüzden bazı şarkıların başı sonu kaymış vaziyette.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Belkıs özenerin cd kaydı da iyi değil. Ama bu albümün ne cd ne de sonradan plağa aktarılan kaydının iyi olmasının mümkünatı var. Zira, aslında ne böyle bir albüm var ne de bir kayıt. Bu albümdeki şarkıları belkıs özener, bizim albüm diye gördüğümüz bu şarkıları, farklı filmler için farklı tarihlerde seslendirmiş, albüm fikri ortaya çıkınca, yapımcılar tarafından film kayıtlarından tek tek ayıklanmış, temizlenmiş, vs vs. Yani bu şarkılar, hiçbir dönemde, ne albüm olarak ne de 45 lik olarak kaydedilmiş şarkılar. Bu yüzden bazı şarkıların başı sonu kaymış vaziyette.
    emrah bey birde tamba tumba şarkısı biterken tabiri caiz ise cıyyykkk diye bir ses var.Hani kasetlerde olurdu ne bileyim bir şey sürtmüş,bir iğne kırılmış gibi Onu bile çekmişler.Yani bir kayıt yapıyorlar ,bir plak oluşturuyorlar bir kişi bile kontrol etmezmi.Evet şarkılar toplama kabul ama ,ses tonu volume eşit tutarsın bu teknoloji mevcut.Söylemek istediğim baştan savma yapılmış.

• Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Dün ben bu plağa bir daha baktım. Tamba Tumba şarkısının sonundaki sanki alkış sesi. Muhtemelen filmden alındığı için onu kesememişler. Alkışı atsalar şarkı sonu yarım kalacaktı. Bir karar vermişler bari şarkı sonu pat diye bitmesindense alkışla bitsin diye bunu yapmış olabilirler.
  • teoman 3 lp lik plak çıkarmış.Koyu antoloji diye 500 adet sınırlı imiş.600 lira ilgilenen olursa bilgi yazayım.
  • Orjinal masterdan analog kayıt yapılmış güvenilir yeni basım plak nasıl satın alabilirim. Ama orjinal master analog önemli.

• Yeni basım Ümit Besen - Dostlar Sağolsun plağı edinen ya da dinleyen var mı?
  • Arkadaşlar 1 Nisan itibariyle Ada Müzikten 3 yeni plak çıkıyor. Daha önce çıkan Hüsnü Arkan-Kırık Hava tekrar basılıyor. Şu an bayağı yüksek fiyatlar çekiliyor bu plak için. Ayrıca 2 tane de yeni basım plak var. Biri Kesmeşeker-Kadıköy diğeri de Bulutsuzluk Özlemi-Güneşimden Kaç.
  • arkadaşlar merhaba, ekşisözlük'te biri yeni basım Türküola plaklarının sahte olduğundan bahsetti, entrynin orijinali aşağıdadır. Bu konu hakkındaki fikirleriniz nedir?
    https://eksisozluk.com/entry/76647391

tüm haklarını, cd, plak, kaset vs. akbaş müzik 1998 senesinde satın aldı.http://www.akbasmuzik.de/liste-3/http://www.akbasmuzik.de/liste-3/
    son yıllarda çıkan almanya menşeli albümleri resmi değildir. bir tane abimiz basıyor. albümlerin arkasında adres, telefon, ıvır zıvır hiçbir şey yazmıyor. akbaş müzik mahkemeye verecekmiş bu şahsı.

ilhan irem - yazık oldu yarınlara
    ilhan irem - pencere
    barış manço - sarı çizmeli mehmet ağa
    barış manço - darısı başımıza
    barış manço - kayaların oğlu
    barış manço - mega manço
    cem karaca - resimdeki gözyaşları
    cem karaca - mutlaka yavrum
    ferdi tayfur - akşam güneşi
    orhan gencebay - hor görme garibi
    sezen aksu- firuze
    erkin koray - şaşkın
    erkin koray'in bir iki albümü daha
    selda bağcan - yuh yuh

yukarıdaki gibi birçok albüme korsan baskı diyebiliriz.

foto
    mesela yukarıda iki albüm fotoğrafı var. ilki türkiye baskı yasal hak sahibi tarafından adresli telefon nolu basılmış. ikincisinde ise türküola'nın eski logosu var ne bir adres ne bir telefon bilgisi. hak hukuk vs. hiçbir şey yazmıyor. bu bile kanıttır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ressam -- 3 Nisan 2019; 11:18:9 >

• Herkese merhaba, bugün diva'mız Müzeyyen Senar plağını aldım. Kapak tasarımı ve renk seçimi çok iyi değil. Şarkı seçimi ve kayıtları güzel, alınabilir. 7/10
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.