Şimdi Ara

REHBER: Yeni Basim Plaklar (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
1.268
Cevap
45
Favori
100.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok beğendim hem müzik, hemde plak olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son aldığım plak Bob Dylan 'Desire'.

dinlediğim en kaliteli plak sesi. yabancılar bu işi daha iyi yapıyor dedim. görsel olarak da plak kılıfında bile fotoğraf var. Türkçe plaklarda bunu görmemiştim.
  • loremipsum L kullanıcısına yanıt
    bence kargolanmadan satış iptali yapın, bu plağı almaktaki amaç zaten koleksiyona ilk baskı bir plak eklemek albümde hit parça yok. 20 TL farkla esen shoptan alın ben dnra yazı yazdım kabul görürse iade edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

quote:

Orijinalden alıntı: brl65

Ferdi Özbeğen ( başka başka bambaşka ) tekrar D&R stoklarında evet. Fakat fiyata dokunmuşlar epey 70 tl olmuş . Bir kaç ay önce 38 tl idi. Alacaklara tavsiyem , Plak dönem baskısı 80 lerin plağıdır doğru , baskı ve ses kalitesi güzel evet ama unutmayın şarkılar çok güzel değil yani Ferdi Özbeğenin iyi albümlerinden biri değil. Bunu bilerek alın . Ha koleksiyon olur ve ilerde çok daha değerlenebilir o başka .

Ferdi Özbeğen'in başka başka bambaşka albümü elime ulaştı bugün ancak , bence plak dönem baskı değil. üzerinde yeni nesil bandrol var. Acaba sadece bandrol mü yenilenmiş . Plak 180 gr ağır oldukça kaliteli hissi veriyor ama önceki gönderilerde gördüğüm resimlerdeki gibi eski tip bandrol üzerinde yok. Alacak olanların bilgisi olsun esen shopta satılan aynı plakta ilk baskı yazıyor . Dnr'ın böyle bir bildirimi de yoktu zaten neyse almış olduk dinleyince görüşlerimi yazarım tekrar

Bu da bir ihtimal . Ticari hayatımız yalan dolan ve hile ile dolu olduğu için bu plakta da yeniden basıp eski havası vermeleri muhtemeldir, hiç şaşırmam. Daha önceki " evet bu esKi dönem baskı " yorumumu ilanlardaki kapak fotoğrafına göre yapmıştım. Madem durum bu özür dileyip geri alıyorum. Herkes dikkatli olsun kandırılmasın ...

• quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Dinleyenlerden bu plaklar için yorum alabilir miyim?

Birsen Tezer - Cihan
    Brisen Tezer - ikinci Cihan
    Levent Yüksel - Med Cezir
    Daft Punk - Random Access Memories

Daft Punk'ı bulmak zor. Diğerlerinde de son stoklar. O nedenle hızlı karar vermek gerekiyor.

Birsen tezer cihan guzel ve tok. Ada muzik'in isi zaten.

Ikinci cihani almadim henuz ama ilk sarkida mi ne atlama oldugunu soyluyordu cogu kisi.genel bi problem mi sonradan duzelttiler mi bilmiyorum. Arsivde bulunmalik plak ikisi de bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCkopat065 -- 29 Aralık 2017; 14:39:39 >
  • Ben de D&R dan aldım ama dönem baskısı olup olmadığından emin değilim. Henüz dinleyemedim de. Olmadı arabanın dikiz aynasına takarım eski cd ler gibi :)))

REHBER: Yeni Basim Plaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Vegass- -- 29 Aralık 2017; 14:54:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Vegass-

Ben de D&R dan aldım ama dönem baskısı olup olmadığından emin değilim. Henüz dinleyemedim de. Olmadı arabanın dikiz aynasına takarım eski cd ler gibi :)))

Dr'daki ferdi ozbegen'lerin donem baski oldugu ortaya ciktigi hafta tukenmisti diye hatirliyorum. Niyeyse bu ara yine hortlamis. Plagin gobeginde turuncu/kirmiziya calan bi bandrol var mi?

• PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Benim aklımı en fazla kurcalayan da o oldu zaten. Önce piyasada kalmadı sonra her nasıl olduysa tekrar satılmaya başlandı. Eğer piyasaya iki parti halinde sürmedilerse bunun başka izahı yok, kandırıldık. Dediğim gibi henüz bunu ve bir plağımı daha detaylı inceleyemedim ama akşam içine de bakar buradan yazarım. Dün akşam bakacaktım ama düz beyaz iç zarfı oldukça zorlayarak çıkıyordu ve vaktim olmadığından uğraşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Vegass-

Ben de D&R dan aldım ama dönem baskısı olup olmadığından emin değilim. Henüz dinleyemedim de. Olmadı arabanın dikiz aynasına takarım eski cd ler gibi :)))

benim aldığımda aynısı , sizdekinde de yeni tip bandrol var. bu yaşar kekevaya bulaşmamak lazım öğrenmiş olduk ben birde nil burak kazığı yemiştim daha önce. alıp işyerinden eve bile götürmedim iade ederim diye ama galiba kopyalanma riskine karşı iade kabul etmiyorlar. Dinleyeceğiz artık ne yapalım , umarım yeni basım da olsa kayıt iyidir diye temenni ediyorum

• arkadaşlar,

sezen aksu plays plağı hediye olarak geldi ama açmadım değişebilirim diye.

kalitesi hakkında bir fikri olan var mı acaba?

eğer bir baskı değilse değişim yapmayı düşünüyorum .

• mustyblack kullanıcısına yanıt
    Açıkçası dinlemek için almamıştım. İlk baskıdır, bulunsun arşivde diye aldım. Dinlenecek bir parça da yok ki içerisinde. Tarzım olmamasına rağmen sevdiğim bazı şarkıları var ama onlar da bu albümde yok zaten. Kullanabilirsem takasta kullanırım umarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustyblack kullanıcısına yanıt
    Yarı fiyatına aldım o yüzden iade ile ugrasmak istemiyorum. Ürün elime geçti henüz dinleyemedim ama plakpazarı grubunda konuşulana göre bu plağın yeni baskısı yok. Olsa kesin duyulurdu. Olay böyleyken bu yeni plaklar nereden geldi orası muamma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loremipsum -- 31 Aralık 2017; 14:5:52 >
  • loremipsum L kullanıcısına yanıt
    Belkide depoda kalan ve ambalajı eskiyen ve piyasaya sürülemeyen plaklar için yeni baskı kapak yapılmıştır. Sonrasında da tekrar satışa koyulmuş olabilir. Aradaki süreç bu işlem için uygun. baktılar dönem baskısı diye kapış kapış gidiyor, depoda zarfı zarar görenleri de değerlendirdiler
  • Son dinlediğim plak hakkında. İlhan İrem 'Bir Meleğe Aşık Oldum'.

ilhan İrem i 20 yıldır dinliyorum. Evvelde de emi müzikten çıkan 2 plağını dinledim.
    Bu plaklardan İlhan İrem in haberi olduğunu biliyorum daha doğrusu onun çıkardığı plaklar diyebiliriz. Hiç mi dinlememiş acaba. cd den daha kötü kayıtlar. Neden çıkarıyor bunları. cd den yeni parçalarına yer versin daha iyi.

>Keşke birileri ulaşsa da söylese bunu kendisine
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurtabu35

Son dinlediğim plak hakkında. İlhan İrem 'Bir Meleğe Aşık Oldum'.

ilhan İrem i 20 yıldır dinliyorum. Evvelde de emi müzikten çıkan 2 plağını dinledim.
    Bu plaklardan İlhan İrem in haberi olduğunu biliyorum daha doğrusu onun çıkardığı plaklar diyebiliriz. Hiç mi dinlememiş acaba. cd den daha kötü kayıtlar. Neden çıkarıyor bunları. cd den yeni parçalarına yer versin daha iyi.

>Keşke birileri ulaşsa da söylese bunu kendisine

insanlar çoğunlukla müziği telefon , pc v.b. cihazlarla dinlediğinden ne yazık ki yeni çıkan çoğu albümün kayıt kalitesi berbat , mutlaka ki biliyorlardır ama onlarda zaten eskisi gibi albüm satışından para kazanmadıkları için kaydın kalitesiyle de pek ilgilenmiyorlar. Son aldığım mabel matiz ve tarkanın albümlerinin (cd) kayıtları da berbat. Oysa ki 90lı yıllar ve 2000'in başlarında çıkan albümler kalite açısından çok daha öndeydi.

• Bu sene de çok plak basılacak ancak bu demek değildir ki kalite artacak seçici davranılmalı CD fiyatlarına göre fark 3-4 katı yer yer 5 katı birde malum isimden yürüyen var işinden yürüyen var firma olarak.
  • Son aldığım Ahmet Kaya “Sevgi duvarı” plağını beğendim aynı şirketin basmış olduğu İyimser bir gül ve başım belada albümlerini alsam mı karar veremedim.

Aynur’ un türkçe ve kürtçe ezgilerden oluşan iki plağı çıkmış onlarda güzel.

Bu arada Erkin Koray çıkan plakları ile ilgili ateş püskürmüş hatta bazılarını mahkeme kararı ile toplatmış ve demiş ki dinleyicilerim merak etmesin bu plaklardan çok daha iyilerini çok yakın zamanda çıkartacağım diye.

Arkadaşlar plak olayının bu kadar abartılmasında biz plakseverlerinde bence rolü çok büyük. Bugün bakıyorsunuz fiyatlar almış başını gitmiş adam kimsenin tanımadığı bilmediği bir 45 liğe 100₺ bastırıp alabiliyor. Yeni plaklar hemen tükeniyor uyanık satıcılar hemen depalayıp daha sonra 3-4 misli fiyata satıyorlar yazık değil mi? Mesela burda dinleyenlerin hiç beğenmediği Nilüfer 13 diyet albümü tükenmiş.Bende almayı düşünmüştüm ancak burdaki arkadaşların beğenmediğini görünce almaktan vazgeçmiştim.

Bence şuna karar vermek lazım kaliteli müzik dinlemek için mi plak alıyoruz yoksa değerlensin kar edelim diye mi?

Ben şahsen kaliteli müzik dinlemek için alıyorum ve şunu unutmamak lazım kalitesiz baskıların mutlaka iyi baskıları çıkacaktır.

Bu yüzden sabırlı olmak lazım eğer plak kalitesiz ise isterseniz on baskı yapsın hiç umurumda değil.

Acı olan bişey şu yeni baskıların en iyisi dönem baskılarının en kötüsü ile dahi baş edemiyor.

Nedense birkaç şirket dışında ilk defa çıkacak bir albümün plağını dahi cd den remaster ediyorlar.

• PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Birsen Tezer plakları geldi. İlk olarak cihan albümünü açtım. Bir hevesle açtım baktım ne göreyim; plak üzerinde kabarcık şeklinde şekil bozuklukları var. Bildiğimiz yüzey bozulması. Sanki plağı sonradan çakmakla ısıtmışlar da o kısımlarda erime sonrası ufak gözenek oluşmuş. Büyük ihtimal plak üretimleri özensiz. Gelelim plaktaki kayıt kalitesine,

Daha sıfır plak şimdiden çıtırtı sesi yapıyor. Toz çizik vs de yok. Ayrıca deli gibi dip ses var. Hoparlörler yerinden çıkacak gibi zıplıyor orta seste ama bunlar duyulabilen aralıkta değiller. İlk dinlememden sonra eh işte dedim. Sonra aynı sisteme bağlı ipadden spotify açtım (yüksek ses kalitesi seçili). Ses, dijital filtreleme vs işlemlerden geçtiğinden sanırım daha temiz. Plak biraz boğuk çalıyor. Dijital filtreleme neticesinde dip sesin oluşturduğu hoparlörlerin zıplaması yok. Filtreleme var diyorum ama bu müzikte bir kayıp olarak yansımamış. geri plan enstrümanlarında ve vokalde daha bir belirginleşme sağlamış. Misal ipadde dinlediğimde vokalin söze başlarken ki nefes sesi net ve hoş bir eda ile duyulurken plakta bu kısım resmen boğuk ortamda geride kalmış, duymak çok zor.

Tabi akla gelen bir diğer seçenek ise plakta sorun yok iğne, pikap ve preamp dandiktir ondan olabilir fikri. Ama aynı kombinasyon, diğer kaliteli baskı plaklarda dijital kopyalarına göre daha canlı çalıyor. Yani başka plaklarla daha kaliteli dinletiler elde edebiliyorum. Misal bir "Sözüm Meclisten Dışarı" plağını açıyorum ve doyamıyorum. Tidal'in dijital kalitesinde bile bunu bulamadığımı hatırlıyorum (artık tidal hesabım pasif). Hatta bu plağın yeni baskısı bile çok kaliteli (pharaway sounds). Ama Birsen Tezer - Cihan LP'sini yeterli bulmadım diyebilirim. hele ki plak üzerindeki o izler ve plak balansının bozuk olması beni plaktan soğuttu. Bu sebeple İkinci Cihan plağını açıp dinlemedim henüz, hevesim kırıldı. Zaten kalite olarak ilk albümden daha geride yorumları var.

• Arkadaşlar,

Erkin Koray, Barış Manço ve Cem Karaca yeni baskı LP almak istiyorum .

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• -https://www.opus3a.com/u/baris-manco-sakla-samani-gelir-zamani-plak/fa4b0fa7e4fede3a366e73336a4f8fe7

bu plak var bende. ve kalitesi güzel. sadece ince seslerde hafiften ( ama çok hafif) cızırtı var. yurtdışı kayıt diye biliyorum. tavsiye ederim.

-Erkin Koray ın son çıkanlarını dinledim de....

Erkin Baba nın çok eleştirisi var bu korsan plaklar hakkında da bu son çıkan (son çıkanlar bildiğim kadarıyla kendisinin desteğiyle çıkan plaklar) plaklar bildiğin cd den kopya. gidip cd sini alıp dinle daha iyi.Mesela 'Tamam Artık' ve 'Hay Yam Yam'. Bunları beğenmedim. Toplamda 3 sefer dinledim, o da belki.

- Cem Karaca nın dahttps://www.opus3a.com/u/cem-karaca-olumsuzler-2-plak/2d5f12774e3d1736a705b9531fe89b75
    bu var. Eski bir plak. Kayıt kalitesi fena değil.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.