Şimdi Ara

•••(REHBER) UNO DNS ile Yurtdışı Servisleri/Kanalları XBOX ONE ile İzleme•••

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
5
Favori
4.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UNO DNS ile Yurtdışı Servisleri/Kanalları izleme Rehberi

Unotelly sadece standart bir DNS ağı değil. UnoDNS sayesinde Netflix, Hulu,Amazon Plus,Crackle,FXNow,Fox,ESPN,NBA,BBC player, UFC,NFL gibi bir çok kanala/film servisine ulaşabilir,1080p kalitede izleyebilirsiniz. Bir DNS servisi kullanmadan önce neye bakarsınız? Tabi ki paket aktarım hızına ve kalitesine. Standart bir DNS ağıyla hız testi yapıldığında çok düşük kalitede olduğunu görebilirsiniz. Fakat aynı testi UnoDNS ile yaptığınızda oldukça hızlı bir sonuç alacaksınız. Benim baglantı hızım AKK dan dolayı 3 mb dustugunde bile filmleri en iyi kalitede izleyebiliyorum.Takılmadan,donmadan rahatca izlenebiliyor.

UNO DNS calısma mantıgı ;

Sitenin vermiş oldugu Dns adresleri sayesinde ABD'ye baglaniyor, sonra veriyi Turkiye'deki sunucularina yolluyor, oradan da bize ulaşıyor. Sunucu hızları yuksek kalitede oldugu için bizim kendi hızımız dusuk dahi olsa sorun olmuyor.Sistem DNS ile İP adresimizi sürekli bagdastırdıgı için sanki ABD den internete giriyormusuz gibi gosteriyor.Sitede surekli online olmamız gerekiyor.Zaten sitenin sayfasında ust kısımda "ip aktif" İbaresi sürekli gorunur olmalı aksi taktirde baglantımız olmaz.

UnoDNS'in kurulumu gerçekten çok kolay. Siteye üye olduğunuz zaman hangi işletim sistemini kullanıyorsanız size desteğini veriyor. Unotelly MAC,Linux,Windows,PS3 ,Xbox 360, XBOX ONE ,APPLE TV ve tüm mobil platformları(Apple) destekliyor.

UnoDNS'i 8 günlüğüne ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. 8 günün sonunda baglantı hızınız yavaslar filmleri daha dusuk kalitede izlersiniz.(480p gibi)

Premium üyelik fiyatı ise: sadece aylık 3,99$

http://www.unotelly.com/unodns/ buradan sayfaya ulastıgınızda sağ alt köşede "FREE SİGN UP" a ve acılan diğer sayfada ise TRY IT FOR FREE tıklayın.

1. aşama Ad,Soyad email ve şifrenizi belirledikten sonra ;

2.aşamada hangi ülkenin servislerini kulllanacaksanız onları liste halinde seciyoruz.

3.aşamada PC için gerekli olan Dns ayarlarını (video ile gosteriyor /windows 7-8/xp )ve hangi dns adreslerini(sitede alt kısımda belirtiyor-http://www.unotelly.com/unodns/global) kullanacagımızı seciyoruz.(bilmeyenler için google da dns adreslerini değiştirmek diye aratın). İstersek diğer platformlar içinde nasıl gireceğimizi burada gösteriyor.( Video ile aynısını yapın)(XBOX ONE /setup/network kısmından)

Dikkat etmemiz gereken nokta.PC mize hangi dns leri girdeysek konsol, telefon tablet, ede aynı dns adreslerini girmemizdir.

daha sonra login olup ana ekranda UPDATE İP ADRESS yazan kısma İP adresimi girip "enable" yapıyoruz.

SON OLARAKTA

tum bu işlemleri tamamladıgımızda sitenin ust kısmında ;

UnoDNS Setup and Account are acti
    ve.

yazdıysa işlem tamamdır.

Şimdi istediğiniz servise girebilirsiniz.

Artık XBOX ONE ın tüm multimedya özelliklerini Türkiyede sınırsızca kullanabilirsiniz.Konsoldan tam verim alabilirsiniz.Özellikle Netflix ve xbox un kendi filmlerini/dizilerini Amerika ile aynı anda 1080p kalitede izlemek harika

Aklınıza takılan tüm sorunlarınız yazın yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 13 Ocak 2014; 11:43:09 >

• Eline sağlım dostum şimdi Xbox One da akma zamanı.
  • Hocam çok yararlı bir konu olmuş. Dediklerinizi uyguladım. şuan xbox'ın multimedya özellikleri çok güzel çalışıyor. :D Herkese de tavsiye ederim.
  • Eline sağlık hocam.
  • Mukemmel bir paylasim yeterli ingilizcesi olan kullanicilar icin altin madeni gibi bir konu olmus .d
  • one ı napıcaz abi multımedya özellıklerı turkıyede kullanılamıyor yeaaa cıları konuya beklıyorum eh bu konuda cahil fanboylara kapak olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

one ı napıcaz abi multımedya özellıklerı turkıyede kullanılamıyor yeaaa cıları konuya beklıyorum eh bu konuda cahil fanboylara kapak olsun
    UNO DNS ile XBOX ONE da izlenen Servisler

detaylı bilgi için :http://www.xbox.com/en-US/live/apps/xbox-one?xr=shellnav

ayrıca pc de izlenen servisler de var bazıları ücretli,orneğin meraklıları için NBA TV yi, hem pc hemde mobil olarak(app store ve googleplay) den sezonluk ücret ödeyerek canlı izleyebilirsiniz.

pc de izlenen diğer servisler;http://www.unotelly.com/unodns/signup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 13 Ocak 2014; 10:24:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanext

UNO DNS ile XBOX ONE da izlenen Servisler

detaylı bilgi için :http://www.xbox.com/en-US/live/apps/xbox-one?xr=shellnav

ayrıca pc de izlenen servisler de var bazıları ücretli,orneğin meraklıları için NBA TV yi, hem pc hemde mobil olarak(app store ve googleplay) den sezonluk ücret ödeyerek canlı izleyebilirsiniz.

pc de izlenen diğer servisler;http://www.unotelly.com/unodns/signup

Alıntıları Göster
    Eline sağlık çok faydalı bir paylaşım olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: VESRAP

bence faydalıdan öte tokatzone konusu olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

quote:

Alıntıları Göster
    Özellikle VPN gibi işkence olan baglantı kopması vs kesinlikle yok.Üstelik baglantı hızınızda artıyor.Donmadan yükleme ekranını beklemeden rahatca filmleri 1080p kalitede hd izleyebiliyorsunuz.Netflix ve FX in içerikleri çok ama çok iyi.Netflix üstelik ilk ay bedava.

Forumda "XBOX ONE ın multimedya özellikleri kullanılmıyor,napacagız konsolu,ben kullanmadıgım servise neden para ödeyeyim,Amerikadamı yaşıyorum,Bu servisler onlara hitap ediyor!!,Bizim kullanma gibi şansımız yok gibi mesajlar artık tarih oldu.

Ayrıca bir çok oyun inceleme sietesinde XBOX ONE ı incelerken servisleri kesinlikle kullanamayacagımızı söylüyorlardı.Artık o cumlelerde tarih oldu.

Üstelik okadar pratik ve kolayki 2 dk da servisleri kullanıyorsunuz.

Tüm XBOX ONE sahibi arkadasların denemesini tavsiye ederim.Teşekkür ederim ilginiz için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 13 Ocak 2014; 11:27:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LED ZEPPELIN

quote:

...
  • quote:

quote:

quote:

...

Alıntıları Göster
    Lastfm Xbox360'da kalktı mı ? Ne güzel radyo dinliyorduk. Xbox One'da da yok nedense.

• quote:

Orijinalden alıntı: Only Love

Lastfm Xbox360'da kalktı mı ? Ne güzel radyo dinliyorduk. Xbox One'da da yok nedense.

ben xbox ta twitch ı cok sevıyorum hacı oyundan sıkılınca özellıklerı gece 12-1 gibi acıyorum twıtch ı mılletı ızlıyorum arada bırkac tane lol oynayan çıtırlarda oluyor hem
  • quote:

quote:

ben xbox ta twitch ı cok sevıyorum hacı oyundan sıkılınca özellıklerı gece 12-1 gibi acıyorum twıtch ı mılletı ızlıyorum arada bırkac tane lol oynayan çıtırlarda oluyor hem

Onlar her yerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

quote:

quote:

Onlar her yerde.

Alıntıları Göster
    Twitch 10 numara harbiden hep izlerdim

• Çok güzel bir paylaşım olmuş eline sağlık arkadaşım,henüz One almadım,multimedia özellikleride bana çok hitap etmiyor,yinede bunların ülkemizde kullanılabileceğini bilmek büyük keyif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shazam!

Çok güzel bir paylaşım olmuş eline sağlık arkadaşım,henüz One almadım,multimedia özellikleride bana çok hitap etmiyor,yinede bunların ülkemizde kullanılabileceğini bilmek büyük keyif.
    NETFLIX'de capture cihazları yemiyor. Direk koruma hatası alıyorum. Nedeni belli.
  • Mesela hemxx360 hem oneda kullanabilir miyim netflixxi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8B

Mesela hemxx360 hem oneda kullanabilir miyim netflixxi

Evet. Bizzat denedim ama XBOX360'da kalite yerlerde nedense. Xbox One'da cam gibi yayın alıyorum NETFLIX'de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

quote:

Orijinalden alıntı: 8B

Mesela hemxx360 hem oneda kullanabilir miyim netflixxi

Evet. Bizzat denedim ama XBOX360'da kalite yerlerde nedense. Xbox One'da cam gibi yayın alıyorum NETFLIX'de.

Alıntıları Göster
    Bu DNS değerlerini xbox da hangi menüden ayarlayacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaygunes -- 14 Ocak 2014; 12:51:39 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.