Şimdi Ara

[REHBER] Steam oyunlarını daha ucuza getirmek (tamamiyle legal) [5. GÜNCELLEME] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
65
Favori
73.348
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satıcılara vermek için hangi DOTA2 ya da TF2 kodunu almalıyız?
    Yani tam olarak adı nedir?

• Birde ayıp olacak bu kadarı sanırım ama kişilere nasıl trade atıyoruz acaba?Youtube'da baktıklarım hep arkadaşlarına trade atıyor,bende alıcıyı arkadaş olarak ekleyip mi atmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeavyClocker

Birde ayıp olacak bu kadarı sanırım ama kişilere nasıl trade atıyoruz acaba?Youtube'da baktıklarım hep arkadaşlarına trade atıyor,bende alıcıyı arkadaş olarak ekleyip mi atmalıyım?

once arkadas ekleyeceksiniz adam kabul edince de ben oyun alacagim diye yazin(ingilizce olarak) istediginiz oyunu soyleyin pazarliginizi yapin ve trade atin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metro last light 17 lira ya birisi bana alırsa 20 lira veririm :)
  • oyun 5 key yani 20 tl niye birisi sana 20 tl ye alsın ki git kendin al 20 tl ye?
  • Az sonra rusyadaki arkadaşıma steam hesabımı ve kredi kartı bilgilerimi vereceğim.Benim hesaptan oyun satın alıcak.Bunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ?
  • bu şekilde dont starve aldım geçen hafta ve 1.5 dolar kar ettim tabi azıcık bi para ama böyle böyle o kar paralarıyla neler alınmazki :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömer aydin

Az sonra rusyadaki arkadaşıma steam hesabımı ve kredi kartı bilgilerimi vereceğim.Benim hesaptan oyun satın alıcak.Bunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ?

Hocam bence 3-5 kuruş ucuz olacak diye risk almayın indirim günlerini bekleyin ya da trade yapın arkadaşın dediği gibi.
  • Öncelikle böyle güzel bir rehber hazırladığınız için teşekkürler. Şöyle bir sorum olacak, doğru anladıysam steam market üzerinden anahtar satın alıp ruslardan (ROW) oyunları satın alıyoruz, doğru mudur? Steam'in böyle bir şeyi bilmemesi imkansız gibi görünüyor, hiçbir yaptırım uygulamıyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triposi -- 7 Eylül 2013; 11:43:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Az sonra rusyadaki arkadaşıma steam hesabımı ve kredi kartı bilgilerimi vereceğim.Benim hesaptan oyun satın alıcak.Bunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ?

Hocam bence 3-5 kuruş ucuz olacak diye risk almayın indirim günlerini bekleyin ya da trade yapın arkadaşın dediği gibi.

3-5 kuruş ucuz değil Yarı yarıya fark ediyor.100 TL rusya 50 TL
    Burda yasak ve ilegal bir uygulama yapmıyorumki. : ) Arkadaşım türkiyeden rusyaya gitti.Oradada oyun oynuyor ve kendisine satın alıyor.1 ay sonra türkiyeye gelicek.Geldiğinde banmı yiyecek :S
    Ben aldım zaten almayada devam edeceğim.Durumları yazarım.Banlanırsamda yazarım :D

• güzel konu
  • Arkadaşlar bir sorum olacak ,elimde kutulu guild wars trilogy var ,bu oyunu steam'e tanıtmam mümkün aktivasyon kodu ile falan?Yanında bir oyun aktivasyon kartı çıktı oradaki kodu steam'e girdim ama tanımadı başka bir yöntemi falan mı var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: triposi

Öncelikle böyle güzel bir rehber hazırladığınız için teşekkürler. Şöyle bir sorum olacak, doğru anladıysam steam market üzerinden anahtar satın alıp ruslardan (ROW) oyunları satın alıyoruz, doğru mudur? Steam'in böyle bir şeyi bilmemesi imkansız gibi görünüyor, hiçbir yaptırım uygulamıyorlar mı?

yaptırım uygulanmıyor.steam farkında herkes farkında hatta bu defalarca sorulup steame şikayet edildi.fakat olay steamin işine geliyor oyun satışları arttığından firmaların da işine geliyor, parası olan normal yollarla olmayan bu yollarla alıyor ama sonuçta herkese verilen hizmet ve içerik aynı.oyun yapımcılarıyla alakalı bu ayrıca steamle değil zaten oyun yapımcıları bu ayrımcılığı rusyaya özel yaparak kafadan satışlarını baltalamayı kabul ediyorlar.

steam sadece bir aracıdır arkadaşlar.satışların düzenli ve düzgün gittiğini gördüğü sürece kimseye bir şey yapmaz.aynı hepsiburada gittigidiyor ebay gibi parasını oyunu aldığı tedarikçiden kazanır yüzdeyle.kendi oyunlarından(cs:go,dota2,tf2) zaten gırla bu olaya izin veriyor.ve her ne kadar EA ya paragöz desek de VALVE de ondan zerre aşağıda değil.gerek market fiyatlarını manipüle ederek gerek markete eşya sürerek gerek bot kurarak zaten inanılmaz kazanıyorlar.steamin tek avantajı kaliteli bir supportlarının olması ve güvenliğin üst düzeyde olması.Kendi hatanız harici steam hesabınızı kimse çalamaz brute force ya da başka yollarla alamaz.Origin'e gelirsek ne olduğu malum zaten 1-2 saatte hesabınızı kaybedebilirsiniz bile.Yani steam bir aracı komisyonunu alıyor size güvenlik ve destek sağlıyor, ve sizin rusyada 5 dolar kar yapmanızmış arkadaşınıza kredi kartı vermenizmiş bunlarla ilgilenmiyor.Oyun satılıyor satıcısı parasını alıyor herşey kurallar dahilinde zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

Arkadaşlar bir sorum olacak ,elimde kutulu guild wars trilogy var ,bu oyunu steam'e tanıtmam mümkün aktivasyon kodu ile falan?Yanında bir oyun aktivasyon kartı çıktı oradaki kodu steam'e girdim ama tanımadı başka bir yöntemi falan mı var acaba?

BURDAN kontrol edin burada yazılıysa yazılıdır.değilse eklenemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

bence rusyadan alacaksa sıkıntı olmaz.Yanlız ordaki bir karttan alsın rusyadan çıkmış bir kredi kartıyla öyle ödesin.sanırım diğerlerini kabul etmiyor acemi zamanlarımda denemiştim vpn ile

• Ben steam ile girmeye çalıştım da hesabınızın değeri en az 100dolar olması gerek sizinki 60 dolar dedi ? başka siteler varmı ve tf2 oynamıyorum baska bi şekilde alma yöntemi varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaorsan

Ben steam ile girmeye çalıştım da hesabınızın değeri en az 100dolar olması gerek sizinki 60 dolar dedi ? başka siteler varmı ve tf2 oynamıyorum baska bi şekilde alma yöntemi varmı?

humble bundlelardan birini satın alın değeri zaten 100 doları geçer.bu haftaki normal bundle'ı (haftalık olmayan) öneririm.size 1 dolara mal olur, en az 30 dolar artar değeri hesabın.origin bundle yakalasaydınız 100 dolar artabilirdi bile.
  • Yararlı konu mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bordo_BERE

quote:

Orijinalden alıntı: megaorsan

Ben steam ile girmeye çalıştım da hesabınızın değeri en az 100dolar olması gerek sizinki 60 dolar dedi ? başka siteler varmı ve tf2 oynamıyorum baska bi şekilde alma yöntemi varmı?

humble bundlelardan birini satın alın değeri zaten 100 doları geçer.bu haftaki normal bundle'ı (haftalık olmayan) öneririm.size 1 dolara mal olur, en az 30 dolar artar değeri hesabın.origin bundle yakalasaydınız 100 dolar artabilirdi bile.

su anda humble bundle da olan 2 bundle'ı da aldım ama hala 60 dolar diyor(59.99) ve şöyle bir yazı çıkıyor

[We require all registered users to have at least $100.00 worth of games associated with their Steam account. This is to prevent users from creating multiple Steam accounts for use on this site. Games which were previously available in bundles are excluded from this calculation. Currently your account is valued at $59.99.]

şu anda steam da 18 oyunum var hepsi alınınca 100dolar dan daha fazla geliyor ?

Edit:Oyunların hiçbirini steam'den almadım sadece humble bundle dan ve D&R gibi mağazalardan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DefuseHostage -- 15 Eylül 2013; 20:37:27 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.