Şimdi Ara

[REHBER] Steam oyunlarını daha ucuza getirmek (tamamiyle legal) [5. GÜNCELLEME] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
65
Favori
73.348
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel bir konu olmuş çok iyi açıklamışsın
    Burda regionlockla ilgili faydalı bir konu dahahttp://forum.donanimhaber.com/m_78550555/tm.htm bu şekilde oyun almak isteyenler bakmalı
  • Çok iyi konu olmuş.Sleeping dogs 6 küsür tl ye geliyor indirimle birlikte oranın parası ile
  • Oblivion GOTY Deluxe Edition bizde 12 küsür lirayken Rusya'da 8 küsür liraymış. Böyle ufak fiyatlı bir oyunda bile bu kadar fark varsa büyük oyunlardaki fark tercih sebebidir herhalde. Ben yeni öğreniyorum bu sistemi.
  • Ben bu steam işlerinde biraz yeniyim hocam. Şimdi steamtrades ten takas olarak oyunu alacağız diyelim. oyunu seçtik, tüccarı seçtik takas işlemine başlayacağız.

Eğer tüccar para isterse bunu nasıl paypalla mı vereceğiz ? Tamam paypalla verdik oyunu nasıl alacağız ? sağlam bi sistemi yok galiba bu takasın. Sizinde dediğiniz gibi güvenilir olan kişilerden alacağız.

Birde key item isteyenler var hocam. Bu key işlerini felan pek bilmem. Nedir bu keyler ? Ne işe yararlar ? Nasıl düşerler ? Keyi Satın almak daha mı mantıklı ? Fiyatı değişen değişen keyler var mıdır ?

Anlamadığım kısımlardan biri russian store den kendi başımıza satın alsak ban yiyoruz ama kullanıcıdan alınca yemiyoruz. Tam olarak farkı anlayamadım. Bu konuda biraz aydınlatırmısınz ?
  • Birde steam hesabınızı steamtrades'a bağlamak için toplam alışveriş tutarınızın 100$'ı geçmesi gerekiyor. Bilmenizde fayda olabilir.
  • faydalı bir konu olmuş bende 1 yıldır bu işin içindeyim benimkisi biraz fantaziye döndü artık kendim için almak yerine daha çok ticaret yapıyorum bu yolla kırdığım paranın haddi hesabı yok sadece bu yaz bile cebimden 60-70TL vererek toplam tutarı 300$ dan fazla oyunu steam e ekledim gayet memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akaradeniz

Ben bu steam işlerinde biraz yeniyim hocam. Şimdi steamtrades ten takas olarak oyunu alacağız diyelim. oyunu seçtik, tüccarı seçtik takas işlemine başlayacağız.

Eğer tüccar para isterse bunu nasıl paypalla mı vereceğiz ? Tamam paypalla verdik oyunu nasıl alacağız ? sağlam bi sistemi yok galiba bu takasın. Sizinde dediğiniz gibi güvenilir olan kişilerden alacağız.

Birde key item isteyenler var hocam. Bu key işlerini felan pek bilmem. Nedir bu keyler ? Ne işe yararlar ? Nasıl düşerler ? Keyi Satın almak daha mı mantıklı ? Fiyatı değişen değişen keyler var mıdır ?

Anlamadığım kısımlardan biri russian store den kendi başımıza satın alsak ban yiyoruz ama kullanıcıdan alınca yemiyoruz. Tam olarak farkı anlayamadım. Bu konuda biraz aydınlatırmısınz ?

steam sizin almanıza izin vermiyor.Sebebi ise açık bence herkes ru dan alsa steam kar edemez.Buna köstek olamk için her şeyi yapmışlar zaten sırf alamayasınız diye.

Ama bir başkası sizin için alırsa gayet ucuza aliyor ve size ufak bir kar marjiyla ya da zevkine satiyor.Karsiliginda ise hem o mutlu oluyor hemde siz.

İlk yolla zaten yapamazsınız yapsanız da hesabınızı kapatırlar.İkinci yolla ise oyun gift olduğu için hiç bir sıkıntı yok.

• Şu anda Steam rusya dükkanında super meat boy 60 ruble yani 1.8 dolar payda 2 12 dolar ve darkness 2 3.4 dolar.Hiçbirinde bölge kısıtlaması yok.
  • Hocam siz çok iyi anlatmışsınız sorun bende sanırım bu konulara yabancı olduğum için bazı yerleri anlayamadım.

Şimdi ben Castlevania Lords of Shadows'u almak istiyorum şu linkleri buldum ;

http://www.steamtrades.com/forum/udMma/h-castlevania-lords-of-shadow-ultimate-edition-w-tf2-keys-dota-2-keys-refs-9-keys

http://www.steamtrades.com/forum/2iSkJ/h-castlevania-lords-of-shadow-dragon-commander-pre-order-w-9keys-or-18pp-11keys-or-22

İkinci linkte adam 9 keys demiş 9 keys dediği 9 tane Dota2 ya da Team Fortess 2 key'i mi ? Eğer bu keylerse ben Steam Pazar'a girip kafama göre 9 tane key mi alıp adamla takas mı edeceğiz ?

• hocam 9 tf2 keydir eger belirtilmemisse.ama dota 2 keyi de kabul ediyor pek cogu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Hocam siz çok iyi anlatmışsınız sorun bende sanırım bu konulara yabancı olduğum için bazı yerleri anlayamadım.

Şimdi ben Castlevania Lords of Shadows'u almak istiyorum şu linkleri buldum ;

http://www.steamtrades.com/forum/udMma/h-castlevania-lords-of-shadow-ultimate-edition-w-tf2-keys-dota-2-keys-refs-9-keys

http://www.steamtrades.com/forum/2iSkJ/h-castlevania-lords-of-shadow-dragon-commander-pre-order-w-9keys-or-18pp-11keys-or-22

İkinci linkte adam 9 keys demiş 9 keys dediği 9 tane Dota2 ya da Team Fortess 2 key'i mi ? Eğer bu keylerse ben Steam Pazar'a girip kafama göre 9 tane key mi alıp adamla takas mı edeceğiz ?

dediginiz oyun 450 ruble hocam steam store da.yani yaklasik 13 dolar ivir ziviriyla 30 tl yani.9*2,11 den 38 tl istiyor rus saticilar bize gore makul fakat webmoney taktigini kulanmanizi oneririm 8 tl az degil.burda sanirim 47 tl civarı oyun degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bordo_BERE

quote:

Orijinalden alıntı: akaradeniz

Ben bu steam işlerinde biraz yeniyim hocam. Şimdi steamtrades ten takas olarak oyunu alacağız diyelim. oyunu seçtik, tüccarı seçtik takas işlemine başlayacağız.

steam sizin almanıza izin vermiyor.Sebebi ise açık bence herkes ru dan alsa steam kar edemez.Buna köstek olamk için her şeyi yapmışlar zaten sırf alamayasınız diye.

Ama bir başkası sizin için alırsa gayet ucuza aliyor ve size ufak bir kar marjiyla ya da zevkine satiyor.Karsiliginda ise hem o mutlu oluyor hemde siz.

İlk yolla zaten yapamazsınız yapsanız da hesabınızı kapatırlar.İkinci yolla ise oyun gift olduğu için hiç bir sıkıntı yok.

Yani mantık şu; dünyanın her yerinden arkadaşınız olabilir ve arkadaşınız size oyun hediye etmek isteyebilir. Ama siz Türkiye'deyseniz fiyat konusunda hangi bölgeye bağlıysanız kendinize oyunu o bölgenin fiyatına göre alırsınız. Ve ayrıca, sizin de Rus arkadaşınız olabileceğinden (Keşke olsa) ona hediye oyun göndermek istediğinizde yine bağlı olduğunuz bölgeye göre oyun alıp gönderiyorsunuz.

Biz ne yapıyoruz? Bir nevi yurt dışından ürün getirtiyoruz. Orada daha ucuz diye parasını veriyoruz, kendimize göndertiyoruz. Aslında steam bu TF 2 ve Dota 2 keyleri ile takas olayından zarar etmiyor. Çoğu oyuncu bulunduğu bölgedeki oyun fiyatlarından istediği oyunların çoğunu almak yerine birkaçını alıyor/alabiliyor. Ama fiyat uygun olunca almayı düşünmediği/düşünmeyeceği oyunları da almak istiyor.

• Castlevania'yı 18.60 dolar'a aldım gerçekten steamtrade güzel sistemmiş teşekkürler.
  • VPN ile kendimi Rusya'da gösterip bir steam hesabı alsam ve oradan oyunu alıp kendime asıl hesabıma gift olarak yollasam durum çakılır mı?
    Yalnız ödeme konusunda sıkıntı çekerim gibi geliyor çünkü kredi kartım veya paypal hesabımda adresim Türkiye olarak görünüyor sanırım burada çıkmaza giriyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaos7

VPN ile kendimi Rusya'da gösterip bir steam hesabı alsam ve oradan oyunu alıp kendime asıl hesabıma gift olarak yollasam durum çakılır mı?
    Yalnız ödeme konusunda sıkıntı çekerim gibi geliyor çünkü kredi kartım veya paypal hesabımda adresim Türkiye olarak görünüyor sanırım burada çıkmaza giriyoruz.

Yabancılar Türkiye'den kredi kartı alabiliyorsa sorun olmaz da, alamıyor sanırım. Hat bile alamadıklarına göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Castlevania'yı 18.60 dolar'a aldım gerçekten steamtrade güzel sistemmiş teşekkürler.

iyi yapmışsınız hocam aynısı xcom declassified icin de gecerli.Region lock yanlizca yanindaki hediyelerde var oyunda degil.

ek not: keyler az cok dalgalanir ti3 sonrasi gelecek chesttlerde alsaydiniz keyler 2.01 lere dusuyor.gerci 0.6 dolar icin zorlamaya gerek yok da neyse:)
  • vpn kullanırsanız hesabınızı riske atarsınız.Bu konuda rus bir tüccarın veya rusyadaki bir akrabanızın(varsa) insiyatifine kalmış durumdasınız.yani size vpn kullanmayın demiyorum kullanın ama hobi olarak kullanın steamde değil.

çok soruluyor bu daha ucuza gelmesi için bir ekleme yapacağım rehbere key harici.ordan bakabilirsiniz
  • 50-55 rubleyi 1 key olarak hesap edin her zaman.. baktığınız zaman hangi oyunun ne kadar key edeceğini böylece kolayca hesaplayabilirsiniz.
  • Hocam anlatımınız için teşekkürler fakat bu piyasaya yabancı biri olarak anlamadığım noktalar var.

1) tf2 key denilen şey bu mudur?

2) biz bu keyleri steam pazardan mı alacağız yoksa farklı bir pazarı var mı? (en güvenlisi steam ise bu soruyu atlayabilirsiniz)

3) Örneğin the walking dead 400 days dlc sini almak istiyorum. Rus steamde 99 ruble olarak görünüyor yani 3 dolar civarı yapıyor. fakat steamtrades baktığımda 2 tf2 key karşılığı olduğu yazıyor ( BURADA ) tf2 key 2.16 * 2= 4,32 dolar. DLC ise şuan bizim bölgemizde 4,99 $. Bahsedilen kâr oranı bu sevilerde mi?

4) Satıcıyı buldum, keyleri temin ettim diyelim. oyunu satıcıdan nasıl alacağım?. Steam üzerinden ekleyip, takasa davet edip keyleri yollacağım ve satıcıda bana oyunu gift olarak mı yollayacak?

İlgili soruların cevapları bir şekilde yukarıda geçiyorsa ise kusura bakmayın. konuyu ve altına gelen yorumları okudum fakat gözümden kaçmış olabilir.

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Freedos

Hocam anlatımınız için teşekkürler fakat bu piyasaya yabancı biri olarak anlamadığım noktalar var.

1) tf2 key denilen şey bu mudur?

2) biz bu keyleri steam pazardan mı alacağız yoksa farklı bir pazarı var mı? (en güvenlisi steam ise bu soruyu atlayabilirsiniz)

3) Örneğin the walking dead 400 days dlc sini almak istiyorum. Rus steamde 99 ruble olarak görünüyor yani 3 dolar civarı yapıyor. fakat steamtrades baktığımda 2 tf2 key karşılığı olduğu yazıyor ( BURADA ) tf2 key 2.16 * 2= 4,32 dolar. DLC ise şuan bizim bölgemizde 4,99 $. Bahsedilen kâr oranı bu sevilerde mi?

4) Satıcıyı buldum, keyleri temin ettim diyelim. oyunu satıcıdan nasıl alacağım?. Steam üzerinden ekleyip, takasa davet edip keyleri yollacağım ve satıcıda bana oyunu gift olarak mı yollayacak?

İlgili soruların cevapları bir şekilde yukarıda geçiyorsa ise kusura bakmayın. konuyu ve altına gelen yorumları okudum fakat gözümden kaçmış olabilir.

Kolay gelsin

1) doğrudur

2)steam pazar en güvenilirdir.başka yolları mevcut tabiki.

3) 2 key biraz yüksek bir rakam.400 days çok yeni bir dlc ve telltale regionlar arası pek ayrım yapmıyor.özetle pek kar etmiyorsunuz gibi duruyor fakat 0.65 dolar yüzde 8 gibi bir kar fena durmuyor gibi:)

4) summer sale kartlarınız varsa onları değerlendirmenin en iyi yolu bence.satıp üzerine para ödeyerek alırsınız keyleri.takas penceresine siz keyleri o ise oyunu koyacak.yani hile hurda calma kacma olayi olmayacak, ikiniz de onaylarsaniz takas gerceklesir.2 anahtari koyacaksınız o ise giftable oyunu.onaylayacaksanız ona soracak o da onaylarsa takasi yap tusuna basacaksiniz o da basinca degismis olacaksiniz.gelen hediye açılabilir bir paket ve açınca 400 days eklenicek kütüphanenize

5) bazı oyunlarda fark fazla.Mesela van helsing gibi xcom gibi.keza batman gibi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.