Şimdi Ara

REHBER: Raspberry Pi 3 ile Müzik Dinleme (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
17
Favori
20.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her yeni ekipmanın farkını anlamak için 2-3 çok dinlenmiş referans şarkısı gerekir bence.

Pi ve onun üstüne kurulan sistemler de buna dahil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O ayri konu tabii,hepimiz bu durum icin temptation,momento magico vs dinliyoruz kiyaslama icin. :) Ben genel anlamda hobi olarak diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • srhombeus S kullanıcısına yanıt
    Ozaman bir şekilde sevdiğim tür müziklerin yüksek kalitede ki formatlarını bulmam gerekiyor.

Şarkı ismi yazıp yanına flac dsd veyahut wav tarzı şeyler yazarak google amcamda zaman tüketmeye başlayabilirim
  • Bir tecrübemi sizle paylaşmak istedim.

Raspberry ile müzik dinlerken ve program olarak PiCore kullanırken barındırdığı LMS sayesinde bir sürü yolla dinlemek mümkün.

A. Ip adresinin yanına :9000 yazıp.
    B. İos kullanan için ipeng
    C. Android kullananlar için 5-6 ayrı alternatif. Bulmak için “squeezebox” diye aratın.
    D. Ancak picoreda beta ayarlarını açınca görünecek Jivelite. Bu program 4 ayrı platform (windows, mac vb) için ayrı sürümleri çıkmış bir müzik dinleme programı.

• merhabalar picoreplayer i yüklemeyi beceremedim ne yaptıysam bağlanamadım bir yerde yanlışlık yapıyorum muhtemelen. youtube de bir kaç video var ama çözemedim ara yüze bağlanmak için taryıcıya ip adresi yazıyorum ama bağlanmıyor
    deteylı kurulumu nerden bulabilirim yardımcı olablilecek arkadaş varmıdır.

• Özelden numaranızı verin, arayayım ve kurulumu beraber yapalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mair -- 27 Kasım 2017; 12:20:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Özelden numaranızı verin, arayayım ve kurulumu beraber yapalım.

hocam merhaba

pi allo boss ile kullanmaya basladım, picore player ve ipeng üzerinden spotty ve tidal ile kullanıyorum, power olarak powerbank kullanıyorum

öğrenmek istedigim bir sey var, mesela pi powerbak takılı olacak, ben kullandıgım zaman wake on lan üzerinden sarkı calmaya baslayınca acılacak, atıyorum 15dk calmaz isem kendi kendine kapanacak powerbank kablo sök tak ugrasmak istemiyorum, böyle bir ayar mevcut mu picore da, bakındım wake on lan secenegini gördüm ama auto power off gibi bir ayar bulamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar.
    Raspberry pi 3 den dijital ses verilerini(SPDIF) hdmi portu üzerinden nasıl alabilirim. Film izlemek için kullanmayı düşünüyorum. Raspberry nin hdmi portunu tv ye bağlıyorum. Sesi de tv ye değilde dts destekli ses anfisine aktarmak istiyorum. Ancak bunu bir türlü gerçekleştiremedim. Tv, rapsberryden aldığı dijital ses verilerini anfiye digital olarak göndermiyor. Tv nin öyle bir özelliği yok. Bu konuda geçen ses kartı ile bunu yapabilirim. Ancak ben masrafsız yada daha az masraflı bir çözüm bulmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartanesi37 -- 13 Aralık 2017; 10:57:44 >
  • kartanesi37 K kullanıcısına yanıt
    Amfide hdmi giriş yok mu? Varsa pi’yi hdmi ile direkt amfiye bağlayın.

Tv’ler arc yada optik ile her ses formatını düzgün iletmiyor. Misal benim tv dolby’i 5.1 olarak aktarabilirken dts’yi 2.0 olarak iletebiliyor. Yani tv’den aktarma konusuna pek bel bağlamayın.

Eğer amfide hdmi giriş yoksa pi’ye optik çıkış ekleyecek bir kart alabilirsiniz. Tabii amfide optik giriş olduğunu varsayıyorum.

https://www.hifiberry.com/shop/bundles/hifiberry-digi-bundle/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 13 Aralık 2017; 14:4:34 >
  • Ses sisteminin anfisinde hdmi giriş yok. Anfide 6 kanal ses girişi, coaksiyel (SPDIF)ve optik (SPDIF) dijital giriş ayrıca analog aux ve tv girişleri var. Tv nin optik çıkışı var ama ordan sadece analog çıkış alabiliyorum. Benim istediğim raspberry hdmi portundan görüntü ve ses verilerini ayırmak istiyorum. Bu şekilde görüntüyü tv ye, dijital ses verilerini ise anfiye göndermek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartanesi37 -- 13 Aralık 2017; 16:17:23 >
  • kartanesi37 K kullanıcısına yanıt
    O zaman dediğim gibi pi’ye optik ve koaksiyel çıkış verebilen bir kart alacaksınız.

Pi’nin hdmi çıkışından tv’ye görüntü, optik yada koaksiyel çıkıştan da sesi amfiye bit-perfect yada passthrough olarak ileteceksiniz. Pi’de kullandığımız film oynatma programında bu ayar vardır.

• quote:

picore veya volumio kullanmak için illaki nas server veya pc gerekiyormu. Raspiye bağlanmış bir flash diskteki kayıtları direk cepten çaldırabiliyor muyuz.
    Yada cepteki müzikleri kendi yazılımımızla raspide oynatabiliyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitboylu -- 3 Mart 2018; 18:36:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitboylu

quote:

picore veya volumio kullanmak için illaki nas server veya pc gerekiyormu. Raspiye bağlanmış bir flash diskteki kayıtları direk cepten çaldırabiliyor muyuz.
    Yada cepteki müzikleri kendi yazılımımızla raspide oynatabiliyormuyuz?

Raspery ye disk takarsan okur ve çalar

Telefon dan Kuman’da edersin

Ama rasperye telefondan bir şey gönderip çaldırmak sacmalik olur kalitesiz olur yapılıyorsa da yapmayın Yigit bey

• Picoreplayer ile dsd sıkıntı çıkarıyormu. Dac ifi micro dsd

• quote:

Picoreplayer ile dsd sıkıntı çıkarıyormu. Dac ifi micro dsd

Benim dac ta sorun yok picore ve dsd icin

• 16/44 hakkını vercek sistem bu forumda belki bir iki kişide var dir bende de Yok

Buna rağmen dsd falan takılmayın en ufak önemi Yok bu sistemlerde

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Arşivim yüzde 70 dsd.kalite farkını da hisseder gibiyim flac ile karşılaştırdığımızda. Volumio kullanıcı dostu ama çok kopuyor dönüyor felan.

• quote:

Arşivim yüzde 70 dsd.kalite farkını da hisseder gibiyim flac ile karşılaştırdığımızda. Volumio kullanıcı dostu ama çok kopuyor dönüyor felan.

Volimio müziğe ihanet :))

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum 👏🏻👏🏻

• Son zamanlarda lms serverda (picore) sıkıntı yaşayan oldu mu ? Eskiden açıp kapadığımda takılı olan harddiskler in içeriğine giriyor ve yeni bir dosya eklenmişse guncelliyordu. Son 1 aydır lms server a tekrar giriş yapmadan dosyaları görmüyor.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.