Şimdi Ara

[Rehber][LG P503 Optimus One] [Root + Recovery + Custom Rom + Firmware Update] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
9
Favori
49.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CyberDriver

quote:

Orijinalden alıntı: Xtracking

Biliyorum hort olacak ama bir sorum var.Biz bu telefonu kdz flasher ile 2.3.3'e yükseltmek istiyoruz.Ama telefonu emergency mode'a geçiremiyoruz.Tuşlara basarken kabloyu takıyoruz ama ekranda telefonun arka kapağını tak dermiş gibi bir ibare çıkıyor.Tüm driverler da yüklü ama olmuyor.Şimdi biz bu telefonu nasıl emergeny mode'a geçirebiliriz ??

Hocam tuşlar sorunlu mu? Tuşlara biraz sert bastırıraktan ve doğru tuşlara bastığınızdan emin olaraktan tekrar deneyin.Benim bildiğim tuşsuz geçilmiyor emergency mod'a.

Abi biz buna 2 gündür uğraşıyoruz türlü türlü yerlere baktım bununla ilgili videoda yok bazı yabancı sitelerde pili çıkarın tekrar takın felan diyor güç tuşuyla ses açma tuşuna felan basın diyor sizin dediğiniz talimatları da uyguluyoruz hatta 10 kere falan yapmışızdır pili çıkarıyoruz sonra dediğiniz tuşlara basarken kabloyu takıyoruz ama lg logosu geliyor sonrada arka kapağı takın der gibi bi ibare çıkıyor ya da pili doldurma ibaresi.Bu arada tuşlarda sorun da yok ama hiç anlamadım bu işi.Bir de 2.2.2 turkcell rom'dan geçmeye çalışıyoruz.Acaba bununla alakalı mı ? Cevap verdiğiniz için çok teşekkürler.

edit:şimdi dediğiniz gibi deniyorum.

edit2:dediğiniz gibi yaptık oldu teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracking -- 27 Haziran 2013; 17:04:32 >

• Rica ederim, kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, androidmeda'nın paylaşmış olduğu antitrkcll firmwire'ını kullanıyordum, fakat geçenlerde telefon su koyunca yeniden kurmak istedim. Ancak dosya bozulmuş, kurulumu gerçekleştiremedim. Şimdi o rom dosyasına da erişemiyorum. Tavsiye edebileceğiniz, market olan ve Türkçe karakter sorunu bulunmayan sorunsuz, performanslı bir firmwire var mı? Perfect Peso 2.3 diye bir tane buldum, fakat onda da market yok.
  • ben olayı tam anlamadım

şimdi benim telefona 2.3.3 kurmuştum,root yokmuş.

yapmam gereken adımlar ve kurmam gerekenler neler?

CyanogenMod v10 çıkmış sanırım,

basitçe sıra sıra neleri kurmam lazım?
  • @tahrikk en sorunsuz ve kararlı çalışan romlar orijinal romlar yani stock romlardır.Firmwareleri konuda verdiğim adresten indirebilirsiniz.Euroopen v20g yi tavsiye ediyor arkadaşlar deneyin derim, kolay gelsin

@ornitolog madem android 2.3 zaten kurulu root yapıp recovery yükleyin ardından custom rom atabilirsiniz kolay gelsin

• quote:

@tahrikk en sorunsuz ve kararlı çalışan romlar orijinal romlar yani stock romlardır.Firmwareleri konuda verdiğim adresten indirebilirsiniz.Euroopen v20g yi tavsiye ediyor arkadaşlar deneyin derim, kolay gelsin

@ornitolog madem android 2.3 zaten kurulu root yapıp recovery yükleyin ardından custom rom atabilirsiniz kolay gelsin

tamamdır hallettim,sandığım kadar zor değilmiş :)

yalnız yüklediğim romda googleplay yok, internet olmadan nasıl yüklerim?
    birde bende romen v20g vardı lgpcsuite ile güncelleme yaptım orjinal v20e yi yüklemiş, bu kalsın mı başka mı yükleme yapayım?
  • @ornitolog hocam google uygulamalari gelmediyse kurdugunuz roma ait olan gapps i, romu recovery den kurduktan sonra (reboot system now dedikten sonra) telefonun tam anlamiyla acilmasini bekleyin tam anlamiyla acildiktan sonra kapatip telefonu tekrar recovery e i girin hicbir wipe islemi yapmadan direk install zip from sdcard dan gapps i kurun ardindan reboot system now dedikten sonra telefonu tam manasiyla kullanabilirsiniz.Gapps i xda dan indirdiginiz rom un konusunda gorebilirsiniz mutlaka romun icinde gapps yoksa link vermistir size kolay gelsin
    Not:Turkce karakterler icin kusruma bakmayin acelem oldugundan dolayi dikkat edemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberDriver -- 30 Temmuz 2013; 13:53:25 >
  • ornitolog kullanıcısına yanıt
    internette uygulama(apk) şeklinde var, deneyebilirsin.
  • yeni rom yükledim ama klavye qwerty oldu, lg ime nasıl yüklerim,ek program mı yüklemem lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

yeni rom yükledim ama klavye qwerty oldu, lg ime nasıl yüklerim,ek program mı yüklemem lazım

evet google play de bir çok klavye mevcut hocam onda istediğiniz şekilde klavye bulabilirsiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

yeni rom yükledim ama klavye qwerty oldu, lg ime nasıl yüklerim,ek program mı yüklemem lazım

evet google play de bir çok klavye mevcut hocam onda istediğiniz şekilde klavye bulabilirsiniz

cevap için sağol, orjinal lg ime buldum onu yüklemeyi başardım,ek programa gerek kalmadı :)
  • i aksamlar beyler ben telefonu yaklasik 2yildir sorusuz kullaniyorum ama market olmadigi icin apk dosyasi aramaktan biktim.pcde yoq telefondan sadece marketi yukleyebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: sherefff

i aksamlar beyler ben telefonu yaklasik 2yildir sorusuz kullaniyorum ama market olmadigi icin apk dosyasi aramaktan biktim.pcde yoq telefondan sadece marketi yukleyebilir miyim?

Google a google play apk yazıp bulabilirsiniz kolay gelsin

• quote:

quote:

i aksamlar beyler ben telefonu yaklasik 2yildir sorusuz kullaniyorum ama market olmadigi icin apk dosyasi aramaktan biktim.pcde yoq telefondan sadece marketi yukleyebilir miyim?

Google a google play apk yazıp bulabilirsiniz kolay gelsin

sağolasın hocam'da indirdim kurdum google play'ın apk'sını ama google play uygulama'sı beklenmedik bir biçimde durdu lütfen tekrar deneyin diyor olmuyor yani:(

• quote:

Birinci sayfada anlatıldığı şekilde KDZ Flasher ile 10H Türkiye, ya da 20G Europe ROM'unu kurun market içinde geliyor.

APK ile uğraşmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fato65

quote:

Birinci sayfada anlatıldığı şekilde KDZ Flasher ile 10H Türkiye, ya da 20G Europe ROM'unu kurun market içinde geliyor.

APK ile uğraşmanıza gerek yok.

hocam pc yok o yüzden yapamıyorum malesef onun için apk ile uğraşıyorum

• sherefff kullanıcısına yanıt
    Bir cafe ya da arkadaşınızın PC'sinden 30-45 dakika içinde halledersiniz. inanın diğer yollarla kaybettiğiniz zamandan daha az sürer.
  • CyberDriver kardeşim valla allah razı olsun...
    orjinal avrupa v20 g yi yükledim...
    Üstelik hiç bir şey kaybolmadı...
    XP de root işlemini bile sorunsuz yaptı...
    Yalınız telefon hafızası küçüldü..

Eski 2.2 deki appları silmek zorunda kaldım...
    Bu hafıza kartı işini de deniycem....
    Başka stabil adobe flaşlı romlar varsa kullananlar yazarsa sevinirim...

teşkkürler....
  • Önemli değil hocam tecrübelerimi paylaşayım dedim

• CyberDriver kullanıcısına yanıt
    Bu arada yazmayı unuttum...
    e devlet uygulaması ve daha önce inidremediğim bazı app ları indirdim...
    Yalnız zil, bildirim ve alarm sesleri gelmedi,
    lg nina app advancer programi çalışmadı...
    Birde
    Yer açmak için hangi appları sileyim?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.