Şimdi Ara

✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
4
Favori
7.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Degerli arkadaşlar fulmics 5.0 da önce stock kerneli sonra xceed kerneli son olrak da solid kerneli tavsiye üzerine 1.51 sürümü denedim. Kernel aduitor ile solid kerneli ilk sayfada bahsedilen ayarlar da düzenledim.ilk izlenimler
    1.stock kernele göre telefon az ısınıyor
    2.batarys performansı biraz daha iyi görunuyor (gün sonunda sot-ekran açık kalma süresini paylaşırım
    3.stock kernelde antutu da 40000,solid kernelde 55000 puan aldı.(daha az ısınma daha yüksek puan)
    4.aduitor da ekran ayarlarını yapınca ekran beyaz rengi eskiye oranla daha iyi gibi yine eş değer bir g3 ile karşılaştırmak lazım
    İlk izlenimler bu yönde. Yalnız telefonu her yeniden başlatışımda aduitor programı açılışta kernel ayarlarını yeniden düzenliyor.bir defa ayar yaptıktan sonra ilk açılış düzenlemesi yeterli değil mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x-testers X kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkürler
    bu konunun lg g2 versiyonu da olacak mı
  • Herşey çok güzel oldu ekran ses vs ama pil kullanımı ve ısınma sorunu yaşıyorum. Kernel öncesi kılif kullandığım halde ahım şahım ısınmazdı telefon. Şimdi 5 dk dh da takılıyım hissedilebilir ısınma oluyor. Pil desem oda eskiye oranla daha kötü gidiyor. Ben stock yunanistan romu üzerine yaptım acaba ondan mı kaynaklı bilemedim.

• Bütün ayarları yaptım fakat video çekme ve sesde sorun vardı çalışmıyordu , sonra sorunun mixer paths dosyasında olduğunu fark ettim , şimdi bütün ayarları yapıyorum ve mixer dosyasını yüklemiyorum sorun kalmıyor, bu işlemleri fulmics 5.2 ile yaptım belki mixer ondan dolayı da çalışmamış olabilir. Tek sorun pil su gibi gidiyor.

• x-testers X kullanıcısına yanıt
    Su an ux 5.0 in temasini kullaniyorum simgeler degisdi sadece de . ben ux 5.0 arayuzunu istiyorum. Telefonun garantisi daha 1.5 yil var. Garantiyi bozmayan root yontemiyle falan ux 5.0 i yukleyebilirmiyiz rom atmadan ?

• coolsevgim C kullanıcısına yanıt
    Normalde benchmark testlerine pek bakmam ama benim lg g3 de stock 6 deodex 30k rom yüklü, solidkernel 1.51 ile bende 69780 puan verdi. G3 ler arası bu kadar fark olması normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulwi -- 21 Haziran 2016; 18:44:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu açılalı çok olmuş ama bizi düşünüp uğraştığın için teşekkür etmek istedim eline koluna sağlık hocam :)

• G3 kullanmadığım halde rehberi sonuna kadar okudum. Gerçekten çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

• Solid kernel 1.51 olani cloudy 2.5 e (Android 5.0) yuklesem sorun olurmu cevaplarsaniz sevinirim.

• İyi güzel de zirvede bırskmsk istiyorsanız g3ü ısıdsn bozulmuş biri olsral söylemek istiyorum

Kernel auditor kurup 2 çekirdeği kapatın inanın performas değişmiyor.

Başka bir app ile hatırlamıyorum. Cpu clock setter gibi bişeydi. Max frekansı 1.754ghz gibi bir değer yapın.

Cihaz ısınmayacak. Sadece video edit işleri uzuycak. Oyunlar direk gpu o yüzden oyunlar synı kalıyor adeno 330 dsndini zaten.

Bu dediklerimi yaparsanız mavi ekrandı wifi bozuldu bootloop vs olmaz. Cihazda ısınmaz

• Konuya hort atıyorum .
    Arkadaşlar şöyle bir sıkıntı mevcut. TWRP biliyorsunuz flashlayınca orjinal recovery'in yerine geçiyor.Ancak bu durum bazı oyun ve uygulamalarda sıkıntı çıakrtıyor.
    Mesela pokemon go oynuyorum.Custom recovery var ise oyun uyarı verip bağlanmıyor. Şayet D855-TWRP-2.8.7.0-installer.apk dosyası TWRP yüklersem geri kalkmıyor(yedekten dönünce orjinal recovery'e cihaz her nedense çöküyor)

Mi4 kullanırken TWRP kalıcı değilde " geçici" yükleyebiliyorduk adb ile.

eğer adb den "Fastboot flash boot recovery recovery.img" diye komut verirsek orjinal recovery'in yerine geçip TWRP kalıcı yükleniyordu.
    "Fastboot boot recovery.img" diye komut verirsek "geçici" olarak yükleniyor kapatıp açmada twrp gidiyordu.

G3'te böyle birşey bulamadım ,daha doğrusu fatboot modu var mı yok mu onuda bilmiyorum
    Kingroot ile zip içinde thermal.conf dosyalarını ayırıp etc'ye attım iş gördü. Ancan kondua yazıldıgı gibi arada sapıtıyor kapatıp açmam gerekiyor cihazı
    Kısaca bana kalıcı değil tek atımlık geçici TWRP lazım
    umarım meramımı anlatabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 16 Mayıs 2018; 12:11:17 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.