Şimdi Ara

✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
4
Favori
7.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eline sağlık kardeş güzel derleme olmuş
  • pazar pazar hiç üşenmedim..tüm yazıyı okudum ve işlemleri tek tek yaptım..hatta ve hatta ekranımda sarı renk problemim olmamasına rağmen..

bu aralar nedense bende rom root tweaks takıntısı oldu..ama hiçbirinde istedğimi bulamadım..eğer bi sorun çıkmazsa bu son modifikasyonum olur..

yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürlerrr
  • G2 kullanıyorum custom rom'lara dediğiniz gibi hatalar olur falan diye bulaşmıyorum g4 romunu attım sadece cuk oturdu ama diğerlerine pek güvenemiyorum en nihayetinde telefon bu acil bişey olur onu mu bekleyeceğim? Lg neden şu telefonu 2k ekranla çıkardı hala anlamadım onuda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel yazilariniz icin tekrar tesekkurler arkadaslar. Sagolun :)

• Hersey icin cok tesekkurler eliniz eemeginze saglik ama ben yaptim dediginiz gibi uygulama dondurduktan sonda durtu takvip deposu diye hata aldim cozdukten sonrada takvim deposunu. Sonra telefon kafayi yedi restart atti falan ama acilinca sace bildirim kismi ve sd kartin takildigi yazip kitleniyordu ekran.
    Bende wipelari yaptim ve sanirim wipe yaparken adv. Gelmeden sürükledim alt kismi hard reset atti verileri gitti yeni kurmusken. Simdi yeniden kurdum(uygulamalar silinmis pcden attigim telefon hafizasi değil) ama bi baktim arama rehber ve dosya yoneticisi eksik acaba bir sekilde birisinin yuklemesi mumkunmu bir siteye bende zip olarak flashlasam cok guzel olur

Birde isin soyle bir ilginc yanini fark ettim titanium backup ile dosya yoneticisi olmasada telefom rehber gozukuyor ama ana menude yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebb47 -- 29 Şubat 2016; 7:11:52 >

• Aslında bu başlık yerinde olmuş gayet hoş gayet bilgi verici.tecrübeleri paylaşmak çok güzel özellikle aynı kafaya sahip insanlar için.epeyce uzun yazıyı okuduktan sonra kernel konusunda aynı kernelin aynı versiyonunda kalmış biri olarak kernel tercihinizi onaylıyorum .yaşadıklarınızı bizzat bende yaşadım kurcalamaktan kullanmaya vakit bulamıyorum.bahsettiğiniz gibi kullnmaktan zevk almak lazım biryerde durup.telefonu 2 defa garantiye yolladım çatlak ve yazılım yüklerken komaya soktuğum için .

tüm kernelleri deneyip yine 1.51 e dönüyordum.yanlız lagları yapan kanımca ekrana verince tepkime süresi dokununca saat hızını cogu kernelde düşük üstüne cekirdek kapama olunca sendeleye sendeleye menüler içinde gezinme özellikle crome ve stok browserda asagı yukarı çekince sayfayı insanı gıcık ediyor.yanlız bekleme süresinde biraz fazla harcıyor misal bir gecede cekirdeği kapatılmış kerneller % 1-2 harcarken soldide 4 cekirdek aktif olunca % 6-7 harcıyor.oyunla alakası olmayanlar için solid ayarlar yeterli.ama oyun için dediğin gibi ayarlarda degişiklik şart.

birde puanlama durumu var.performansı puanlamaya bağlayanlar var.son hızı ve puanı ölçüt degil bana göre.günlük kullanımda sıkıntı çıkmasın tutukluk yapmasın takılmasın kapanmasın ısınmasın yeterli.en performanslı kernel odur.akıllı telefon kullanıyoruz kısmaya cok gerek yok batarya için.iyice öldürüyoruz 1 bataryayla maximum süre almak için.performansı öldüreceğimize bir yedek batarya taşıyalım ne olurki ! solid 1.51 ile ben 300-1574 mhz arası kullanıyorum sıkıntı pek yaşamıyorum oyunda oynamam yanlız.cekirdeğide kapatabiliriz kernel auditorda vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Şu an N&N ROM 2.0 kullanıyorum.kernelde hemfikir olabiliriz ama romda bence bu romla solid kernel feci mest ediyor.animasyonları .5x e getir insan menüler arasında gezmek bile zevk veriyor.Fulmic kullandım yavaş geliyor bana N&N ROM sonra.Fulmicten cok mod var kurcalayabiliyorsun romu.Fulmic cok stok tarzı uygulama vs gereksizlerden fazla arınmamış.

yakında bende bir başlık açarım N&N ROM ve modifikasyonları modları vs vs diye .su an üzerindeki kerneli kullanıyorum.Stok kernelsi bir kerneli var ama birazcık modifiyeli.solide tekrar gecersem dediğin ayarları denerim..

✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪

burdaki seceneği üstteki minimum işlemci aktifliğini 1 asagıdaki maximum işlemci aktifliğini 4 yapınca bekleme süreside gayet iyi olur sanırım.lag yaparmı denemek lazım ekranda menülerde ve browserda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance1979 -- 29 Şubat 2016; 10:12:27 >

• hocam d850 için de link verebilir misiniz?
  • kobra.005 kullanıcısına yanıt
    kernel başlığı burda solid kernel

sanırım 1.5 ve 1.51 linkini kaldırmış eleman d850 için bizde olan d855 için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance1979 -- 29 Şubat 2016; 14:40:19 >
  • nuisance1979 kullanıcısına yanıt
    peki rom da 850 için uyumlu mu?
    d850 içinde var ama download linki yok

1.6 istersen var ...

1.6

1.7 de var

1.7

biz d855 de 1.51 takıntımız var senin cihaz için farklı olabilir dene bakalım.

yanlız serisine dikkat et d850 olanı indir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance1979 -- 29 Şubat 2016; 14:46:18 >

• nuisance1979 kullanıcısına yanıt
    g3 zirvede brakmycaz o zamn dsene :)) cloudy e devam o zaman..
    ben bu kerneli clouy e falşlayabilirmiyim acabaa :) ?
    ----------------------------------------------------------------------------
    tamam hocam da konuda verilen rom linki d850 ile uyumlumu cloudy gibi kurarken model mi seçiyoruz. yoksa d850 için başka sürümümü indirmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobra.005 -- 29 Şubat 2016; 15:13:45 >
    hayır yanlızca MM 6.0 için
    kurarken model seçiyorsun evet..
  • bugün dayanamadım yine kerneli degişip solid 1.51 yükleyip arkadaşın ayarlarını yaptım üstüne birkaç degişiklik vs derken sarjdan % 100 de sarjdan aldım teli açtım film full parlaklıkta acıp bir kenara koydum taki % 3 e kadar arada kullandık teli whats up vs.birkaç ayrıntı upload ettim.inceleyip kıyas yapmanız yararınıza olabilir..

✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪  ✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪  ✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪

✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪  ✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪  ✪✪✪ REHBER: LG G3'Ü ZİRVEDE BIRAKMAK ✪✪✪

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance1979 -- 29 Şubat 2016; 16:36:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ebb47

Hersey icin cok tesekkurler eliniz eemeginze saglik ama ben yaptim dediginiz gibi uygulama dondurduktan sonda durtu takvip deposu diye hata aldim cozdukten sonrada takvim deposunu. Sonra telefon kafayi yedi restart atti falan ama acilinca sace bildirim kismi ve sd kartin takildigi yazip kitleniyordu ekran.
    Bende wipelari yaptim ve sanirim wipe yaparken adv. Gelmeden sürükledim alt kismi hard reset atti verileri gitti yeni kurmusken. Simdi yeniden kurdum(uygulamalar silinmis pcden attigim telefon hafizasi değil) ama bi baktim arama rehber ve dosya yoneticisi eksik acaba bir sekilde birisinin yuklemesi mumkunmu bir siteye bende zip olarak flashlasam cok guzel olur

Birde isin soyle bir ilginc yanini fark ettim titanium backup ile dosya yoneticisi olmasada telefom rehber gozukuyor ama ana menude yok

Hocam ben hic uygulama dondurmadan bahsetmedim. Orasi apayri bir derya deniz.

Sadece advanced wipe dan system ve sd card haric tum tikleri isaretlenmesi soyledim. Valla zip olusturma hakkinda pek bilgim yok hocam bilen arkadaslar varsa yardimci olacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: nuisance1979

Aslında bu başlık yerinde olmuş gayet hoş gayet bilgi verici.tecrübeleri paylaşmak çok güzel özellikle aynı kafaya sahip insanlar için.epeyce uzun yazıyı okuduktan sonra kernel konusunda aynı kernelin aynı versiyonunda kalmış biri olarak kernel tercihinizi onaylıyorum .yaşadıklarınızı bizzat bende yaşadım kurcalamaktan kullanmaya vakit bulamıyorum.bahsettiğiniz gibi kullnmaktan zevk almak lazım biryerde durup.telefonu 2 defa garantiye yolladım çatlak ve yazılım yüklerken komaya soktuğum için .

tüm kernelleri deneyip yine 1.51 e dönüyordum.yanlız lagları yapan kanımca ekrana verince tepkime süresi dokununca saat hızını cogu kernelde düşük üstüne cekirdek kapama olunca sendeleye sendeleye menüler içinde gezinme özellikle crome ve stok browserda asagı yukarı çekince sayfayı insanı gıcık ediyor.yanlız bekleme süresinde biraz fazla harcıyor misal bir gecede cekirdeği kapatılmış kerneller % 1-2 harcarken soldide 4 cekirdek aktif olunca % 6-7 harcıyor.oyunla alakası olmayanlar için solid ayarlar yeterli.ama oyun için dediğin gibi ayarlarda degişiklik şart.

birde puanlama durumu var.performansı puanlamaya bağlayanlar var.son hızı ve puanı ölçüt degil bana göre.günlük kullanımda sıkıntı çıkmasın tutukluk yapmasın takılmasın kapanmasın ısınmasın yeterli.en performanslı kernel odur.akıllı telefon kullanıyoruz kısmaya cok gerek yok batarya için.iyice öldürüyoruz 1 bataryayla maximum süre almak için.performansı öldüreceğimize bir yedek batarya taşıyalım ne olurki ! solid 1.51 ile ben 300-1574 mhz arası kullanıyorum sıkıntı pek yaşamıyorum oyunda oynamam yanlız.cekirdeğide kapatabiliriz kernel auditorda vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Şu an N&N ROM 2.0 kullanıyorum.kernelde hemfikir olabiliriz ama romda bence bu romla solid kernel feci mest ediyor.animasyonları .5x e getir insan menüler arasında gezmek bile zevk veriyor.Fulmic kullandım yavaş geliyor bana N&N ROM sonra.Fulmicten cok mod var kurcalayabiliyorsun romu.Fulmic cok stok tarzı uygulama vs gereksizlerden fazla arınmamış.

yakında bende bir başlık açarım N&N ROM ve modifikasyonları modları vs vs diye .su an üzerindeki kerneli kullanıyorum.Stok kernelsi bir kerneli var ama birazcık modifiyeli.solide tekrar gecersem dediğin ayarları denerim..

burdaki seceneği üstteki minimum işlemci aktifliğini 1 asagıdaki maximum işlemci aktifliğini 4 yapınca bekleme süreside gayet iyi olur sanırım.lag yaparmı denemek lazım ekranda menülerde ve browserda.

Degerli gorusleriniz icin tesekkurler oncelikle hocam.

Ben cpu spy ile testler yaptigimda tum cekirdeklerin acik olmasinin deep sleep e girmesinde bir etkisinin olmadigini gordum hocam. Ornegin gece 12 de yizde 100 birakiyorsam sabah 10 da yine yuzde yuz aliyorum. Bi eksilme olmuyor

Koydugum resimde de goruldugu uzere 1 bucuk dakika da ekran kapali olsa minimum 56 sn si deep sleep oluyor. Aninda giriyor yani hocam.

Ben tek cekirdek denedim fakat laglar basladi. En sinir oldugun sey su laglar vallahi hocam. Yarim saat az ekran suresi alayim ama lag olmasin benim icin

N&N romu hic denemedim hocam acikcasi. Novastock kullaniyordum daha onceleri ve roma yapilan sacma sapan eklemeler yüzünden biraz sogumustum acikcasi. Baslama animasyonlari, sesler, menu gecisleri filan orjinale cok aykiriydi.

Simdi ayni gelistiricinin N&N rom cikardigini gorunce direk uzak durmustum. Fulmicste 3 haftadir kullaniyorum. Birakin uygulama durmasi bir lag dahi yasamadim. Masallah diyeyim

Ama N&N rom da denenebilir tecrubeleriniz olumlu yonde. Degerlendirilebilir tabii ki. Yeni bir konu acarsaniz sizin bilgilerinizden de yararlanmis oluruz
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-testers -- 29 Şubat 2016; 19:16:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nuisance1979

bugün dayanamadım yine kerneli degişip solid 1.51 yükleyip arkadaşın ayarlarını yaptım üstüne birkaç degişiklik vs derken sarjdan % 100 de sarjdan aldım teli açtım film full parlaklıkta acıp bir kenara koydum taki % 3 e kadar arada kullandık teli whats up vs.birkaç ayrıntı upload ettim.inceleyip kıyas yapmanız yararınıza olabilir..

Bu akiciliga sorunsuzluga gore gayet basarili degerler hocam.

Ben de genelde 3.5 4 saat arasi aliyorum kullanima bagli olarak. Bana fazlasiyla yetiyor.

• Arkadaslar mixer_paths, ekran renk degerleri ve vipermodu siddetle tavsiye ediyorum.

Mutlaka yapilmali cok guzel sonuclar veriyor. (ozellikle sari ekran sorunundan ekranin rek derinliginden memnun olmayanlar icin)

• Hocam iyi güzel yazmışsınız fakat Xceed kernelin conservative governor ı ile hiç reset yaşanmadı, yeni verdiği test build 2.3e de ise hiçbir governorda reset yok, hiç ayarsız sıfır lag
  • Güzel konuya benziyor bir ara baştan sona okuyacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.