Şimdi Ara

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
8
Favori
21.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sensation45

quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Devreyi bazen paylaşımlarda görüyorum, köprülenir ile ilgili bir yazı gözüme çarpmadı..

Köprüleme imkanı olsa, 400rms gibi mutlaka bir göz alıcı ibare olurdu..

Köprü olayı yok ise,, opamlar ile iki adet ayni teknik ozelliikte, ses çıkış eksisi Gnd olan anfileri köprüleme devreleri vardır ,, galiba soundwest gibi bir siteye proje vardı,, bu işlemde anfiler en ince ayrıntısına kadar, birebir özellikte olmalı,, iki ayrı anfi aynı dengede olacakki ,

http://sound.whsites.net/projects.htm projelerin içinde olmalı,,

Belki bilirsiniz, köprülenince Empedans 2 katına çıkıyor/çıkabiliyor.

Bu işlemler yerine, eğer anfi kendinden köprü özellikli değilse, ayrıca 400rms anfi almanızı öneririm..

Dediğin gibi oldu 500w rms anfi devresi sipariş ettim

@Kursun_ ve hilhan @ Usta'dan da ses çıkmadı köprü için bende sipariş verdim

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI

alide baktım biraz inceledim ilk aldığın devreden çok daha kaliteli bir cihaz bu.yeterince soğutabilirsen class a da çalıştırabilirsin.yalnız buna direkt ac vermeyeceksin aklında olsun.biliyorsundur da hatırlatayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 20 Eylül 2017; 10:35:22 >

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim ustam doğrultucu filtre board PCB almıştım 2 adet bunlara 100v 10000uf kondansatör ler takip anfi devresi ne geçeceğim dediğin gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bunu buldum üstad

Bağlantı şekli bu şekil

1uf Kondansator ve 47k direnc uzerinden feedback olacak

2 Anfi devresi nin sağ kanal Artı uçlarıni hoparlör ün artı ve eksi uçlarına bağliyoruz

Aynısı sol kanal içinde geçerli

Bu bulduğun şema köprü bağlantının klasik şekli ve doğru.
    Yalnız burada diferansiyal girişli bir amfi var. Bunu kendi devrene doğru uyarlaman önemli.
    Sanki bir yerlerde 20 ohm geri besleme direncincinden bahsetmişsin diye hatırlıyorum... Bu kadar küçük bir değer olmaması lazım.

Çok kişi gibi ben de köprü modunu tavsiye etmem.
    Köprü modu ne zaman lazım olur?
    - Sahne işlemlerinde mutlak maksimum gücün gerekli olduğu durumlarda,
    - 16 Ohm gibi yüksek empedanslı hoparlörleri yüksek güçle sürmek için,
    - Subwoofer gibi, artık 5-600W gibi güçlerin de kesmediği zaman... :)

Bence önerim,
    - Ya A sınıfı çalışan 2x30W gibi bir amfi yapıp muhteşem berrak sesinden istifade etmek,
    - Ya da yüksek güç isterim diyorsan D sınıfına yönelmek...

Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    yeni oyuncaklarim sipariş ettim kargoda ürünler

ekolayzer ve crossower

@Emin-Firtina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 26 Eylül 2017; 14:51:16 >

• REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI

• Hocam rica etsem, gönderdiğim şemada kazanç dirençlerini gösterebilir misiniz? lehmann kadar kapasitesi olduğuna eminim

• physiecho kullanıcısına yanıt
    R3 ile R23 kazanç faktörünü ayarlayabilirsiniz . direnç değerinin aşırı yüksek olması osilasyon seslerine sebep olabilir .
    R1 ile geri besleme direncini ufak tolerelerle değiştirebilirsiniz ç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 30 Eylül 2017; 16:23:16 >
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam, birde pcb üzerinde çıkış direnci olarak iki tane büyük 120 ohm vardı, bunları 10 ohm 1w ile değiştirdim ses baya iyileşti ama sesi tamamen kıstığımda bile sabit bir dip gürültü var, sonuç olarak optimum çıkış direnci olarak ne koymak gerekir? ayrıca söylediklerinizi deneyeceğim
    Dip gürültüsü çıkış dirençinden kaynaklı olamaz . spider şaseleme yapın ,potansiyometrelerin şaselerini dahil bu hatta bağlayın hoparlör çıkışlarıda . ayrıca kullandığınız giriş sinyal kablosu kaliteli blendajlı olsun veya 2 şase 1 canlı uç olarak saç örgüsü yapıp montajlayın .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Hocam son bir sorum olacak, çıkış dirençleri koruma rölesinin ayağına gitmeden önce yani çıkıştan önce 47kohm luk birer dirençle kesişip öyle çıkışa gidiyorlar, bu dirençlerde upc1237 koruma entegresinin 2. bacağı ve 100uF lik kondansatörün pozitif kutbu kesişiyorlar, resimlerden görebilirsiniz

lehmann da koruma devresi yok transistörden sonra direkt çıkışa geliyor ses, peki burada neden çıkışa giderken 47kohm luk dirençlerle kesişip gidiyor?
    Yeni aldığım profesyonel eko da dediğin tarz çok dip gürültüsü aldım şase den kaynaklandı benim de ama XLR soket benim eko resimdeki şema yi uyguladım düzeldi bunu uygulamadan önce ekonun kasasını ellediğimde dip ses artıp azalıyordu şase bağlantısından sonra düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 1 Ekim 2017; 5:13:0 >

Koruma devresi olması güzel ,olası durumda BD transistörler kısa devre olursa çıkışa DC akım akar ve kulaklığı yakar . 47K direnç UPC 1237 nin giriş empedansına uyum sağlaması içindir . 47K gibi yüksek bir omajın ses çıkışına etkisi yoktur , koruma entegresi içindir .
    4. katı dikdim

en alttaki kat yeni aldığım behringer deq2496 4 çeşit ekolayzer mevcut DAC görevide görüyor

@Kursun_

@physiecho

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 5 Kasım 2017; 15:2:13 >

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Preamp devreleri kullanmadiğim için sipariş ettiğim 50k alp potlar elime ulaşti gayet başarili ( preamp devremin potlari 3ayak monoydu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 23 Aralık 2017; 22:30:14 >

Custom diy SONY ta-fe 600r

2x200w 8ohm 80000uf capacitor 10000va toroidal trafo

• quote:

Orijinalden alıntı: hilhan

Devre kartlari ve trafo arasına 2mm sac kestirdim ustam

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsunda yalnız şöyle bi durum var resimde gördüm eq nun üstteki kanalının low cut ı yanlış görmediysem 60larda felan ama bantlardada o bölgeyi arttırmak için 125e kadar yüklenilmiş :) lowcut 60da olunca 60altı sesleri geçirmez bilginiz olsun dedim
  • _OzGuR_1903 kullanıcısına yanıt
    Muzik dinlemiyordum o an goruntu olsun diye ekonun resmini çekmiştim.. bilgim var cut hakkında nda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 23 Mayıs 2019; 6:43:38 >
  • Yeni burson opamplarin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 29 Mayıs 2019; 3:42:47 >
  • quote:

Custom diy SONY ta-fe 600r

2x200w 8ohm 80000uf capacitor 10000va toroidal trafo

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.