Şimdi Ara

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
8
Favori
21.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DAC geçtiğimiz hafta elime ulaştı. Henüz kapsamlı deneme yapamadım fakat ilk izlenimlerim olumlu yönde.
    Mediaplayer + DAC+Rotel Power Amp= özellikle alt frekansların oldukça etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Üst frekanslar baskın değil, dengeli. Seste sıcaklık ve detay bir arada.
    Flac formatında mükemmel ama Mp3'lerde pek beğendiğimi söyleyemem. Ayrıntıların daha çok belirginleşmesinden dolayı kalitesizlik hissediliyor sanırım.
    Windows 7 x64 üzerinde Teralink x2 sürücüsünü kullandım gayet iyi çalışıyor.
    İçinde kullanılan malzemeler kaliteli, adam ne demişse o var.
    Çok detaylı inceleyemedim fakat fiyatına göre başarımı yüksek. Kalitesiz bir CDP arasına dahi sıkıştırsanız fark oluşturuyor.( örn. Toshiba Dvix Player)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilhan

DAC geçtiğimiz hafta elime ulaştı. Henüz kapsamlı deneme yapamadım fakat ilk izlenimlerim olumlu yönde.
    Mediaplayer + DAC+Rotel Power Amp= özellikle alt frekansların oldukça etkileyici olduğunu söyleyebilirim. Üst frekanslar baskın değil, dengeli. Seste sıcaklık ve detay bir arada.
    Flac formatında mükemmel ama Mp3'lerde pek beğendiğimi söyleyemem. Ayrıntıların daha çok belirginleşmesinden dolayı kalitesizlik hissediliyor sanırım.
    Windows 7 x64 üzerinde Teralink x2 sürücüsünü kullandım gayet iyi çalışıyor.
    İçinde kullanılan malzemeler kaliteli, adam ne demişse o var.
    Çok detaylı inceleyemedim fakat fiyatına göre başarımı yüksek. Kalitesiz bir CDP arasına dahi sıkıştırsanız fark oluşturuyor.( örn. Toshiba Dvix Player)

İyi haber desenize, Sanırım Artık birazda ne alacağınızı iyi kötü anlayabiliyorsanız kaliteli ürünleri ucuz bulma şansı fazlası ile söz konusu, Kör alım yapmadığınız sürece, Tekrar hayırlı olsun diyelim iyi günlerde kullanın, İlave yorumlarınızı zaman içerisinde merakla bekliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

İyi haber desenize, Sanırım Artık birazda ne alacağınızı iyi kötü anlayabiliyorsanız kaliteli ürünleri ucuz bulma şansı fazlası ile söz konusu, Kör alım yapmadığınız sürece, Tekrar hayırlı olsun diyelim iyi günlerde kullanın, İlave yorumlarınızı zaman içerisinde merakla bekliyoruz.

Teşekkür ederim Keyman. Seçim döneminde olduğumuz için işlerimin yoğunluğu nedeniyle hala daha detaylı inceleme fırsatım olmadı. Bir de Foobar2000'i üzerinde binbir emek konfigüre ettiğim HTPC arızalanınca keyfim kaçtı. Sistemimde HTPC + 100$'lık Cheap DAC gayet güzel ikili oluşturmuştu. Dolayısıyla Mediaplayer, BD Player, Cd player hepsini kaldırmıştım sistemden. HTPC garantide, ampliler dımdızlak duruyor şimdilik :)

• Rotel power amplim için uzun zamandır preampli arayışı içindeydim. Sony STR-DB 830QS AVR'ın Preout çıkışı ile idare ediyordum gayet iyiydi ta ki ebay'dan aldığım Naim NAC 42.5 klonunu alana kadar. Kit şeklinde alıp devre elemanlarını evde özenle lehimledim böylece 7 dolar daha ucuza almış oldum. Tube 6N3 Buffer Audio Pre-amplifier + 4 adet altın kaplama CMC 816-WU RCA terminal soketleride aynı satıcıdan temin ederek küçük bir kutuda hepsine 130 lira para harcadım. Yaklaşık 15 günde elime ulaştı. Alüminyum kutuya montaj öncesinde yine almış olduğum DAC ile test ettim ve sonuç şaşırtıcı derecede iyi çıktı. Everbright gibi sıradan bir ampli ile bile performansı harika. Eklediğim videoyu izlerseniz sanırım hak verirsiniz.

Single End Class A Preamp

• Gayet başarılı bir kit olmuş özellikle benim müzik tarzıma gayet uygun duruyor, Tabi Mac Air in standart hopları ve You Tube üzerinden algılayabildiğim kadarı ile yorumluyorum.iyi günlerde kullanın.

Bu arada sanırım zaman içerisinde Dıy ampli kitleri hakkında bu tip video detayları topikte toparlaya bilir isek ciddi ve faydalı bir arşiv oluşturmuş olacağız.

Ben de merak salıyorum ama henüz zaman olarak yeterli müsaitliğe ulaşamadım ilk fırsatta lambalı veya hibrit bir şeyler edinmek istiyorum, Sizin ve benim gibi meraklı arkadaşlar deneyim ve yorumlarını bu başlıkta paylaşır ise hem arşive katkıları olur hemde geri dönüp baktıklarında kendierine ve ileride konuya merak salan forumdaşlara faydası olur diye umuyorum.

diğer dıy ürünlerinizide vide olarını eklerseniz mutlu olurum.

• Konuyu tekrar hortlatalım. Nap 140 ve Nac 42.5 clone kullanarak pre katı Single End class A olan DIY çalışmamda sona yaklaştım. Ebaydan aldığım power supply kartları bekliyorum, bugün yarın elimde olur. Bu projede trafo ve kasa için Dual CV1600 ampliyi harcadım :) kasanın ön ve arka paneli beni epey uğraştırdı. Yakında fotoğraf ve test videosu ekleyeceğim. Aslında Nelson Pass Amp Camp daha çok ilgimi çekiyor. Şunu bir tamamlayalım bakalım.
  • Dual CV1600 hakkaten harcamışın hocam.
    finali bekliyorum:))
  • Ampliyi tamamladım. Sonuç beklediğim gibi, temiz, sahneli ve detaylı. Dual CV1600'ü parçaladığıma değdi, ses kalitesi kıyaslanamaz bile. @the_cantan

REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI REHBER: EBAY DIY AMPLI KITLERI

Test videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilhan -- 31 Ağustos 2013; 16:05:04 >

• hilhan kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam çok süper olmuş eline sağlık kaliteside yerinde ve tadında keyifli dinletiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilhan

Ampliyi tamamladım.

sn. Hilhan, elinize sağlık. çok yakışıklı olmuş. Dual ampli bu dense gene inanmazdım.
    c-core trafo kullanmak isabet olmuş. sanken çıkışların kodu nedir?
  • Teşekkürler @des_955 :)

@the_cantan Teşekkürler Üstat, Sankenlerin kodu 2SC3858. Amplide şu an birkaç eksiklik var. Bunlardan birisi hoparlör koruması. Açılışta pat küt derken adamı kalpten götürecek :) Yakın zamanda çözmek lazım. Dual CV1600'ün malzeme kalitesi gerçekten tank gibi sağlam. C-Core transformatör dediğin gibi isabetli oldu, hem güç hemde stabilitesi iyi, uğuldama yapmıyor.
  • üstad eline sağlık gayet güzel olmuş
  • @sanks Teşekkürler dostum.
  • hilhan kullanıcısına yanıt
    İyi etmişsin vede başarılı bir çalışma olmuş görünen harcanan emegede heba edilen malzemeyede fazlası ile değmiş
  • Teşekkür ederim Keyman, devreye hoparlör koruması ve transistör ısı termometresi de ekledim. Gerçi cihaz ısınmıyor desem yeridir. Ampli boşta, ses seviyesi en sondayken, hoparlöre kulağınızı dayadığınızda hissedilen bir hum ses var o kadar. Ben bu kadarına sıfır gürültü derim. Sisteme fullrange hoparlör takınca orta frekansların lambalı kadar doğal ve hissedilir olduğunu da söylemeliyim. Sahne ve derinlik de tatmin edici. Konunun özeti; hem yaparken eğlendim hemde piyasada ortalama 2-3 bin liraya satılan ampliler kadar kaliteli ses elde ettim. Şimdiye kadar kullandığım ampliler arasında en iyisi. DIY çalışmalar oldukça keyifli, şaşırtıcı performanslar çıkabiliyor. Belki şu an için elektronikte acemiyim ama bu tür kitlerden çok şey öğrendiğimi, işin mantığını kavradığımı düşünüyorum. Maalesef Türkiye'de buna benzer konulara yabancılar kadar önem verilmiyor.Bizdeki DIY forumlarda TDA-LM ile bilmem kaç watt ampli yapma derdindeler. Marka takıntısı yapmadan, böyle DIY çalışmalara da değer verilmesi gerekir ki malum 2. el sitesinde çok kaliteli DIY cihazlar satılıyor hemde malzeme maliyetine.

@keyman2

• Benim kafam Köprü çıkışlı LM 3886 ya takıldı . Nationalın başarılı ve sükse yapmış power entegresidir . köprü çıkışla gücünü ikiye katlamış .
    eğer karar verirseniz en az 350-400 Watt besleme gerekecek ,200 W yazmışlar ,inanmayın üzerinde buda iş görür dedikleri sanıyorum 10000 uf kondansatörler çok cılız kalmış 120 w bir amplide . değer 15000 çıkarılsa iyi olur , sığmazsa kenara taşınabilir .
    hoparlör koruma ve gecikme devresi mevcut . kompakt bir tasarım . Çinliler bu işi fena öğrendiler
    fiyat uygun ..

fakat arkadaşın yaptığı Naim klon ampliyi tavsiye ederim Sanken çıkışlı çok düşük distorsyonlu güzel bir kit
    http://www.ebay.com/itm/120820513885

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 3 Şubat 2016; 22:19:21 >

• selam,
    yüksek güç mü lazım acaba?
    belki güç isteyen bir kolonunuz vardır. bilemedim. ancak, güç, tork için IC çıkışlıdan ziyade
    fet, bjt mosfet çıkışlı ampli kiti öneririm bende.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.