Şimdi Ara

Regülasyon Çıkış Voltajı Çok Hareketli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kenakord üstadım cevabınız için teşekkür ederim. Devre şemasını eklemem gerektiğini gördüm böyle körlemesine cevap istediğim için özür dilerim herkesten.

Dediğiniz modifikasyon sanıyorum hemen çıkıştaki 1000uf/63v yerine 4700 uf 35V kullanmak olacak. Ayrıca şu an şöyle bir sıkıntım var,

multimetre ile ölçüm yaparken dalgınlıkla sistemde güç varken potu çevirdim. ufak bir cıtırtı duydum hemen gücü kestim. muhtemelen pot öldü. fakat potu değiştirdiğim zaman da aynı şekilde pottan dumanlar çıktı. Çıkış 60V oldu ve sabit direnç koysam bile düzelmedi. acaba LM'de mi bir sıkıntı oluşmuştur. Potun sağ iki bacağını birleştirip iki bacaklı bir pot elde ettim ve bu şekilde kullandım. Umarım doğrudur.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Selamlar...
     Regülasyon Çıkış Voltajı Çok Hareketli

Edit : Hocalarım 63V olan bu kondansatörleri daha aşağı çekme şansım olup olmadığını da merak etmekteyim. SMD tipe dönüştüreceğim elemanları. 1000uf 63V smd dahi olsa çok büyük. Bu yüzden daha küçük boyutlarda ve kapasitelerde kondansatör kullanmam uygun olur mu olmaz mı merak etmekteyim.

Edit : Mesajı editlediğim zaman bir şekilde tüm konu değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToygarVrli -- 21 Temmuz 2015; 1:09:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.