Şimdi Ara

Regal 55' 4K 55R6020U İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
3
Favori
1.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ** İyi akşamlar arkadaşlar. Öncelikle belirtmek istiyorum TV de çok fazla vakit geçiren tüm özelliklerini tam manasıyla kullanan biri değilim. Çok detaylı bir inceleme olmayabilir. Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

**Özel mesaj yoluyla test konusunda yardımcı olan @aquablue hocama teşekkürler.

** Televizyonu Gittigidiyor üzerinden buharaticaret satıcısından 2750 TL ye aldım. Axess kampanyası ile 100 TL puan hediye geldi. Şuan GG de ürün kapanmış lakin tekrar geleceğini umuyorum. ( Geçen hafta kapanmış sonra stoğa eklenmişti ara ara kontrol edebilirsiniz.)Bakındım ama o fiyata başka yerde göremedim yada ben bulamadım.

** Önceki TV LG 42LM640S idi. IPS Panel. Şuan ki incelemesini yazdığım panelde LG IPS panel çıktı. Üründe başka forumda yazılana göre karma panel üretim var. VA da çıkabilir.

** İlçede olmam ve hafta içi çalışmam sebebiyle hemen kurduramadım. Bugüne kısmet oldu. Kurulumunu 15 dakikada yapıp kumanda ve uygulamalar hakkında kısa bilgi geçiyorlar.Ölü pixel testini kuruluma gelen arkadaş yaptı şükür bende çıkmadı. Fakat burası önemli 7 ölü Pixel'e kadar sorun olmadığını. 7 den sonrasının garanti dahilinde işlem yapılacağını belirtti. Ürünü ıslak bezle silmememi alt tarafa su kaçtığı taktirde ekranın çizgi çizgi olabileceğini ve garantiye girmeyeceğini belirtti. Mümkünse hafif nemli bezle yada ekran için özel temizleme spreyleri köpüklü onunla temizlememi söyledi.

** Microsoft Wireless Desktop 3000 Taktım ve tanıdı. ( Mouseyi Sadece Browserde kullanabiliyorsunuz)

Kumanda;

Kumanda ufak ortadaki yön tuşları sert ama diğer tuşlar yumuşak.

Regal 55" 4K 55R6020U İnceleme

Yan Açı Görüntüsü ;

Bana yan açı çok sıkıntılı gelmedi arkadaşlar. Ya ben çok ayrıntılı bakmadım yada oda ışığından dolayı. Biraz yakın olmamdan da olabilir.

TV'deki girişlere geldiğimizde çok fazla foto atamadım çünki TV ünitesine sıfır oturdu. Yarın inşallah onlarıda düzenleyeceğim. Fakat 2 HDMI - 1 USB - 1 VGA- 1 Karasal - 1 Uydu Girişi - Kulaklık Girişi -Optik Ses Çıkışı ve CI+ Modül girişi mevcut. Cihazda Bluetooth Mevcut.​​ Lakin Bluetooth Hoparlörüm olmadığı için deneme fırsatım olmadı.

Tv Görüntülerini Çekip Attım Fakat Ne Kadar Yardımcı Olur Bilmiyorum. Bilerek ünite ile birlikte çektim arkadaşlar ünite ve tv hakkında fikir oluşsun diye. Bu arada TV boyut olarak büyük fakat ünitenin içinde ufak gözüküyor.Kanal logoları kapatıp açınca geldi bu arada.

Browser, Youtube ve Netflix ;

Youtubede 4K Sorunsuz İzleniyor ( Bağlantı hızımdan dolayı bayağı takılsada sorun yok. Sadece klavye kullanabildim.

Netflix ; Üyeliğim ULTRA HD fakat resimlerde göreceksiniz bağlantı hızım düşüklüğünden mi yoksa Tv'nin desteklediği çözünürlük mü sadece 480p - 720p ve 1080p de izletti. Bu kalite düşüp çıktı. Bağlantı hızımda testte 1 Mbit çıktı fakat TV kilitlendi sonrasında. TV yi fişten çekip taktım.

USB Bağlantısı ;

1 TB Samsung HDD Bağladım Sorunsuz Gördü ve 1080p mp4 formatlı filmi açtı.

Satın alacak arkadaşları inşallah bir nebze olsun fikir sahibi olur. TV de çok görüntüye böyle aman aman dikkat etmem TV izlerim Flash/HDD den film dizi izlerim. Youtube Netflix ( 4K Çözünürlük Muamma umarım deneyip görüntü alan arkadaş olmuştur ) takılırım diyorsanız 55" boyutunda 2750 TL civarına alınabilecek en iyi cihaz. Sizi fazlasıyla tatmin eder. Tabi ki görecelidir.Playstation olmadığı için inceleme fırsatım olmadı. Oyun kısmına birşey diyemeceğim :)

• Renkler beyazımsı gibi geldi bana belki canlı görünce fikrim değişebilir bilemiyorum, yani uydudaki kanalları izlerken renkler solgun puslu gibi, sizin düşünceniz nedir ? yanılıyormuyum yoksa gerçekten biraz puslu bir görüntümü var ?

Dün vestel 49ud8640 ı inceledim renkleri acayip puslu beyazımsıydı çok kötüydü acaba ona nazaran bu regal nasıl ? Şöyle samsungdaki gibi canlı bir görüntüyü beklemek hayal galiba, nekadar ekmek okadar köfte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 19 Mart 2019; 23:20:57 >
  • Hocam evvelki tv de LG IPS paneldi. Sanırım o yüzden canlılık konusunda mat renklere alışık olduğumdan dolayı garipsemedim. Ama dediğiniz gibi renkler aman aman canlı değil. Burada devreye panel giriyor sanırım. Samsung panelli tvlerde VA panel olduğu için renkler daha canlı ve doygun. 8460 ı Teknosa da görme imkanım oldu görüntü anlamında aynılar. Sanırım 8460 da karma panel. VA panel çıkarsa şansınıza istediğiniz görüntüyü alırsınız muhtemelen ama bir Samsung etmez tabiki. Ha kötümü derseniz benim için fazlasıyla iyi fiyatına göre. Benim işimi görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildwachsend -- 19 Mart 2019; 23:46:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evimizde Samsung 50MU7000 var bu TV resimlerine bakınca aşırı cansızlık sezmedim. Emeğinize sağlık bu fiyata bu performans çok iyi bana sorarsanız..

Ayrıca Samsung için de 8xxx serilerine çıkılmaz ise aşırı bir görüntü kalite farkı yaşanmaz gibi geliyor..

• Teşekkürler.Ürünü düğüne kendime aldım erkenden ödemeye başlayım borcu bitsin diye.Son 1 aydır TV bakıyorum gezmediğim teknoloji marketi bakmadığım indirim/kart kampanyası kalmadı. Samsung cihazlar gerçekten güzel ama fiyatları en az 1000 TL oynuyor oda 3600-3700 e 49" alabiliyorsunuz. Bana sorarsanızda büyük fark yok ama bakan kişiye göre de değişiyor. Ülkemizde 100hz yayın yok bildiğim kadarıyla hocam ama PlayStation gibi oyun konsolu kullanan arkadaşların 100 Hz gerçek yenileme hızlı tvler sanırım daha çok tatmin eder. Onlarda 4000-5000 arası idi son baktığımda. Tv yi beğendim umarım sıkıntı çıkarmaz :)

• Emeğine sağlık, herkes almadan önce buralara bakıp fikir almak istiyor ancak aldıktan sonra herkesin emek verip böyle bir test yapıp yayınlama fırsatı olmayabiliyor. bu yüzden almayı düşünenlere fikir vermesi açısından çok güzel bir inceleme olmuş. tekrar teşekkürler.
  • wildwachsend kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

• berlin007 kullanıcısına yanıt
    renklerin beyazımsı olma sebebi lg nin alt modellerde kullandığı dandik rgbw dizilim normalde rgb olması gerekiyor bunun netlik vs gibi başka eksileride var forumda konusunu açtım isterseniz bakabilirsiniz
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    samsung va paneller ile dandik lg rgbw dizilim ips paneller arasında performans olarak uçurum var hocam
  • wildwachsend kullanıcısına yanıt
    100hz yayın olup olmaması önemli değil hocam mantıken dediğiniz doğru ama atladığınız nokta şu 50hz tv ler genelde giriş seviye ürünler motion performansıda bazı modellerde ortalamanın altında o yüzden sıkıntı yarattığı durumlar olabiliyor ama 100hz modellerin en ucuzunda bile herhangi bi sorunla karşılaşmazsınız (yazılımsal hariç)

burda ayrıntılarıyla anlatıyor
    https://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate-60hz-vs-120hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 20 Mart 2019; 16:14:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

renklerin beyazımsı olma sebebi lg nin alt modellerde kullandığı dandik rgbw dizilim normalde rgb olması gerekiyor bunun netlik vs gibi başka eksileride var forumda konusunu açtım isterseniz bakabilirsiniz
    hocam bugün regali canlı canlı inceleme fırsatım oldu çok beyazımsı soluk bir görüntü veriyor, vestelin tv leride bu şekilde 3 tane vestel inceledim onlarda aynı böyleydi, bu tür tv ler bana göre değil eğer alırsam 1 hafta sonra pişman olurum biliyorum.. Böyle soluk olmayan renklerin sıcaklığı canlılığı doygunluğıu güzel olan 3500tl ye kadar tv ne önerirsiniz ? özellikle 55inç bulabilirmiyim bu bütçe ile.
    not: açtığınız konuyu inceledim güzel bilgiler edindim teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 20 Mart 2019; 16:25:57 >
    va panelli vestellere bakın hocam ama onlarada durum regaldeki gibi aynı modelin hem ips paneli hem va paneli olabiliyor mağazada ısrarla söyleyin ben va panelini test edip satın almak istiyorum diye 3500tl ye hemde 55inch başka markalarda zor bulursunuz
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    LG'nin hangi modelinde kullanılıyor hocam bu dizilim

• 2700 TL civarı alınan bir üründe illa ki eksi yönler olacaktır. Uluslararası markaların 55 inç tvleri 4300 TL civarından başlıyor, onlarında eksi yönleri var artı yönleri var, arıza çıkaranı var. Bütçesi bu fiyat etrafında ve bu inç ebatlarında olanlar için bu fiyat rakipsiz, fiyatı artarsa yanaşma zaten bu tv'ye. Vestel'in 9360 serisi bundan 1000 TL pahalı. Bütçem 4000 civarı diyorsan zaten buraya bakmazsın bile. Herkes a segment b segment araca binmiyor bu da onun gibi bir şey. Panelin va ya da ips çıkması görüntüyü etkileyecektir zaten. Karma panelli üretilmesi sıkıntı en azından 6020u ips derdin 6020v va derdin çok iyi olurdu alan da kendi beklentilerine göre ürünü alır böyle kutudan kısmetime ne çıkacak diye beklemek zorunda kalmazdı en büyük eksi bu bilinmezlik. Görüntü arıyorsan 5K parayı gözden çıkaracaksın zaten 2.5K ya kimse sana pırlanta vermez.

• K4RT4L kullanıcısına yanıt
    RNNN kullanıcısına yanıt
    ee ozaman iyi görüntü arayanlar için 4-5 bin bütçeye ne alınır ? mesela samsung 55nu7400 nasıl 4500tl ye alınır mı görüntü ve smart açısından mükemmel diyebilirmiyiz özellikle görüntü olarak ? yada bu fiyatlara 5 bine kadar hangi tv alınır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 20 Mart 2019; 22:30:25 >
    Va panel arıyorsan 55nu7400 bütçem biraz daha çıkar diyorsan 55nu8000 biraz daha çıkarım dersen 55xf9005. Her şeyine mükemmel kimse diyemez. İps arıyorsan 55 lg veya sony'in ipslerine bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4RT4L

Va panel arıyorsan 55nu7400 bütçem biraz daha çıkar diyorsan 55nu8000 biraz daha çıkarım dersen 55xf9005. Her şeyine mükemmel kimse diyemez. İps arıyorsan 55 lg veya sony'in ipslerine bak.
    Peki 55nu7400 den vazgeçip 55n8000 almaya değermi yani aradaki fiyat farkını vermeye değer mi acaba ? bildiğim kadarı ile nu8000 de yenileme hızı diğerine göre daha yüksek, bunun haricinde o fiyat farkını vermeye değecek önemli şeyler varmıdır, eğer görüntü falan aynıysa ozaman nu7400 benim işimi her türlü görür.

Bir kere olsun tam olsun istiyorum gerekirse nu8000 düşünebilirim, ama xf9005 bütçmi çok zorlar onu alamam.
    2019 model serileri gelecek yakında fiyatlar belki biraz daha aşağı gidebilir tabi kurlarda ki durumda önemli ona göre bir yol izle. 7400 50hz, 8000 100hz bunla beraber daha bir çok artısı var 8000'in ses gibi 40w karşı 20w. Bütçe artıra biliyorsan imkan varsa nu8000 tercihi doğru tercih olacaktır. Yine forumun 55nu8000 kullanıcı başlığındaki kullanıcıların değerlendirmesine bak fikir al arkadaşlar yardımcı olacaktır yine rnnn de yardım eder.
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    alt modellerdeki ips panellerin hepsi rgbw hocam
    hocam 55 olacaksa en az nu8000 modeline bakın derim çünkü aradaki 1000tl fiyat farkına göre performans getirisi çok daha fazla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.