Şimdi Ara

Referandumda Evet Verenlere: Teşekkürler!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
3
Favori
17.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
556 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim. Ülkeyi bir adama teslim ettiniz. Gece yatıyoruz Türkiye, sabah kalkıyoruz başka Türkiye. Yazıklar olsun hepinize. Hiçbirinizi sorgulama nedir bilmiyorsunuz. Ülke battı gitti. Eminim yine olsa siz yine evet verirsiniz.

• 2017 referandumunu kastediyorsan bu referandum sonuçları şüphelidir.Zira 'Evet' ve 'Hayır' oyları başa baş giderken birden bire veri akışı durmuş,uzun bir süre sonuçlar güncelenmemiş ve mühürsüz oyların geçerli sayılmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştı.O dönem YSK'ya malum floresan partisi büyük bir baskı yapmış ve YSK kendi kendini çiğneyerek 'mühürsüz oyları' geçerli saymıştır.Halbuki seçim kuralları bellidir.Pusulalar seçim güvenliği için seçimden önce mühürlenmiş olmalıdır.Doğal olarak seçim devam ederken mühürsüz pusuların geçerli sayılmaması gerekiyordu.Ancak YSK kendi kendini çiğneyerek daha doğrusu seçim kanununu ve hükümlerini yok sayarak mühürsüz oyları kabul etmişti.İşin en vahim tarafı ise kabul edilen oyların 'Evet' mi 'Hayır' mı olduğu açıklanmamıştır.Bu mühürsüz oyların kabulüyle başa baş giden 'Evet' ve 'Hayır' sonuçlarında 'Evet' oyu öne çıkmış ve %51,04 oy oranına ulaşmıştır.Mühürsüz oyların kabul edilmesiyle 'Hayır' oyları %48,6'da kalmıştır.

Yani 2017 referandumu aslında geçersiz bir referandumdur zira sayım yapılırken siyasi iktidar tarafından sayıma doğrudan müdahale edilmiş ve seçim kanunu çiğnenerek 'mühürsüz oylar' zorla geçerli sayılmıştır.Şüphesiz gelecekte 2017 referandumunda yaşanılan rezillikler ortaya çıkacaktır.

Malum 2019 İstanbul yerel seçimlerinde de aynı oyunu tekrarlamak istemişler ancak İmamoğlu bunlara o fırsatı vermemişti.Buna rağmen 'Birşey olmasa bile kesinlikle birşey oldu' denilerek YSK'ya baskı kurularak İstanbul belediye seçimlerini yenilemişlerdi.

Kısacası gideceklerini anladıkça daha da çirkinleşmeye ve demokrasi dışı davranışlar sergilemeye başlayan bir zihniyetle karşı karşıyayız.

• her toplum layık olduğu şekilde yönetilir.

• her şeyim,iz yerli ve milli yalan mı

• Referandumda Evet Verenlere: Teşekkürler!
  • hocam en ufak şüphen olmasın ki gene verirler,geçinemiyorum çok kötüyüm dükkanımı kapattım eve ekmek götüremiyorum derler ,gene reisi im sen çok yaşa der bu millet!!

• en son koydukmu diyen tanıdığım arkabam vardı şimdi her şeyden şikayeti demekki başka birisi koymuş bunlara

• iyi de daha bir şey görmediler ki.Referandumda Evet Verenlere: Teşekkürler! 

yetmez ama evetçilerin daha göreceği çok şey olucak.

hiç özürle falan kurtulamazlar

• İstikrar için ben oy atıcam buna emin olun..

İstanbul için Binali'ye oy attım ama olmadı. Benim AKP'den gram çıkarım yok ama yine atıcam..

Referandumda Evet Verenlere: Teşekkürler!

Hülooo

• Hepsi de büyük vebal taşıyor.Resmen işlenen her türlü illegal işlere ortak oldular.

• 2017 referandumunu kastediyorsan bu referandum sonuçları şüphelidir.Zira 'Evet' ve 'Hayır' oyları başa baş giderken birden bire veri akışı durmuş,uzun bir süre sonuçlar güncelenmemiş ve mühürsüz oyların geçerli sayılmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştı.O dönem YSK'ya malum floresan partisi büyük bir baskı yapmış ve YSK kendi kendini çiğneyerek 'mühürsüz oyları' geçerli saymıştır.Halbuki seçim kuralları bellidir.Pusulalar seçim güvenliği için seçimden önce mühürlenmiş olmalıdır.Doğal olarak seçim devam ederken mühürsüz pusuların geçerli sayılmaması gerekiyordu.Ancak YSK kendi kendini çiğneyerek daha doğrusu seçim kanununu ve hükümlerini yok sayarak mühürsüz oyları kabul etmişti.İşin en vahim tarafı ise kabul edilen oyların 'Evet' mi 'Hayır' mı olduğu açıklanmamıştır.Bu mühürsüz oyların kabulüyle başa baş giden 'Evet' ve 'Hayır' sonuçlarında 'Evet' oyu öne çıkmış ve %51,04 oy oranına ulaşmıştır.Mühürsüz oyların kabul edilmesiyle 'Hayır' oyları %48,6'da kalmıştır.

Yani 2017 referandumu aslında geçersiz bir referandumdur zira sayım yapılırken siyasi iktidar tarafından sayıma doğrudan müdahale edilmiş ve seçim kanunu çiğnenerek 'mühürsüz oylar' zorla geçerli sayılmıştır.Şüphesiz gelecekte 2017 referandumunda yaşanılan rezillikler ortaya çıkacaktır.

Malum 2019 İstanbul yerel seçimlerinde de aynı oyunu tekrarlamak istemişler ancak İmamoğlu bunlara o fırsatı vermemişti.Buna rağmen 'Birşey olmasa bile kesinlikle birşey oldu' denilerek YSK'ya baskı kurularak İstanbul belediye seçimlerini yenilemişlerdi.

Kısacası gideceklerini anladıkça daha da çirkinleşmeye ve demokrasi dışı davranışlar sergilemeye başlayan bir zihniyetle karşı karşıyayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 23 Mart 2021; 1:11:12 >

• Şükür ilk kullandığım oydu bu referandum ve "Hayır" oyu kullandım içeri telefon sokup fotoğrafını da çektim saklıyorum. İleride çocuklarıma gösteririm zamanında o rezillikler de payım olmadığını. Kenan Evren zamanında %90 üzerinde evet çıktı ama şimdi o devirde yaşamış 10 kişiden 9 una sorun ne dediniz diye "Hayır" dedik derler. Vakti zamanı gelince bu referandum da evet vermiş kişiler takım elbiselerinin yakasına Atatürk rozeti takacak ve biz hayır oyu kullandık diyecekler şimdi rüşvet yiyorlarsa o dönemin hükümetininde rüşvetini yiyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

2017 referandumunu kastediyorsan bu referandum sonuçları şüphelidir.Zira 'Evet' ve 'Hayır' oyları başa baş giderken birden bire veri akışı durmuş,uzun bir süre sonuçlar güncelenmemiş ve mühürsüz oyların geçerli sayılmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştı.O dönem YSK'ya malum floresan partisi büyük bir baskı yapmış ve YSK kendi kendini çiğneyerek 'mühürsüz oyları' geçerli saymıştır.Halbuki seçim kuralları bellidir.Pusulalar seçim güvenliği için seçimden önce mühürlenmiş olmalıdır.Doğal olarak seçim devam ederken mühürsüz pusuların geçerli sayılmaması gerekiyordu.Ancak YSK kendi kendini çiğneyerek daha doğrusu seçim kanununu ve hükümlerini yok sayarak mühürsüz oyları kabul etmişti.İşin en vahim tarafı ise kabul edilen oyların 'Evet' mi 'Hayır' mı olduğu açıklanmamıştır.Bu mühürsüz oyların kabulüyle başa baş giden 'Evet' ve 'Hayır' sonuçlarında 'Evet' oyu öne çıkmış ve %51,04 oy oranına ulaşmıştır.Mühürsüz oyların kabul edilmesiyle 'Hayır' oyları %48,6'da kalmıştır.

Seçim pusulalarına makineli tüfek gibi evet basıldığı videoları vardı kimsede birşey yapamadı. Bu adamlar o zaman kaybetmişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

2017 referandumunu kastediyorsan bu referandum sonuçları şüphelidir.Zira 'Evet' ve 'Hayır' oyları başa baş giderken birden bire veri akışı durmuş,uzun bir süre sonuçlar güncelenmemiş ve mühürsüz oyların geçerli sayılmaya çalışıldığı ortaya çıkmıştı.O dönem YSK'ya malum floresan partisi büyük bir baskı yapmış ve YSK kendi kendini çiğneyerek 'mühürsüz oyları' geçerli saymıştır.Halbuki seçim kuralları bellidir.Pusulalar seçim güvenliği için seçimden önce mühürlenmiş olmalıdır.Doğal olarak seçim devam ederken mühürsüz pusuların geçerli sayılmaması gerekiyordu.Ancak YSK kendi kendini çiğneyerek daha doğrusu seçim kanununu ve hükümlerini yok sayarak mühürsüz oyları kabul etmişti.İşin en vahim tarafı ise kabul edilen oyların 'Evet' mi 'Hayır' mı olduğu açıklanmamıştır.Bu mühürsüz oyların kabulüyle başa baş giden 'Evet' ve 'Hayır' sonuçlarında 'Evet' oyu öne çıkmış ve %51,04 oy oranına ulaşmıştır.Mühürsüz oyların kabul edilmesiyle 'Hayır' oyları %48,6'da kalmıştır.

Eline sağlık arkadaşım. İşin daha da kötüsü, bunu evet verenler de gördü ve sesini çıkarmadı. Hep söylerim, bu ülkeden dini çıkar, %10 alamazlar.

• Bu fetocular gitmeden bu ülke düzelmez

• Allah hepsinden razı olsun kurtuluşa erdirdiler bizi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.