Şimdi Ara

referandum sonucu tahmininiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben minimum %60 hayir cikacak diyorum evetin %40 i gececegini sanmiyorum bu son gunlerdeki hollanda ve almanya ile olan geriliminde milliyetci oylari almak icin ve yine magdur edebiyati amacli yapildigini dusunuyorum

en az %60 hayir cikacagini dusunmemin nedeni akp ye oy verenlerin en az 1/3 inin kesinlikle hayir diyecegini dusunmemdir.bu akp secmen kitlesi zaten akp ye chp zihniyeti gelmesin diye oy verio cokta sevdiginden degil ama tamamen tahmindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 24 Mart 2017; 9:40:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ben hükümet yanlısı olmamama rağmen hükümetin yapacağı herhangi bir referandumda istediği şeyleri alacağına eminim.evet yada oy üstünlüğü her ne ise alacaktır.mağdur edebiyatı vb gbi, konulara hiç gerek yok aslında.yada şöyle diyeyim hükümetin miting yapmasına bile gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montevo -- 24 Mart 2017; 10:15:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

ben hükümet yanlısı olmama rağmen hükümetin yapacağı herhangi bir referandumda istediği şeyleri alacağına eminim.evet yada oy üstünlüğü her ne ise alacaktır.mağdur edebiyatı vb gbi, konulara hiç gerek yok aslında.yada şöyle diyeyim hükümetin miting yapmasına bile gerek yok.

anlatim bozuklugu yapmissiniz bisi anlamadim yazdiginizdan

• erdoğan 2 3 gün önceki konuşmasında "tek adamlık devri 1923 te kapandı" dedi. Ondan da önceki konuşmasında tek adam olarak atatürk ve inönüyü gösteriyodu. Demekki anketlerde hayır oyları önde gidiyor atatürkçülerden de oy almaya çalışıyolar artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: jk6

erdoğan 2 3 gün önceki konuşmasında "tek adamlık devri 1923 te kapandı" dedi. Ondan da önceki konuşmasında tek adam olarak atatürk ve inönüyü gösteriyodu. Demekki anketlerde hayır oyları önde gidiyor atatürkçülerden de oy almaya çalışıyolar artık

+1

Osmanlıcılık ile oynuyorlar şimdi. Osmanlı tek adam değildi sanki!
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    imla hatası dersen anlarım da anlatım bozukluğu olan yer neresidir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jk6

erdoğan 2 3 gün önceki konuşmasında "tek adamlık devri 1923 te kapandı" dedi. Ondan da önceki konuşmasında tek adam olarak atatürk ve inönüyü gösteriyodu. Demekki anketlerde hayır oyları önde gidiyor atatürkçülerden de oy almaya çalışıyolar artık

bence zaten bu baskanlik sistemini erdogan bile onemsemiyor sadece oyleymis gibi gosteriyolar

ekonomide ve teror sorununda tamamen %100 batirdilar e biz ulkeyi yonetmioz biz yapmadikta diyemiyorlar bu durumda yine magdur edebiyati oynayip sucu sisteme aticaklar eger hayir cikarsa.

yani hayir veya evet cikmasi erdogan icin bile zerre onemli degil bence onemli olan gercek gundemden halki uzak tutmak o yuzden birsuru kanal kapatildi gazeteler ele gecirildi

kisaca referandum tamamen akp nin her halukarda evette ciksa hayirda ciksa kendini aklamak icin bahane edecegi bir balondan ibaret

evet cikarsa 15 yilin sorumlulugu sisteme atilacak 15 yil ulkeyi bu sistemle yonetmeye imkan bulamadik o yuzden ekonomi ve terorde %100 batirdik dicekler ve milletten yeni bedava bir kredi daha alicklar

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

imla hatası dersen anlarım da anlatım bozukluğu olan yer neresidir acaba?

ben hükümet yanlısı olmama rağmen hükümetin yapacağı herhangi bir referandumda istediği şeyleri alacağına eminim.

burdaki ragmen kelimesi anlatim bozukluguna neden oluyor.olmamama ragmen deseydiniz cumlede anlatim bozuklugu olmazdi.

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    evet şimdi farkettim düzeltiyorum
  • %58 evet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

%58 evet.

akp nin en az 1/3 u hayir dicek bence ve bu kesim istemeye istemeye akp ye oy atan kesim diye dusunuyorum oran tamamen tahmindir.

• Bence hayır çıkacak erdoganda hayır çıkacağını anladığı için iyice cirkeflrsmeye başladı. Agzina geleni söylemeye başladı dışariya bizi rezil etmeye devam ediyor giderken ülkenin a.. ediyimde öyle gideyim bile demiş olabilir

• Türküm, Türkçüyüm, Atatürkçüyüm

Kalbim HAYIRlısından yana, HAYIRlı da olur insallah.

• Tanıdığım akp lilerin bir kısmı hayır bir kısmıda oy vermeye gitmeyeceğini söyledi. genel seçimlerle alakalı bir durum olmadığı için Davutoğlunun ilk seçimindeki muhalefet ve iktidarın aldığı oylar kadar olacak yani %40.87 evet çıkar gerisi hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Tanıdığım akp lilerin bir kısmı hayır bir kısmıda oy vermeye gitmeyeceğini söyledi. genel seçimlerle alakalı bir durum olmadığı için Davutoğlunun ilk seçimindeki muhalefet ve iktidarın aldığı oylar kadar olacak yani %40.87 evet çıkar gerisi hayır.

ne yalan solim hocam %40 evet bile bana fazla gelio bence hani tam isabet edecek bir tahminde bulun deseler %35 bile derim hani

• Ak parti son dakika bir kaç atraksiyonla halkı kümese toplar bence evet çıkacak sonra herkes pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak.
  • % 54 gibi evet çıkar diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Ak parti son dakika bir kaç atraksiyonla halkı kümese toplar bence evet çıkacak sonra herkes pişman olacak ama iş işten geçmiş olacak.

Aynı fikirdeyim

Referandum şuan gercekleşse HAYIR ama

AKPnin milliyetçi veya Kürtlere oynayacağı kesin bir B planı vardır

Özellikle Kürtlere oynayabileceği oyun beni korkutuyor

• 54 hayr

• jk6 J kullanıcısına yanıt
    Bir de dün, "Diyelim ki cumhurbaşkanı yoldan çıktı, tek adamlık yaptı. Millet yakasına yapışır." diyerek sistemin tek adamlık olduğunu, ama yoldan çıkarsa halkın ona gereken cevabı vereceğini söyledi.

Zaten çıkacağı kadar çıkmış...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.