Şimdi Ara

Referandum Sonucu: %51.41 EVET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok uzak bir tarih değil, 1 yıldan biraz fazla bir süre önceki seçimin sonucu.

Evet cephesi: AKP, MHP, BBP
    Hayır cephesi: CHP, HDP, VP, Saadet

Cepheler bir blok, oy bölünür kaygısı yok ve yine de evet cephesi kazandı. Bu seçimde 2. tura kalacak adayın evet cephesinden oy kapması lazım. Peki İnce evet cephesinden oy koparabilecek mı, Saadetin oylarını Akp'ye geri dönme ihtimalini saymıyorum bile? Nedir bu bilmecenin cevabı, ekonomik sebepler oy devşirmeye yeterli olacak mı sizce?

• 24 haziranda gorecegiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şaibeli 2 milyona yakın oy olduğunu da unutmayalım.
  • lakin şunu da unutmayın referandumdan sonra MHP bölündü, iyi parti çıktı ortaya.
    iyi parti tüm dengeleri altüst ediyor.
    MHP den %6
    AKP den %4
    CHP den de %3 oranında oy iyi partiye kalıyor.

AKP den iyi partiye dönmüş olan %4 ikinci turda tekrar akp ye dönme ihtimali var. işt seçimin sonucunda büyük etki yaratacak olan bu %4 lük kesim ve hdp oyları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

lakin şunu da unutmayın referandumdan sonra MHP bölündü, iyi parti çıktı ortaya.
    iyi parti tüm dengeleri altüst ediyor.
    MHP den %6
    AKP den %4
    CHP den de %3 oranında oy iyi partiye kalıyor.

AKP den iyi partiye dönmüş olan %4 ikinci turda tekrar akp ye dönme ihtimali var. işt seçimin sonucunda büyük etki yaratacak olan bu %4 lük kesim ve hdp oyları.

Benim endişem incenin ikinci tura kalmasıyla iyi partinin etkisini yitirmesi yani oyların geri eski partilere dönmesi.

@NoobEater Bunu hesaba katmadım çünkü geçen seçim olduysa bu seçimde kesin engellenir diyemeyiz en kötü durumu değerlendirmek lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.