Şimdi Ara

Referandum Sonuçları Hileliyse Bütün Anket Firmaları Nasıl Doğruyu Bildi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet kafama takılan soru bu? Deniyor ki hileli zarflar olmasa sonuçlar farklı çıkar ve Hayır önde olurdu. Bu yüzden Evet oyu hileli ve yanlıştır.

Peki ama bütün anketler ve hatta Avrupa basınında seçime iki üç gün kala yapılan tahminler de hep Evet'in %51 civarında önde olacağı üzerineydi.

Peki şunu soruyorum tarafsız bir gözle, anket şirketleri nasıl doğru bildi veya Evet'in kazanacağına nasıl emindiler?

Zarflar doğru sayılsa hepsi yanılmış olabilir miydi?

http://www.milliyet.com.tr/referandum-sonuclarini-dogru-bilen-gundem-2433773/

Referandum sonuçlarında doğru tahminde bulunan anket firmaları:

Ve Avrupa basını seçimden iki gün önce:
    http://tr.euronews.com/2017/04/14/turkiye-de-referandum-heyecani

14/04/2017

Gezici araştırma şirketi yöneticisi Murat Gezici, konu ile ilgili şunları söyledi: “Eğer, kararsızları, ‘evet’ ve ‘hayır’ oylarına eşit bir şekilde dağıtırsak, ‘evet’ oyları yüzde 51,3 ile önde görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 19 Nisan 2017; 14:0:34 >

• zaten super sonic beyin kıvrımlarına gore 2015 haziran seçimi dışında hepsi hile hurda
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

zaten super sonic beyin kıvrımlarına gore 2015 haziran seçimi dışında hepsi hile hurda

1 kasım 2015 seçimi içinde hile diyen oldumu bay troll ?
  • Gezici önce hayır yüksek demişti. Büyük yerden baskı,tehtid gelince tam sonucu verdiler. Onlarda önümüze sundu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Anket firmaları aslında son bir iki günde doğruyu söylerler. Ondan önce sürekli taraflıdırlar ve seçmeni manipüle etmek amacıyla yanlış sonuçlar verirler. Ama son bir iki günde doğruyu verirler ki en doğru tahmin eden biziz gururunu yaşatmak ve itibar için.

Yine de bu kadar çoğunun Evet'i tahmin ettiği bir yerde aslında hile var Hayır önde çıkacaktı demek bütün anket firmalarını da çöpe atmak demek oluyor. Avrupa basını dahil.

• Burada iki absürd sonuç bulan firma var. Biri AG diğeri de Akam. biri iktidar yanlısı diğeri de muhalif kanattan belli ki. Diğer anketlerin hepsi Evet çıkacağını yakım rakamlarla bulmuş. Bu yüzden seçim sonuçlarında hile olduğunu düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.