DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Referandum'da Başarısız Olursak İç Savaşa Hazır Olun..
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
324
Cevap
5
Favori
18.128
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Referandum'da Başarısız Olursak İç Savaşa Hazır Olun..
Sayfaya Git:
Sayfa: << < önceki 16 17 sonraki >>>
Giriş
      518 Mesaj
      17 Şubat 2017 10:06:31
      AL BİRTANE DAHA :

quote:

MEB müdüründen skandal sözler
      Denizli'nin merkez Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım skandala yol açtı...
      72
      Facebook Paylaşımı

17.02.2017 03:25 Karakter boyutu :

Denizli'nin merkez Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel'in sosyal medya hesabından yaptığı, 'İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız' şeklindeki paylaşımı, büyük tepkiye neden oldu.

Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zekeriya Çamlıbel, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yaptığı, 'İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız' diye başlayan paylaşımı kısa sürede yayılırken, eğitim camiası başta olmak üzere birçok kesimden tepkiler yükseldi.

Eğitim-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Kadem Özbay, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Çamlıbel'in sosyal medyada, 'İlk kez ülkemizi geri almak için bu kadar yaklaştık. Bu 90 yıl sonraki ilk dönüm noktamız. Ya sandıkları patlatıp Osmanlı'nın torunları olarak masaya yumruğumuzu vurup sahaya ineceğiz ya da bir 90 yıl daha sürünmeye devam edeceğiz. Ne diyordu İmam-ı Şafi Hazretleri, 'Fitne zamanı, düşman oklarını takip edin, o sizi Hakka götürür' şeklinde paylaşımda bulunduğunu belirten Kadem Özbay, "Bu paylaşımı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı ve bazı okul müdürü ve müdür yardımcıları da beğendi" dedi.

Eğitim- İş Denizli Şube Özbay, paylaşımı 'rezalet' ve 'Cumhuriyet düşmanlığı' olarak nitelendirirken, Çamlıbel hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Denizli Valiliği'ni ve Cumhuriyet Savcılığını göreve davet eden Özbay, şunları söyledi:

"94 yıldır Türkiye Cumhuriyeti'nde farklı görüş ve düşünceler bir arada varlığını sürdürmüştür. Bundan sonra da sürdürecektir. Ancak bugünün Türkiye'sinde birlikte yaşamamıza ve Cumhuriyetimize kastedecek pek çok gerici, bölücü ve ayrıştırıcı söylemle maalesef karşı karşıya kalmaktayız. Mesaj ilk bakışta bir şube müdürü tarafından yalnızca kendi düşüncesini ifade etmek için paylaşılmış gibi görünse de biraz araştırıldığında bu hastalıklı düşüncenin bir grup üzerinde yaygınlaştığı kolayca anlaşılmaktadır. Ne yazık ki sosyal medya üzerinde bu ve benzeri paylaşımlarda adeta bir saadet zinciri oluşmuştur. Korkarız ki yapılmak istenen Cumhuriyet düşmanı bu zihniyeti olağanlaştırmak ve yasalmış izlenimi yaratarak paylaşılmasını arttırmaktır."

Türkiye Cumhuriyeti'ni 'işgal devleti', Cumhuriyet kazanımlarını da 'sömürü' olarak gören bir grubun, Milli Eğitimin önemli kademelerini işgal ettiğini söyleyen Özbay, "Halkı kin ve düşmanlığa adeta iç savaşa sürükleyici bu tür söylemlerin eğitimin içerisindeki kişiler tarafından ortaya atılması da en acısıdır" diye konuştu.

http://odatv.com/meb-mu...l-sozler-1702171200.html

"En faziletli cihat zalim bir idarecinin yanında ona adaleti söylemektir. HZ. MUHAMMED"
      "Bir insan taraf tutmaya başlar başlamaz, dünyada da o gerçekleri o kadar az görmeye başlar. HEYWOOD BRAUN"
      "İnsanın en büyüğü, en yüksek mevkide iken tevazu gösteren, kudret sahibi iken affeden ve kuvvetli olduğu vakit adaletle hareket edendir. ABDÜLMELİK B. MERVAN"
    • Yarbay
      2701 Mesaj
      17 Şubat 2017 10:18:50

quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Başkanlık sistemi kan dökülmeden gelmez diyen bir Kılıçdaroğlu varken ve siz bunu desteklerken bu adamın söyledikleri neden canınızı sıktı?

Duracaksanız her ikisinin de karşısında durarak cennet vatanımızın kıymetini bilenlerden olalım. Yok ben iç savaşa da razıyım diyorsanız o zaman saflarınızı sıklaştırın. Sonra bu hale o getirdi bu getirdi diye de kimse sızlanmamalı.

Tükürüğümüzle boğarız ..Gelin bakalım

• Çavuş
      82 Mesaj
      17 Şubat 2017 11:07:38
      herzaman yaptıkları şey hatta en iyi yaptıkları şey kaostan beslenmek. abuk subuk ocaklar kurup cahil cühela ergen çocukların eline pala verip oraya doldurup insanların üzerine kışkırtıyolar. sonra da bişey olunca da hemen auuwww moduna geçip mağduru oynuyorlar. yemiyoruz artık beyler. korkunun ecele faydası yok. iç savaş falan çıkmayacak bu halkı bölmeye kimsenin gücü yetmez.

Onca şey , Hiçbirşey.
    • Teğmen
      171 Mesaj
      17 Şubat 2017 11:15:03
      Selamlar 48 yaşındayım ülkeyi hiç bu halde görmemiştim..

Müthiş bir ayrımcılık,ötekileştirme, şucu-bucu..onalr-bizler, inanan-inanmayan vs..diye ayıran bir hükümet görmedim..Algı ve propaganda çok akıllıca yapılıyor..Korku,sindirme tehdit ..30 yıldır bir savaş zaten var..

çocuklarımızın daha demokratik bir ülkede yaşaması için tabi ki HAYIR::

• Yüzbaşı
      270 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      dirincold

17 Şubat 2017 11:22:51

Ben Hayir diyorum ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      jeodemppkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      137 Mesaj
      17 Şubat 2017 11:44:02
      Hangi görüşte olursa olsun bu ülkenin vatandaşı neden iç savaş çıkartsın zaten. Bu bir,

Çıkaracak biri varsa bir ülke nüfusu kadar aldığımız suriyeliler çıkartır zaten. Adamlar nargile içerken, yazın denizde keyif yaparken benim askerim ölüyor başka ülkelerde.. Bu iki,

Hayır çıkarsa devlet yıkılıra getiriyorlar artık. Yıllardır parlamenter sistemle yönetilen devlet ne zaman yıkılma tehlikesi altına girdi ? Değişen nedir?

Parlamenter sistemde kuvvetler ayrılığı vardır, Amerika ve bunun benzeri başkanlıkla yönetilen ülkelerde de de kuvvetler ayrılığı vardır denetim mekanizmaları kuvvetlidir. Hiç bir kurum bir kişinin emrine amade değildir. Bizim başkanlığımız böyle olmayacak. Maddeleriyle 100bin kere açıkladılar ama hala anlamamakta ısrarcı bu insanlar. Bir video vardı dıjj güjler hayor diyorsa ben üvet diyorum diyor. Bırak gazeteyi kartvizit bile okumamış insanlardan akıl mantık bekliyoruz bizde de hata var.

Ha siyasi görüşün nedeniyle evet dersin, çıkarın vardır evet dersin hiç sorgulamazsın saygı duyarım. Lakin normal bir vatandaş niye okumaz araştırmaz ben bunu anlamıyorum ya. Şu forumda bile yazılanları okumayanlar var boş beleşe konuşup geçiyorlar.

Allah aşkına şu videoyu izleyin, ben bilinçsiz evet'e de hayır'a da karşıyım. Herkes okusun bilgilensin adam gibi savunsun görüşünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.R.A.C.L.E -- 17 Şubat 2017; 11:49:9 >

• Yarbay
      5042 Mesaj
      17 Şubat 2017 12:09:43
      Yeter artık bıraksınlar bu söylemleri.İç savaştan bahseden kim olursa olsun yanlış yapar halka zarar verir.

• Teğmen
      169 Mesaj
      17 Şubat 2017 13:40:18
      yaşım 23 2 kez bunlara oy verdım daha beter olduk..

chp lılerın 100 yıldır süre gelen nefretii

bu kitleyı bır arada tutuyor..

zamanında insan gıbı davranılsa zaten bunlar olmazdı..

ha şimdi bu kitle gucu ele aldıgı için aynısını onlara yapıyor...

ben müslümanım

her görüşe ırka inanca saygım var herkesı dınlıyorum hatta eskıden yaptıgınız hakaretlere kızardım

şimdi umursamıyorum bile

teröriste yok...

ben şunu söylemek istiyorum..

4 siyasi partininde birbirinden zerre farkı yok

ülkedeki tüm siyasetçilerin birbirinden farkı yok

milletvekili maaşında hepsi birlik oluyor bunların

halka zerre faydaları yok hepsi cep doldurma yandaş doyurma derdinde

artık partı vs desteklemıyorum

bunların peşinden gidip birbirine söven hakaret eden yapmadığını bırakmayan

cebı delık akşama kadar patron amir küfrü dinliyen

okumuşu cahılı kısaca herkes için yolun sonuna gelmiş bulunmaktayız.

tarafsızların bile canının yanacağı

çevremize bakıyoruz burnumuza kadar bka batmış durumdayız..

bizim adil insanların yönetimine ihtiyacımız var..

keşke okuyupta siyasete girebilseydım dıyorum..

hırsızlardan hakkımın calınmasından

vergı odeyıp bunları doyurmaktan ben bıktım...

kımse kendı sıyasetcısını savunmasın hepsi birbirinin aynısı menfaat delisi koltuk sevdalısı..

ben artık işin içinden çıkamıyorum..

insan gibi refah içinde yaşamak istiyenler zaten ülkeden bir bir gidiyor..

benim gıbı fakırler 3 kuruşa yarın nasıl yaşıycam derdınde..

yakında o 3 kuruşuda bulamıycam anlaşılan

ülke iflas etti..

istedıklerı kadar saklasalarda

yandaslık yapanlar için bile sefalet vaktı geldi..

bana yol gostercek fıkır verecek insanlar varsa oturur dınlerım..

benim artık yarına umudum yok..

• Binbaşı
      1390 Mesaj
      17 Şubat 2017 14:00:59
      Silinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahso -- 17 Şubat 2017; 15:53:46 >

• Çavuş
      46 Mesaj
      17 Şubat 2017 15:28:57
      %70 EVET ÇIKACAKMIŞ. KESİN BİLGİ

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      17 Şubat 2017 16:19:31

Kına yakarsınız artık.

mdemirbozan57kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 23 saat 3 dakika kadarı kaldı.
      17 Şubat 2017 17:19:32
      Yav he he. Bunları şahlandıran Allah indirmesini de bilir.. Bunlar iç savaş çıkartırsa bizde armut toplamayacağız. Destekliyoruz diye kimse Peygamber değil.

ALLAH'a Dayandım Diye Sen Çıkma Yataktan
      Manayı Tevekkül Bu Mudur ? Hey Gidi Nadan!
      Ecdadını Zannetme Asırlarca Uyurdu
      Yoksa Nerden Bulacaktın Eldeki Yurdu!

-Mehmet Akif ERSOY
    • Yüzbaşı
      270 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      dirincold

17 Şubat 2017 18:34:07
      Yorumlarin %90 sağlikli yorumlar arkadaşlar.

17 Şubat 2017 20:47:50
      Hocam konuyla çok bağlantılı olduğu için şu video linkinide eklemenizi rica edeceğim.

https://twitter.com/Akk...tatus/832199618779807744

Ekleyeceğiniz için şimdiden Teşekkürler :)

17 Şubat 2017 20:48:35
      Hocam konuyla çok bağlantılı olduğu için şu video linkinide eklemenizi rica edeceğim.

Ekleyeceğiniz için şimdiden Teşekkürler :)

17 Şubat 2017 20:50:19

quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

https://twitter.com/cif...tatus/831896203298213888

Iyi izle A haber de bulamazsin

Evet doğru, maalesef.

Bunu da sadece A Haber de bulabilirsin ama. Oda var yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_erkut -- 17 Şubat 2017; 20:50:51 >

• Yüzbaşı
      270 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      dirincold

18 Şubat 2017 00:32:00

Bu adamla Kemal Kılıçtaroğlu'nun ilgisi yok.Bu videoya karşılık olarak çok video atabilirim ama eriniyorum kardeşim uğraşmak istemiyorum.

by_erkutkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1510 Mesaj
      18 Şubat 2017 01:14:36
      fakirlik,eğitimsizlik,cehalet,kin ve nefret hepsini bir noktaya kadar çekerim de. insanın kendi ülkesinin geleceğinde umudunu yitirmesi ve bunu tokmak yemiş gibi ciğerinde hissetmesi çok ayrı birşey.

kategori olarak arap ligine düştük her konuda. ülkede komşu komşuya akraba akrabaya selam veremez hale geldi yazık.. çok yazık..

• Teğmen
      181 Mesaj
      18 Şubat 2017 07:43:46
      Zorla iç savaş çıkarmaya çalışanlar ortaya çıkıyor. Hayır diyenler PKK ile aynı muameleyi görecekmiş. Bunu diyende Cumhuriyet Başsavcıvekili...

Savcıdan Hayır Paylaşımı;

ANTALYA Cumhuriyet Başsavcıvekili Cevdet Kayafoğlu’nun, Twitter hesabından referandumla ilgili yaptığı paylaşımlar tartışma yarattı.

Cevdet Kayafoğlu, mesajlarında referanduma ‘Hayır’ oyu verecek olanların terör örgütü PKK’ya destek olacağını savundu ve PKK ile aynı muameleyi göreceklerini belirtti. Savcının mesajları şöyle:

“Vereceğiniz oy, aynı zamanda PKK’ya destek oyudur. Haberim yoktu demeyin.” “PKK anayasa referandumunda ‘hayır’ çağrısı yapmış. Sandıkta ‘hayır’ diyecek olanlar PKK ile aynı muameleyi göze alıyorlar demektir. Küsmece yok.”

Ulaşmaya çalıştığımız Başsavcıvekili Kayafoğlu, sekreteri aracılığıyla yaptığı açıklamada konuyla ilgili görüş belirtmek istemediğini söyledi. Kayafoğlu, paylaşıma gelen tepkiler üzerine önce profil fotoğrafını ve unvan bilgisini, daha sonra paylaşımlarını sildi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com...hayir-paylasimi-40369492

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 18 Şubat 2017; 7:46:1 >

18 Şubat 2017 14:47:20

quote:

Orijinalden alıntı: UncleGrndpa

Bu adamla Kemal Kılıçtaroğlu'nun ilgisi yok.Bu videoya karşılık olarak çok video atabilirim ama eriniyorum kardeşim uğraşmak istemiyorum.

Bir üstteki mesajıma bakarsan konuyla ilgisi olduğu için attım. Adam ayrımı yapmadım.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.