Şimdi Ara

Refenrandumdan sonra 3tl'nin altına düşecekken, Dolar 4.00tl'yi aştı! Euro 5.00tl'ye dayandı!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
1
Favori
14.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
270 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu hafta 4tl'nin üzerinde kapatır diye tahmin ediyordum doları. 1 kuruş için beni kırdı.
  • Ooo tarihi zirve ile kapanış yapmış dolar. Artık yeni bir sayfa açtı dolar kendine..
  • Olsun be.
  • Demekki faizleri %20 yapmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • su andaki fiyatlama 11 nisan ceza olayi. cezanin cari aciga eklenecegini dusununce, 4,03 gostergesi 4,20'ye yolculuktur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke dolar 1.5 euro 2 olsa...

Refenrandumdan sonra 3tl'nin altına düşecekken, Dolar 4.00tl'yi aştı! Euro 5.00tl'ye dayandı!!!!!

• OHAL'ın kalkması gerek
  • üretim yok, iş yok vs vs.

okul bitti 3 bankayla mülakata girdim. 3'üde mülakat sırasında dedikleri şuan ekonomik durumlardan dolayı personel alımları çok yavaşladı. yeni şube açmıyoruz. mülakatların sonuçlanması belki 6 ayı bulabilir.
  • Büyük bir firmada çalışıyorum, bizim bile sevk ettiğimiz ürün sayısında düşüş var. Gülmeyin ama durumumuz vahim, bu böyle gitmez.

• Bunlar hep dış mihlahaklarıg oyunu.

Galaclaroğlu ssk yı badırdı.

Yol yabdılar.

Rabia rabia dolar oldu raiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

Olsun be.

Bizimde Allah'ımız var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flowles

Demekki faizleri %20 yapmak lazım.

Faizleri yavaş yavaş arttıra arttıra, mesela her toplantıda 25 ya da 50 baz puan, bu şekilde son 1 yılda %16-17 civarına getirmeliydik bence aslında hala öyle yapmalıyız. Fakat bir anda %16 ya da %20 yaparsak sistemde konut piyasası çöker.

Faizler zamana yayılarak arttırılmalı bu sayede enflasyon düşürülmeli ve balon oluşmuş sektörlerin bu sayede havası söndürülmeli. En sağlıklısı bu şekilde olur hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hetşat

OHAL'ın kalkması gerek

Türkiye'de dolar 1.80'den 2tl'ye, 2tl'den 3.09tl'ye çıkarken ohal mi vardı?:)

OHAL'in etkisi var mı? Evet biraz vardı ama artık herkes durumu kanıksadı. OHAL kalktıktan sonra dolar 10-20 kuruş düşer hadi güzel milletimizin hatrına 50 kuruş düşürelim.

Fakat 1 yıl içinde yine olması gereken nokta gelir hadi güzel milletimizin hatrına 15 ayda olsun.

Yapısal sorunları çözmediğimiz sürece OHAL, Başkanlık Sistemi faso fiso söylemler hocam.

Doğru kalkınma planı olmadan, üretim olmadan sadece kanun değiştirilerek ülke bir yerden bir yere gelemez maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

üretim yok, iş yok vs vs.

okul bitti 3 bankayla mülakata girdim. 3'üde mülakat sırasında dedikleri şuan ekonomik durumlardan dolayı personel alımları çok yavaşladı. yeni şube açmıyoruz. mülakatların sonuçlanması belki 6 ayı bulabilir.

Aaa nasıl olur? Halbuki şaha kalkmış bir ekonomimiz var?

Sizin mülakata girdiğiniz adamlar kripto fetöcüdür çünkü biraz fetöcü gördüm onları.

Fetöcü söylemlerle mülakat yapan bankalara cevap vermiyorum ayrıca..

• quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Büyük bir firmada çalışıyorum, bizim bile sevk ettiğimiz ürün sayısında düşüş var. Gülmeyin ama durumumuz vahim, bu böyle gitmez.

Hocam 2016 yılına göre 2017 yılında %7 büyüdüğünü iddia eden ama 2016 yılına göre 2017 yılında 124.000 işsiz yaratabilen bir ekonomimiz var.

%7 büyüme ile nasıl geçmiş yıla göre daha fazla işsiz yarattık bu çok ciddi bir tez konusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drima

Bunlar hep dış mihlahaklarıg oyunu.

Galaclaroğlu ssk yı badırdı.

Yol yabdılar.

Rabia rabia dolar oldu raiba

Bu kafa ile gidersek kim bilir neler göreceğiz. Tek umudumuz dünyada ekonominin kötü gitmesi yoksa enflasyon, kur, faiz sarmalından çıkamayacağız.
  • Equris kullanıcısına yanıt
    İşte iki ucu bişeyli değnek..
    Dünya mantara bağlarsa burası o seviyede kalmaz ki.. Cehenneme döner.
    Nereden tutsak elde kalıyor işte
  • Drima kullanıcısına yanıt
    Maalesef öyle..
  • Maalesef 1700'lerden beri sefillik yaşiyoruz.Sadece devlet adaminin değil içimizde ki insanlarinda çalişip üretmesi lazimdi..Örneğin lale devrinde diş dunyaya karsi cok geride kaldik adamlar sanayi inkilabi yapti trenler uretti silahlar uretti biz ise yerimizde saydik oyle.Bu kritik sözlerim tam tersine olsaydi şuan Dünya imparatoruyduk..Yapcak bir şey yok ulkemiz icin herseyin hayirlisi.

• Rabia da fedöcü çıktı iyimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 24 Mart 2018; 16:23:41 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.