Şimdi Ara

Refah bir yaşam başlığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar konunun hiçbir siyasi alakası yoktur. Baştan bunu yazayım.

  Şunu düşünüyorum hindistan dünyanın en büyük 2.nüfusuna sahip ve büyük şirketlerde amerikada vs. Hep hintlileri iyi bir konumda görürüz. 1.sebebi nüfüs fazla olduğu için şansları artıyor olabilir (yurtdışına dağılım) 2.sebep insanlar ülkesinde fakirliği yoksulluğu çekerken bundan ders aldılar ne dersi ? Çalışırsam lüks yaşam sürerim bunun amacıyla yurtdışına göç ettiler.

  Şimdi kendime ve başka insanlara soruyorum ki bizim sınırlı bir yaşam süremiz var herşeyin bir son kullanma tarihi olduğu gibi bu yaşam süremizde yapacaklarımızda az çok belli. Fakat şunu düşünün oyunlarda mesela örnek veriyorum hızlandırıcılar olur 1 saatte 100 altın kazanıyorsan 200-300 altın kazanırsın hızlandırıcıyı alırsan. Bu örneğe görede x ülkesinde 100 saat çalışıp y malına sahip oluyorken z ülkesinde aynı mala 20 saatte sahip oluyorsun. Sen oyunda geçici zevk ürünü olan şeyde bile bunu yaparken gerçek hayatında neden yapmıyorsun ? Yaşamını olabilecek en üst düzeyde yaşamak varken mesela ? Yorumlarınızı bekliyorum.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Öncelikle şu sorunun cevabını vermelisiniz. Başkaları refah içinde yaşarken, sizin çok çalışıp az kazanmanız veya sıkıntılarınız, dertleriniz, stresinize rağmen varolmamak veya yaşamak seçenkelerinden hangisini tercih ederdiniz?

  Soruda anlatım hatası olabilir.

  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
 • Çalışıp belli bir düzeye erişirdim , refah ülkelere yerleşirdim.  Birde ekstrem örnekler var. Afrikadaki balta girmemiş ormanlarda yaşayanlar gibi. Ama onlarda bence bizden mutludur çünkü borç yok dert yok. Kendi ürününü yetiştir doğal olarak ye vs. Bilemiyorum.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İyide siyasi bu
 • Anytime anywhere diyorum.  Kişinin düşüncesi.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • mantıksız olmuş hintliler açlıktan ölüyor sen ölüyor musun? hayır

  yani ortalama bir hintli senin gibi yaşamak için nelerini verir düşün?

  zengin hintli olmasının sebebi, milyarlarca hintli ile milyonlarca türkü kıyaslarsan tabi ki ihtimal hintlilerden yana yani kişice üstünler  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 14 Aralık 2017; 1:46:24 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.