Şimdi Ara

Reenkarnasyon Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düşünceleriniz neler arkadaşlar gerçekten olabilir mi ? Sizce ?

• Yeter arkadaş yeter aynı konular belirli aralıklarla açılmasın şurada . Yine de cevap vereyim ;

Z-I-R-V-A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irishman -- 7 Ekim 2017; 15:6:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ölümden sonra bir hayat olacağı konusu ister farklı bir bedende ister farklı bir mekanda olsun bana mantıklı gelmiyor açıkçası. İnanç yoluyla toplumları düzene sokma amacı güttüğünü düşünüyorum
  • Mumkundur belki de tek doğrudur.

• reenkarnasyona alevilerde inanıyor ama cem yılmazda alevi troll yapıyor :D

• Dedem bir tohum ekti, çıkan beden babam olmuş, babam bir tohum ekmiş ben olmuşum, öyle mi?

Ben dediğim bedenden önce oluşan, bilmediğimiz nice bedenler var. Dedelerin birinde mutlaka DNA ve genlerimiz birleşir.

İnsan bedenleri ölmeden önce zaten dirilmiyor mu?

Babanızın diktiği tohumda, babanızın DNA ve genleri var? Şimdi o oluşmuş beden siz misiniz, babanız mı?

Dedenizin ekmiş olduğu tohumdan, babanız mı çıkar, yoksa dedeniz mi?

Kainatta oluşmuş veya oluşmakta olan tüm bedenler, aynı DNA ve genlerden dolayı, reenkarnasyon değil mi?

Böyle olmasaydı dincilik de, ırkçılık da geçerli olurdu.

UNUTMAYIN!
    Tek tanrı!
    Tek insan!

Eğer bugün kainatta görünen bedenler varsa/gerçek se, kainatta o kadar tanrı/yaratıcı var demektir. Varlık olmak/var olmak, yalnız tanrıya/yaratana aittir. Bunun için, TANRI/YARATICI/Alkan hücresi TEKTİR/TEK varlıktır. Gerisi yalandır!

Dün bu saatte ben dediğiniz beden, bugün o saatte aynı bedeniniz değildir.

Her beden, her saniye, oluşan ve bozuşan olduğu için, hiçbir zaman, hiçbir şekilde varlık olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birturk

Dedem bir tohum ekti, çıkan beden babam olmuş, babam bir tohum ekmiş ben olmuşum, öyle mi?

Ben dediğim bedenden önce oluşan, bilmediğimiz nice bedenler var. Dedelerin birinde mutlaka DNA ve genlerimiz birleşir.

Babanızın diktiği tohumda, babanızın DNA ve genleri var? Şimdi o oluşmuş beden siz misiniz, babanız mı?

Kainatta oluşmuş veya oluşmakta olan tüm bedenler, aynı DNA ve genlerden dolayı, reenkarnasyon değil mi?

UNUTMAYIN!
    Tek tanrı!
    Tek insan!

Eğer bugün kainatta görünen bedenler varsa/gerçek se, kainatta o kadar tanrı/yaratıcı var demektir. Varlık olmak/var olmak, yalnız tanrıya/yaratana aittir. Bunun için, TANRI/YARATICI/Alkan hücresi TEKTİR/TEK varlıktır. Gerisi yalandır!

Her beden, her saniye, oluşan ve bozuşan olduğu için, hiçbir zaman, hiçbir şekilde varlık olamaz.

tanrı genlerini kimden aldı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

quote:

Orijinalden alıntı: birturk

Dedem bir tohum ekti, çıkan beden babam olmuş, babam bir tohum ekmiş ben olmuşum, öyle mi?

UNUTMAYIN!
    Tek tanrı!
    Tek insan!

tanrı genlerini kimden aldı ?

DNA ve genlerin neyin içinde olduğunu düşünemiyor musunuz?

Ben dediğiniz bedeninizi oluşturan kan değil mi?

Kan hücresi, erkek " o+ ", dişi " > ", DNA ve genleri yapan ve kendinde barındır andır!

Bir canlı "erkek, dişi, DNA ve genlerden oluşur ve bütün bedenleri de kendinden/kan hücrelerinden oluşturur.

Biyoloji bilimi, hücreler birer bireydin diyor.

Ortalama bir beden bir katrilyon hücreden oluşuyormuş.

Ortalama bir beden, 1 katrilyon bireyin meydana getirdiği, bir topluluktan başka şey değildir!
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    Babanızın/erkeğin ektiği tohum/sperm in içinde sizlere ait DNA ve genler var mı ki, sizler bedenleşecek siniz? Neye dayanarak o, bedene ben diyorsunuz?

Babanızın/erkeğin diktiği tohum/sperm/spor, kime ait? Babanıza/erkeğe, onun içindeki DNA ve genler kime ait olur, size mi, babanıza mı? Ne dersiniz? O ben dediğiniz beden/vücut tombaladan çıktı da mı sizler oldunuz? bir kere olsun düşünün. "Evrende hiçbir beden, yoktan var olmaz, var olan da yok olmaz/edilemez!"
  • birturk B kullanıcısına yanıt
    benim yazdığımla ne alakası var ?
  • Reenkarne olsa kız olarak doğsam fena olurdu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.