Şimdi Ara

Reel Dolar kurundan %2 ucuza USDT (Tether) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
6
Favori
5.033
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güvenilir mi, bakan 'la fotoğrafı var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elinde usdt olan varsa satsın, 1.5 a inme durumu var (!) ytd  

• Yıl olmuş 2021 halen daha net tavsiyede bulunup ytd yazınca kendini kurtarabileceğini düşünenler de varmış demek ki..

Şaka gibi ...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Haber verdiğin için teşekkürler @anilozler

• Atı alan Arnavutluğu çoktan geçti.

• risksiz mi? güldürmeyin adamı. burada 2 dolar kazanacağım diye ki o da garanti değil. 100 doları riske atmanın mantikla izahı yok. kriptoda bankadaki paran gibi devlet garantisi yok. herif dükkanı kapattığı anda ya da hacklendik dediği anda hiçbir hakkın yok. ayrıca doları bozacaksin götüreceksin borsada komisyonu doları geri getirirken makas var kambiyo var.akıllı adamın işi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkez Başkanı görevden alındığında bu tür bir hareket yapmıştım. Bankalar hafta sonu makası açıp 8.30-8.60 TL'ye dolar satarken BTC türk ve binancenin Tether kuru 7.33 TL civarındaydı. Tether deki kur artıp yanılmıyorsam piyasadaki 8.10 TL'ler seviyesine geldi, o zaman iyi kar etmiştim.

Ama şimdi ortalık karışık ve soykırım söylemini piyasa yüksekten fiyatlamadı.

• Haber verdiğin için teşekkür ediyorum eğer bu işlerle uğraşmasaydım büyük destek olurdu yine de sağol

• Hadi USDT aldınız da onu nasıl geri bankaya çekeceksin, bildiğim kadarıyla dolar eft'si yok, yanılıyor da olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Hadi USDT aldınız da onu nasıl geri bankaya çekeceksin, bildiğim kadarıyla dolar eft'si yok, yanılıyor da olabilirim.

Binance TR'de TL'ye dönüp kendi bankama ücretsiz EFT yapıyorum ben.

• tufanvolkan99 T kullanıcısına yanıt
    Bu iş kumar. 8.15 den alın da 8 altına düşmeyeceğine nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?

Yarın binance ağır bir vergi gelip iflas etmeyeceğini yada bilerek kapatmayacağına nereden eminsiniz?

Güvenceniz ne? Kim garanti veriyor?

Madem herkes kazanıyor kim kaybediyor o zaman?

Ben 8.15 den alınca 8 ve altına düşerse kaybetmiş olmazmıyım?

Nasıl bu kadar kolay yatırım tavsiyesi veriyorsunuz? Belki bunu okuyup son kalan parasını buraya yatıran çok zor durumda olan bir kişinin son umudu ile nasıl oynarsınız?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Az buçuk bu işlere kafa yorayım ve sermaye yatırayım istediğin siyasi ile fotoğraf çektirmek çok mu zor? Siyasiler her gün istemediğin kadar fotoğraf çektirir.

Bir kişinin a kişisi b kişisi ile fotosu olması neyi değiştirir ispat eder?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Az buçuk bu işlere kafa yorayım ve sermaye yatırayım istediğin siyasi ile fotoğraf çektirmek çok mu zor? Siyasiler her gün istemediğin kadar fotoğraf çektirir.

Bir kişinin a kişisi b kişisi ile fotosu olması neyi değiştirir ispat eder?

Bu sorular kafa yorar hocam, düşünmeye ne gerek var damgala gitsin, sonraki gelsin...

• fırsatı kaçırma

• Yerli borsalarda derinlik az olduğu için globale göre zaten %2-3 civarı bir makas olmuyor mu? Peki ya alım, satım, para yatırma & çekme komisyonları?

MB başkanı görevden alımı esnasındaki gibi bir durum olsa mantıklı; ama şu anki makas fazla dar değil mi?

• daddario_tel kullanıcısına yanıt

Makas diye bir şey yok. Sizin alış emri verdiğiniz fiyattan başkası satış girerse o kişiden o usdt'yi alırsınız. Binance TR'de şu an sıfır komisyon kampanyası var 30 Haziran'a kadar. Diyelim senin 815binTL paran var. bununla 8.15 üzerinden alış girdin ve aldın hesabına tam 100binUSDT geçer. Aynı fiyattan sattığında aynı şekilde 815binTL paran olur. Hiçbir kesinti olmaz. Yani sen 8.15'ten alıp 8.151'den satarsan kar edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r3ally -- 26 Nisan 2021; 22:23:42 >
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Hocam zaten böyle bir şey yapılabilse günlerce fiyat 20-30 kuruş aşağıda seyretmez. İnsanlar hemen bunu değerlendirir fark 3-5 kuruşa düşer. Dediğiniz gibi dolar yatırıp usdt alabileceğiniz bir borsa yok. Amerika bu konuda ipleri biraz sıkı tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Bu iş kumar. 8.15 den alın da 8 altına düşmeyeceğine nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?

Yarın binance ağır bir vergi gelip iflas etmeyeceğini yada bilerek kapatmayacağına nereden eminsiniz?

Nasıl bu kadar kolay yatırım tavsiyesi veriyorsunuz? Belki bunu okuyup son kalan parasını buraya yatıran çok zor durumda olan bir kişinin son umudu ile nasıl oynarsınız?

Sizin sorularınıza tek tek cevap vermeye çalışacağım.

-Bu iş kumar değil asıl Türkiye gibi enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir yerde TL'de durmak intihar. Kısa süreli olarak dolar düşebilir ancak yön daima yukarı. Banka sizin paranıza %19 faiz veriyorsa bu yıllık paranız en az bu kadar değer kaybediyor demektir.

-Paranızı binance'de tutmanıza gerek yok. USDT'ye geçtiğinizde kişisel cüzdanınıza çekersiniz hemen. Ücreti 0.5usdt. TL'ye geçtiğinizde de hemen bankaya çekersiniz paranızı. Bu da ücretsiz. Sadece emir girdiğinizde 5-30dk'lık bir süreçte paranızı borsada tutmuş olursunuz. Böylece riski minimuma indirmiş olursunuz.

-Güvence ve garanti yok.

-Dediğim gibi TL'de duran kaybediyor. Geçen sene 200TL ye alabildiğin ürünü bu sene 300TL'ye görünce %33 fakirleşmiş olduğunu anlıyorsun.

-8.15'ten aldığınız dolarınızı 8 veya daha altında satarsanız kaybetmiş olursunuz ancak satmazsanız kaybetmiş olmazsınız. 1000 dolarınız vardı hala 1000 dolarınız var. Satın aldığımız bir çok şey dolarla fiyatlandığı için aslında zararda değilsiniz. Acil paraya ihtiyacı olup satmak durumunda olanlardansanız zarar etme potansiyeliniz yüksektir.

-Ben burada dolar 1TL olacak desem herkes bana güler. 1 kişi bile inanmaz. TL'nin güçsüz duruşundan dolayı insanlar bu kadar rahat tavsiye verebiliyorlar ve haklılar. Ben yatırım portföyümü TL hariç ürünlerden sepet yaparak oluşturuyorum. Bence en güvenli yol bu.

• r3ally kullanıcısına yanıt
    Yazımdan nasıl tl en güvenli anlamını çıkardınız? Tl de durmak yatırım değildir. Misal dolar euro altın da almak düşmemesinin kimse garantisini veremez.

Bu tip yerler ponzidir. Ponzi de yeni para girişi olmazsa sistem iflas eder. Tıpkı kripto borsaları gibi. Borsa ya taze yatırımcı girecek ki satmak iateyenlerin coin lerini birileri alsın. Kimse almazsa 5 kuruş etmez.

Kimseye yatırım tavsiyesi vermeyin. Size bana güvenip son parası ile oynayacak adamın ahı büyük olur.

Misal btc tepeden alan kişilerin hepsi büyük kaybetti. Hiç bir yatırım aracı sürekli artması mümkün değildir. Birileri kaybetmeden de birileri kazanması mümkün değildir.

Bu işe gireceklerin kaybetse de üzülmeyeceği miktarlar ile başlayıp kendilerini hazır hissettiklerinde işi büyütmeleri gerek. Yoksa iflas eder bunalıma giren çok olur.

Bu iş daha yeni thodex webitcoin vs daha bir çoğu batacak tokatlanacak dolandıracak.

En basit bir ürün alırken bile firmaya thh ye gideriz diye elimizde güçlü bir koz varken büyük yatırımları binance dahil kimin neyin nesi olduğunu bilmediğiniz yerlere emanet etmek kumardır. Yarın haclendik vs deyip bir bardak su içilmesine sebep olunanilinir.

Soğuk cüzdan bir yere kadar korur onunda zayıf noktası çok.

Bir şey ayağa düştüğü vakit işin sonu kötüye sona geldiğinin ispatıdır. Bitcoin de 7 den 70 e herkesin dilinde olduğu için yakında kötü sonuçlar vermesi çok da uzak bir ihtimal değil.

• Olay kripto para tavsiyesi veriyorsun algısına dönmüş arkadaşlar.

Konuyu lütfen saptırmayın. Bir kere konuyu açan olarak kimseye yatırım tavsiyesi falan verdiğim yok. Normalde bu yönde çok nadir oluşan bir makas var, ilgilisi varsa farketsin, incelesin, belki gözünden kaçmıştır diye başlığı açtım.

Kişisel olarak fırsat algılayıp değerlendirdiğim bir konuyla ilgili başlık açarken forumun buna hazır olup olmadığını mı düşünmem gerekiyor? Ben bilgiyi veririm, isteyen araştırır bakar değerlendirir ya da değerlendirmez. Ama bu sayede dağarcığına bişeyler daha katar.

Bu dünyada risksiz birşey zaten yok. TL’de nakit kasada durmakta risk ona bakarsan arkadaşın çok güzel özetlediği gibi.

Mesela bu başlıkta kimse çok dalgalı olan btc vs gibi kripto paralardan bahsetmedi. Olayı milleti kripto para alım satımına yönlendiriyor noktasına getirmeyin. Ha ben onu da yapıyorum ama o apayrı bir konu. Konuşulan kendisini ilk çıktığı günden beri 1 dolara sabitlemiş, milyonlarca insanın alıp sattığı, btc 3000 dolara düştüğünde de 60.000 dolara çıktığında da 1 tanesi 1 dolara eşit olan usdt. Yani kripto paradaki bu furya geçse de %90 değer kaybetse de bu = dolar.

Lütfen gelip burda kendinizce insanları savunduğunuzu düşünüp kahramanlığa soyunmayın.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.