Şimdi Ara

REEDER W7İC 'WİNDOWS 8.1[KULLANICI KULÜBÜ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.548
Cevap
53
Favori
157.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam benim tablette sapıtıyor ara sıra açma tuşuna uzun bas üç beş sefer tekrarla cihazın şarjının olduğundan emin ol
  • Her tuş kombinasyonunu denedim hocam maalesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • denediniz mi bilmiyorum ama reset deliğine basılı tutarken açma düğmesine de basılı tutun (ikisi birlikte 10 sn kadar)
  • dr apocalypse D kullanıcısına yanıt
    Tabiki denedim siz nesaj attınız vidaha denedim sonuçsuz .. Teşekkürler .. Arkadaşlar garantiye vermek istemiyorum gidip ne zamana gelecek simdi belli değil .. Varmı bi bildiği olan yardım edin ya

• yapılacak bişey kalmamış, servise göndermek şart olmuş artık.reset pini dediğin biosu da default ayarlarına getirmeliydi,getirmiyosa ne anladım ben bu işten. tahminim başka bir arıza meydana gelmiş olabilir . aleti nasıl açtınız merak ettim zor oldu mu, tırnakları kırıldı mı.
  • bimeksten 21 tl ye otg 4 lü hub ve n11 den logitech ps3 klavye aldım, tavsiye ederim ikisini de.klavyede tr karakterler yok gerçi ama kalitesi logitech bu fiyata çok iyi.klavyeyle biosta gezinemiyoruz kablolu yada kablosuz usb klavye yi ancak tanıyor sanırım bios modunda.recovery sürücüsünü de yedekledim , yedekleme işleminden sonra silinmesini sorması lazım ama sormadı. başka yoldan silip sürücüde yer açmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr apocalypse -- 31 Aralık 2014; 15:50:22 >
  • dr apocalypse D kullanıcısına yanıt
    Açılmasıyla ilgili bir zorluk yok vida yok zaten .. Tırnaklar kırılmıyor zorlanmadan açılıyor . tabi açmamanız tavsiye garanti önemli ..

• Biosa nasil giriliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılbaşı nedeni ile bizim tabletler UPS kagonun dediğine gore ayın 5'inde gelicekmiş. Gelde bekle şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: iSpeedy

Yılbaşı nedeni ile bizim tabletler UPS kagonun dediğine gore ayın 5'inde gelicekmiş. Gelde bekle şimdi

29 unda sipariş 2'sine yazmışlar benimkini

• beyler bu tablet brothers tale of two sons mini ninjas gibi küçük oyunları oynatır mı benim ki daha elime geçmedi de meral ettim
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Hocam bence hiç girme bak bozdum ben ama illa girecem diyosan bilgisayar ayarlarını değiştir - arama bölümünden bios diye arat - gelismiş başlatma seçeneklerini değiştir -gelismiş baslangıcın altında şimdi yeniden başlat - sorun gider - gelismiş seçenekler - uefi bellenim ayarları na tıkla tamamdır bios karşında

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasinxyasin

Hocam bence hiç girme bak bozdum ben ama illa girecem diyosan bilgisayar ayarlarını değiştir - arama bölümünden bios diye arat - gelismiş başlatma seçeneklerini değiştir -gelismiş baslangıcın altında şimdi yeniden başlat - sorun gider - gelismiş seçenekler - uefi bellenim ayarları na tıkla tamamdır bios karşında

sağol hocam girdim fakat hiç bir şey yapamıyorum. dokunmatik çalışmıyor. siz nasıl kullanıyorsunuz
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Usb mouse klavye çalışıyor usb hub bile çalışıyor ama keşke çalışmasaydı artık tabletim cansız yatıyor

• Bios da ne yaptın da bu durumu geldi onu biliyor musun
  • Merhabalar,

Bu tabletten bende bir tane 169TL ye aldım, benim size cihazı daha verimli kullanabilmeniz için birkaç naçizane tavsiyem olacak. Hepsini kendim uyguladım.
    Şu an internet + basit oyunlar kapatıp açma vb bir sürü kullanımda 4 saate yakın kullanabildim.

1-Cihazı açtığımda %84 civarı batarya dolu idi, kullanın ve %7 seviyesine düşünce cihazı kapatıp şarja bağlayın yaklaşık 4,5 saat kapalı olarak şarj edin. Bu işlemi en az 3 kez tekrarlayın.

2-Windows updateleri yükleyin.

3-Ayarlardan Bluetooth'u kapatın. (eğer kullanmayacaksanız)

4-Sistem ayarlarından Sanal bellek dosya boyutunu 1024MB'e düşürün. (800mb alan kazanırsınız) performanstan hiçbir kaybınız olmaz.

5-Intel ekran kartı yazılımından güç tüketimini max battery olarak seçin. (pil dayanma süresi ciddi anlamda uzuyor)

6-Windows hizmetlerinden Yazdırma biriktiricisi ve windows içerik indeksleme servislerini stop edip kapalı konuma getirin.

Selamlar

• Çözünürlük 1024*600 yaptım mesajlardaki gibi. Bazı uygulamalar çözünürlük çok düşük diye açılmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Recover yedeği alma windows üzerinden yapılıyor.denetim masası-kurtarma-kurtarma sürücüsü oluştur.otg kablo ve 8gb flash disk bağlayın.(hafıza kattona yapmıyo).yedekledim ama cihazdaki bölümü silemedim,derin müdahale gerekiyo anlaşılan

• quote:

Orijinalden alıntı: dr apocalypse

Recover yedeği alma windows üzerinden yapılıyor.denetim masası-kurtarma-kurtarma sürücüsü oluştur.otg kablo ve 8gb flash disk bağlayın.(hafıza kattona yapmıyo).yedekledim ama cihazdaki bölümü silemedim,derin müdahale gerekiyo anlaşılan

Rus forumlarina (4pda) ya bakiyorum. Bu cihazın Çin menşeiini bulsam her türlü anlatimini buluruz.

Sistem windows olduğu icin birbirine her cihaza uyan anlatimlari ayikliycam cihaz gelsin de. ..

• Dünden beri cihazı hem şarj edip hemde usb bellek veya usb maus ile kullanmak için her türlü kablo kombinasyonunu denedim.

deneyimlerimi aktarayım belki birilerinin işine yarar yada ben gözden kaçırdığım bişeyi fark ederim.
    [simage240
    1-resimdekine benzer kablo yapıp, sonra araya ekleme yaparak artı ve eksi kutuplara 5,1 amper akım verdim. cihaz hem şarj hemde usb hub bağlı çalışmaya başladı tam sevinirken, baktım şarj oluyor görünürken pil yine boşalıyordu. yani şarj oluyor gösterirken biraz daha yavaş bi pil kullanımı ile pil azalmaya devam etti.

2-anladımki bu böyle olmayacak. akımın yetersiz olduğunu düşünerek 5,2 amper vererek yeniden denedim. oda ne bu sefer şar yükseliyor ve aynı anda usb bellek ve maus çalışıyordu..
    yarım gün test ettim sonuç olumlu tamam dedim yolu bulduk. ama ne yazıkki test etmeye gecede şarjda bırakarak devam ettiğimde şarj olmamaya hiç tepki vermemeye başladı.

3-sonuç.. aklıma gelen hertürlü bağlantı senaryosunu denedim (kablo anlamında. bios ayarlarına cesaret edemedim) her seferinde önce çalışıp iki saat sonra vazgeçip beni uyuz etti. şu elektronik işi çok acayip.
    neyse vazgeçip kendi şarj aletini taktım önce nazlandı olmadı ama şimdi doluyor. deneyimli arkadaşlar şu hem şarj hemde usb girişini aynı anda sağlıklı kullanabilceğimiz bir yol bulsa çok iyi olacak benden bu kadar..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.