Şimdi Ara

REEDER P10S(ANA KONU)-5.5 inç AMOLED FULL HD EKRAN OCTA CORE 4GB RAM/64GB HAFIZA 3D TOUCH AKILLI TEL (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
12
Favori
39.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi Mi5'in malzeme kalitesi yerlerde. Metal malzeme kullanılması kaliteli olduğu anlamına gelmez.

https://m.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

Bunu izleyin yeter. Bu videoyu izledikten sonra anında vazgeçtim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Rakibi olsa olsa P9 Lite olur. Bir de Lenovo K5 Note, GM 5 Plus, Huawei G8 ve Mate S gibi cihazlar. Fiyat aynı civarlarda şuan Huawe Mate S öneririm. Tasarımı, malzeme kalitesi, arayüzün stabilitesi mükemmel. Performans olarak P10S ile aynı ayarda ve Nougat güncellemesi alacak. Parmak izi tarayıcı konusunda da en iyi marka Huawei.

• Şarjı yüzde 20'nin altına düşürmeden takmak en iyisi. Yüzde 25 civarı en ideali ve bataryanızın ömrünü uzatmak istiyorsanız telefonu kapalı şarj edin ve yüzde 100 olana kadar açmayın. Sabaha kadar da şarjda kalmaması batarya ömrünü uzatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RaGoN_ -- 7 Ekim 2016; 20:42:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Xiaomi Mi5'in malzeme kalitesi yerlerde. Metal malzeme kullanılması kaliteli olduğu anlamına gelmez.

https://m.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

Bunu izleyin yeter. Bu videoyu izledikten sonra anında vazgeçtim.

allahtan biri bükmüş kırmış şu video yu çekmiş. Herkess aa bak ne kadar kalitesiz ne kadar kötü hemen kırılıomuş diye bu video yu gösteri xiaomi denince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Şarjı yüzde 20'nin altına düşürmeden takmak en iyisi. Yüzde 25 civarı en ideali ve bataryanızın ömrünü uzatmak istiyorsanız telefonu kapalı şarj edin ve yüzde 100 olana kadar açmayın. Sabaha kadar da şarjda kalmaması batarya ömrünü uzatır.

Ben %10 altina dusunce şarja takiyorum . Cok sukur aldigim gunku gibi batarya performansi

• eediz kullanıcısına yanıt
    Galiba ne kadar çabuk kırıldığını fark etmedin. Çok fazla kuvvet uygulamaya bile gerek yok. Kürdan gibi gidiyor telefon. Telefon pantolonun cebindeyken eğilsen yamulacak telefon.

• Beyler bu yankılanan problemi herkeste var mı
    Ya da çözen oldu mu
    Cihazı az önce açtım daha kutusundan ilk aramada böyle bişey farkettim ve okuyunca yalnızaman olmadığımı anladım
    Moralim bozuldu biraz
    Çözüm var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note7 iade sürecine girdiğinden spenli yeni cihaz üretilene kadar 5 ay belki 1 yıl kullanacağım ama sonrasında telefonu eşime 2 cihaz olarak veya oğluma veririm. Yanü mutlaka kullanılır. Forum sayfalarını henüz okumadım tavsite eder mısınız? Kronik sorunları var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

Sayın kullanıcılar,

Bu cihazın Türkiye versiyonlarının hepsi Çift Hatlı mı? Bana çift hat lazım da yanlışa düşmeyim.

Bir de Kamerası sizce nasıl? Yani size göre rakibi hangi cihazlar olur?
    LG G3 mü, LG G4 mü veya Huawei P9 mu örneğin?

Sakın LG alma. Kronik sorunları var ve servis berbat. Müşteri memnuniyeti sıfırın altında. 24 eylülde LG G4 üm Bootloop oldu. Değişim kararı verildi ve hala onaylanmadı. 19 ekimde ücret iadesi isteyeceğim. Fakat ücret iadesinde de yıpranma adı altında yasal olmayan %10-15-20 oranlarında kesinti yaparak ödeme yapıyorlarmış. Bana da böyle teklif ile gelirlerse THH ye dava açarak paramı 3-4 ay sonra alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprakyavuz

Arkadaşlar 12 yıllık bilgisayar öğretmeniyim. ben böyle dandik bir servis görmedim. işim gereği bir çok servisle iletişim kurdum bunlarla iletişim bile kuramıyorsun. Ayıplı ürüne yazılım güncellemesi yapıldı diye servis raporu yazıp 1 ay beklettiler. Güncelleme dediğin maksimum 1 saat sürer. Vatan bilgisayardan almıştım p10s'i onlarda arkanızda durmuyor. Serviste kalma süresi aşıldığı halde kimse müşterinin tarafında durmuyor. tüketici hakem heyeti ile çözmeye çalışıyorum şu ara sorunu.Sorularınıza gelince telefonun bariz kronik sorunları var.
    1- benimde başıma gelen konuştuğunuz kişiler ses yankılanması duyuyor.
    2- orta tuş gürültü yapıyor. bozuldu bozulacak.
    3- batarya ömrü sıkıntılı
    4-Orjinal şarj aleti dışına çıkamıyorsun
    5- Şarj %20 nin altında çalıştırmak işlemcide sorun yaratıyor.
    6- Servis 3. bir boyutta zira ulaş ulaşabilirsen.
    herşeye rağmen alırım diyorsanız. Vatanbilgisayardan Kesinlikle almayın. Arkanızda durmuyorlar. Sizi reedera devrediyorlar onlara da ulaşılmıyor.
    Bugün Vatana Servisten 32. gününde gelen telefonu almaya gittim. Deneyin dediler ya arızalıysa diyorum. yine göndeririz 1 ay daha beklersiniz diyorlar. tüketici hakem heyeti olmasa sonsuz döngü.

Bilgiler için teşekkürler

• valla beyler sanırım bi halt yedik aldık bu telefonu
    servis ne açıyor ne dönüş yapıyor
    alacak olanların uzak durmasında fayda var
  • Herkese merhabalar,
    Türk malı üretilen bir ürün kullanalım diyoruz ve başlıyoruz araştırmaya.
    Maksimum 300 TL hadi 350 olsun bir tablet aradınızmı olası bozulmalarda vs. pek takılmıyorsunuz çünkü sonuçta ucuza bir ürün alıyorsun.
    Ama iş telefona gelince malesef hiç birisinin telefonu beş para etmez mutlaka bir sorun yaşıyorsunuz.
    Ama benim en çok takıldığım olay fiyatları oluyor çünkü yerli üretimi teşvikten bahsediliyor ve malesef taksit olayını da yapmayarak bizleri ucuza yönlendiren yada operatörlere 3 sene sonraki fiyatı Sıfıra düşen telefonlara fark ödeyerek almamızı sağlayan sözde bizleri düşünenler sağolsunlar malesef bizi ucuz ürüne yönlendiriyorlar ama bir bakıyorsun çıkış fiyatı 1.499 TL olan (Kİ en fazla gideri 999 TL dir ) telefon 1.599 TL olmuş.Ya hiç mi piyasaya bakmıyorsunuz be yerli üreticiler Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Zenfone 2 1.199 TL ye satılırken sen nasıl 400 TL farka satarsın?
    Yerli ürün döviz kurundan etkileniyorsa o zaman nesi yerli oluyor?
    herkes gidip parasını verdi mi adına bile marka ile telefon zaten yaptırabiliyor Çinde :)
    üstelik bunları babası sayılacak GM telefonu 999 TL ile çıkardı ve halada aynı fiyata satmakta üstelik bir de Google ile gelen ilk güncellemeleri hepsinden önce almakta iken.
    Yani telefon alsa da almasa da bu sektörü bilen insanların hepsi şu an net olarak 1 e 5 fiyat vererek üstelik operatörlerden aldıysa taksit taksit Kazklandığımızı bilmekte.
    Bence kimsenin mevcut telefonlarını Telefonlarına sistem desteği bitene kadar değiştirmeyerek kullanması ile sektör daralacağından mecburen tüketiciden yana kararlar yönetenlerin alacağına eminim.Yada bırakın insanlar dışardan alsın telefonlarını 300-400 USD olan telefonlar ülkemize geldiğinde 1.999 ile piyasaya giriyor bizim milletimiz bu kadar zengin değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillaahmetalp -- 17 Ekim 2016; 10:59:45 >

• Ben 1 ay oldu p10s alalı ve çok mutluyum. 64 gb dahili hafızası zaten o kadar işime yarıyor ki diğer telefonlar bu fiyatta bu kadar depolama maalesef sunamıyor herhangi bir sorunla da karşılaşmadım alacaklara tavsiyemdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

Herkese merhabalar,
    Maksimum 300 TL hadi 350 olsun bir tablet aradınızmı olası bozulmalarda vs. pek takılmıyorsunuz çünkü sonuçta ucuza bir ürün alıyorsun.
    Ama iş telefona gelince malesef hiç birisinin telefonu beş para etmez mutlaka bir sorun yaşıyorsunuz.
    Ama benim en çok takıldığım olay fiyatları oluyor çünkü yerli üretimi teşvikten bahsediliyor ve malesef taksit olayını da yapmayarak bizleri ucuza yönlendiren yada operatörlere 3 sene sonraki fiyatı Sıfıra düşen telefonlara fark ödeyerek almamızı sağlayan sözde bizleri düşünenler sağolsunlar malesef bizi ucuz ürüne yönlendiriyorlar ama bir bakıyorsun çıkış fiyatı 1.499 TL olan (Kİ en fazla gideri 999 TL dir ) telefon 1.599 TL olmuş.Ya hiç mi piyasaya bakmıyorsunuz be yerli üreticiler Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Zenfone 2 1.199 TL ye satılırken sen nasıl 400 TL farka satarsın?
    herkes gidip parasını verdi mi adına bile marka ile telefon zaten yaptırabiliyor Çinde :)
    üstelik bunları babası sayılacak GM telefonu 999 TL ile çıkardı ve halada aynı fiyata satmakta üstelik bir de Google ile gelen ilk güncellemeleri hepsinden önce almakta iken.
    Yani telefon alsa da almasa da bu sektörü bilen insanların hepsi şu an net olarak 1 e 5 fiyat vererek üstelik operatörlerden aldıysa taksit taksit Kazklandığımızı bilmekte.
    Bence kimsenin mevcut telefonlarını Telefonlarına sistem desteği bitene kadar değiştirmeyerek kullanması ile sektör daralacağından mecburen tüketiciden yana kararlar yönetenlerin alacağına eminim.Yada bırakın insanlar dışardan alsın telefonlarını 300-400 USD olan telefonlar ülkemize geldiğinde 1.999 ile piyasaya giriyor bizim milletimiz bu kadar zengin değil.

Cihaz bence Türkiye piyasasında 1599Tl yi fazlasıyla hak ediyor. Cunku sabit belirlenen dubaları yıkarak bu fiyat segmentinde 4Gb Ram,64Gb hafıza,Süper Amoled ekran ,3D touch gibi birçok yüksek ve yeni özellik barındırıyor. Artı olarak 1.8 diyafram ve pdaf sensorlu 16mp kamerası 2500 tl segmentindeki rakiplerine kafa tutuyor. Servis konusuna gelince hangi servisin eksileri yok.Yıllardır servisi olan firmalar yine bu kadar bile musteriyi onemsemiyor. Zamanla servis hataları gorup illaki duzeltecektir. Bence yerli firmalar azda olsa guvenim kendi markalarımı dünyaya tanıtmamız gerekiyor. Bu nacizane benim fikrim.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoloji16

quote:

Orijinalden alıntı: atillaahmetalp

Herkese merhabalar,

Cihaz bence Türkiye piyasasında 1599Tl yi fazlasıyla hak ediyor. Cunku sabit belirlenen dubaları yıkarak bu fiyat segmentinde 4Gb Ram,64Gb hafıza,Süper Amoled ekran ,3D touch gibi birçok yüksek ve yeni özellik barındırıyor. Artı olarak 1.8 diyafram ve pdaf sensorlu 16mp kamerası 2500 tl segmentindeki rakiplerine kafa tutuyor. Servis konusuna gelince hangi servisin eksileri yok.Yıllardır servisi olan firmalar yine bu kadar bile musteriyi onemsemiyor. Zamanla servis hataları gorup illaki duzeltecektir. Bence yerli firmalar azda olsa guvenim kendi markalarımı dünyaya tanıtmamız gerekiyor. Bu nacizane benim fikrim.

Değerli kardeşim,
    sana elbette katılmamak elde değil.
    bu dediklerini bende telefonu ilk duyup incelediğimde gördüm.
    Benim yazdıklarım bu özellikler tamam ama dedikten sonrası için.
    Öncelikle,
    ** 1,499 TL çıkışlı bir ürünü neden 1.599 TL yapıyorsun? Yerli malı dedik ya madem yerli fiyatı en azından sabit kalmalı.
    ** Servis konusunda sıkıntılar yaşanmakta evet ama bunda kullanıcı yorumlarını okursan kendi müşteri ilişkilerinden bile cevap alınamadığını herkes yazmış.
    **Yerli Malı Yurdun malı herkes Onu Kullanmalı neslinin çocuğuyum ve çokça da Milliyetçiyimdir ama Yerli malı demek yerli teknoloji demektir.Hiç bir yerli üretimimiz yerli teknoloji değil yani USD Euro endeksli ve ya Çinde yapılıp geliyor yada Çinden gelen malzemeler burada birleştiriliyor.Hadi yerli malzeme kullanmadın bari Çinde aynı muadilleri 150-200 USD ederken 1.599 TL milletimin cebine göz dikmek oluyor.
    Yani işin özü senin tespitlerini bu işlerle ilgilenen bir kişinin göz ardı etmesi zaten mümkün değil ama gözü karartmakta olmaz.işin doğrusu ne biliyormusun bıraksınlar gümrüklerde ki kısıtlamaları Çinden daha ucuza bu kalite telefonları alalım (Vergisini elbette ödemek koşuluyla) cebimizde de paramız kalsın.
    Yoksa casper Via A1 de çok güzel bir telefon ve bundan aşşağıda değil.

• Yaklaşık bir aydır kullanan birisi olarak birkaç yorum da ben yazayım :)

Taksit geldi gelecek falan derken boşa beklediğimi fark ettim. Casper A1 reklamlarını görünce o fiyat bandındaki ürünleri bi araştırayım dedim. Reeder'ı e-kitap zamanlarından biliyordum. Vatan Bilgisayar'da dolanırken şans eseri P10s'i gördüm. Muazzam bir ekranı var baştan söylemem gerek. Çerçeve ekran oranı olsun ekran kalitesi olsun sizi cezbediyor. Eve tekrar geçtiğimde ufak bir araştırmadan sonra denemeye karar verdim.Deneyimlerimi aktarayım:
    Kutu içeriğinden kılıf ve ekran koruyucusu çıkıyor, aksesuar zorluğu çekerim diyenlere duyurulur
    Şarjı muazzam hızlı, gün içinde sizi yarı yolda bırakmıyor,
    Oyun performansı harika, No Limit'i sorunsuz bitirdim
    Tasarım daha önceden de bahsettiğim gibi harika,
    Uygulamalarda herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, sosyal medyayı aktif kullanan birisi olarak programlar arası sürekli geçiş yapıyorum ve 1 aylık süreçte donma ya da kasma kesinlikle olmadı, olacağa da benzemiyor
    Çift hatlı telefonlara göre sar değeri baya düşük.
    Parmak izi okuyucusu sorunsuz, çok uğraştırmıyor sizi
    Sürekli yeni bir özelliğini keşfediyorum :)

Özetle kısa sürede sevgimi kazandı, unutmadan dizileri telefondan takip edenlere şiddetle tavsiye ediyorum, ekran muazzam keyif veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dimebag4 -- 21 Ekim 2016; 23:18:36 >

• İphone 6plus kirilmaz cami kullaniyorum , ekrana iyi oturttum . Home tuşu da sallanmiyor

• gorkem0707 kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun kamerasından memnun kalmadım. Fotoğraf çekmede pek iyi olduğum söylenemez. Müsaitseniz bu cihaz için birkaç tavsiye verir misiniz çekim için?
  • Nova launcher i indirdim 3d touch çalışmıyor,3d touch çalıştıran launcher varmı bildiğiniz?

• Arkadaşlar ben bu telefonla konuşurken ayni anda internete göremiyorum.telefon görüşmesi bittikten sonra internete giriyor.sizde de durum aynimi?

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.