Şimdi Ara

Reeder A10ix Air Kullananlar (ANA KONU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
9
Favori
28.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün bende bu tableti aldım ilk izlenimim işlemcisi intel olduğundan herlade çok çabuk ısınıyor pili 8000 mah ama yani tam 8000 mah bataryalik pil ömrü yok gibi tablete antutu yaptım 31000 puan aldı zenfon 5 ve htc one dan m8 den değil sade one dan daha iyi çıkti g3 ile nerdeyse aynı bende bir sorun var sordumda islemci ısınmasından dolayı ekranda bir uyarı çıkıyor thermal diye parlaklik azalıyo yada çoğalıyo cok isinirsa kapaniyo bu çok sıkıntı oyunda tam ortasında gidiyo bu sorun ile ilgili arkadaşlar ne dersiniz?@nacar08

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B8EB3E99F -- 4 Haziran 2015; 20:33:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben real racing 3 oynuyorum, ısınma kapanma vb hiç bir sorun yaşamadım. bugün aldıysan değiştir bence...
  • Arkadaşlar bende de ısınma vardı güncelledim busefer facebook sorunu çıktı ısıninca kapatması sıkıntıydı değistirdim teknosadan şimdikinde hiçbir sorun yok arkası cehennem ateşi gibi yanıyo ama kapanmıyo kasma 0 çok hızlı sorun olanlar degistirsin olmadı servise

• o kadar ısınması çok ilginç.. ısınma pil ömrünüde azaltır. bende rk3288 tablet var full cpu ve gpu kullanndığında sağ tarafa yakın biraz bir ısı oluyor. aslphalt 8 de hiç ısınma yok desem yalan söylememiş olurum. nerden bakarsanız bakın ısı bir tablet yada telefon için asla iyi bişey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casual

o kadar ısınması çok ilginç.. ısınma pil ömrünüde azaltır. bende rk3288 tablet var full cpu ve gpu kullanndığında sağ tarafa yakın biraz bir ısı oluyor. aslphalt 8 de hiç ısınma yok desem yalan söylememiş olurum. nerden bakarsanız bakın ısı bir tablet yada telefon için asla iyi bişey değil.

Valla hocam onu bunu bilmem de bu her tablet ısınır ısınınca kapanır yalnız bu tabletten sorunlu olanlar çok cabuk ısınıyordu 15 dk oynadım tık ısınıyo kapanıyo şimdi değistirdiğim ise arkası cehennem ateşi oluyo öyle bile yani sadece parlaklık azaltıp yükseltiyo.

• hocam her tablet kapanacak kadar ısınmaz bu konuda yanılıyosunuz. ben en ağır oyunu oynasam pill full den 0 a ininceye kadar tablet asla kapanmaz. çıkacağı en fazla ısı 43-44 olarak tahmin ediyorum buda yazın en sıcak dönemlerde. bu soc yapıyla ilgili bir durum işlemci ,gpu ve bileşenlerin mimari olarak çok ısı üretip üretmemesi ayrıca soğutma sisteminin doğru mimariye sahip olup olmaması.

aslında bunu tahmin etmek çok basit ; eskiden amd cpu lar çok ısınırdı, intel cpu lar az ısınırdı. bi işlemcinin yapısından kaynaklanıyordu. belkide intel mobil işlemcilerde böyle bir sıkıntı var. ayrıca benim rk3288 tablet termal apd ile arka kapağa ısı transferi sağlanmış, arka kapak metal alaşımlı. yani herşeyin önemi olabilir. ama öncelikle intel mobil işlemcilerin (pasif soğutmalı) ısı s orunu olduğunu düşündürüyor.

intel laptop işlemcilerini ayrı değerlendirmek lazım onlar aktif yani fan soğutucusu var. çok net olan tespitim işlemci bölgesinde bile asphalt8 oyuunun saatlerce oynaasamda tabletin boştaki ısısıyla hiç bir fark olmuyor, yani hiç ısınmıyor. sadece rr3 te çok az bir ısı var.

• quote:

hocam her tablet kapanacak kadar ısınmaz bu konuda yanılıyosunuz. ben en ağır oyunu oynasam pill full den 0 a ininceye kadar tablet asla kapanmaz. çıkacağı en fazla ısı 43-44 olarak tahmin ediyorum buda yazın en sıcak dönemlerde. bu soc yapıyla ilgili bir durum işlemci ,gpu ve bileşenlerin mimari olarak çok ısı üretip üretmemesi ayrıca soğutma sisteminin doğru mimariye sahip olup olmaması.

aslında bunu tahmin etmek çok basit ; eskiden amd cpu lar çok ısınırdı, intel cpu lar az ısınırdı. bi işlemcinin yapısından kaynaklanıyordu. belkide intel mobil işlemcilerde böyle bir sıkıntı var. ayrıca benim rk3288 tablet termal apd ile arka kapağa ısı transferi sağlanmış, arka kapak metal alaşımlı. yani herşeyin önemi olabilir. ama öncelikle intel mobil işlemcilerin (pasif soğutmalı) ısı s orunu olduğunu düşündürüyor.

intel laptop işlemcilerini ayrı değerlendirmek lazım onlar aktif yani fan soğutucusu var. çok net olan tespitim işlemci bölgesinde bile asphalt8 oyuunun saatlerce oynaasamda tabletin boştaki ısısıyla hiç bir fark olmuyor, yani hiç ısınmıyor. sadece rr3 te çok az bir ısı var.

Hocam bu tabletin işlemcisi intel cpu su intel baytrail yani bilgisayarlarda kullanılan bu yüzden ısınıyo fan lazım

• o zaman tablet ve telefonlarda intel işlemcilerden uzak durmak lazım, tablet ve telefonlarda fan takılması imkansız, bu işlemci ve gpu lar hiçbir soğutma olmasa dahi çok az ısı üretmek üzere tasarlanmak zorunda, heralde intel bu sorunu aşamamış, rk3288 bu konuda mükemmel sanırım. kullandığım için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
  • quote:

o zaman tablet ve telefonlarda intel işlemcilerden uzak durmak lazım, tablet ve telefonlarda fan takılması imkansız, bu işlemci ve gpu lar hiçbir soğutma olmasa dahi çok az ısı üretmek üzere tasarlanmak zorunda, heralde intel bu sorunu aşamamış, rk3288 bu konuda mükemmel sanırım. kullandığım için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Hayır hocam bide şu var benim arkadaş zenfone 5 kullanıyo intel oda ben bu telefonu ısınmadığı için aldım diyor ve telefon isinmiyor yani cpu su intel olmaması lazım işlemcide sorun yok intelede

• quote:

Orijinalden alıntı: okokandemir05

quote:

o zaman tablet ve telefonlarda intel işlemcilerden uzak durmak lazım, tablet ve telefonlarda fan takılması imkansız, bu işlemci ve gpu lar hiçbir soğutma olmasa dahi çok az ısı üretmek üzere tasarlanmak zorunda, heralde intel bu sorunu aşamamış, rk3288 bu konuda mükemmel sanırım. kullandığım için gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Hayır hocam bide şu var benim arkadaş zenfone 5 kullanıyo intel oda ben bu telefonu ısınmadığı için aldım diyor ve telefon isinmiyor yani cpu su intel olmaması lazım işlemcide sorun yok intelede

cpu demek işlemci demek zaten :) sanırım ekran kartı yani gpu nun intel olmaması lazım demek istiyosun. doğrudur. demek intel entegre gpu lar çok ısı üretiyor. iyi bişey değil tabiki. hı bu arada rk3288 rockchip işlemcinin gpu su mali t764 ikiside ısı üretmiyor sanırım.

• quote:

quote:

quote:

cpu demek işlemci demek zaten :) sanırım ekran kartı yani gpu nun intel olmaması lazım demek istiyosun. doğrudur. demek intel entegre gpu lar çok ısı üretiyor. iyi bişey değil tabiki. hı bu arada rk3288 rockchip işlemcinin gpu su mali t764 ikiside ısı üretmiyor sanırım.

Mali de fazla iyi değil adreno yada powevr

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam her markanın iyi gpu su var, malinin yeni serisi t860 var mesela 3d antutu puanı 20bin kusurlarda, yani takip etmek lazım, her markanın yeni modelleri oyunlarda çok iyi..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam her markanın iyi gpu su var, malinin yeni serisi t860 var mesela 3d antutu puanı 20bin kusurlarda, yani takip etmek lazım, her markanın yeni modelleri oyunlarda çok iyi..

Bende malinin yarattiğı hayal kırıklığı büyük maliden uzak duruyorum

• Merhaba
    7'' bir tablet vardı. Bu tableti başarılı olan kızıma karne hediyesi olarak yeni aldım. beklentilerimin üzerinde bir tablet. kullanımlarından izlenimlerimi aktaracak olursam. Arka kapak ve kasa Al. olaması cok iyi, görüntü kalitesi çok iyi performansı çok iyi pil şarjı ve boşaltım süresi çok iyi. özellikleri gayet yeterli. kitkat 4.4.4 olarak geliyor.
    işçilik konusunda başarılı. wifi çekim gücü samsung s3 telefonunum çektiği yerden rahat çekiyor. kullanıcı yorumlararında belirtilen ısnma sorunu yapıyor. fakat aldığım yerdeki yetkili bu sorunun ürün üzerindeki güçlü intel işlemci sayesinde sıkıntı olmadığını belirtti, ve dedigi gibi sıkıntı olmuyor. ekranı en kasıkta kullanıyorum gayet yeterli ışık ve iyi görünüyor. foto çekimi süper değil ama yeterli.
    bu özellikte bu performansta bu fiyata bulunmaz bir tablet yazdıklarım benim kendi görüş ve düşünceler imdir. ilave 55 tl ekleyerek 2+3 5 yıl garanti yaptırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: recepsen010

Merhaba
    7'' bir tablet vardı. Bu tableti başarılı olan kızıma karne hediyesi olarak yeni aldım. beklentilerimin üzerinde bir tablet. kullanımlarından izlenimlerimi aktaracak olursam. Arka kapak ve kasa Al. olaması cok iyi, görüntü kalitesi çok iyi performansı çok iyi pil şarjı ve boşaltım süresi çok iyi. özellikleri gayet yeterli. kitkat 4.4.4 olarak geliyor.
    işçilik konusunda başarılı. wifi çekim gücü samsung s3 telefonunum çektiği yerden rahat çekiyor. kullanıcı yorumlararında belirtilen ısnma sorunu yapıyor. fakat aldığım yerdeki yetkili bu sorunun ürün üzerindeki güçlü intel işlemci sayesinde sıkıntı olmadığını belirtti, ve dedigi gibi sıkıntı olmuyor. ekranı en kasıkta kullanıyorum gayet yeterli ışık ve iyi görünüyor. foto çekimi süper değil ama yeterli.
    bu özellikte bu performansta bu fiyata bulunmaz bir tablet yazdıklarım benim kendi görüş ve düşünceler imdir. ilave 55 tl ekleyerek 2+3 5 yıl garanti yaptırdım.

Nereden aldınız bide sizde ısınınca kapanma yapiyomu yada parlaklik azalıp cogaliyo mu

• Arkadaşlar tablete lolipop gelirmi bir soran oldu mu yoksa portlayalım
    Valla lollipop launcher yükledim şimdi fıstık gibi oldu

• Ürünü bimeks inegöl subesinden aldım.kapanma ve ekran kararması bizimki yapmadı.
    gecenlerde kılavyeli mavi kılıf aldım. cok sık oldu.
  • Arkadaslar dead trigger 2 yukleyebildinizmi ben bi turlu calistiramadim

• İade eden arkadaşlar hangi tableti seçip memnunlar yazabilirlerse bizim için de iyi bir fikir olur...
  • Arkadaşlar Reeder A10iQ modeli ile ne gibi farklılıkları mevcut? Kullanan arkadaşlar f/p olarak tavsiye eder mi?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.