Şimdi Ara

-- Reeder A10iX Air 9,7' 8GB Tablet -- kullananlar ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
15.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Real racing3 ve ufc de herhangi bir kasılma ve el değmeyecek bir ısınma ile karşılaşmadım. Yaklaşık 1-2 saat durmaksızın oynadım bir şey olmadı.
    Lg g2- g3 te de oynadım aynı oyunları . Onlar ne kadar ısınıyorsa bu da okadar ısınıyor.
    Doğru ve sinir bozucu kısım thermal yani ısıya göre ekran parlaklığını otomatik ayarlaması. Görsel bir sıkıntı yok fakat full parlak yaptığında bataryayı sömürüyor.
    Hızı , dokunmatiği ve ekran çözünürlüğü 500 TL. lik bir tablet için iyi sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arenasss

Yaklaşık 2 aydır a10ix kullanıyorum
    Real racing3 ve ufc de herhangi bir kasılma ve el değmeyecek bir ısınma ile karşılaşmadım. Yaklaşık 1-2 saat durmaksızın oynadım bir şey olmadı.
    Lg g2- g3 te de oynadım aynı oyunları . Onlar ne kadar ısınıyorsa bu da okadar ısınıyor.
    Doğru ve sinir bozucu kısım thermal yani ısıya göre ekran parlaklığını otomatik ayarlaması. Görsel bir sıkıntı yok fakat full parlak yaptığında bataryayı sömürüyor.
    Hızı , dokunmatiği ve ekran çözünürlüğü 500 TL. lik bir tablet için iyi sayılır.

bende bu tableti almayı düşünüyorum. aşırı ısınma sorununun aslı var mı ? sonuçta kullandığım zaman aralıksız 2 3 saat açık kalacak. ikide birde ısındı derse işimiz var.
  • Diğer arkadaşların sorunlarını ben yaşamadım fakat Antalya da alan başka bir tanıdığım ısınmadan dolayı kapandığını söyledi.
    Sorunu şu şekilde aşmış :
    Isınma sebebi bizim müdahale edemediğimiz thermal sensör. ekran parlaklığını kendi %100 yapıyor.
    bunun önüne geçmenin tek ve esaslı yolu var SCREEN DIMER programı (Google markette bedava) . Bir nevi parlaklık ayarı . kullanımı da çok kolay . arkadaş söyleyince bende denedim ve sabit düzeyde kaldı parlaklık.
    Batarya süresi de arttı.
    % 80 - %100 parlaklığı açıp saatlerce hd oyun oynayacam dersen tavsiye etmem tableti. Ama %30-40 parlaklıkta istediğini istediğin kadar yap lg g2 kadar ısınıyor ve kapanma vs. olmuyor.
    Film izlerken ya da internette gezinirken parlaklık sorun yaratmıyor bu arada sadece oyunlarda oluyor . Yani oyun haricinde yüzdeyi istediğin gibi artır bir şey olmuyor.
    Ben bazen batarya bitmesin diye sıfıra çeksemde ekran gayet başarılı görünüyor. Bu nasıl sıfır parlaklık sıfır hali bu mu dersin . %100 zaten çok anormal oluyor hesap et işte.
    Açıkcası ben başarılı buldum , ekranı oldukça iyi 2K çözünürlük ve 2gb ram çoğu tablette yok.
    Benim sürekli oynadığım UFC - RR3 gibi oyunlarda da takılma yaşamadım grafikler gayet güzel.
    Sesi yeterli . HDMI denemedim ama çalışıyordur heralde :)
    Batarya bana 5 saat civarında gidiyor. Genelde oyun, film .
    Tabletlerin görüntüsü çok umrumda olmaz ama yine çoğu tablete göre kasası iyi duruyor.

NOT: imla ve yazım hataları affola arkadaşa yardımcı olayım diye hızlı yazdım.

• Reeder A10iq modelini aldım ben şansıma berbat bi tablet çıktı bence bu firmanın tabletlerini alma teknik servis vesaire Allaha emanet zaten kimse telefonlarına çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuantum21 -- 17 Ağustos 2015; 20:51:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorbank

Ürünü hizlialdan aldım incelemem sudur:öncelikle cihaz önceki model a10iq nun aynisi az farkla...
    İyi yönleri alüminyum kasa ısınma çok az
    Ekran full hd önceki retinaydi
    Batarya 8000 mah oyun oynamadim sadece nette gezindim arada film özledim 2 gün bu şekilde gitti..
    Wi-Fi çekimi oldukça iyi
    Oyun oynamadigim için yorum yapamayacagim ama önceki sürümü alan arkadaşım asfalt 8 gibi oyunlarda arada takıldığını söylemişti...
    Dokunmatigi ve sayfa gecesleri ortalamanın üstünde ben antutu sitesinde test ettiğimde 30000 aldı..
    16 GB depolama var max 32 GB arrttirabiliyorsunuz
    2 GB RAM olması işinizi kolaylaştırıyor
    Nette kılıf zibil gibi
    Kotu yönleri
    Arka 5 on 2 megapiksel kamera ama çok kotu hele akşamları ışıksız ortam rezalet çünkü led flash yok ...simdilik bu kadar sorusu olanı cevaplarim

ısınma konusunda ne düşünüyorsun ? çok ısınıp hata verdiği söyleniyor.

• sakın almayın arkadaşlar aşırı ısınma ve kasma sorunu var ve hemen kapanıyo teknosadan para iademi istiyorum vermıyorlar 2 defa servise gitti yapılmadı sakın bulaşmayın...
  • Teknosadaki çalışan a10ix modeli için HDMI çıkışlı modellerde bu ısınma ve kapanma sorunu oluyordu dedi. Su anki 4. Jenerasyonda (HDMI çıkışı olmayan) modellerde ısınma sorunu yok dedi! Isınma sorunu yasayanlarin HDMI çıkışlı modelleri mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakın almayın. Isınma ve kapanma sorunu kronik.

• quote:

Orijinalden alıntı: arenasss

Diğer arkadaşların sorunlarını ben yaşamadım fakat Antalya da alan başka bir tanıdığım ısınmadan dolayı kapandığını söyledi.
    Sorunu şu şekilde aşmış :
    Isınma sebebi bizim müdahale edemediğimiz thermal sensör. ekran parlaklığını kendi %100 yapıyor.
    bunun önüne geçmenin tek ve esaslı yolu var SCREEN DIMER programı (Google markette bedava) . Bir nevi parlaklık ayarı . kullanımı da çok kolay . arkadaş söyleyince bende denedim ve sabit düzeyde kaldı parlaklık.
    Batarya süresi de arttı.
    % 80 - %100 parlaklığı açıp saatlerce hd oyun oynayacam dersen tavsiye etmem tableti. Ama %30-40 parlaklıkta istediğini istediğin kadar yap lg g2 kadar ısınıyor ve kapanma vs. olmuyor.
    Film izlerken ya da internette gezinirken parlaklık sorun yaratmıyor bu arada sadece oyunlarda oluyor . Yani oyun haricinde yüzdeyi istediğin gibi artır bir şey olmuyor.
    Ben bazen batarya bitmesin diye sıfıra çeksemde ekran gayet başarılı görünüyor. Bu nasıl sıfır parlaklık sıfır hali bu mu dersin . %100 zaten çok anormal oluyor hesap et işte.
    Açıkcası ben başarılı buldum , ekranı oldukça iyi 2K çözünürlük ve 2gb ram çoğu tablette yok.
    Benim sürekli oynadığım UFC - RR3 gibi oyunlarda da takılma yaşamadım grafikler gayet güzel.
    Sesi yeterli . HDMI denemedim ama çalışıyordur heralde :)
    Batarya bana 5 saat civarında gidiyor. Genelde oyun, film .
    Tabletlerin görüntüsü çok umrumda olmaz ama yine çoğu tablete göre kasası iyi duruyor.

NOT: imla ve yazım hataları affola arkadaşa yardımcı olayım diye hızlı yazdım.

Bahsettiğiniz programı indirdikten sonra aşırı ısınıp kapanma problemi oldu mu? + wifi bağlantısında sorun yaşadınız mı?

• Arkadaslar hem reeder hem onyo tabletler aldim. 2 sininde servisi rezalet. Çin mali tablet bence en ucuzundan alinip cocuga verilebilir. Onun disinda yaziktir paraniza. Ozellikleri daha dusuk samsung almak daha iyi. Hatta bulunabilirse ipad mini 2.

• Arkadaşlar, A10iX ile A10iQ arasında ne gibi farklar var. Aralarında net 32 gram farkın dışında ne gibi farklar var bulamadım. Q için ekran formatı 16/9 , X için ekran formatı 4/3 yazıyor kimi yerlerde. Vatandaki REEDER A10İX AİR ürününde bir video izlettirdiler, görüntü mükemmeldi ama ekran biraz tombul, yani alttan üstten çektirilmiş bir seda sayan görüntüsü vardı videoda ve bu yüzden kötü bir görüntü ortaya çıkıyordu. Genelde 4/3 uyumlu ekranlarda böyle oluyor diye biliyorum. Bu iki ürün arasındaki farklardan biri bu ise ki emin değilim, 16/9 olan ürünü, Q modelini tercih etmek gerekir sanırım. Buna karşın yaptığım araştırmalarda, ürün eklenme tarihlerine ve forumlarda açılmış bu ürünlerin konularına baktım. Edindiğim net kanaat X modelinin daha yeni olduğu yönünde. Dolayısıyla Q ürünün işlemci adı Z3735D ile biterken, X ürünün işlemci adı Z3735F ile bitiyor, bu da ne fark var anlayamadığım bir diğer konu. Bu açıdan da yani yeni sürüm olması nedeniyle de X modeli tercih edilebilir.

REEDER A10İX AİR ile REEDER A10İQ AİR arasında teknik açıdan ne gibi farklılıklar var bilen yok mu arkadaşlar ?

@special99

• thorbank T kullanıcısına yanıt
    Kardesim Allah icin yadim et tapletim beklemede 8 saat gidiyor kullanimda 3:30 deliricem nasil oluyor anlamadim tahminimce sarj kablosunda sandim sarj oldugu yerde kapaniyordu kablomu degistirdim hala devam ediyor sorunum adaptorumde hayvan gibi isiniyor ne yapmaliyim birde benim tapletim eskisi herhalde alali 2 ay oldu ama hdmi girisi felan yok eski kasa vatandan aldim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 2 gun once aldim. Sarjini full doldursamda kullanirken 4 saat gidiyor , bu normal mi? Lutfen yorum yapar misiniz problem varsa ne yapabilirim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal
  • Arkadaşlar bu reeder romu yerine bunu yükleyip kullanın, sonra da bana dua edin;

http://forum.xda-developers.com/x98-air/development/mirek190romv5-0-android-lollipop-t3206772
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.