Şimdi Ara

Redrock 450W RX560'a Yeter Mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci: İntel Core 2 Quad Q9400 o.c 3467mhz
    Bellek: 1333 MHz DDR3 2x4 gb Dual KINGSTON Ram
    Power Supply: Redrock 450 W
    Monitör: 1440 x 900 at 75 Hz SAMSUNG SyncMaster 943nw
    Ekran kartı: Nvidia 9500GT

core 2 duo Q9400 95w güç temelde yaklaşık %30 o.c ile(1.31v ve 3450mhz) kullanıyorum. rx 560 4 gb versiyonunu almak istiyorum.
    Gücünü pinlerden değil anakarttan alıyor. Birçok forumda min 400w güç kaynağı lazım demişler.
    1)Ekran kartı 12v kanalından güç çekiyor diye biliyorum. Psu'mda 12v1 ve 12v2 yazan 2 kanal var. Psu'nun 12 v kanalının verdiği amperi hesaplarken ikisini toplamam mı lazım?
    2) rx 560 için bu psu yeterli mi sizce? Anakarttan güç alması mı daha iyi yoksa pin girişiyle mi normalde?
    Almak istediğim kart :Redrock 450W RX560'a Yeter Mi
    Redrock 450W RX560'a Yeter MiRedrock 450W RX560'a Yeter Mi
    *https://outervision.com/power-supply-calculator sitesinden hesapladığım sistemim;
    Redrock 450W RX560'a Yeter Mi

• Açıkçası imkan varsa tabii ki en azından bilindik birkaç markanın PSU'larından birisine geçseniz daha iyi olur. Ama mevcut sisteminiz ve alacağınız ekran kartından dolayı bütçenizin kısıtlı olduğunu görüyorum. Bu PSU'nun zaten 450W ile uzaktan yakından alakası yoktur. Ancak mevcut config için bi' ihtimal sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum (yaşama ihtimaliniz göz ardı edilemez). Zaten kesinkes garantisini kimse veremez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 27 Temmuz 2020; 0:57:22 >
  • overclock yaparken 1.35 v verdikten sonra daha açılmıyor zaten sistem yüksek bi değer değil ama neyse; böylelikle ekran kartı uyar mı diye düşünmeme de gerek kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C46B781E1 -- 26 Temmuz 2020; 23:50:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C46B781E1

overclock yaparken 1.35 v verdikten sonra daha açılmıyor zaten sistem yüksek bi değer değil ama neyse; böylelikle ekran kartı uyar mı diye düşünmeme de gerek kalmadı
    İhtimaller sonuçlandı o zaman.
  • şimdi sıra overclock konusuna gitme

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C46B781E1

şimdi sıra overclock konusuna gitme
    İyi yolculuklar.
  • i5 2500k ve Rx 460'ı Thermaltake'nin 380W'lik güç kaynağı ile uzun bir süre sorunsuz kullanmıştım. Ikisi de stok çalışıyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocha

i5 2500k ve Rx 460'ı Thermaltake'nin 380W'lik güç kaynağı ile uzun bir süre sorunsuz kullanmıştım. Ikisi de stok çalışıyordu
    Konuyla alakasını bağdaştıramadım? Bahsedilen PSU markası, sonradan ortaya çıkan sonuç vs. ortada zaten. Bu konu, konu sahibi için sonuçlandı görüldüğü üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 27 Temmuz 2020; 15:35:52 >
  • çalışan parçalarla sistemi devam ettirebilirsem i5 2500k ve q9400'ün ikisi de 95w olduğu için yardımcı olabilir. Bugün parçaları başka bilgisayarla tak sök yaptım. İşlemci, psu, ekran kartı çalışıyor. Ram'in voltajını yüksek vermekten dolayı anakart arızası oluşmuş olabilir. Her halükarda redrock gibi bir markayla overclock yapılmaması gerektiği belli oldu. , elbette çalıştırsaydı bile sınırda olmasındansa min gerçek 500w lazım. Keşke anakart yerine psu bozulsaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C46B781E1 -- 27 Temmuz 2020; 20:55:21 >
  • 560 çok pahalı 460 OEM modeline göre. Farka deyecek performans yok.

Hd 720p çözünürlükte oynatır.

Bende p45 anakart voltajsız 3.1’den 3.7’ye x5460 ile çıkıyor en ufak voltaj vermeden.

Tüm testleri stabil.

Güç kaynağı uyduruk patlarsa kapasitörleri sistem pert olur yüksek ihtimal.

Nasıl vicdanın el veriyor o psu’ya parçaları bağlamaya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Konuyla alakasını bağdaştıramadım? Bahsedilen PSU markası, sonradan ortaya çıkan sonuç vs. ortada zaten. Bu konu, konu sahibi için sonuçlandı görüldüğü üzere.

Alıntıları Göster
    Q9400 ve 2500k tdp değerleri ile Rx 460/560 tdp değerlerinin ayni olmasindan dolayi konu sahibine fikir olsun diye yazmış olabilir miyim sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocha

Q9400 ve 2500k tdp değerleri ile Rx 460/560 tdp değerlerinin ayni olmasindan dolayi konu sahibine fikir olsun diye yazmış olabilir miyim sizce?

Alıntıları Göster
    Kullanmış olduğunuz PSU, 380W olsa da sonuçta Thermaltake gibi kaliteli bir markanın ürünüdür ve değerleri yanıltıcı olmadığından dolayı konu sahibi için sağlıklı fikir veremez, bunu belirttim. Zira konu sahibinin kullandığı PSU ortadadır, 450W ile hatta çok daha az değerlerle bile uzaktan yakından alakası yoktur. Akabinde paylaşım yaparken fark ederseniz mention ile bana iletmişsiniz.

• Üstteki 358W'lık PSU değeri aslında ihtiyacın olan maximum değeri veriyor. Ne olur ne olmaz diye 50W daha koyuyor hesaplamada. 450W'lık o psu'da daha önce herhangi arıza yaşamadıysan başka arıza yaşayacağını sanmıyorum.
  • Overclock'a dikkat etmekten diğer arıza sebeplerini göz ardı ettim. Arıza yaşandığı zaman bios güncellemiştim. Usb flash programmer ile şansımı denemek isterdim. Ama işlemci pinini kırdım. Artık kesin olarak çöp oldu anakart
    250 tl'ye 2. elini almayı düşünüyorum. Parça değiştire değiştire sıfırdan pc kurdum.

• Bozuk anakartı ne yapacaksınız?
    Âtıl durumda ise ben değerlendirebilirim parça niyetine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.