Şimdi Ara

Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
3.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 7 - 8 yaslarındayken arkadas da commodore 64 vardı.. Neredeyse 1 ay (yaz tatılı) arkadasın evınden cıkmamıstık.. Daha sonra baska bır arkadasın babası Amıga'da 1 oyun gostermıstı bıze, resmen apısıp kalmıstık :) Kuzenım yurt dısından atarı getırmıstı.. O aletlere gore daha ılkeldı.. Hafıza da 99 adet oyun vardı. Onde kartus gırısı vardı. Kartus oyunları bulmak ımkansızdı.. Hatta arkadaslar gelıp oyunları cok ıyı degıl dedıgınde hep ''oglum hafızadakı oyunlar kotu. Kartus oyunlar commodore'la aynı'' gıbılerınden muhabbet yapardım. :D Joystıkler kısa surede kırılır.. Aletın kol kısmı sokulur.. Metal aksamlardan oynamaya devam ederık. Tabı arada parmagımızı kestıgı olurdu. Sonradan aterı bozuldu.. Uzun sure evde org dısında teknolojık bır aletım olmadı.. Takı 17 yasında ılk pc mı alana kadar. Hıc unutmuyorum pentıum 166mmx 16mb edo ram. 1mb ekran kartı. Kartın uzerınde ıkıncı 1mb takmak ıcın bos slot durudu. Arkadas sevabına getırıp takmıstı.. O zamanlar butun oyunları kaldırır.. Canavar bır pcydı.. Bır arkadasımda da ps1 vardı.. Bır gun 3 - 4 kısı evınde sabahlıyorduk. parasite eve 2 koydu.. Ilk bolumde kı (alısverıs merkezı gıbı bır yerdı sanırım) gızemı unutamamıstım. Kımse oyunun hıkayesını bılmıyor.. Ingılızceler vasat.. Deneme yanılma yontemıyle ılerlıyor arkadas.. Ilk bolum sadece arastırma.. Resmen xfıles gıbı.. Herkes tahmınde bulunuyor.. Korku oyunu olabılır.. Ben resıdent evıl ılerleme tarzı oldugu ıcın zombı oyunu felan dıyorum... :D Daha sonra bolumun sonunda karokola gıttık.. Bır seyler yapıldıktan sonra ıkıncı bolum çölde motele geldık.. Allah dedım hayalımdekı oyun.. Mekanlar sureklı degısıyor... Gızem ıyıce artıyor.. Derken bır yerden (catı olabılır ) uzaylı bır yaratık cıktı ve kactı... Hepımız resmen agzı acık bır sekılde uzaylı oyunuymus demıstık.. Daha sonra uyku geldı.. Evlere dagıldık.. Pc de hep o tarz oyun arar husrana ugrardım. Tabı oncesınde resındet evıl 2 oynayıp bıtırmıstım ama parasite eve 2 daha cok hosuma gıtmıstı.. Yıllar sonra arkadas ps2 aldı.. Bende dedım ps1 bana ver. Su oyunu oynayım.. Neysekı arkadas kırmadı konsolu verdı. Odam da 37 ekran televızyon vardı.. Hemen ps1 kurdum.. Oyunu actım.. Ilk bolumu gectım.. Ikıncı bolumde televızyonun sesı bozuldu :D Arkadas oyunu bır turlu oynayamadım... Belkıde 15 - 20 yıl gecmıstır.. Oyunu hala unutamadım... Bır ara arastırma yaptım belkı reamke surumu cıkar dıye oyle bır projenın adı bıle gecmıyor..

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >

• Winning eleven çok iyiydi aklımda kalan oyunlar crash bandicoot , dino crisis , tomb raider contra birde splin screen de oynana bi oyun vardı silahlı 1v1 atardık birde driver vardı gta 1 veya 2 oynardım ne oyunlardı be.

• zombi köpekler olan bi oyun vardı. onu hatırlayan var mı ?
  • hey gidi
    [sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri
    [sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri
    [sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri[sizer=red]Oyun Muhabbeti - Playstation 1 Efsaneleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8DDC600D -- 21 Temmuz 2015; 0:26:06 >

• Güzel bi proğram olmuş devamıda izlenir.

Benim için
    we3
    nfs porche unleashed
    resident evil 3
    driver
    syphon filter tam 4 ay bi bölümde takılı kaldım şu yer altı tapınağı gibi bi yerdi rahipler dolanıyordu.gittim sözlük aldım nası geçileceğini anlamaya çalıştım ama başaramadım.
    sonraları youtubedan izledim salaklığıma yandım biraz :)

• Spyro the dragon ın başından kalkamazdim başımın dönmesine rağmen.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Krossfire bilen var mı?En sevdiğim oyundu
  • PS1 ile alakası yok ama videodaki "MGS'de aynı bölümleri, geçemediğim yeri geçene kadar 1 ay oynadım" muhabbetinden sonra pokemon gold anılarım canlandı. Yıl 2001-02, bilgisayarım yeni. CD'ciden Pokemon CD'si almıştım, içinden Pokemon Gold ve Pokemon Silver ile GBA emulatörü çıkmıştı. Ama oyun port edilirken ne olduysa yazıları bozuktu. Yani Japonca veya başka bir dil de değil, oyun ingilizce başlıyordu (ama şehir ve pokemon isimleri Romaji ile yazılı Japoncaydı) ama daha ilk kentte yazılar bozulup manasızlaşıyordu. Ve ben ne yapacağımı anlamadığım için ilk rozeti aldıktan sonra yola devam edemiyordum geri çeviriyorlardı beni. Ben o oyunu LİSEYE kadar her sene 10-15 defa oynadım ve geçemedim. Sonra lisede tatilde bir arkadaştan duydum meğerse yanımda 6 değil 5 pokemon bulundurmam gerekiyormuş Profesör bana Togepi yollamış onu koyacak boş yerim olmalıymış. Togepiyi yanıma almadığım için geçemiyormuşum. Tabii sonrasında lisede bitirdim oyunu. Ama o ikinci haritayı keşfetmek red'i yenmek vs inanılmazdı benim için (ki Cod 1 yeni çıkmıştı o dönem grafikleri ne kadar güzel lan bunun falan diyorduk hani Pokemon Gold'un grafikleri çok basit kalıyordu). Hâlâ da neredeyse yılda bir falan açarım GBA emusunu bitiririm bir defa (DSdeki remake'ini bile değil, GBA'dakini. Nedense oradaki grafiklerin basitliğinden ayrı bir zevk alıyorum).

• 1-Granturismo 1 ve 2 ehliyet almanız lazım ilk cd de yoksa oynayamazdınız ikinci cd yi

2-Tecmo super shot soccer Türkiye de vardı bu oyunda

3-Silent Hill ; böyle korku oyunu yoktu ufakken biz böyle oyun görmedik bir daha

4-Resident evil 1-2-3 zombiyi biz bunda gördük ilk

5-Dino crisis 1-2 en az 3 sefer bitirdim sadece 2 yi oynanışı resident evil tarzı :)

6-Medal of honor 1-2 call of duty den önce bu vardı savaşı doyasıya tattırmıştı

7-Gekido Bu oyunu eminim bir çoğunuz duymadı bile yazık cidden size kombonun dibine vurduğunuz bir ilerlemeli beat-em-up dı haggarın gelişmişi diyebiliriz kombo anlamında

8-Street fighter ex 2 plus,alpha3,xmen,pocket fighter bunlardan en az biri favorinizdir

9-Tekken 3

10-Mortal Kombat 3 Ultimate
    BUNLAR BENİM FAVORİLERİM İDİ İLLAKİ UNUTTUKLARIMDA VARDIR...!

• clock tower , varrant story, parasite eve ,tomb raider ,syphon philter ,winning eleven,twisted metal 3,Vigilante 8 bunlarda aklımda kalan diğer güzel oyunlardı birde şu vardı sevilen oyunlar piyasaya geri sürülmez arşiv için saklanırdı bu yüzden tecmo super shot soccer ı oynamış ve yıllarca aramama rağmen tekrar bulamamıştım bu oyun pesin winning eleven ın süper şutlu versiyonu idi dinamikleri de onlar gibiydi üstüne süper hareketler olması ve türkiye olması efane yapmıştı ebay dan satın almıştım sırf bunun için iyi mevlalara ilk orjinal oyunumdur kendisi eğer bu oyunu oynamadıysanız çok şey kaybediyorsunuz, medal og honor un ikinci dünya savaşı hissiyatı bacağından vurduğunda sekerek ilerlemeleri vs bir çok şeyde ilkler vardır ,crisis 1 ve 2 misal bunların karakterler arası hikaye ye göre yer değiştirmeleri hikaye güzelliği hele hele dino crisis 2 nin sonu çok iyiydi aynı şekilde silent hill yani korku oyunu görmedik biz o ilk korku oyunu denebilir araba yarışları denmiş ancak granturismo dememizin sebebi özellikle şudur ki rekabet olayı hiç bir oyunda böyle rekabet yoktu toca nfs colin mc rea rally falan vardı ama hiç birinde ehliyet alma gibi fikir ya da rakiplerin sizi yol dışına atmaya çabalaması ya da araç sesleri bu kadar iyi değildi ,tekken de ise yuvarlama köprü kısaca king diyorum daha ne diyim ki :) misal final fantasy oynamadım hiç nedeni bir oyunu ilkini oynamadan ikincisini oynamayan bir yapım var ancak bağımsız olduklarını bilmiyordum , diablo misal görmedik arşiv için birileri alıp kaldırmış alan satmıyor takas etmiyor elimize geçmedi , gene aynı şekilde, Jackie Chen Stunt Master hiç oynamadım nedeni ya görmemiş olmamdır ya da karakter ismi geçen oyunların o zaman bile kötü olması yok filmlerini helede ilk eski filmleri çok severdim ancak şu da bir gerçek ki bu oyunları tekrar oynayamıyorsunuz ben o yıllarda tamamen oyun bağımlısıydım bitirip bitirip koşarak oyun değiştirmeye giderdim yani 10 km bisikletle giderdim oyun değiştirmek için hesap edin kaç kez adaptör patlattım bilmiyorum ps1 i ilk çıktığında ilk maaşım ile aldım çocukken 3 ay tatilde çalışarak ancak ingilizcemiz olmadığından deneme yanılma yöntemi ile oynardık oyunlar bu halde zaten oynayamayacağım için de belki bir çok oyunu oynamamışımdır ancak görsel anlamda ne kadar kaliteli olduklarını hatırlıyorum keşke eğitim sistemimiz direk ingilizce olsa idi de o oyunları zamanında anlayarak tamamen hilkayeyi pekiştirerek oynasa idim şuan bir çok kişi bu oyunları şuan bile 15-20 yaşındakiler oynayabilir diyebilirsiniz ama alakası yok o zman en güzel oyun görüntüsü oydu onlardı şuan en güzerli, değiller o hazı almak için 80 li yıllarda doğmuş 90 larda çocukluğunuz geçmiş olmalı ki o kişiler için bile bu oyunlar şuan aynı tadı vermiyor misal şuan tecmo super shot soccer ı hala çok seviyorum ama oynamıyorum pes için yada fifa için patch gibi yama yapsalar özel hareketleri tekrar koşarak gider alırım bu oyunları ama tekrar oynamıyor aklımdaki hayalimde o oyunları şuan görsem yüzümü çevirip bakmam hayalimdeki gibi kalsınlar isterim o güzel halleriyle..

• Demolotion Racer
    Vigilante 8 2nd Offense
    Nascar Rumble

Keşke Playstation 4 versiyonları gelse dediğim yegane PS1 oyunları.
  • Vagrant Story (Kesinlikle en iyisi buydu...)
    Final Fantasy 7-8-9
    Metal Gear Solid
    Gran Turismo 1-2
    Chrono Cross (Hayret bundan bahsetmemişler)
    Resident Evil 1-2-3
    Silent Hill
    Tekken 3
    Driver

Diye uzar gider bu liste...

• Vallaha eskilere gitim ne günlerdi crash bandicoot tekken metal slug driver gta özelikle vigilante 8 2nd offense efsane oyunlar ps 4 gelse düşünmeden alırım daha aklıma gelmiyen tonla efsane var.

• Abi oyun muhabbeti serisini çok seviyorum uzun ve akıcı oluyor.Ama keşke video oynatıcınızda keşke youtube gibi hızlı oynatma seçeneği( 1,25x 1,5x gibi ) olsa çok iyi olacak.

• izlerken zevk aldığım programdı be
  • MDugur kullanıcısına yanıt

C-12 Final Resistance yi bilen insan görmem beni şaşırttı ve mutlu etti. Oyun mgs den sonra en cok sevdiğim oyundu ps1 de. Mgs 2 den gelen 3. şahıstan anında fps oynayışa geçiş ilk bu oyunda kullanılmıştı.

• re2, re3 crash serisi-nfs4 ve driver

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.