Şimdi Ara

Redmi note 9s ses iletim sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
17.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 ay kadar önce aldığım telefonum konuşma sırasında sorun yapmaya başladı. Şöyle ki bir kişiyi aramak istediğimde telefonu kulağıma dayayınca hiçbir şekilde ses alamıyorum ve ses iletemiyorum. Ancak hoparlör veya kulaklık ile konuşabiliyorum. 1 aylık telefonu servise götürmek istemiyorum. Sorunu nasıl giderebilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• oyun modu varsa oraları bi karılştır, ek olarak telefonun ana konusunda yazarsanb daha çok yardım alabilirsin

ek olarak uygulamalar altından telefon uygulamasının izinlerini de kontrol et ya da cache temizle vs ama sorun çıkarsa karışmam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPaCeLoRD -- 29 Temmuz 2020; 20:25:0 >
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Ana konuya yazdım ancak henüz bir cevap alamadım. Söylediklerinizi yapmaya çalışayım bozmadan :)

• SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Yarbayım bu arada son bir kontrol yaptım, benim sesim gidiyor karşıya, fakat karşıdan gelen ses yok, anca hoparlöre alınca geliyor

• karamis kullanıcısına yanıt
    Ahizeniz arızalı galiba. Donanım testlerini dener misiniz, herşey sağlam mı? Donanım testlerine girmek için, Telefon hakkında kısmında tüm özellikler seçeneğinin içinde çekirdek sürümü var. Çekirdek sürümüne 5-6 defa ard arda tıkladığınızda karşınıza liste halinde tüm testler çıkacak. Receiver yazan seçeneği bulun. O testi tamamlayın. Başarılı ise ahizenizde bir sorun yok, sorun yazılımsal demektir. Başarısız olursa ahizeniz çalışmıyor. Servise göndermelisiniz.

• şayomi ve bir şayomi klasiği olan "yakınlık sensörü sorunu" yaşıyorsunuz hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marjinally M kullanıcısına yanıt
    Redmi note 9s ses iletim sorunu bu görüntü çıkıyor, bu aşamadan sonra ne yapacağım

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Bu sorun nedir ve nasıl giderilir hocam

Ahizeden 2 numara sesi duyacaksınız, duyduktan sonra bu numaraları sırasıyla tuşlayacaksınız. Numaralar ingilizce olarak seslendirilmiş olacak. Böylelikle ahize testi tamamlanmış olacak. Eğer bu kısımda ahizeden ses duymuyorsanız, o ekranda şuan ses duymuyorsanız ahizeniz arızalı demektir. Servise göndermeniz gerekecek. Numaraları duyuyorsanız ve testi başarılı şekilde geçiyorsanız yani donanımsal bir sorun yoksa işin yazılımsal kısmı çok kolay.

Speaker testi yapınca o dediğiniz oluyor, ancak recieve testinde ses yok. Ancak şöyle bir durum söz konusu, recieve testini yaparken bluetooth açılıyor. Ben telefonumu daha önce arabama bağlamıştım, acaba sıkıntı ondan olabilir mi?

Olabilir, ayrıca ben sizi yanlış teste yönlendirmiş de olabilirim, özür dilerim. Donanım testlerinin tamamını yapabilir misiniz? Herhangi birinde hata alırsanız veya yapamazsanız buraya yazabilirsiniz. Hata almanız donanımda arıza olduğunu göstermez, siz testi doğru yapmamış da olabilirsiniz bu kısımda sorun yok. Ayrıca bu testlerin herhangi birinde ahizeden ses duyacaksınız. İsmini tam olarak bilmiyorum. Redmi 5 plus için ahize testi receiver başlığı altında olduğu için sizin cihazınızda da aynı olduğunu düşündüm, yanıldığımı düşünüyorum. Dediğim gibi, bu testlerin bir tanesi ahize testi. Herhangi birini yaparken ahizeden ses duyarsanız bana bildirin. Ses net ise ahizeniz sağlam demektir. Herhangi bir şekilde ahizeden ses alabiliyor musunuz?

Araç Bluetooth' undan kaynaklı olabileceğini sanmıyorum. Aramalarda sol altta -eğer Bluetooth cihazına bağlı iseniz- hoparlör - ahize - Bluetooth şeklinde ses çıkışını seçebiliyorsunuz.

Birçok testi denedim hocam bazıları çalıştı bazıları çalışmadı, tam çözemedim. Ancak hiçbirinde ahizeden ses duymadım

Anladığım kadarıyla sorununuz maalesef donanımsal. Forumda daha farklı şeyler öneren insanları bekleyebilirsiniz ya da servise gönderebilirsiniz. Ben bu ahize testini yapmadığınızı varsayarak başka neler yapılabilir düşüneceğim.

• Bu arada whatsapp konuşmalarında ahizeden ses alıyor musunuz?

• Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

• 1 aylık telefon ve aynı sorunu ben de yaşıyorum, karşı tarafın sesi gelmiyor
    sizin sorun çözüldü mü?
  • selam, sorunu anlayabildiniz mi? Çözüm bulabildiniz mi? Aynı sorunu bende yaşıyorum cevap verirseniz mutlu olurum

• Hocam aynı sorun bende de oldu, karsinin sesi hoparlör den geliyor ancak hoparlörü kapatınca karşıdan ses gelmiyordu, telefonu kapat aç yapınca düzeldi.

• Benimde öyleydi servise götürecektir artık ama 1 kere kapatıp açtım düzeldi dene bence

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.