Şimdi Ara

Mass Effect 3 Video İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
21.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ Wayward Son ilk yorumunda benim gibi has RPG seven, Bioware'in Dragon Age Origins, Mass Effect 1-2 oyunlarına tapan birinin duygularını tamamen anlatmışsın. Tıpkı senini gibi uzun uzun yazacaktım her detaya değinmişsin. Bende yan görevleri sürekli oynarken yahu şimdiye kadar dünya kül olmuştur dedim. Hikayede o kadar çok mantık hataları var ki saymakla bitmez. Yani full Renegade karakter yapsam o bile ekrandan bana dönüp ee artık dünya'da azıcık kurtarılacak yer kaldıysa gidelim diye isyan çıkarır o derece. Kesinlikle o sıkıcı dediğimiz mineral arama olayını bile arar oldum oyunda, sırf RPG değerleri adına. Hele kimse değinmemiş ama Tali'nin yüzü nasıl bir skandaldır!!!! Getty images adlı bir fotoraf sitesinden 'free sample' bir fotoraf alıp sadece gözlerini kayırıp ilkel düzeyde photoshop işlemleriyle sen serinin hayranlarına bunu sun.

Aklıma çalışanlar içerisinde muhtemelen geçmiş bir diyalog geliverdi... 'eee beyler sağlam aksiyon koyduk zaten casual oyuncuları, GeoW kitlesini kaparız, ee kinect olayınıda kusursuz yaptık, eee hikaye sunuşumuz yine çok iyi, araya RPG ciler için ilk oyunlardaki port'u destekleyecek Geth-Quarian Barışı, Mordin'i kurtarma, ilk oyunda kurtardıysanız yanınıza ally olarak gelen Rachni Queen'i koyduk, Wrex ölürse-ölmezse değişen bir kaç sahne ve detaylar koyduk eeee daha ne yapalım? Biri sorar peki ya Tali'nin yüzü... Sh.t! onu unuttuk beyler hemen bi ayar çekiverin....

Kaidan ve Willams'ın dönmesi çok güzel olmuş, sırf bu sebepten Kaiden'ı kurtararak yeniden ilk 2 oyunu tekrar oynayacam ( ilk oyunda Ashley'i kurtarıp devam etmiştim)
    Takıma bir Krogan nasıl konmaz, aktif üye yapmasam bile yanıma arada almayı pek seviyordum ki zaten Renegade karakter için oldukça uyumlu bir ırk, ben paragon karakteri tercih ediyorum ama renegade olsam kimi alacam yahu. Mass Effect 1 den geri gelen Kaiden ve Ashley( ki sadece 1'ini seçebiliyoruz) güzel olsada neden Mass Effect 2 deki o karizma karakterler yok?! Jack'e harika bir imaj vermişler 10 dakikalık rolü içinmi? ya Legion'a ne demeli?! Mordin zaten bir amaç için konmuş... Thane desen öyle... Miranda sanki ikinci oyunun gözbebeği değilmiş gibi... Allah'tan herzaman en sevdiğim eleman Garrus var ki olmasa fan lar isyan çıkarırdı sanırım

Özetlersem, ilk 2 oyundaki karakteri port edip o oyundaki verdiğiniz kararların yansımalarını görmesem şuan nasıl bir tonda yazıyordum bilemezdim. Habi çok sinirlenirsiniz tam bir delilik yapacakken biri dur lütfen der ya o durumdayım resmen. Geçmişteki bu 2 başyapıt olmasa ME3 kendi başına kesinlikle serinin gerisinde olmuş. Üstelik hikaye olarak potansiyeli daha yüksek iken.

Şu fikrinden dolayı tamamen tebrik ediyorum arkadaşım... Neden bu Repear isyanı en başta başlıyor, tehdit kendini hissettirse yavaş yavaş birşeyin yaklaştığını bilsek, onun gerginliği ile yan görevleri yapsak ( Dragon Age Origins'e selam olsun) dediğin gibi muhteşem olurdu.

Son söz, oyun resmen bangır bangır benim daha zamana ihtiyacım var diye bağırıyor. Resmen eksiklikler diz boyu. Yahu 1 yıl daha çalışılsa yemin ediyorum tüm RPG öğeleri dolup taşardı, ME2 den farkı kalmazdı, ama niye daha fazla satmayacak ki, işte sektörün geldiği durum...Ve açıkçası RPG-Action-Story gibi bir tercih nasıl bir garipliktir, bikere senin daha kitlenene güvenin yok, sunduğun oyunun, kurallarının arkasında durmuyorsun!

Ama grafik, seslendirme, aksiyon, hikaye anlatımıyla öyle bir geçiştirmişler ki eksiklikleri hakkını verelim bu bir uzmanlık işi. Ne yazık ki Bioware'in EA'den tek öğrendiği yada öğrenmek zorunda kaldığı şey bu oldu. Maxis, Westwood dan sonra bu gidişle Bioware'de ruhunu yitirdi, ytirecek... yazık Dragon Age origins ve ilk iki ME'yi oynarken hala böyle firmalar var ne mutluluk verici dediğim günleri hatırlarım. Saygılar...

Derin_Frekans
  • Oyun her yönden fail olmuş. Yetersiz sonu, animasyonlar, grafikler, oynanış, serbestlik, dialog sistemi
  • Video incelemelere daha fazla ağırlık vermelisiniz BSC ailesi!
  • oyun sonundaki seçim o kadar gereksiz olmuş ki.. adamlar oyunu bitirmek için ne yapacaklarını şaşırmışlar resmen. güzelim seriye yakışmadı bu son.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wayward Son

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

grafiklere laf edenleri bir türlü anlamıyorum. adamlar sizin gerizekalı külüstür konsollarınıza oyun çıkarmak için herşeyden kısarlar sonrada laf edilir. suç konsolların oyunu yapanların değil! oynanabilirlik 8! işte buna gülünür. tüm kombinasyonları tek tuş üzerinden rahatça yapabiliyoruz bunun gibi oynanabilirliği rahat başka bir oyun yok.

Grafikler kötü değil ki. Tamam yer yer baya kötü kaplamalar vardı. Ama millet bunu shooter olarak algıladığı için Crysis grafiği bekliyor. Crysis 40-50 saat oynanışa, bu kadar metin derinliğine, içeriğe sahip olsa o grafiği zor görürdük. Skyrim çıktığında da '' bu grafikler ne oynanmaz'' diyen bir sürü garip adam türedi. Tabi hayatlarında TES serisi oynamamışlar, grafik modlarını görünce adamların dünyası kaydı:)

tamamen katılıyorum. 5, 6 saatlik senaryo moduna, 1000 satır metne sahip oyunlarla rpgleri kıyaslamaya çalışıyorlar. Ben Ersin in yaptığı puanlamayı haksız buluyorum. bilmiyorum puanlamayı yaparken acaba sonu hakkında gelen eleştiriler etkili mi oldu? ki oyuna daha bir sürü dlc gelecek buna yeni final dahil. şu haliyle gördüğümüz oyun aslında %75 i. bu oyun kesinlikle dokuz ve üzeri benim fikrime göre 9.5 genel puanı hakediyor. ayrıca yapılan inceleme içinde bu kadar ayrıntıya sahip bir oyun için çok kısa tutulmuş. bu oyunun yarısı etmeyecek oyunlara yarım saatlik incelemeler yapılırken 14 dakika nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 22 Mart 2012; 9:54:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

@ Wayward Son ilk yorumunda benim gibi has RPG seven, Bioware'in Dragon Age Origins, Mass Effect 1-2 oyunlarına tapan birinin duygularını tamamen anlatmışsın. Tıpkı senini gibi uzun uzun yazacaktım her detaya değinmişsin. Bende yan görevleri sürekli oynarken yahu şimdiye kadar dünya kül olmuştur dedim. Hikayede o kadar çok mantık hataları var ki saymakla bitmez. Yani full Renegade karakter yapsam o bile ekrandan bana dönüp ee artık dünya'da azıcık kurtarılacak yer kaldıysa gidelim diye isyan çıkarır o derece. Kesinlikle o sıkıcı dediğimiz mineral arama olayını bile arar oldum oyunda, sırf RPG değerleri adına. Hele kimse değinmemiş ama Tali'nin yüzü nasıl bir skandaldır!!!! Getty images adlı bir fotoraf sitesinden 'free sample' bir fotoraf alıp sadece gözlerini kayırıp ilkel düzeyde photoshop işlemleriyle sen serinin hayranlarına bunu sun.

Aklıma çalışanlar içerisinde muhtemelen geçmiş bir diyalog geliverdi... 'eee beyler sağlam aksiyon koyduk zaten casual oyuncuları, GeoW kitlesini kaparız, ee kinect olayınıda kusursuz yaptık, eee hikaye sunuşumuz yine çok iyi, araya RPG ciler için ilk oyunlardaki port'u destekleyecek Geth-Quarian Barışı, Mordin'i kurtarma, ilk oyunda kurtardıysanız yanınıza ally olarak gelen Rachni Queen'i koyduk, Wrex ölürse-ölmezse değişen bir kaç sahne ve detaylar koyduk eeee daha ne yapalım? Biri sorar peki ya Tali'nin yüzü... Sh.t! onu unuttuk beyler hemen bi ayar çekiverin....

Kaidan ve Willams'ın dönmesi çok güzel olmuş, sırf bu sebepten Kaiden'ı kurtararak yeniden ilk 2 oyunu tekrar oynayacam ( ilk oyunda Ashley'i kurtarıp devam etmiştim)
    Takıma bir Krogan nasıl konmaz, aktif üye yapmasam bile yanıma arada almayı pek seviyordum ki zaten Renegade karakter için oldukça uyumlu bir ırk, ben paragon karakteri tercih ediyorum ama renegade olsam kimi alacam yahu. Mass Effect 1 den geri gelen Kaiden ve Ashley( ki sadece 1'ini seçebiliyoruz) güzel olsada neden Mass Effect 2 deki o karizma karakterler yok?! Jack'e harika bir imaj vermişler 10 dakikalık rolü içinmi? ya Legion'a ne demeli?! Mordin zaten bir amaç için konmuş... Thane desen öyle... Miranda sanki ikinci oyunun gözbebeği değilmiş gibi... Allah'tan herzaman en sevdiğim eleman Garrus var ki olmasa fan lar isyan çıkarırdı sanırım

Özetlersem, ilk 2 oyundaki karakteri port edip o oyundaki verdiğiniz kararların yansımalarını görmesem şuan nasıl bir tonda yazıyordum bilemezdim. Habi çok sinirlenirsiniz tam bir delilik yapacakken biri dur lütfen der ya o durumdayım resmen. Geçmişteki bu 2 başyapıt olmasa ME3 kendi başına kesinlikle serinin gerisinde olmuş. Üstelik hikaye olarak potansiyeli daha yüksek iken.

Şu fikrinden dolayı tamamen tebrik ediyorum arkadaşım... Neden bu Repear isyanı en başta başlıyor, tehdit kendini hissettirse yavaş yavaş birşeyin yaklaştığını bilsek, onun gerginliği ile yan görevleri yapsak ( Dragon Age Origins'e selam olsun) dediğin gibi muhteşem olurdu.

Son söz, oyun resmen bangır bangır benim daha zamana ihtiyacım var diye bağırıyor. Resmen eksiklikler diz boyu. Yahu 1 yıl daha çalışılsa yemin ediyorum tüm RPG öğeleri dolup taşardı, ME2 den farkı kalmazdı, ama niye daha fazla satmayacak ki, işte sektörün geldiği durum...Ve açıkçası RPG-Action-Story gibi bir tercih nasıl bir garipliktir, bikere senin daha kitlenene güvenin yok, sunduğun oyunun, kurallarının arkasında durmuyorsun!

Ama grafik, seslendirme, aksiyon, hikaye anlatımıyla öyle bir geçiştirmişler ki eksiklikleri hakkını verelim bu bir uzmanlık işi. Ne yazık ki Bioware'in EA'den tek öğrendiği yada öğrenmek zorunda kaldığı şey bu oldu. Maxis, Westwood dan sonra bu gidişle Bioware'de ruhunu yitirdi, ytirecek... yazık Dragon Age origins ve ilk iki ME'yi oynarken hala böyle firmalar var ne mutluluk verici dediğim günleri hatırlarım. Saygılar...

Derin_Frekans

Bioware'in bu denli farklı projelere bölünmesi kesinlikle bunun en baş sebebidir. Aynı anda 3-4 tane üst düzey oyun yapmak çok ağır bir yük. Özellikle Bioware ve C&C birlikteliği pekala başka bir stüdyoya kaydırılabilirdi.

Fakat her ne olursa olsun, işgal olayının çok erken başlatılması ve son sahnedeki seçimlerle saçma Reaper açıklaması dışında hikaye mükemmeldi. Epic kelimesi tam anlamıyla karşılığını buldu diyebilirim. Astronomi delisi biri olarak, Amiga'daki Mercenary serisinin delisi olarak ME serisi benim için çok ayrı bir yere sahip. Bir oyun olarak ME3 çok başarılı diyemem. Ama sırf eşsiz hikayesi ve atmosferi için, karakterleri ve evreni için en az 9 puanı hakediyor. Dediğim gibi işgal 20. saatten sonra falan başlasa o zamana kadar bol bol yan görev yapsaydık. Sonra yoğun bir şekilde ana hikaye üzerinden gidilseydi gerçekten daha güzel olurdu. Neyse ki N7 görevleriyle birlikte ana görevler doyurucuydu ama işte insan neden daha iyisi olmadı diye sormadan edemiyor.

Hakkını yemeyeyim ama. Cerberus üssüne saldırdığımız andan itibaren dünyayla bağlantım koptu. Hele Londra sahneleri, o cehennem ortamı, son kez verilen briefing, Shepard'ın Beam'e yürüyüşü, Citadel'de son kozların oynanması... Muazzamdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wayward Son -- 22 Mart 2012; 11:31:48 >
  • Müzikler harika. İnceleme için teşekkürler...
  • rpg den aksiyona geçmesi beni yıprattı kaplamalara gelirsek 2. oyundaki kaliteye yaklaşamıyor acaleye gelmiş çıkmadan çok heycanlıydım ama oyun çıkdıktan sonra o heyacanımı koruyamadım yavan bir yapı vardı.
  • Serinin diğer oyunlarının gerisinde kalan grafik sizden 8.5 mu alıyor? Soruyorum inceleyen arkadaşa dürüst olsun serinin diğer oyunlarını gerçekten oynadınmı? Bu oyunun grafiklerini serinin diğer oyunlarına nazaran belki de 2 kat iyidir, yani arada bariz gelişmeler var ve bunu 5 yaşındaki çocuk bile görür, tüm inceleme yapan siteler içinde en düşük puanı verenler içinde siz varsınız 8.5 bu oyunun grafiklerine saygısızlıktır, siz kimsiniz ki oyunları bu şekilde değerlendirebiliyorsunuz acaba, oyunu inceleyen profesyönel bir takımınızın olması gerek, bu konuda bilgi sahibi olmanız gerek ki dünya da sayılı siteler arasına girebilin, yapamıyorsanız puan sisteminden vaz geçmelisiniz, bu incelemenin ciddiye alınacak bir tarafı yok.
  • Kusura bakmayın ama en düşük puan veren sitelerden birisiniz.Ersin niye son inclemelerin gerçekten sürekli düşük oluyor.
  • oyunçeviri.com türkçe yama çalışmasını başlatmış.oyunu yükledim bilgisayara daha hiç dokunmadın türkçe yamasının çıkmasını bekliyorum :D
  • Mass Effect 3'ün grafikleri, 2'nin çok ilerisinde.Grafiklere verilen puanı görünce, şaşırmadım desem yalan olur.Onun dışında inceleme fena değil.
  • Multiplayer'ı deneme fırsatım yeni oldu. Açıkcası çok bir şey beklemiyordum. Umduğumu buldum. Bioware multi için kasacağına RPG öğelerini kırpmasaydı keşke, onlara yoğunlaşsaydı. Zamanında çok laf ettik, ''ME'ye multu gitmez'' dedik. Bir grup çıktı multi isteriz diye. Merak ediyorum kaçı orjinal aldı da multi oynuyor şu an. Gereksiz olmuş bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnduriLXx

oyun baştan sona sübliminal mesaj içeriyor tam bir illuminati kaşarı bişey nasıl bu kadar kör oldunuz ?

Tamam biz seni sonra ararız
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

quote:

grafiklere laf edenleri bir türlü anlamıyorum. adamlar sizin gerizekalı külüstür konsollarınıza oyun çıkarmak için herşeyden kısarlar sonrada laf edilir. suç konsolların oyunu yapanların değil! oynanabilirlik 8! işte buna gülünür. tüm kombinasyonları tek tuş üzerinden rahatça yapabiliyoruz bunun gibi oynanabilirliği rahat başka bir oyun yok.

Bir kere o konsollar gerizekali kulustur degil. Ama bende grafiklere kotu diyenleri anlamiyorum. Oyunu oyun yapan grafik midir? Hayir kesinlikle hayir. Bu kadar elestirmeye degmez grafik
    Ben ps3'te oynuyorum ve grafikleri tatmin edici buluyorum.
    Bizim o gerizekali kulustur konsollarimiz unch3 inf2 gow3 mgs4 acarken sizlerin o kadar performansli pclerinde oynayamiyorsunuz. Ekstra olarak unch. 3'un grafiklerine bak derim. Malum cogu yerden en iyi grafik odulunu o aldi.

birinizde unc3 demeyin be dişimi kıracam. a firması ps3 e özel oyun yapıp pc ye yapmayınca pcnin o oyunun grafiklerini veremeyeceği anlamına mı geliyor? performanslı pclerimizde oynayamıyoruz tüh tüh. demek ki bizim pcler performanlı değiller bizi kandırdılar kandurukçular ehi. pc oyunculuğu zaten sizin sığ beyniniz ile gördüklerinizin çok ilerisinde hiç anlayamayacaksınız. valla o beyniniz nasıl çalışıyor bir anlayabilsem yorumlarınızı okudukça insanın dünyada yaşama hevesi kaçıyor.

Eveet, ne kadar kit oldugunuz anlasiliyor. Ben hem pc hem de ps3 oyuncusuyum.
    Benim hangi lafimdan nd u3'u pc'ye yapsa pc kaldiramaz lafini cikardiniz? Bir de beynime sig deyip hicbir zaman anlayamacaksiniz demissiniz. Yazik cidden yazik eminim pc oyuncusu olarak sizden daha cok sey biliyorumdur. 2sinin de zevkleri farkli 2si de guzel. Isi konsol pc savasina donusturmeseniz olmaz zaten, dimi? Sizin gibileri anlamiyorum, nedir bu sahip olmadigi seyi yerden yere vurma istegi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigCrunch

Şu uzay konulu hiçbir şeyi sevmiyorum sevemiyorum. Ne Star Wars ne Halo ne Mass Effect. Sorun bende mi ?

Yine de profil resminde uzay varsa evet sorun sende.
  • Arkadaşlar Baştaki Açılış Müziğini Bilen Var Mı.İsmini Verseniz.
  • bioware güzel oyunlar yapıyor lakin final yapmayı beceremiyor. DA Orgins mükemmel bir oyundu DA2 ile batırdılar,Mass Effect in ilk iki seri mükemmeldi bu oyununda sonunu yapamadılar rezil etmişler oyunu
  • tabıkıde konsolda en iyi grafik xbox ta yine..
  • Yorum ve eleştirileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Başta çalan müzik; Two Steps From Hell - After The Fall
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.