Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama ÇEVİRİ BİTTİ TESTTE %75 (Anonymous Çeviri)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: İki Nokta Sırt Sırta , melihcskn , Scarlatina Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
3.583
Cevap
194
Favori
393.412
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yapımı Devam Eden Yamalar >> Red Dead Redemption 2 Türkçe Yama ÇEVİRİ BİTTİ TESTTE %75 (Anonymous Çeviri)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  613 Mesaj  Çeviri Yüzdesi %100
  Test Yüzdesi %75


  Proje Başlangıç Tarihi: 10 Aralık 2019
  Çeviri Bitiş Tarihi: 10 Haziran 2020
  Yayımlanma Tarihi: TEST BİTİNCE AÇIKLANACAK
  Yama Ücreti: BELİRSİZ


  ÇEVİRİ AŞAMASI TAMAMLANMIŞTIR!


  10 Aralık günü başladığımız çeviri aşamasını, tam olarak 10 Haziran tarihinde, tam olarak 6 ayda bitirdik. İtiraf etmeliyim, projenin en başında oluşturduğumuz takvimde, çeviri aşamasının bitişi için 10 Haziran demiştik. Takvime uyabildiğimiz için gurur duyuyorum :)

  12 bin dakikalık video çevirisi, 2 milyondan fazla kelime, onlarca çevirmen. Büyük fedakarlıklarla yapılmış bir projeyi hayata geçirmeye çok yaklaştık.

  Henüz bitmedi, artık teste geçtik diyebiliriz, önümüzdeki günlerde oluşturduğumuz 3 bin satırlık terimceyi teker teker kontrol edeceğiz. Sık rastlanılan imla hatalarını (herşey, bir kaç, tabiki, vb...) düzelttik.

  Test aşamasının sonunda veya bitmeye yakın, sizlerle yayınlanma tarihini, yama ücretini, yenilenmiş arayüzümüzü nasıl kullanacağınızı, kısacası bütün ayrıntıları paylaşacağım.


  ****************************************************************

  YAMA, PC İÇİN OLUP, BÜTÜN SÜRÜMLERLE UYUMLU OLACAKTIR.

  Merhabalar, Anonymous olarak RDR2'nin gelmesini bekliyorduk açıkcası. Biz de oyun videolarından belli başlı bir kısmın çevirisini zaten tamamlamıştık. Fakat, o yüzdelik dilimi, sizinle paylaşabilmek için öncelikle metinlerin tamamını görebilmemiz lazım. Oyun çıkana kadar, mevcut 3 projemizi bitirmeye çalışıp, bitirdikten sonra bütün ekibimizi bu projeye yönlendireceğiz. Yamayı mümkün olduğunca sizlere hızlı bir şekilde buluşturmayı amaçlıyoruz. Oyun çıkar çıkmaz size daha detaylı bilgilendirmeler paylaşacağız.

  Öngörülen satır sayısı 650.000 olup, öngörülen kelime sayısı ise 2.000.000'dur. Tabii ki, biz, diğer projelerimizde yaptığımız gibi, sizi çevirinin her aşamasından haberdar edeceğiz.

  Ayrıca, Türk Oyun Dünyası'nın şu ana kadar ki gerçekleştireceği en büyük projenin bir parçası olmak isterseniz, lütfen sitemizden çevirmen alım formunu doldurup, bize mail atın.

  Çevirmen alım sayfasına gitmek için tıklayın.

  Anonymous üretmeye devam ediyor, Anonymous üretmeye devam edecek!


  NOT I: Proje ücretli olacaktır. Ücreti, test aşamasında açıklanacaktır.
  NOT II: Ayrıca, Anonymous'un en büyük amacı, üretebildiği kadar üretip Türk Oyun Dünyası'na katkı verebilmektir.  Proje Yöneticisi
  Görkem GENGSİ

  Çevirmenler
  Abdulsamet YILDIRIM
  Abdülcelil ARSLAN
  Ahmet Mert DİNÇER
  Ali Burak TOPRAK
  Alparslan Emir BİLEN
  Alperen FİDANBOY
  Arif DAMAR
  Barış DEĞİRMENCİOĞLU
  Berke ŞİMDİ
  Beyza COŞKUNER
  Burak KURUPINAR
  Cenk ÇETİN
  Dilay SÜLLÜ
  Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR
  Elif Zeynep ŞİRİKÇİ
  Emre ORAN
  Enes Bahri ARTUN
  Ercan ÇATALBAŞ
  Erdinç BAYRAKTAR
  Eren ACAR
  Erendeniz AKTEKE
  Ferhat MİRKAN
  Feyzanur CEYLAN
  Furkan BULAT
  Gizem UYSAL
  Görkem GENGSİ
  İbrahim KOÇAK
  Kaan AKYILDIZ
  Mehmet ÇAPANOĞLU
  Metehan ÖRTEN
  Onur BAŞARA
  Özgüray CAVLAK
  Serdar CALLA
  Simay GİRGİN
  Volkan ARTUÇ
  Yasin ASLAN
  Kaan ÇAĞLAYAN
  Umutcan KAYA
  Merve TELLİ
  Melih TELLİ
  Semin ÖZSİNAN
  Emre BAŞALAN
  Yasin KILIÇ
  Berk TIKNAZOĞLU
  Onur SAYGILI
  Can ÖZTAŞAN
  Turgut KAVÇAKAR
  Utku AY
  Tarık KEÇİK
  Oğuzhan YALÇIN

  Programlama
  Bekir İNCE

  Lisans
  Bekir İNCE
  Cengiz CEBECİ

  Test Ekip Lideri
  Görkem GENGSİ

  Test Ekibi
  Ahmet Mert DİNÇER
  Ali Burak TOPRAK
  Arif DAMAR
  Çağrı KURT
  Can ÖZTAŞAN
  Cenk ÇETİN
  Eren ACAR
  Eren DİLEKMEN
  Görkem GENGSİ
  Kaan AKYILDIZ
  Metehan ÖRTEN
  Tugay KARAMAN
  Turgut KAVÇAKAR

  Redaksiyon Ekip Lideri
  Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR

  Redaksiyon Ekibi
  Can ÖZTAŞAN
  Cem GÜLLÜ
  Dilay SÜLLÜ
  Elif KÜÇÜKBAYRAKTAR
  İbrahim KOÇAK
  Görkem GENGSİ
  Kaan AKYILDIZ
  Kaan ÇAĞLAYAN
  Metehan ÖRTEN
  Serdar CALLA
  Simay GİRGİN
  Turgut KAVÇAKAR
  Yasin ASLAN


  Özel Teşekkürler
  Berke EROL
  Evrim KALELİ
  Fuat KAMIŞ
  Sertaç ERDEMİR
  Nazlı Yaren İNAN
  Oğul SELLİ
  Oğuzhan Fatih ALTINTAŞ


  Oyun İçi Resimler

  İlk Yirmi Dakika


  İlk Bir Saat / 1. Bölüm: Colter 1/2


  1. Bölüm: Colter 2/2


  Tüm Hikaye - (Test ve %90 Öncesi)  Diğer yamalarımız için tıklayın.

  Facebook sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Discord sunumuza buraya tıklayarak katılabilirsiniz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walküre -- 3 Temmuz 2020; 16:56:26 >  _____________________________
  Anonymous Çeviri Yöneticisi...
 • Merhaba, madem açıklama istediniz, yapalım.

  2 milyondan fazla kelimesi bulunan, oyunda bir yerden bir yere giderken her seferinde rastgele onlarca olayla karşılaşılan bir oyun RDR2. Witcher 3 mesela, senaryosu 500 bin kelime, senaryo dahil toplam kelime sayısı 1 milyon 200 bin civarı diye hatırlıyorum. Şimdi, biz 12 bin dakika videoyu boşu boşuna dağıtmadık çevirmen arkadaşlarımıza, neredeyse oyunda bulunan bütün diyaloglar izlenerek çevrildi.

  Ama diyelim ki test etmeden yayınladık. Karakter "B şehrine" git desin size, ama altyazıdaki hatadan dolayı "C şehrine" git yazsın orada. Olmaz.

  Son 1 yılda RDR2 dahil 6,5 milyondan fazla kelime çevirisi yaptık. Hiçbir zaman da bitmemiş bir yama yayımlamadık. Bu büyüklükte bir oyunun çevirisi yaklaşık 1,5 - 2 sene sürecek bir çeviri. Yaklaşık 6 ayda sonuna kadar gelmişken ısrarla "hayır, test edilmemiş yamayla oynayalım, hatalar matalar önemli değil." diyorsunuz. Hayır, önemli. Bu kadar vasat sevici olmayın. Biz size resmi yama kalitesinde bir proje sunmak istiyoruz. Ortalama 1 ay daha beklemek varken neden ısrarla bunu istiyorsunuz? Test öncesi video attık, ısrarla da belirttik test öncesi diye, neler yazıldı burada. Hele test edilmemiş bir yamada neler söylenir, ben kestiriyorum az çok, siz de kestirebilirsiniz.

  Ayrıca şu an sistemlerimizi RDR2 için de hazırlıyoruz. Arayüzümüzü güncelleyeceğiz, sunucularımızı iyileştireceğiz. Bunların hepsi için entegreyi bekliyorduk. Ben entegre olmadan önce bir söz verdim, başka bir arkadaş da yazdı geçenlerde buraya, hatırlattı sözümü. Sözümün arkasındayım. 2 haftada %14 ilerleme kaydettik, sonuna geldik.

  Ben, siz sevgili bekleyenleri çok iyi anlıyorum. Lakin bir nefes alıp, "ya adamlar test etmeden çıkarmıyor demek ki bir bildikleri var, demek ki adamlar kaliteli iş yapmak istiyor." demek zor mu? İki dakika empati yapmak zor mu? Değil. O zaman lütfen zormuş gibi davranmayalım ve biraz anlayışlı olalım. Yamaya kavuşacaksınız, biz test süreçlerini 6-7 ayda tutmayız. İki ayrı ekip oluşturduk, oyuniçi test ve metin düzeltme ekipleri. Yaklaşık 15 kişi oyuniçi test edecek, yaklaşık 15 kişi de düzeltme yapacak.

  Anonymous, RDR2 ile beraber sizlere bambaşka şeyler sunacak. Sabırsızlığınızı anlıyorum lakin Türkiye'nin en büyük çeviri ekibine birazcık güvenin, aylardır sizlere burada laf anlatıyorum, bana birazcık güvenin :) Hep birlikte güzel güzel oynayacağız, merak etmeyin Cyberpunk ile falan da çatışmayacak yamanın çıkışı. Rahat rahat oynayacaksınız. Ama azıcık sabır, azıcık destek, bırakın en iyi yaptığımız işi yapalım.

  Sevgiler!
  Merhaba, o kadar yanlış anlaşılmalar var ki, artık bir açıklama yapma gereği duydum.

  Hızlı çevirdiğimiz için ilk kez bir açıklama yapıyorum sanırım :) Control projesi, yeni çıkmış bir oyundu, yaz sonu döneme denk geldi. Çoğu öğrenci olan ekip, tempolu bir şekilde, çabuk biteceğini bildiği için daha da hızlandı yani oyunun küçük olması onlara ayrı bir motivasyon oldu ve olumlu etki ederek hızlı bitmesini sağladı projenin. Kaldı ki Control oyununda da ben 2 hafta test yaptım. RDR2'deki testin ne kadar uzun süreceğini, oyunun normal oyun süresini 2 ila 3 ile çarparak anlayabilirsiniz.

  Çevirmenleri en baştan çok sıkarsanız, projenin sonunu 35 kişilik ekipten 4-5 kişi ile tamamlarsınız. Control ufaktı, tempolu çalışmayla hızlı bitti. RDR2'de aynı tempoyla başlasak, o proje 1 yıla bitmez. RDR2, son 6 ayda çalışmakta olduğumuz 11'inci proje. Kişisel olarak benim 13'üncü projem. Yani inanın bir şeyleri kestirebiliyoruz ve planlamamızı ona göre yapıyoruz.

  Sanırım benim RDR2'nin ne kadar büyük bir proje olduğunu daha iyi anlatmam gerekiyor. Metinleri birkaç gün içerisinde çıkardığımızdan sonra daha net bilgilendirme yapacaktım ama ne kadar büyük olduğunu anlatayım:

  Hepimizin bildiği Harry Potter kitapları, 7 kitap, toplam kelime sayısı 1,084,170. (En uzun kitap olan, 5. kitap Zümrüdüanka Yoldaşlığı 975 sayfa ve 257,045 kelime)
  Yüzüklerin Efendisi kitaplarının kelime sayısı (Hobbit dahil) 576,459.

  Witcher 3 oyunun senaryosunun toplam kelime sayısı 450,000 (Senaryo dışı 1,000,000 - 1,200,000)
  Yanlış hatırlamıyorsam Assassin's Creed Odyssey oyunun toplam kelime sayısı 520,000 (senaryosu 300,000)
  Watch Dogs 2 oyunun toplam kelime sayısı 400.000

  Bizim RDR2 büyüklüğü hakkında en resmi olarak yapımcılardan duyduğumuz şey, senaryo sayfalarını üst üste koyunca, bu sayfaların 8 metre ettiği. Tabii ki 2,000,000 ortalıkta dolaşan bir rakam. 1,500,000'de olabilir kelime sayısı. Ama her şekilde, bu rakam inanılmaz büyük. Yani lütfen, bu projeyi 1-2 aylık bir proje gibi görmeyin.

  Kaldı ki biz bu işi para için yapsak, yapmayız. Öyle bir dünya yok yani. Doğru bilinen çok yanlış bir düşünce var. Biz çevirmenlerin/yöneticilerin altında ne Bugatti, ne MacBook var. Belki bu işten gelen gelirleri duysanız bizimle dalga geçersiniz neden yapıyorsunuz diye. Biz Türkçe oyunları arttırmak istiyoruz. Bu kadar basit aslında. Bu projelerin devamını getirmek için de önceki projelerden yaratılan kaynaklara ihtiyacımız var. Ücretli olmasının sebebi bu yüzden yani. Devamını daha sonra anlatırım, daha çook şey anlatılır bu konudan :)

  Sözün özü, proje çok büyük. Ne kadar büyük olduğunun da ekip olarak farkındayız. Tempomuz ağır olmayacak, projeyi tamamlayabilmek için gerektiği kadar tempo ve özen göstereceğiz. Biraz ilerleme kaydettiğimizde, istemediğiniz kadar haber vereceğiz zaten projeden :) Hiç şüpheniz olmasın. Yamanın kalitesi hakkında kafanızda soru işareti olabilir. Daha önce bizim yaptğımız bir yamayı oynamamış olabilirsiniz. Şu an, yapmış olduğumuz yamaların hepsi ücretsizdir. Ayrıca, daha test aşamasına geçmeden, yaptığımız yamaların oyun içi videolarını YouTube kanalımızda yayınlıyoruz. O videoları izleyerek de fikir sahibi olabilirsiniz.

  Elimizden geldiğince, en hızlı ve en kaliteli şekilde bu yamayı sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

  Herkese gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum :)

  Dağ başını duman almış
  Gümüş dere durmaz akar
  Güneş ufuktan şimdi doğar
  Yürüyelim arkadaşlar!

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarız. Çok beklediniz, çok istediniz, eh- çok da soru sordunuz :) Rusları, Amerikanları falan beklemek istemedik. Kendimiz bir şeyler denemek istedik. Bugün de bu zorlu yolun başlangıcında ilk meyvelerimizi aldık. Sizinle Red Dead Redemption 2 projemizden ilk ekran görüntülerini paylaşmaktan gurur duyuyorum. İlk mesaja eklenmiştir.

  Hala çok yolumuz var, hala sıkıntılarımız var. Ama bugün, bunları aşabileceğimizi gördük.

  Önemli not: Türkçe karakter desteklenecektir, merak etmeyin :)
  Merhaba, burası bir forumdur, istediğiniz şekilde yazın lakin burada ekibime ithamda bulunursanız benim de cevaplama hakkım olur.

  "Uyumlu çalışmak" demek, düzenleme yapmak demek değildir. Bu düzenleme olsa şu an büyük ihtimal 6 ay gibi bir sürede 40'dan fazla çevirmenin aktif görev aldığı, 2 milyonluk bir projeyi oynayacaktınız. Buyrun oyunu indirin, OpenIV'nin bu sürünüyle düzenleme yapmayı deneyin, bakalım oluyor mu olmuyor mu... Denemeden de bu tür çok bilmiş söylemlerde bulunup, isim karalamaya çalışmayın, şu anki gibi komik duruma düşersiniz.

  Her hafta, şeffaf şekilde bilgilendirme yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Tempoyu yavaşlattığımızda söylüyoruz, hızlandırdığımızda söylüyoruz, sistemi söylüyoruz, çevirdiğimiz dakikaları bile söylüyoruz. Daha ne istersiniz, yazın söyleyelim. Dediklerimize inanmıyorsanız bu kendi sorununuzdur.

  Sevgili oyunseverleri memnnun etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama yine de yaranamıyoruz. Bazı arkadaşlar ağzımızda kuş tutsak, kuşun rengini bile beğenmeyecekler.

  Rica ediyorum, bir daha bir ekibi/grubu/oluşumu suçlayacağınız zaman, argümanınız en azından "gerçek" olsun.

  İyi akşamlar.
  Selam millet, test devam, moraller yüksek, gece saat 3, sizler için gecemizi gündüzümüze katmaya devam ediyoruz :) Herhangi bir sorun yok :) Yama yakında sizlerle olacak.
  Yıllarca Türkçe yama yapan Oyunçeviri, GTA 5 gibi bir şahesere çok çok güzel bir yerelleştirme yapan Technogame, Witcher 3 e inanılmaz bir yerelleştirme yapan ve resmen tarihe geçen W3TR Ekibi ve son 1, 1.5 yılın açık ara en iyi ekibi Anonymous. Bu 4 ekip asla unutulmaz.
  HAFTALIK GÜNCELLEME


  Red Dead Redemption 2 çeviri yüzdesi %78,
  Horizon Zero Dawn çeviri yüzdesi %50
  Deus Ex Mankind Divided çeviri yüzdesi %15
  Civilization VI çeviri yüzdesi %100 olarak güncellendi!!

  Bu hafta çeviri sistemimizi biraz değiştirdik. Şu ana kadar oyundan 4000 dakika video (ana hikaye+yan görevler) izleyerek çevirmiştik (her projeye böyle başlıyoruz), açıkcası şimdi toplam kaç dakika video dağıttım saymadım ama 400 küsür video daha dağıttım bu hafta, bittikçe de dağıtmaya devam edeceğim. Oyunun ana hikayesine tekrar göz gezdiriyoruz, internette rastlayabileceğimiz ne video varsa bulduk, unutmayın en kaliteli çeviri, izlenerek yapılan çeviridir :) Bu işlemle zamanımız varken çeviriyi daha da kaliteli hale getirmeyi planlıyoruz. Entegre işinde bu hafta bir gelişme olmadı. Olduğu zaman duyuru yapacağız. Tekrar söylemek istiyorum, sizin beklediğiniz kanat, çeviri kanadı değil, entegre kanadı. Entegre çözüldüğü an sizi bilgilendireceğiz ve çeviriyi bitireceğiz. Çevirmenlerimiz hala ilk günkü kadar diri, proje yöneticisi olarak ben hala ilk günkü kadar diriyim. RDR2 projesi hakkında tek çekinceniz entegre olsun, çeviriyi bitti sayın. Entegrenin de çözüleceğine dair inancım tam.
 • DH Yönetici
  1671 Mesaj
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  _____________________________
 • Çavuş
  94 Mesaj
  Kolay Gelsin  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  139 Mesaj
  Harika bir haber. Şu oyunun hakkını verebilecek sayılı gruplardansınız  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasua -- 7 Ekim 2019; 17:57:25 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  272 Mesaj
  bu çevirinin altından kalkabilecek hepi topu 2 grup var zaten benimde yamayı yapmasını istediğim ilk grup sizsiniz malum hızınız dan dolayı umarım bu devasa projenin de bittiğini görürüz
  _____________________________
 • Yarbay
  6351 Mesaj
  Bu çeviriden alnınızın akıyla çıkacağınızdan şüphem yok. İyi ki varsınız. Hep destek tam destek. Adamsınız.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  Goro Majima | 真島 吾朗 • Teğmen
  247 Mesaj
  Emeğinize sağlık umarım nihayete erdirirsiniz kazasız belasız bir şekilde...
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3939 Mesaj
  Çok zor bir işe giriştiniz arkadaşlar. Umarım sorunsuz ve kaliteli bir yama olur. Kolaylıklar diliyorum.
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  185 Mesaj

  Hayırlı olsun @Walküre. Tebrik ederim, başarılar diliyorum. Bitireceğinizden şüphem yok.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaN. -- 7 Ekim 2019; 17:51:44 >
  |
  |
  Bahsedilenler: walküre
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  613 Mesaj

  Teşekkürler, teşekkürler. İyi dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederiz :)
  |
  |
  KaN. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Anonymous Çeviri Yöneticisi...
 • Yarbay
  3345 Mesaj


  İşiniz zor antileriniz yamanızı kırmaya çalışan ergenler vs. her türden sizi bu çeviri işinde bile delirtmeye çalışanlar olacak çok kafaya takmayın şimdiden kolay gelsin.
  _____________________________


   ρѕη: αιzєηƒαη σηє ριє¢є ∂єℓιѕι αℓ ρα¢ιησ ƒαηı
 • Çavuş
  88 Mesaj
  Hadi,,, "Control" ü çeviren babayiğitler sizin de bu oyunla ilgili yama çalışmanızın duyurusunu en kısa sürede bekliyoruz :))))  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJKBLADE -- 7 Ekim 2019; 18:7:33 >
 • Yarbay
  14378 Mesaj
  Harika bir haber zaten bu oyunu çevirebilecek 2 gruptan birisiydiniz. Umarım aksilik yaşamadan sorunsuz bitirirsiniz yamanında çok kaliteli olacağı kesin.
  |
  |
  _____________________________
  AMD Ryzen 5 2600 4.1 Ghz- Nvidia GTX 1660 SUPER OC 6 GB GDDR6- 2X8 16GB 3200Mhz CL16 GSKILL RipjawsV - MSI B450M Gaming Plus

  AMD RYZEN 4000 SOON
 • Onbaşı
  30 Mesaj
  İşte beklediğim duyuru ve beklediğim ekip. Mümkün olduğunca hızlı çıkacağına inanıyorum. Başarılar dilerim...
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  179 Mesaj
  Hayirli olsun, genc, dinamik, enerjik ve tuttugunu koparan bir grupsunuz. Ustesinden geleceginize inaniyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1797 Mesaj
  Çok hızlı olsun lütfen günler hızlı geçiyor ömür bitiyor.Bunu tatmak istiyorum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Zalman Z3 Kasa MSI X370 Gaming PluS AM4 AMD Ryzen 1700 Gtx 1080ti Ps4 Pro Huwai P20 Pro
 • Er
  4 Mesaj
  Hayırlu uğurlu olsun. İnşallah çeviri hızlı bir şekilde mutlu sona ulaşır. Başarılar.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  319 Mesaj
  Öncelikle Animus'u çok sevdiğimi belirterek söylemek isterim ki en hızlı çeviri grubusunuz.Durmuyor,sürekli üretiyorsunuz yani bazen "Acaba rüya mı görüyorum?"diye kendimi çimdikleyesim geliyor.😄İnşallah hep buralarda olursunuz.Sizi seviyoruz.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  27 Mesaj
  sabırsızlıkla beklicez artık - hepinize kolay gelsin takipteyiz
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Media Sözlük
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.